Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845307 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #5355 -: Август 05, 2018, 01:05:13 pm »
Благодаря ти, Акрукс! Точна си, както винаги.  :58: :58: :58:
Не стига гърлото, ами от тази сутрин ме боли венеца между два зъба, дано да не се окаже от самия зъб да е.  :lol_hitting:

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Събития и транзити
« Отговор #5356 -: Август 05, 2018, 02:25:01 pm »
Тери, бе видях аз че няма карта , ама все си викам ей ся ше влезна да я кача, ей ся, и все около мен нещо друго се появява и после забравям. Аз така една година още не съм си сменила книжката с английска. Много съм бавна в тия неща. Но ако някой каже за среща навън - веднага съм готова, ама ако трябва да свърша нещо ......
Ето я картата както ми каза да я пусна.
Ставаше въпрос за  това, че първи и седми дом обхващат 3 знака.
« Последна редакция: Август 05, 2018, 02:30:17 pm от Entice »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #5357 -: Август 05, 2018, 08:22:38 pm »
Интерсептираните знаци по остта 1-7 дом са ти последния проблем, да знаеш. Ще намеря време тези дни да ти пиша по-подробно.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Събития и транзити
« Отговор #5358 -: Август 07, 2018, 01:30:05 pm »
Здравейте, хрумна ми да попитам може ли чрез транзити/прогресии да се предположи защо от месеци насам(мисля, че още от началото на тази година) се чувствам необичайно изтощена, а не извършвам никаква трудна физическа работа? Никога досега не съм усещала такава липса на жизненост, толкова продължително без видима причина.
« Последна редакция: Август 07, 2018, 01:36:34 pm от Aquarius »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #5359 -: Август 07, 2018, 02:05:58 pm »
Здравейте, хрумна ми да попитам може ли чрез транзити/прогресии да се предположи защо от месеци насам(мисля, че още от началото на тази година) се чувствам необичайно изтощена, а не извършвам никаква трудна физическа работа? Никога досега не съм усещала такава липса на жизненост, толкова продължително без видима причина.
по транзити може да се види, но като цяло този период за всички предполага намален жизнен тонус, заради ретрограден Марс

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #5360 -: Август 07, 2018, 02:46:03 pm »
Здравейте, хрумна ми да попитам може ли чрез транзити/прогресии да се предположи защо от месеци насам(мисля, че още от началото на тази година) се чувствам необичайно изтощена, а не извършвам никаква трудна физическа работа? Никога досега не съм усещала такава липса на жизненост, толкова продължително без видима причина.
Виж по прогресии също, моят Марс откакто мина в Рак много промени нещата, станах пипкава и туткава, чакам го с нетърпение поне да влезе в първи натален, дано прихване нещо Овче.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #5361 -: Август 07, 2018, 03:28:12 pm »
Стига глупости. Върви при личния си лекар да ти пусне ПКК да се види дали нямаш проблем с хемоглобина или кръвната захар.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Събития и транзити
« Отговор #5362 -: Август 07, 2018, 03:43:17 pm »
Здравейте, хрумна ми да попитам може ли чрез транзити/прогресии да се предположи защо от месеци насам(мисля, че още от началото на тази година) се чувствам необичайно изтощена, а не извършвам никаква трудна физическа работа? Никога досега не съм усещала такава липса на жизненост, толкова продължително без видима причина.

Може да е от неправилен хранителен режим, както липсата на физическа активност води до леност.
« Последна редакция: Август 07, 2018, 06:17:41 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Събития и транзити
« Отговор #5363 -: Август 07, 2018, 03:48:07 pm »
Стига глупости. Върви при личния си лекар да ти пусне ПКК да се види дали нямаш проблем с хемоглобина или кръвната захар.
Вече ходих и няма нищо нередно на изследванията. И все пак май си права, че ви занимавам с глупости, съжалявам. Ще си изтрия нещата и благодаря все пак за отговорите.
« Последна редакция: Август 07, 2018, 03:56:07 pm от Aquarius »

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Събития и транзити
« Отговор #5364 -: Август 07, 2018, 03:55:21 pm »
Може да е от неправилен хранителен режим, както липсата на физическа активност носи ленност.
Благодаря за отговора! И аз се замислих, че може би режима ми на хранене не е както трябва, а за физическата активност - опитвам се да използвам свободното време, откато свърших училище, да се движа повече.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #5365 -: Август 07, 2018, 07:15:09 pm »
Вече ходих и няма нищо нередно на изследванията. И все пак май си права, че ви занимавам с глупости, съжалявам. Ще си изтрия нещата и благодаря все пак за отговорите.
За кое благодариш?
Може да търсим проявления по квадрати към Венера, пък аспектите на Марс да са глупости...
Чудя се как някои хора са оперирани от чувство за такт, имам си обяснение , де.
Ако искаш , пусни карта с транзити и прогресии или ми прати данни на лични, тези дни същото се получи с моя колежка- мина всички изследвания и са наред, а слабее и не изглежда и не се чувства добре.
« Последна редакция: Август 07, 2018, 07:16:40 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #5366 -: Август 07, 2018, 07:27:23 pm »
Може да има кофти астрологична динамика, а може и да се дължи на по-инертен начин на живот. Липсата на движение и динамика води до отпадналост, леност.

При мен прогресивният Марс е в Овен, миналата година направи съвпад с натално Слънце, като същевременно имаше и точен секстил с прогресивния Юпитер. Динамика в ежедневието нямаше, нито желание за спорт и повече движение. Обаче годината беше успешна за професионални изяви по две различни направления. И така се реализира енергията – по цял ден седя на стола, но върша в пъти повече работа, отколкото други хора, които уж търчат насам-натам и все се оплакват от свръхангажираност. Инерцията е само привидна и вероятно така им изглеждам на хората отвън, но реално си движа проектите и нещата се развиват, не стоят на едно място. Единствено се ядосвам, че не мога да събера мотивация за спортни занимания.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #5367 -: Август 07, 2018, 08:31:08 pm »
Вече ходих и няма нищо нередно на изследванията. И все пак май си права, че ви занимавам с глупости, съжалявам. Ще си изтрия нещата и благодаря все пак за отговорите.
Не, не е права и няма за какво да се извиняваш, че си задала астрологичен въпрос в астрологичен форум! Извиненя дължи тази с "глупостите" , но надали ще се случи да вдене  :(
Щеше да е хубаво, ако заедно със запитването беше добавила карта с прогресии, за да се види какво се случва, за транзити не е нужно- знаем ги  :)
При теб 3д, който е свързан с движението, и 6д, свързан със здравето, се управляват от Юпитер, който доскоро бе ретрограден, диспозиторът му Марс (натално и по транзит) също е ретрограден. Юпитер транзитира в твоя дом 1-ви и квадратира твоето Слънце и Уран в 4д, затова има недостиг на енергия, както и забавления, творчески изяви.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Събития и транзити
« Отговор #5368 -: Август 07, 2018, 09:30:57 pm »
Не, не е права и няма за какво да се извиняваш, че си задала астрологичен въпрос в астрологичен форум! Извиненя дължи тази с "глупостите" , но надали ще се случи да вдене  :(
Щеше да е хубаво, ако заедно със запитването беше добавила карта с прогресии, за да се види какво се случва, за транзити не е нужно- знаем ги  :)
При теб 3д, който е свързан с движението, и 6д, свързан със здравето, се управляват от Юпитер, който доскоро бе ретрограден, диспозиторът му Марс (натално и по транзит) също е ретрограден. Юпитер транзитира в твоя дом 1-ви и квадратира твоето Слънце и Уран в 4д, затова има недостиг на енергия, както и забавления, творчески изяви.
Не се бях замислила за този квадрат на Юпитер. Жалко, че не можах да се насладя на такова проявление, каквото описват за транзитен Юпитер в 1д, или пък прогресивна Луна в Стрелец. Ето и прогресивната:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #5369 -: Август 07, 2018, 10:32:53 pm »
Не се бях замислила за този квадрат на Юпитер. Жалко, че не можах да се насладя на такова проявление, каквото описват за транзитен Юпитер в 1д, или пък прогресивна Луна в Стрелец.
Не знам какво си чела за Юпитер през 1д, но при мене колкото пъти е минал през 1-вия ми дом, все ме разду, та после няколко години се боря с излишните кила, докато се побера в старите дънки (в момента съм пак в тази борба). А пр. Луна тепърва навлиза в 3д и ще започне екшъна, предстои да извърши тригон с диспозитора си Юпитер, преди да се заточи в Козирог.