Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 844988 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4950 -: Януари 01, 2018, 08:46:01 pm »
"Проработка" идва от преминаването на съвпад в секстил - квадрат-тригон-опозиция и пак, по дирекция  или Марс-Меркурий-Луна-Слънце-Венера- Юпитер-Сатурн с прогресивна Луна. Всички работим по картата/себе си, но някои го правят съзнателно, с цел, други по принуда, трети по инерция.  Всеки си носи наталните предпоставки, но не всички с квадрат Венера- Марс се озовават в любовен триъгълник или са изкусително привличащи, но всеки може да се научи да получава желаното чрез Венера или с изразена артистичност, чар и всеки може да се научи да владее интересите и изкушенията с повече воля-това е проработка, нищо не изчезва и реално нивото не е постоянна величина, не е в това смисъла да се гони някакво ниво.  :)
« Последна редакция: Януари 01, 2018, 08:58:01 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #4951 -: Януари 05, 2018, 12:22:35 pm »
Точният съвпад на Слънцето и Венера на 9 януари ще е в 18-я градус на Козирог, където сега е Плутон. Той тъкмо ми прави квадрат към Луната и ми се струва, че този квадрат ще бъде "включен" от изгарянето на Венера. В момента майка ми има здравословни проблеми, но започнаха да отшумяват. Луната ми е У7 и е в 3 нат. дом.
При първия квадрат на Плутон към Луната ми приключих дългогодишни професионални отношения. Но беше очаквано и бях наясно какво предстои. Сега нямам идея...
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4952 -: Януари 05, 2018, 02:32:16 pm »
Точният съвпад на Слънцето и Венера на 9 януари ще е в 18-я градус на Козирог, където сега е Плутон. Той тъкмо ми прави квадрат към Луната и ми се струва... Сега нямам идея...
Синодичният цикъл Слънце-Плутон съвпада  с горния съвпад Слънце- Венера. Венера действа като филтър, през който се прецеждат нашите чувства на радост от живота, интереси, какво да привличаме, но и какви дъщери  сме. Детето, ако не е  било обичано физически, започва инстинктивно да се барикадира и полага големи усилия за самозащита на вече разцъфналата женственост, така да стане като мама. Така обвита в защитен механизъм( идваща от ретро фазата март/17)вече ще можеш да се приспособяваш към външната среда, стилът, който ще ти в удобен се променя, структурира се и го осъществяваш- това е аналог на фаза Новолуние. С Плутон там, трябва нещо да те изкуши, изгори, за да посееш семенцата на : любовта, интереса, социални контакти визия. И при мен квадрата е точно към К5 и Луна- време е да започнем да се учим какво е любов, хармония и стабилност и същите да имат някаква форма( Козирог). Егото ни може да расте заедно с властта, която можем да оказваме(с Плутон) в ежедневието и заобикалящата близка среда( при теб в 3-ти дом). Ще става трудно, защото това е най-личната планета- Луната и трудно се променя, да не кажа въобще, затова ще пренастройваш Венера и когато Меркурий тази година е ретро в огнени знаци, тялото ти ( от 2--ри дом идва, домът на Венера) ще ти припомни, онези преживявания, които си заслужват( Слънце-Венера в Козирог)-толкова мога  засега.:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4953 -: Януари 05, 2018, 06:05:31 pm »
Точният съвпад на Слънцето и Венера на 9 януари ще е в 18-я градус на Козирог, където сега е Плутон. Той тъкмо ми прави квадрат към Луната и ми се струва, че този квадрат ще бъде "включен" от изгарянето на Венера. В момента майка ми има здравословни проблеми, но започнаха да отшумяват. Луната ми е У7 и е в 3 нат. дом.
При първия квадрат на Плутон към Луната ми приключих дългогодишни професионални отношения. Но беше очаквано и бях наясно какво предстои. Сега нямам идея...

В секстил с тях ще бъдат Марс/Юпитер от Скорпион :)
Над силата е само умението да я владеем!

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Събития и транзити
« Отговор #4954 -: Януари 05, 2018, 06:57:31 pm »
Точният съвпад на Слънцето и Венера на 9 януари ще е в 18-я градус на Козирог, където сега е Плутон. Той тъкмо ми прави квадрат към Луната и ми се струва, че този квадрат ще бъде "включен" от изгарянето на Венера. В момента майка ми има здравословни проблеми, но започнаха да отшумяват. Луната ми е У7 и е в 3 нат. дом.
При първия квадрат на Плутон към Луната ми приключих дългогодишни професионални отношения. Но беше очаквано и бях наясно какво предстои. Сега нямам идея...
Само транзити на са информативни за прогностика, има йрархия -големи периоди, които обхващат няколко години и са фон на събитията -Афезиси и Фирдари, по-малки-дирекции, прогресии и накрая профекция и солар, като профекцията е привързана към солара. И накрая са транзитите, като значими са тези транзити на планетите, които управляват времето в тази година, или управители на времето повтарят конфигурация от солара, или наталната карта.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4955 -: Януари 05, 2018, 07:05:07 pm »
Таис, ти профекции по сидерал ли ги гледаш или в тропическата карта? С прецесия ще има разлика в управителите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Събития и транзити
« Отговор #4956 -: Януари 05, 2018, 08:08:52 pm »
Таис, ти профекции по сидерал ли ги гледаш или в тропическата карта? С прецесия ще има разлика в управителите.
Използвам само тропическа, дамата при която слушах лекции, а и не само тя , казва че не може да смесваш системи.
Ректификация в тропическа и всички техники в тропическа. Това за мен е правило Лили и работи.
Ако работиш по сидерал, то всички прогнозни техники по сидерал. Използвам профекции по Валенс.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4957 -: Януари 05, 2018, 08:15:38 pm »
Профекции и аз досега гледах в тропическата карта, но по-точен ми излиза наталният анализ по сидерал. Със "западни" прогностични техники работя по тропикал, иначе се получава голямо смесване.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Събития и транзити
« Отговор #4958 -: Януари 05, 2018, 08:22:29 pm »
При анализ на наталната карта използвам и жребиите. Така че нямам разминаване. Четох доста натални анализи,
и не видях анализ в една система, а прогностика в друга.
Но ако имаш добри резултати, работиш, както ти е удобно. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4959 -: Януари 05, 2018, 09:05:21 pm »
Прогресии, дирекции и солар си работят и по тропикал. Ведическите техники – само по сидерал. За профекции се колебаех. Все пак идват от античността, когато все още двата Зодиака са съвпадали, но впоследствие се е получило изместване.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #4960 -: Януари 05, 2018, 09:34:36 pm »
При анализ на наталната карта използвам и жребиите. Така че нямам разминаване. Четох доста натални анализи,
и не видях анализ в една система, а прогностика в друга.
Но ако имаш добри резултати, работиш, както ти е удобно. :)

Таис, разкажи, някъде имахме тема за жребии (или точки); на мен ми е интересно какви са ти наблюденията

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Събития и транзити
« Отговор #4961 -: Януари 05, 2018, 09:42:57 pm »
Прогресии, дирекции и солар си работят и по тропикал. Ведическите техники – само по сидерал. За профекции се колебаех. Все пак идват от античността, когато все още двата Зодиака са съвпадали, но впоследствие се е получило изместване.

Профекцията не е самостоятелна техника, тя е привързана към солара, т.е. в каквато система е солара,
в същата трябва да е и профекцията.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Събития и транзити
« Отговор #4962 -: Януари 05, 2018, 09:45:32 pm »
Таис, разкажи, някъде имахме тема за жребии (или точки); на мен ми е интересно какви са ти наблюденията

С жребиите в началото малко трудно разбираш кога кой да използваш, но като свикнеш са много информативни.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #4963 -: Януари 05, 2018, 09:56:30 pm »
Те нали си имат имена, в какъв смисъл трудно разбираш?

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Събития и транзити
« Отговор #4964 -: Януари 05, 2018, 11:15:43 pm »
Те нали си имат имена, в какъв смисъл трудно разбираш?

В Астрологията обикновено се показва, а не се разказва, жребиите имат имена, но има ситуации кога ползвош Фортуна,
и в какви ситуации точка на Духа например.  Когато се разглежда брак, също се ползват няколко жребия за брака,
така се наричат.  Но това е цяла лекция.....