Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845254 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4890 -: Ноември 02, 2017, 10:45:16 am »
На кой от двамата да отдам по-голяма тежест в случая ,Сатурн или Плутон?

На Венера и Меркурий отдай по-голяма тежест в картата си, те носят спецификата по зададения ти казус.
Всеки с Плутон идващ от 11,12, 1... домове, ще преживее  транзит на Плутон през 4-ти и всеки преживява СДСатурн на МЦ, щом е кулминиращ. При теб и двамата имат отношение към " домовете на края" и когато наталните сигнификатори управляващи тази тема са активирани от/по същите  и по транзит, прогресия в рамките на 2-3 години, дирекция е посочила годината тенденцията материализира събития с приключване, край и веднага след това начало.
« Последна редакция: Ноември 02, 2017, 10:47:31 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4891 -: Ноември 02, 2017, 10:56:16 am »
Плутон минава около 3-4 дома за целия живот на човека, ако натално е в 11-12 може и да не стигне ИЦ.

Иначе транзитен на ИЦ го дават за смърт на родител, но май ако прави напрегнати аспекти с лични планети. При мен нямаше такова нещо.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4892 -: Ноември 02, 2017, 11:11:15 am »
Здравейте!
От доста време се канех да ви попитам,какво може да ми донесе съвпад на транзитен Сатурн със Слънце,след това исках да попитам за съвпад на транзитен Плутон на ИЦ ,за съвпад на  дирекционна  Венера с Луна,дирекционен Сатурн съвпад с МЦ...аспекти,които ми изглеждаха страшни....И ето ,че прочетеното в книгите се оказа вярно,защото имаше събитие в моя живот...смъртта на майка ми.Ако на  някой му е интересно ,мога да сложа и карта с прогресии и дирекции....На кой от двамата да отдам по-голяма тежест в случая ,Сатурн или Плутон?

Не можеш да избираш :) - единия е транзитен, другия дирекционен - показват различни неща в живота ти.
Дирекционния предполагам, че вече си е казал думата (ако има и други дирекции) - смъртта на мама (моите съболезнования). Сега е време да обърнеш внимание на транзитния Плутон.

Ако сложиш нормална карта с транзити, прогресии и дирекции, сигурно ще излезнат повечко неща.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4893 -: Ноември 02, 2017, 11:15:12 am »
Плутон минава около 3-4 дома за целия живот на човека, ако натално е в 11-12 може и да не стигне ИЦ.

Иначе транзитен на ИЦ го дават за смърт на родител, но май ако прави напрегнати аспекти с лични планети. При мен нямаше такова нещо.
Колко дома са от 12-ти до 4-ти ? Зависи Плутон през кои знаци транзитира, в някои остава 12 г, в други 22 г, неговата орбита не е "правилна'. Аз съм родена  с Плутон почти на МЦ и от 8 г е моя 2-ри дом, минал е 4 дома и сега транзитира през 5-ти, но ми е предопределено да не стигне до ИЦ-това казах. Дават го защото е естествен упр. на 8-ми дом, 4-ти е най-долната точка, също дом на края и ако е в аспект с У 4,8,12-ти домове, със Сатурн/Луна- да.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #4894 -: Ноември 02, 2017, 12:12:10 pm »
Плутон минава около 3-4 дома за целия живот на човека, ако натално е в 11-12 може и да не стигне ИЦ.

Иначе транзитен на ИЦ го дават за смърт на родител, но май ако прави напрегнати аспекти с лични планети. При мен нямаше такова нещо.

Ванеса, съболезнования за загубата! Дай Боже на всеки да се случва в късен етап от живота. Загубата на родител е травма...
Тери, при мен Плутон е над АЦ и след 7г минава през ИЦ. Тогава ще имам и съвпад на тр. Сатурн със Слънцето, както и ингрес на тр. Уран У4 в 8д.
Не можем да избягаме от тежките транзити... само да ги имаме предвид. Баба, лека й пръст, казваше - видиш ли хубаво, не се радвай, видиш ли лошо, не се плаши.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Събития и транзити
« Отговор #4895 -: Ноември 02, 2017, 01:24:37 pm »
Благодаря на всички включили се за съболезнованията...Качвам картата с прогресии дирекции и транзити. Ако някой види още нещо, нека да сподели.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4896 -: Ноември 02, 2017, 04:28:21 pm »
Благодаря на всички включили се за съболезнованията...Качвам картата с прогресии дирекции и транзити. Ако някой види още нещо, нека да сподели.

Дирекционния сатурн в/у МС + дирК8 квадрат Марс характеризират смъртта на мама. Но .. знаеш, животът продължава, и всяко едно събитие има причина. При теб това се случва, защото е дошло време да намериш авторитета и сигурността вътре в себе си. Да се отърсиш от зависимостта от родителското тяло и да поемеш своя път. Това събитие ще има отражение както на дома ти (У4), така и на нещо, свързано с 5 дом - Сатурн квадратира точно и наталния Уран. И тъй като той е управите на СЛВ, събитието не е случайно - време е да се освободиш (Уран), да действаш независимо, индивидуално (1 дом).
В момента действа още един дир съвпад - дир Дсц е съвпад с натален Сатурн. Някакъв вид партньорство ще те принуди (отново) да поемеш отговорността за себе си (ретро Сатурн) в областта на 8 дом.

Транзитния Плутон дава подобни указания, но той ще действа по-дълго, защото сега навлиза в 4 дом, където е и СЛВ. Плутон ти прави също доста аспекти тази година, защото ще върти около 17-18гр цяла година. Необходимо е да си дадеш достатъчно лично пространство, за да навлезеш в себе си, да достигнеш до дъното на душата си и да разбереш, че е време да промениш начина си на действие в този свят - защото, колкото и да си любезна, отзивчива, мила, все си наранена. Е, сега можеш да опиташ, преди да действаш, да се дистанцираш, да оцениш ситуацията, да прецениш това ти ли си и чак тогава да се хвърлиш в любезността и отзивчивостта. По този начин ще получиш индивидуалност, която ще помогне да се изявиш по 5 дом. В същото време рибешката ти Луна ще разбере, че да си съпричастен не означава да поемеш болката на другите, защото така се изгубваш някъде по пътя - ще имаш възможността да намериш своите съкровени желания и трепети и да ги реализираш. Луната и Уран са ти в точен куинконс, което предполага напрежение - не като квадрата, а едно такова дразнещо - е, тази година е времето, този куинконс да бъде разплетен и точно транзитния Плутон ще ти помогне. Забележи, че СЛВ е в 4 дом, с управител Уран куинконс Луна - подчертаване на връзката. Тр Плутон прави съвпад ИЦ, квадрат Уран, секстил Луна.
Затова, не се плаши от Плутон, а си дай възможност да разбереш, какво ти казва и се опитвай да го следваш. Ще е необходима работа по себе си, ежедневна, като рутина, но .... това ще ти донесе на по-късен етап дивидентите.
И когато Уран в края на другата година наквадрати от 7 дом венера, съвпад СЛВ, ще можеш на друга основа да посрещнеш предизвикателството и да се възползваш от енергията, която дава този квадрат. Предполагам, че това ще се отрази на материалното ти състояние. Но подготовката на този момент е сега - Плутон ти я предоставя.
Реално погледнато, въпросът с уединяването, паричките ти, ценностите ти, себереализацията, тече вече около 2 години - тр Нептун е в квадрат с Меркурий. Сигурно не ти е много ясен, но това е нормално - все пак е Нептун, а Меркурий ти е У12. Но пък той е в Стрелец и у9 - за да намериш отговорите, можеш спокойно да се довериш на някоя философска система или, най-лесното, прави повечко излети и почивки в природата :).

И това, което още ме впечатли - тр Юпитер е в Скорпион, минава през 2 дом и е в квадрат с нодалната ти ос. Всичко, което описах по-горе е събрано в този аспект :). Мисля, че това ти питане във форума ще е много важно за теб - дано да "чуеш" посланието на Юпитер :). Твоят натален е в Стрелец и в 3 дом, секстил Уран - ами, вземи информация за това, как действат природните закони и я приложи на практика за разплитането на нодалната ти ос :).

Късмет и успех :)

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Събития и транзити
« Отговор #4897 -: Ноември 02, 2017, 05:52:27 pm »
Happy ,насоките които ми даваш ще ги имам предвид,БЛАГОДАРЯ ти за труда,който си положила...
Ще си го препрочитам честичко!!! :-*
« Последна редакция: Ноември 02, 2017, 05:56:47 pm от wanesa24 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4898 -: Ноември 02, 2017, 07:44:36 pm »
Дирекционния сатурн в/у МС + дирК8 квадрат Марс характеризират смъртта на мама.
Хепи, дир. Сатурн на голямата ми дъщеря е след градус на МС- да си пиша ли завещанието?  :-\

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4899 -: Ноември 02, 2017, 07:51:06 pm »
При мен по време на неговия дирекционен съвпад с МС никой не се е споминал. Но имах тежък период – трайна безработица, неуспехи, безпаричие, липса на подкрепа от близките, непопулярност и интриги на работа /ако някъде започвах/, приключавне на важна за мен любовна връзка /поради външни обстоятелства/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4900 -: Ноември 02, 2017, 07:52:36 pm »
Хепи, дир. Сатурн на голямата ми дъщеря е след градус на МС- да си пиша ли завещанието?  :-\

Не знам, но ако прочетеш целия цитат, може и да се откажеш.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4901 -: Ноември 02, 2017, 09:14:10 pm »
Не знам, но ако прочетеш целия цитат, може и да се откажеш.
На щерката е в Козирог, а МС е във Водолей, така че се надявам да ѝ донесе успех.
В картата на Ванеса  дир. Сатурн е заточен в Рак, в първия си коментар съм цитирала тълкуването от книжката, което е различно, в зависимост дали е силен или слаб Сатурн.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4902 -: Ноември 02, 2017, 09:34:29 pm »
Да, при слаб и най-вече неблагоприятен Сатурн има такива прояви. А вероятно е имало и други указания, по други техники.

Стана ми любопитно, потърсих картата на Ванеса. Доколкото виждам, Сатурн е в Плеядите, в 8 дом в натала, ретрограден. При това нощно раждане. В накшатра Критика той има лош нрав и носи проблеми.

Ако се гледа по античната система, има знакова квадратура с Луната, разположена в 6 дом. С отчетена прецесия и Луната попада в сатурнов знак, а според древните това също е вид рецепция, макар и непълна – в съвремието по-скоро го наричаме диспозиторство.

Интересното е, че когато дир. Сатурн е съвпаднал с МС, същевременно е направил тригон с Луната. Но в натала между тях има знакова квадратура, като и двете са в неблагоприятни накшатри.

Гледано по модерната система, Сатурн управлява Имум Цели в картата и дирекционният му съвпад с меридиана идва от 8 дом.

Освен това при Ванеса Сатурн играе съществена роля в живота и темперамента. С прецесия Меркурий управлява изгряващия знак и получава мажорен аспект от Сатурн – опозиция.  Нощният тригонократор е Луната – тя е в сатурнов знак, разположена е в слаб /труден/ дом и има квадратура със Сатурн. Луната е водещо светило, нощно раждане. Сатурн в тази карта е "скрита лимонка", така действа. Добре, че същевременно има аспекти от Юпитер, той донякъде смекчава това влияние.


« Последна редакция: Ноември 02, 2017, 09:48:54 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4903 -: Ноември 02, 2017, 09:37:47 pm »
На щерката е в Козирог, а МС е във Водолей, така че се надявам да ѝ донесе успех.
В картата на Ванеса  дир. Сатурн е заточен в Рак, в първия си коментар съм цитирала тълкуването от книжката, което е различно, в зависимост дали е силен или слаб Сатурн.

Не ме интересува. Преди да апострофираш е добре да прочетеш всичко написано. Дъщеря ти има ли по същото време и негативно аспектирана по дирекции К8?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4904 -: Ноември 02, 2017, 09:40:35 pm »

Интересното е, че когато дир. Сатурн е съвпаднал с МС, същевременно е направил тригон с Луната.
и квадрат с Уран