Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845892 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4980 -: Януари 06, 2018, 04:40:23 pm »
Защото има и години когато солара е с планети на трон, пък нищо не се получава в крайна сметка.

Виждала съм как не се реализира нищо от солара или само по-несъществени неща.
За 2016 имах лош солар – АС в 7 дом, съвпад Марс/Сатурн на соларния ДС. И нищо. Годината беше добра.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #4981 -: Януари 06, 2018, 04:52:53 pm »
Виждали ли сте хора на които картата изобщо не отговаря на живота? Съвсем хипотетично да речем има ясни показатели и то по няколко техники, че човекът ще е инженер с добро положение. А той да речем е баничар. Или обратно - индикации за обща работа, не много престижна и платена, а човекът да е предприемач или университетски преподавател.
В такъв смисъл имам предвид несъответствия между натална карта и реализация.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Събития и транзити
« Отговор #4982 -: Януари 06, 2018, 04:55:31 pm »
В такива случаи проблема е в астролога, а не в картата! :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #4983 -: Януари 06, 2018, 05:00:25 pm »
Значи няма такива астрологични парадокси плод на свободната воля? ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Събития и транзити
« Отговор #4984 -: Януари 06, 2018, 05:10:16 pm »
Свободната воля е понятие, което Лили преди много време го беше образно обяснила.
По -късно четох и коментар на Робърт Хенд.
Лили беше казала нещо такова, че живота на човек е определен в едни широки граници,
и ако полага усилия ще стигне границите, и ще има удоволетворение. Но няма как да излезе, от тях.
А според Робърт Ненд, свободната воля е преди да се родиш, тогава имаш думата и сам си избираш живота.
В наталната карта се изчислява управителя на картата-в зависимост от това коя е планетата и как е поставена, в секта, ъгъл в недействащи домове, е определяща за живота на даден човек, накъде ще се накланят везните.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4985 -: Януари 06, 2018, 05:13:22 pm »
Всеки си има потенциал и таван на своите възможности. Но средата, обкръжението в повечето случаи детерминират нашите възможности. И изборът ни зависи от обстоятелствата. Тук не говорим за моралните избори, а за това какво да учим, работим, в каква сфера да потърсим реализация. От друга страна средата и обкръжението също са заложени в хороскопа и ако можем правилно да го разчетем, ще видим и тях, ще видим и ограниченията, спънките на какво се дължат.

Освен това в материалния живот можем да имаме една карма, а на духовно ниво - друга. И посредством ограничения, загуби в материята да си научим духовните уроци. Нищо не е случайно. И не е такова, каквото изглежда на пръв поглед, при повърхностен прочит и бегло запознаване с човека. Но много често именно така биваме съдени и оценявани от другите, ние също се изкушаваме да го правим.
« Последна редакция: Януари 06, 2018, 05:16:43 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4986 -: Януари 06, 2018, 05:27:50 pm »
Виждала съм как не се реализира нищо от солара или само по-несъществени неща.
За 2016 имах лош солар – АС в 7 дом, съвпад Марс/Сатурн на соларния ДС. И нищо. Годината беше добра.
И що пък да е бил лош солар с АСц в 7-ми дом? А и Марс/Сатурн на ДСц също не е лошо
Лоша е единствено интерпретацията, надявам се да не е мое дело  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4987 -: Януари 06, 2018, 05:29:54 pm »
Съвпад Марс/Сатурн на ДС изглежда доста страховито. Друго е да имаш акцент на Венера и Юпитер в солара.  :012:

Но реално конфликти е нямало, всичко бе отминало вече. Беше година на стабилизиране, излизане от кризата. 2017 бе още по-добра.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4988 -: Януари 06, 2018, 08:03:08 pm »
Виждали ли сте хора на които картата изобщо не отговаря на живота?

Не. Няма как да се случи при правилен прочит и разговор с натива.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4989 -: Януари 06, 2018, 08:08:02 pm »
Значи няма такива астрологични парадокси плод на свободната воля? ;D

Има свободна воля, която хората бъркат, обяснявайки това понятие с избор между две ситуации, две срещи, две връзки, между това да избереш краве или овче сирене-не , свободната воля е да имаш алтернатива да избереш нещо различно от това, което ти е заложено със съвпад Марс/Сатурн Рак и да направиш бизнес компанията си като семейство, а не да избираш дали да си активната пионка в семейството или в семейната компания, капиш ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #4990 -: Януари 06, 2018, 08:15:29 pm »
Рени, разбирам и теб и другите - всички, които съвсем аргументирано обяснявате защо свободната воля се движи в определени коловози и всъщност не е толкова свободна. Обаче съм като далтонист, на който обясняват, че зеленото е червено.
Моето светоусещане е друго. Аз се чувствам все едно мога да бъда и да имам всичко, което пожелая и често наистина се е случвало така. Само че, когато вече не ми трябва. Според мен това е от Сатурн в Козирог на асц. и съвпада Венера, Луна, Юпитер в Овен. Чувстваш се като господар на живота си въпреки че не е задължително наистина да си.

Оффтопик качвам една картинка за която се сетих. Малко не ми е в стила такъв изказ, но в случая е точно в десятката  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4991 -: Януари 06, 2018, 08:27:42 pm »
Не всеки има "право" на свободна воля- източна карта, почти без лек аспект, акцент Овен, Водолей, Стрелец, растяща Луна, силен АСЦ, управител на същия и на хороскопа, го могат, това със свободната воля, защото имат силата, като паднат в канавката, а това е редовно при тях, да намерят алтернативен път, останалите просто избират, дали да се качат на автобус до Испания или да ползват самолетните намаления. Има разлика между "за това " и "затова", нали, не е до мечти и желания. За да се сетиш,аз имам свободна воля-не е по-лесно или по-леко, или по-по-най в сравнение с някой друг, динамиката е различна и това не пречи на правилния, стандартен прочит  на картата ми. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Събития и транзити
« Отговор #4992 -: Януари 06, 2018, 08:34:21 pm »
Прогресии, дирекции и солар си работят и по тропикал. Ведическите техники – само по сидерал. За профекции се колебаех. Все пак идват от античността, когато все още двата Зодиака са съвпадали, но впоследствие се е получило изместване.
Да попитам нещо,че ми стана интересно.Как мога да разгледам профекциите  в www.astro.com :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4993 -: Януари 06, 2018, 08:45:54 pm »
Мисля, че ги няма там, освен ако не са добавили нова опция.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Събития и транзити
« Отговор #4994 -: Януари 06, 2018, 10:06:55 pm »
Тази година асц. ми по профекции трябва да е в 10 дом, управител е Венера. Е, нищо, ама нищо венерино не ми се случва, нито пък някаква кариера бурна съм развила.

The_One, ти не беше ли 88г родена, защо профекционен асцендент да е в 10дом? За 2017г е 6-ти, за 2018 ще е 7-ми.
Предварително се извинявам, ако не съм разбрала правилно! Затова задавам въпрос.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг