Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845478 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #5040 -: Февруари 02, 2018, 08:05:00 pm »
Тази квадратура на Сатурн към натални Марс/Венера У6/11 У5/12 ми разказва играта направо ... за капак Уран ще направи квадрат къв Юпитер У7/10 ...толкова не ми е било зле на работа никога.Просто с тази работа ударих дъното ... нямат системи на работа , няма шеф , няма процедури нищо ... а и Юпитер квадратира Слънцето през 6 ти ... Чувствам тази работа и ситуация като тест за издръжливост...
« Последна редакция: Февруари 02, 2018, 08:07:41 pm от greg07 »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #5041 -: Февруари 03, 2018, 05:58:19 pm »
Та как сте преживели квадратите на Сатурн към Марс и Венера?

zora

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Събития и транзити
« Отговор #5042 -: Февруари 03, 2018, 06:49:48 pm »
Грег, при мен  акцентът беше в дома през който транзитираше Сатурн. Основно - знаеш,зависи от натала, а най- общи насоки - в солара.При мен дори тригоните му бяха тежки .Събитията обаче се случваха и бяха свързани най- осезаемо в дома през който минава.
« Последна редакция: Февруари 03, 2018, 06:51:38 pm от zora »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #5043 -: Февруари 04, 2018, 09:50:08 am »
Та как сте преживели квадратите на Сатурн към Марс и Венера?

Квадратурата към марс носи усещане за безсилие. Тази към венера носи проблеми във връзките и финансите. Но при теб май са в съвпад, което би променило значтелно изявата. Досега не ти ли се е случвал този транзит? Марс и венера в овен ли са? 2004-2005 когато сатурн е бил в рак какво е имало? Но тогава имай предвид, че плутон е бил в стрелец и ги е тригонирал.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #5044 -: Февруари 04, 2018, 11:03:21 am »
Точно безсилие както казваш ти. Според мен е някакъв тест за издръжливост , изграждане на умения. Първия път беше за много кратко 2003 кандидат студентски изпити. Ходих на курс в Техническия университет минах всичко но не се записах при тях :(

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #5045 -: Февруари 04, 2018, 06:49:39 pm »
През 2004-2005г  Сатурн ги е квадратирал в заточение, а сега тронов.
Над силата е само умението да я владеем!

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #5046 -: Февруари 04, 2018, 07:25:52 pm »
 Да това е вярно т.е. сега няма да доведе до беди?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #5047 -: Февруари 04, 2018, 07:35:32 pm »
Зависи и от кой дом идва квадратурата или опозицията на Сатурн. Когато беше във Везни /екзалтация/ и аспектираше повечето ми лични планети, периодът бе от най-лошите в живота ми. Спрямо знака Асцендента той е бил в 12 дом и е аспектирал планети в 6ти. Сега прави квадрат към тях, но от 3ти дом спрямо Асц., който не е толкова лош като 12ти. Най-силният аспект е към Луна в 9 дом в момента, а по време на престоя му във Везни – към три планети в 6 дом. Естествено, че сегашният транзит ще донесе по-малко злини. Това го казвам в абстракция от текущите дирекции, защото най-вече от тях зависи как ще проработи транзитът. Те показват събития с какъв полюс са заложени през годината. И не само от тях, има и много други предиктивни техники. Но това е минимумът, който се ползва – дирекции и прогресии.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #5048 -: Февруари 04, 2018, 07:41:03 pm »
Вярно е това за домът - когато сатурн беше във везни правеше опозиция към венера от трети дом, не че беше най-щастливото ми време, но нямаше някакви сериозни сътресения.

Предстоящата квадратура на сатурн към венера обаче ще от 6ти дом, та не съм оптимист.
« Последна редакция: Февруари 04, 2018, 07:44:15 pm от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #5049 -: Февруари 04, 2018, 07:47:25 pm »
При мен в момента е транзитен през Седми Дом , дава ми много Сатурнова среда и Сатурнови хора поне за сега...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #5050 -: Февруари 04, 2018, 07:51:28 pm »
За Сатурн като личен преживян опит мога да споделя, че опозициите са по-размазващи от квадратурите.
Но при всеки може по различен начин да се изяви – не сме с еднакви хороскопи, не сме с идентични възприятия.

Транзит на Сатурн през 7 дом в чист вид, говорим за съзнателна възраст, не съм имала. Тогава имаше мунданен съвпад на Сатурн и Юпитер в знака на ДС. След тотален застой и много тежък период, който си беше същински тест за издръжливост, отвори много врати. Нямаше подаръци от съдбата, всичко ставаше благодарение на лични усилия. Но все пак отчитам факта, че се бяха отпушили нещата, тогава излязох от фаза на зацикляне.

При познат от близкото обкръжение транзитен Сатурн в 7 дом в опозиция с нат. Венера е дал за пръв път от толкова години насам сериозна и перспективна връзка, която само след една година резултира в годеж и вече има избрана дата за сватба. Мацката не е сатурнова, но е добре реализирана и стабилно стъпила на земята /според еснафските стандарти/. Не е и земен знак.

« Последна редакция: Февруари 04, 2018, 08:31:22 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #5051 -: Февруари 04, 2018, 09:10:57 pm »
Дясна квадратура на Сатурн е силна и носи всички минуси и плюсове като(ще) напряга близките отношения ( Венера/Марс)в посока индивидуализъм срещу статус, амбиции(Козирог-Овен) и трябва да се действа, така че, да се погрижи за личния живот, интереса да е насочен към дом, семейни отношения, край на един цикъл. Когато Марс влезе в Козирог трябва да има събитие по тази квадратура съответно може под формата на :конфликт, инцидент, невъздържаност, агресия или ще активира сътрудничество, връзки, партньорства (7-ми дом); да е обвинен в нелоялност или сам да попадне в такива връзки, понякога се стига и до физическа разправа. Това не е лека квадратура, но Венера в Овен  ще придаде  социализация и връзки с по-висши стоящи, компетентни хора( с Плутон в Козирог) , привличане на по-ярки, вдъхновени ситуации. Финансово може да има стагнация, заради други хора или при заварени вече обстоятелства от преди 3 г.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #5052 -: Февруари 04, 2018, 09:46:40 pm »
тр. Меркурий на К12
тр. Венера/У3 в 12 дом
тр. Юпитер опозиция нат. Марс - 3/9 дом

Очаквах подарък. Пристигна учудващо бързо, за 5 дни. Но някакъв нещастник е отворил пакета и ми е взел 2 от подаръците, след което е запечатал пакета старателно с телбод и тиксо.
От САЩ започват разследване, тъй като пакета е пътувал препоръчано и приоритетно с първа класа.
« Последна редакция: Февруари 04, 2018, 09:48:11 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #5053 -: Февруари 04, 2018, 09:48:11 pm »
Пълна излагация! Вече ограбват и пощенските пратки, гладен народ!  :o

Бързите транзити са си свършили работата, обаче в момента имаш и точна квадратура на тр. Сатурн към Слънцето и Юпитер. Та, това са "подаръците" – в намален размер и преполовено съдържание. По Сатурн!  ;D
« Последна редакция: Февруари 04, 2018, 09:57:19 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #5054 -: Февруари 04, 2018, 09:51:31 pm »
Романтика,  5-ти дом и Слънце как са активирани, има ли към тях куинконкс или друг твърд аспект по прогностика ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“