Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845136 пъти)

ani_parusheva

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Събития и транзити
« Отговор #5835 -: Август 25, 2020, 02:04:12 pm »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Събития и транзити
« Отговор #5836 -: Август 25, 2020, 04:11:32 pm »
Транзитен Уран е на асц,по-точно ще се върне ретрограден отново.Задейства оста на взаимоотношенията 1-7 домове.Имаш ли някакви таланти,спорт,рисуване,нещо друго,да пишеш поезия,музика?Слънце по дирекция е хубав аспект и то в 5 дом,домът на творчеството,хазарта,забавленията,децата и любовта.Възможно е да се влюбиш,родител да спечели пари/имоти и т.н.При дирекция Слънце съвпад Меркурий имаше ли нещо по-отчетливо като събитие?

ani_parusheva

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
!
« Отговор #5837 -: Август 25, 2020, 04:30:31 pm »
Pisha po takuv nachin, poneje ne mi razreshava da izpolzvam kirilica. Poqvqvat mi se nqkakvi chisla vmesto bukvi.

Otnosno Uran, koito preminavashe prez moqt ASC, poluchih mnogo nepriqtna novina otnosno jenata v koqto sum vliuben (govorq za 27-28 Mai), kato situaciqta v posledstvie se vloshi predi nqkolko dni.
Gledam che i Saturn shte premine prez moqt DSC v sledvashtite nqkolko godini, koeto predpolgam che ste nagneti situaciqta oshte poveche. Ne e li svurzano po nqkakuv nachin ?
« Последна редакция: Август 26, 2020, 12:32:09 pm от ani_parusheva »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #5838 -: Август 27, 2020, 10:25:59 am »
ani_parusheva, Прогресивно Слънце, когато активира натална планета, човек се настройва по-съзнателно към нейните принципи и природа. Събужда всичко онова, което си пренебрегвала по Венера и сферите, които управлява. Чрез влизане във взаимоотношения тип, посочени от домовете, които управлява, но и установяване на естествените на нейната природа любовни и сексуални такива, ще ти помогнат по-лесно да се свържеш със своите емоционални и чувствени нужди, интереси, желания, таланти, ценности. Обикновено в такъв период, жената получава повече увереност в изразяване на своята женственост, привлекателност. Да станеш Венера, да бъда Венера-това е Слънце-Венера. Колко качествено това ще се прояви, вече зависи от силата на натална Венера.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ani_parusheva

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Събития и транзити
« Отговор #5839 -: Август 27, 2020, 11:58:12 am »
А добре, нещо да ми кажеш за датата (27-ми - 28-ми Май) и за 23-ти Август (в неделя), понеже получих доста неприятни новини относно определен човек, в когото съм влюбен.
Освен това този Уран, който преминава през АСЦ не е ли свързан по някакъв начин, понеже виждам, че пак ще се активира през 2021-ва. По същото време и Сатурн ще премине през АСЦ, което вероятно ще отежни ситуацията.
Благодаря Ви предварително !

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #5840 -: Август 27, 2020, 01:08:33 pm »
ani_parusheva, след като си мъж, тогава такъв тип жена ще те развълнува, възбуди, съблазни в романтичната сфера, иначе финанси излизат на дневен ред.
Ако искаш някой нещо да ти каже конкретно за теб като дати, сфери, отделяш време и други ресурси и "звъниш" на някой, който се занимава с казване на някой за нещо, което го интересува на някаква дата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #5841 -: Август 29, 2020, 09:25:46 pm »
Днес ми е точната опозиция на транзитна с натална Венера- срещнах се с едно бивше гадже, изненада ме сутринта с покана за почерпка за наскоро птминалия му РД.
Не го бях виждала минимум 10 години, не е просто случайна среща и транзита си е напълно оправдан.
Откак Венера ми транзитира в 1-ви, се чувствам много добре- много излизам, срещам се с много хора, чувствам се добре в кожата си.
Венера ми е У5.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #5842 -: Септември 03, 2020, 07:18:45 pm »
Пак аз- днес точен съвпад на тр Венера У 5 с нат Сатурн У 7,8.
Сутринта ми се прииска да се направя красива, извадих едни високи сандалки - прибрах се с три кървящи рани. Защо решиха да ми убият днес, идея нямам, преди не са го правили.
По обед получих предложение за тридневно море на Созопол от приятел- отказах, понеже са ми ясни намеренията му.
Правихме и мило изпращане на шефката- връчихме ѝ най- накрая каквото бяхме взели като подарък.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #5843 -: Септември 03, 2020, 08:27:39 pm »
Пак аз- днес точен съвпад на тр Венера У 5 с нат Сатурн У 7,8.
Сутринта ми се прииска да се направя красива, извадих едни високи сандалки - прибрах се с три кървящи рани. Защо решиха да ми убият днес, идея нямам, преди не са го правили.
По обед получих предложение за тридневно море на Созопол от приятел- отказах, понеже са ми ясни намеренията му.
ходилата са по Нептун, нещо го е аспектирало в натала
а за морето- върви, няма какво да губиш, свободна си...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #5844 -: Септември 07, 2020, 09:01:39 am »
Раните минаха, морето- догодина, но покрай всичките тези истории забравих да споделя нещо- триото, транзитиращо в мой 7- ми дом и аспектиращо У 7, “ вкара” племенник ми в елитна езикова гимназия.
Той също е доста кардинален, та ето ефекта при него.
Представи се блестящо на изпитите- беше пръв в гимназията си.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #5845 -: Септември 07, 2020, 11:10:21 am »
Нужда от почести от човек, станал със з...ка нагоре, нямам.
Темата е за събития и транзити, ако случайно си видял/а.
Работя в сферата на образованието и съм със сигурност по - наясно от Вас как и какво е то днес.
Едно време си е било за едно време, ти продължавай да живееш в него, щом ти харесва.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #5846 -: Септември 08, 2020, 12:21:44 am »
Нужда от почести от човек, станал със з...ка нагоре, нямам.
Темата е за събития и транзити, ако случайно си видял/а.
Работя в сферата на образованието и съм със сигурност по - наясно от Вас как и какво е то днес.
Едно време си е било за едно време, ти продължавай да живееш в него, щом ти харесва.

Към кой това?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #5847 -: Септември 08, 2020, 03:02:42 am »
Към мен, публикувах статия, която изтрих.
Коментирах, че вече няма "Елитни" училища и други.
Моляяяя?
Да публикувам ли скрийншота към “ статията “ ти, която всъщност беше една словесна логорея...
Ей това е мъжка дума- фурнаджийска лопата.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #5848 -: Септември 08, 2020, 08:52:25 am »
Образованието е зле, но и няма какво друго да е, след като учителите отдавна не са нито достатъчно платени, нито достатъчно уважавани (едното е следствие от другото).

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #5849 -: Септември 08, 2020, 10:37:18 am »
Работила съм в сферата и имам поглед.

Голяма част от учителите не заслужават и това, което взимат! Много малко са тези, които стават за учители! А сега пък с тази бърза писта за преквалификация какви бисери влизат не е истина...
Една част от по-възрастните учители системата ги е смачкала, а другите са се адаптирали "ден да дойде, друг да мине"... Според мен повече от 15 г. работа като учител е пагубна за здравето.

Не може ром да преминава от клас в клас и в 10 клас да не може да си напише името без грешка и да няма елементарни познания. А стремежът на математика за 10 години да е на ниво да разпознава само геометрични фигури! Не може един ученик в 6-ти клас да ме пита къде е вулканът на Пловдив и кога ще изригне и защо синоптичката, когато давала прогнозата не показвала на баба му селото и същият да има 6 по география в 6-ти клас! Има и още, и още...

Заплатите като цяло са ниски, качеството на живот е ниско в България...
 
Но специално в сферата на образованието през последните 5 години масово се работи по различни проекти и се наливат едни пари, друг е въпросът колко достигат до учителите и колко не се ограбват от директорите... Порочна мафия е по училищата! Един директор на обикновено училище за 15 г. си купи вила в Гърция, взе си чисто нова кола и основен ремонт на къщата си направи (сам го казва), а колко още придобивки има, които не са явни е друг въпрос.

PS. Сега чета, че има инициатива за 1 учебен ден да се подарява книга. А по принцип достатъчно пари се отпускат само за закупуване на книжки по училищните библиотеки. Отделно безплатните учебници се купуват от Общините, а не от бюджета на училищата. Та, пари си има, въпросът е къде отиват...