Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845463 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4875 -: Октомври 31, 2017, 11:09:23 am »
Снощи катастрофирах :) Транзитен Марс на К12, задействан от тр Луна върху Меркурий У11д, тр Уран върху натална Луна.
В натала Уран е в квадрат с Марс, а Марс е в тригон с Луната.
надявам се си добре, щом пишеш тук , а тр. Уран освен с Луната съвпада с ДС, като е ретрограден, бъди по-внимателна в този период, че отсреща са нерваци и летци  :012:
Луната е минала над Меркурий, но в същото време е извършила опозиция с Юпитер У3, съУ5 - при теб е налице опозиция на Меркурий У3 за отсрещната страна с твоя У3- Юпитер, обаче взаимната рецепция по управление между тях те закрила свише. Луната е задействала опозицията Меркурий-Юпитер на фона на Сатурн, който е диспозитор на заключен знак в 3д. и в момента е на К3 в действащ аспект с Нептун

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4876 -: Октомври 31, 2017, 11:28:03 am »
Снощи катастрофирах :) Транзитен Марс на К12, задействан от тр Луна върху Меркурий У11д, тр Уран върху натална Луна.
В натала Уран е в квадрат с Марс, а Марс е в тригон с Луната.

Не си катастрофирала реално, така си реагирала на ситуация, която е участвал и автомобила ти. Меркурий- Юпитер, 9* ос Стрелец- Близнаци, МП на същата ос, активирани ли са от Марс/Уран- не. Изгубила си позиция, рефлекс, посока ( Марс на К12)или другия  е действал импулсивно, безотговорно, заблудил се е и тн. , Марс ти е у 7-ми. Меркурий в момента е в Скорпион и няма твърди аспекти нито с Марс, нито с Уран, нито със Сатурн, идва от съвпад с Юпитер. Сатурн е "натиснал" педала за саморазправа, търсене на справедливост, компетенция. Тр. Сатурн настъпа ли вече натален с квадратура, защото квадратурата Дева/Стрелец често прави от мухата слон.
Авантюра, адреналин, това по-скоро е случката- Юпитерова. Ти си цяла, нали ?  ;)  :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4877 -: Октомври 31, 2017, 11:57:22 am »
А при мен е прозаично. Даже се чудех при тази инерция как ще проработи днешният транзит – квадратура на Марс към Луната. Обаче бързите транзити си работят, независимо къде си и с какво си зает. Случвало ми се е да намеря умрял гълъб на терасата, но днешната случка много ме натъжи. Излязох на терасата, видях на пода дребен гълъб, не можеше да полети, беше неадекватен. Успях да го хвана и го сложих да седи на перваза на прозореца, сипах му овесени ядки. Оказа да яде. Изведнъж изгуби равновесие, опита се да полети и падна на земята. Там започна да получава гърчове. Вдигнах го и почина направо в ръцете ми.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4878 -: Октомври 31, 2017, 03:17:07 pm »
Всичко е наред. Цялата дясна страна на колата е нагъната, но аз реагирам по Юпитер тригон Мерк :) хич не ми пука, дори снощи имах страхотно настроение и се скъсахме от закачки и смях с детето вкъщи.
Другият водач ме удари, оказа се Дева - много свястно момче, не бяга от отговорност, дори днес баща му ми се обади да потвърди и да се извини. А и на мен колата ми е евтина, не е нова да ме е яд. Важното е, че са само ламарини, че е от дясната страна, до детето. Малкият дявол.
Стана при Луна в 7 градус на Риби - при точен съвпад с Мерка ми.
Рени квадратът на Сатурните мина преди градус и половина. Сега чакам квадратът със Слънцето :) имам около 4 градуса още.
Но, знаете ли какво наблюдавам - една планета, която има важна роля в наталната карта, влияе не само при ингрес в дом, но и при излизане. Сега е трето и окончателно минаване на Сатурн през К3, всеки момент ще влезе и от месец е в орбис, а разходите ми нарастват неимоверно като за Сатурн във 2д. Повече, отколкото бяха през целият му престой във 2д.
И понеже 3д ми е малко алтав и неясен заради обръщането на знаците на върха (Стрелец 3д и Близнаци 9д) и взаимната рецепция на планетите по натал, не знам какво да очаквам от него.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4879 -: Ноември 01, 2017, 04:18:16 pm »
Тези дни мисля да мина в икономичен режим. Прези час падна щора в офиса и ме прасна по главата. В комбинация с ПТПто преди ден, ще гледам да се сниша максимално :)
Съвпад на транзитен с дир Марс в 12д и тр Луна на К6. Марсова.  :57:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4880 -: Ноември 01, 2017, 05:50:25 pm »
Тези дни мисля да мина в икономичен режим. Прези час падна щора в офиса и ме прасна по главата. В комбинация с ПТПто преди ден, ще гледам да се сниша максимално :)
Съвпад на транзитен с дир Марс в 12д и тр Луна на К6. Марсова.  :57:

Тези дни и още толкова тр. Марс ти е в 12-ти дом към Плутон, срещу Луна и няколко дни преди Пълнолуние ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4881 -: Ноември 01, 2017, 06:03:30 pm »
Да, там ми е. Все още доста далеч от Плутон и Луна - 21 и 26ти градуси. Но  върви натам. Марс на всеки 2г ми е там, но такива покушения не съм  имала :)
Пълнолунието е телешко, върху Венерата ми, а транзитната е върху АЦ. Нищо марсово, дори напротив, ще чакам някакви пари. Сигурно от застрахователя.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4882 -: Ноември 01, 2017, 06:48:21 pm »
Yaya, при  2 г, пак ли така реагираше на света, а преди още 2г, а преди 5x2 г, нали Венера е била в различни отношения с другите планети, другите планети са били в различни ъглови отношения, самата ти си била с друго отношение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Събития и транзити
« Отговор #4883 -: Ноември 01, 2017, 08:58:28 pm »
Здравейте!
От доста време се канех да ви попитам,какво може да ми донесе съвпад на транзитен Сатурн със Слънце,след това исках да попитам за съвпад на транзитен Плутон на ИЦ ,за съвпад на  дирекционна  Венера с Луна,дирекционен Сатурн съвпад с МЦ...аспекти,които ми изглеждаха страшни....И ето ,че прочетеното в книгите се оказа вярно,защото имаше събитие в моя живот...смъртта на майка ми.Ако на  някой му е интересно ,мога да сложа и карта с прогресии и дирекции....На кой от двамата да отдам по-голяма тежест в случая ,Сатурн или Плутон?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4884 -: Ноември 01, 2017, 09:17:45 pm »
Yaya, при  2 г, пак ли така реагираше на света, а преди още 2г, а преди 5x2 г, нали Венера е била в различни отношения с другите планети, другите планети са били в различни ъглови отношения, самата ти си била с друго отношение. :)

 :85: :38: :38: :38: ей, имам много обичливо отношение към теб, да знаеш!
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4885 -: Ноември 01, 2017, 09:37:40 pm »
От доста време се канех да ви попитам,какво може да ми донесе съвпад на транзитен Сатурн със Слънце,след това исках да попитам за съвпад на транзитен Плутон на ИЦ ,за съвпад на  дирекционна  Венера с Луна,дирекционен Сатурн съвпад с МЦ...аспекти,които ми изглеждаха страшни....И ето ,че прочетеното в книгите се оказа вярно,защото имаше събитие в моя живот...смъртта на майка ми.На кой от двамата да отдам по-голяма тежест в случая ,Сатурн или Плутон?
Съболезнования за загубата! При тр. Плутон на IC почина дядо ми, с когото живеехме в общ двор, в различни къщи, но е човек от дома и семейството, свързан с корените;
за дир. Сатурн на МС пише следното- САТУРН СЪВПАД С  МС : ПОЛОЖИТЕЛНО ВЛИЯНИЕ : Издигане в службата или придобиване на имот, но с много усърдие и труд. Подкрепа, но и ограничаване от другите хора. Смяна на раб. място. АКО ОБАЧЕ САТУРН Е СЛАБ: Уволнение, крах на кариера, загуба на имот, опасност за живота на родения, майка му или роднина по м. линия/особено ако е в 9,10,11 дом. Страданиоя, ограничаване на свободата. Заговор, дискрдитация, вражда от околните, грабеж и пр./конкретно се гледа домът/.
В случая Сатурн е заточен в Рак, опозицията му с IC се е проявила по описания начин за слаб Сатурн. Транзитен Сатурн е по-близо до Юпитер, от Слънцето е още далеко, а при мен този транзит не ми донесе нищо значително, макар да е екзалтиран във Везни.

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Събития и транзити
« Отговор #4886 -: Ноември 01, 2017, 09:59:12 pm »
Благодаря Акрукс!!! Ти знаеш какво е преживяването,болката е силна...Да разбирам ли,че ме чакат още лоши събития,когато тр.Сатурн застане на Сънцето през декември.Слънцето ми е връх на тао квадрат с Плутон и Марс?Ако е нещо ,свързано с  работата ми ,вече зная за предстоящите събития(очакваме смяна на собственика на обекта в които работя,)но аз оставам на работа.Загубата на дом по наследство вече стана преди 2 години,така че няма какво да губя.Накакви други предположения за този съвпад имаш ли?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4887 -: Ноември 02, 2017, 12:47:01 am »
Да разбирам ли,че ме чакат още лоши събития,когато тр.Сатурн застане на Сънцето през декември.Слънцето ми е връх на тао квадрат с Плутон и Марс?Ако е нещо ,свързано с  работата ми ,вече зная за предстоящите събития(очакваме смяна на собственика на обекта в които работя,)но аз оставам на работа.Загубата на дом по наследство вече стана преди 2 години,така че няма какво да губя.Накакви други предположения за този съвпад имаш ли?
Нали написах, че при мен мина незабележимо, и то за втори път през живота ми, като ученичка също тр Сатурн мина над Слънцето ми. Не се настройвай в очакване на нещо лошо, по принцип за този съвпад дават, че ако човек е поел в подходяща посока професионално, ще бере плодовете на труда си, ако не- няма какво толкова да очаква. Аспектът се свързва с утвърждаване на личността (Слънцето) в кариерата (Сатурн), а не с лоши събития.

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Събития и транзити
« Отговор #4888 -: Ноември 02, 2017, 08:32:00 am »
Акрукс,не се настройвам негативно,каквото дойде ще го преживея,само че,няма кой да ми се зарадва на успехите!!!
Благодаря ти!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4889 -: Ноември 02, 2017, 08:54:10 am »
Здравейте!
От доста време се канех да ви попитам,какво може да ми донесе съвпад на транзитен Сатурн със Слънце,след това исках да попитам за съвпад на транзитен Плутон на ИЦ ,за съвпад на  дирекционна  Венера с Луна,дирекционен Сатурн съвпад с МЦ...аспекти,които ми изглеждаха страшни....И ето ,че прочетеното в книгите се оказа вярно,защото имаше събитие в моя живот...смъртта на майка ми.Ако на  някой му е интересно ,мога да сложа и карта с прогресии и дирекции....На кой от двамата да отдам по-голяма тежест в случая ,Сатурн или Плутон?

Съболезнования Ванеса !Бог да я прости!

качи,ако искаш карта със  СД и  прогресии
при тр.плутон на К4/слънце каре У8 марс и аз изгубих родител/баща/ :(