Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 846825 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #5055 -: Февруари 04, 2018, 09:54:51 pm »
А пратката кога е дошла?

Днес има и тр. Марс в точен тригон с нат. Слънце/Юпитер. Но мунданно Марс е направил секстил с Меркурий – в комбинация дават крадлива тенденция, понякога и в "плавен" аспект сработва. А плавен е аспектът, защото не е явна измама /грабеж/, пратката не е изчезнала, а се е действало тихомълком и професионално – вземат само част от съдържанието и грижливо запечатват пакета. Хитро!  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #5056 -: Февруари 04, 2018, 10:04:20 pm »
Лили, интересното е, че ми е оставил по-скъпият - Coloring book ;D
Взел е луксозни американски салфетки на сърца и ръчно направена картичка - подарък за Св. Валентин! Жалка работа е тоя крадец!
Моята приятелка (американка) ми пише, че за България всичко трябва да е здраво опаковано и в 2 плика ;D

Подаръкът е изпратен на 27.01 - събота от Ню Йорк. Пристигнал е в нашата пощенска станция на 2.02.

Уф, сега я видях тая квадратура...
Явно това наложи последните 2 дни да стоя на работа по 11 часа, малко сън и много писане.
« Последна редакция: Февруари 04, 2018, 10:08:33 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #5057 -: Февруари 04, 2018, 10:08:37 pm »
Значи все пак щетата не е голяма, макар че за тебе е имало сантиментална стойност може би.
Кокошарска история, това си е баш по Меркурий. Някой меркурианец ще да е било, те и пощенските служители по сигнификация са под егидата на тази шавлива планетка.

По принцип Венера е сигнификатор на подаръците. По естествена сигнификация – 5 дом.
Юпитер отговаря за крупни печалби, за по-сериозни суми пари.

Невидима Венера, преди да се покаже. И аз съм в пълно неведение относно участта на марковата рокля. Изпратих за замяна, надявам се да са коректни.
« Последна редакция: Февруари 04, 2018, 10:11:50 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #5058 -: Февруари 04, 2018, 10:20:17 pm »
През декември и ретро Меркурия тогава реших да изпратя подарък за нея, и съпруга ѝ с допълнителни опции - препоръчано и приоритетно. Много ме съмняваше дали ще пристигне, но със забавяне от почти месец е пристигнал.

Много ми е интересно, ако дойде запитване от страна на САЩ до БГ пощи какво ще отговарят за отворения пакет - аз направих снимки и съм изпратила, вижда се ясно как е разкъсан, после лепен. Утре ще изпратя имейл и до главния директор на пощите. Може да изглежда глупаво и дребнаво, че за дребни неща се занимавам, но не ми пука. Никой няма право да ми краде от нещата!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #5059 -: Февруари 04, 2018, 10:24:35 pm »
Предполагам, че ще се потули тая история. А и щетата е минимална.
Освен това няма как да се установи кой е крадецът. Според теб пратката е била отворена вече на българска територия?

Подготви се морално и емоционално за разправии, които не резултират в нищо.
Но от друга страна имаш право – човек не трябва да си мълчи, за да не им минава номерът на дребните тарикати!
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #5060 -: Февруари 04, 2018, 10:35:54 pm »
Романтика, майка ми работеше в пощенски клон, в съседно гише на колетното. Служителката там беше отявлен клептоман и бъркаше здраво в получени и изпращащи се пратки, даже беше присвоила и една заплата на майка ми, имаща неблагоразумието да си я остави в чекмеджето по време на обедна почивка. Знаеше се, че е тя и никой никога нищо не предприе поради липса на доказателства.
По Бг пощи не изпращам нищо. Бавни, мудни и крадливи.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #5061 -: Февруари 04, 2018, 10:49:44 pm »
Да, според мен е отворен в България. Не вярвам някой чужденец да отвори плика и да рови, при наличие, че на него се залепя една бланка какво се съдържа и на каква стойност. А и картичката като е с послание за какво ли ще я ползва?!
Тъпо е за едни салфетки да вдигам врява, но нещо ми казва, че така трябва ;D

Сега видях, че моята приятелка е с ретро Меркурий съвпад Слънце в близнаци (никога не съм ѝ гледала картата, не знам защо). Реших да видя и аспектите, когато се омъжи, тъй като знам датата и часа на сватбата, защото имах покана:
- прогр. Венера съвпад нат. Слънце;
- прогр. Слънце, СЛВ в съвпад с нат. СЛВ в точен съвпад със Сириус.
Омъжи се година след възврата на Сатурн - партньорът е 10г. по-голям.

Лили, за роклята няма ли номер за проследяване, за да следиш къде е? Венера, кога ще стане видима?

Корея, така е. Но до САЩ, това е най-изгодно. Аз затова пускам пратките препоръчано, което значително ги оскъпява, но поне да съм сигурна, че ще пристигнат...

Романтика,  5-ти дом и Слънце как са активирани, има ли към тях куинконкс или друг твърд аспект по прогностика ?
Рени, тр. Марс в квадрат с нат. Луна/У5, куинконкс - няма.
« Последна редакция: Февруари 04, 2018, 10:54:46 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #5062 -: Февруари 04, 2018, 10:52:19 pm »
Тъпаците да не са помислили, че от чужбина някой ще ти изпраща по пощата пари? Маскирани със салфетки.
Като знам какъв им е акъла, няма да се учудя.  :D

И в Еконт ме питат редовно, когато заедно с някакъв подарък изпращам картичка, дали вътре не съм сложила пари. Длъжни са да предупредят.

Не знам дали има номер за проследяване, върнах я по Спиди. Обикновено получателят има такава опция. За изпращача не знам. Аз не се притеснявам, че от софийския логистичен център няма да я пратят в Чехия. Въпросът е дали ще ми изпратят по-голям номер. А ако не изпратят, дали ще възстановят парите. Парите са платени, роклята – върната. Оттук нататък мога да разчитам само да проявят коректност и да не се излагат.

« Последна редакция: Февруари 04, 2018, 11:02:30 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #5063 -: Февруари 04, 2018, 11:00:03 pm »
То човек като умее да се вкара в ситуация, така и ще му се случват все на него.
Безмислено е да се предприемат действия при повече от един куриер, нещо, което не може да бъде доказано, няма да бъде доказано.
Нещо, което е скъпо, се застрахова.
Нещо, което не е скъпо, се изпраща пак.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #5064 -: Февруари 04, 2018, 11:06:24 pm »
А, Романтика, как не се сетих!
Транзитен Марс в квадрат към Луна и Меркурий. Обикновено носи неприятни ситуации – и с емоционален оттенък /Луна/, и вербални разправии /Меркурий/.

При мен транзитен Марс към нат. Меркурий вече все повече взе да носи по-активна и оживена комуникация в деня на аспекта. Без скандали и конфликтни ситуации. Може да дойде и някоя по-бърза, изнервяща поръчка – по сигнификациите на Меркурий, дейността ми е такава.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #5065 -: Февруари 04, 2018, 11:21:58 pm »
Дясна квадратура на Сатурн е силна и носи всички минуси и плюсове като(ще) напряга близките отношения ( Венера/Марс)в посока индивидуализъм срещу статус, амбиции(Козирог-Овен) и трябва да се действа, така че, да се погрижи за личния живот, интереса да е насочен към дом, семейни отношения, край на един цикъл. Когато Марс влезе в Козирог трябва да има събитие по тази квадратура съответно може под формата на :конфликт, инцидент, невъздържаност, агресия или ще активира сътрудничество, връзки, партньорства (7-ми дом); да е обвинен в нелоялност или сам да попадне в такива връзки, понякога се стига и до физическа разправа. Това не е лека квадратура, но Венера в Овен  ще придаде  социализация и връзки с по-висши стоящи, компетентни хора( с Плутон в Козирог) , привличане на по-ярки, вдъхновени ситуации. Финансово може да има стагнация, заради други хора или при заварени вече обстоятелства от преди 3 г.
дано да няма конфликти и прекъсване на отношения , но наитина има разлика между вътрешно усещане и среда. Да така е в момента работя по план за насочвате към личните цели. Почти всико което си написала е така. Както каза Алена силно се надявам на това че Сатурн е на Трон.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #5066 -: Февруари 04, 2018, 11:23:30 pm »
На мен ми се случва за първи път да получа преполовена пратка! От 12г. получам подаръци от нея. И почти всяка година ми изпраща през февруари (моето тр. Слънце в 12 дом), защото там празнуват Св. Валентин, но не само по начина, по който се възприема тук - между партньори, а като знак на уважение към приятелството.

Такъв, който краде, трябва да е изгонен от работа и натикан в затвора!

Лили, прокурорите по коя планета са (ох, как звучи само ;D)? Същият ден имаше инцидент в работата (то при мен стана вече, очаквай неочакваното :()- идваха полицаи, инспектор и прокурор. Много изнервяща ситуация, добре че приключи само за 2 часа.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #5067 -: Февруари 04, 2018, 11:33:23 pm »
Лили, прокурорите по коя планета са (ох, как звучи само ;D)?

С тази опорочена съдебна система у нас вече се чудя.

В класически и неопетнен вариант магистратите, съдиите, юристите би трябвало да са по Юпитер и 9 дом. Обаче вече отдавна не са. И друг път съм казвала – най-често срещаната сигнатура при адвокати и юристи е твърд аспект между Меркурий и Марс – съвпад или поне в един знак, квадратура. Меркурий/Юпитер като сигнатура почти не съм срещала.

Така че и за прокурорите се чудя. Като осъждаща и наказателна институция може и да са по Сатурн, знам ли. Или някаква комбинация между Юпитер и Сатурн.

Българското право вече отдавна не е по Юпитер. Всеки гледа да ти измъкне максимум пари, да те разиграва и да те мами – по Марс/Меркурий е това. Но и в картите на добри адвокати има такава връзка – дава хитрост, комбинативност, умение да лавираш и да се измъкваш от различни ситуации. Нещо, което Юпитер няма да даде. Меркурий/Юпитер според мен е по-добър за някой теоретик, преподавател по право, отколкото за действащ адвокат. Сегашният съд не е справедлив и е нужна голяма доза хитрост, за да може да си печелиш делата. Да намираш вратички навсякъде.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ani_parusheva

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Събития и транзити
« Отговор #5068 -: Февруари 11, 2018, 09:49:04 pm »
Утре от 14:00 часа в Русе съм на интервю за работа.Можете ли да ми кажете,ако евентуално започна,дали изобщо ще си струва.Незнам как се пуска хорар.Благодаря !
https://ibb.co/cNOMkn <- натал
https://ibb.co/neniWS <- прогресия
« Последна редакция: Февруари 11, 2018, 09:57:31 pm от ani_parusheva »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #5069 -: Март 05, 2018, 06:26:34 pm »
Днес ме уволняват съвсем неочаквано и без причина :( не ги кефя изобщо и приключиха нещата ...