Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 846909 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #6300 -: Октомври 16, 2023, 06:34:22 pm »
Лисана, Сатурн към Слънце, Асц, у1, управител на годината, тласка към размисли и страсти, недоволство от статуквото. Нормално е да се засили динамиката в тази посока, когато в периода има лунация и свойно повече със затъмнение. Меркурий може да го броим, че все още прави ума отоврен към всичко и всеки, с особена сила важи за родените под двойнствените знаци: Близнаци, Стрелец, Дева, Риби. И е пряк участник в затъмнението. Липсва умереността от двата бенефика и при всеки в различни сфери  се реагира предимно с радикални действия и емоции. Ако Сатурн хвърля знаков аспект към главните оси, човек е буквално разпънат на кръст или следва другата философия :"всеки сам си носи кръста.".
Стойност, оценка, жена- гледаш Венера, и натална, и транзитна. Отчуждението, дистанцията, пак е по Сатурн и ако са активни планети  в неговите достойнства.
Работата на Сатурн е да втвърдява, в Риби- мечти и илюзии, вярвания. Почти месец ще стои в 0* на Риби, като през това време ще смени фаза. Значи ще се смени и първоначалната ти настройка. Със Сатурн човек винаги (си) плаща- виж къде имаш сметки неплатени, и в пряк, и в преносен смисъл.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Събития и транзити
« Отговор #6301 -: Октомври 17, 2023, 08:07:03 am »
Рени,квадратът на Сатурн към близнашките планети е по-силен,отколкото към стрелишките,или?
Мама е с Юпитер,упр.на 1ви в 0*на риби-хрема,главоболие,гърлобол,ухобол..
« Последна редакция: Октомври 17, 2023, 08:09:05 am от Сафо »

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 87
Re: Събития и транзити
« Отговор #6302 -: Октомври 17, 2023, 09:40:04 am »
Сатурн квадратира оста на възлите ми. Транзитните възли пък са върху АС/ДЦ, и Марс мина от там. Мен също напоследък ме занимава въпроса с нормалната женска същност. Венера е годишен управител. Питам се в личен, социален и обществен план, къде е умиротворяващата, хармонизираща и балансираща енергия на жената. Светът се тресе от войни, смърт и алчност, обществото ни притиска да сме мъжки жени и да поемаме все повече товар - физически, психически, емоционален. Къде е нежността на  Венера, грижата на Луната, справедливостта на Сатурн, мечтите на Нептун? Подчертано мъжко време и то в негативните си проявления. Не е редно да се поставя толкова рязка граница м/у мъжкото и женското, но сега така го усещам, като нарушено равновесие, безсилие и липси. Та винаги ме вълнувало " Как ще съм добре, ако другия е зле?"

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #6303 -: Октомври 17, 2023, 06:24:29 pm »
Къде е нежността на  Венера, грижата на Луната, справедливостта на Сатурн, мечтите на Нептун? Подчертано мъжко време и то в негативните си проявления. Не е редно да се поставя толкова рязка граница м/у мъжкото и женското, но сега така го усещам, като нарушено равновесие, безсилие и липси. Та винаги ме вълнувало " Как ще съм добре, ако другия е зле?"
да, не е редно да се поставя рязка граница, след като всеки носи поравно ин и ян енергия, а Венера освен чувствата, описва материалните и морални притежания. Емпатията е по Риби, където имаш Марс, а планетата показва начина на действие, на правенето на секс и как реагира, когато е ядосан човек; като добавим Венера и Луна в Рак, нормално е да не приемаш откритата агресия. Плутон по транзит в квадрат с твоя Уран те кара да се бунтуваш, най-вероятно у дома и в семейството, нещо със задна дата, свързано с пари, с наследство... Квадратът на Сатурн У4 към нодалната ос  2/8 дом също дава подобна насока – събитие в тази връзка – пари, дом, семейство, наследство, дългове, парите на съпруга, кредити, родител/и

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #6304 -: Октомври 17, 2023, 06:36:18 pm »
Сафо, по принцип се приема, че левият аспект води, но за сила се изисква преценка. За планетите в Близнаци, Сатурн от Риби затваря цикъла, аналог на последна четвърт. В периода транзитен Сатурн също е западен, материално ориентиран, значи това ще стовари върху планетите, точки  в Близнаци, стар, зрял. Всяка квадратура изтощава, поради защото е свързаана с работа, това е Марс, но не всеки може да издържи на тази работа и тук думата си казва наталния потенциал. Върни времето, когато Сатурн в Стрелец е бил срещу планетите й в Близнаци и ще разбереш защо сега е с тази симптоматика.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #6305 -: Октомври 17, 2023, 07:02:04 pm »
crazylady, в периода, който ще продължи още дълго, до края на май 2024 г, Венера е своята т.нар. мъжка половина от цикъла си- независима, не е склонна да прави компромиси, войнствена, на всяка цена и с всички средства търси справедливост, но е в Дева- не може. Все още е сме под влиянието на кулминацията Сатурн Риби-Венера Дева и щом Венера ти е управител на годината на всеки нейн транзит на мунданно ниво и към натални точки, вероятно ще реагираш твътде емоционално. Венера и планети в нейни знаци, не харесват конфронтация, дисбаланс, напрежение, натиск, управление.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 87
Re: Събития и транзити
« Отговор #6306 -: Октомври 17, 2023, 08:52:06 pm »
Да,akruks, ненавиждам откритата агресия. А 4 дом като дом, място, Родина, че и планета, са подложени на моето неодобрение и бунт. Навсякъде война - на пътя, в болницата, в Укрaiна, в Изрaeл... И винаги става дума за пари. Дали войната вътре в нас се проектира и навън? Дали не само планетите ни влияят, а и ние на тях?

Рени, значи Венера е "виновна", и мъжкарана го раздава, но не и' се отдава. Много аспекти има да направи и ще е емоционално "забавно". Тогава не се учудвайте на постовете ми, ако са  драматични или нихилистични.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Събития и транзити
« Отговор #6307 -: Октомври 17, 2023, 10:11:11 pm »
Сафо, по принцип се приема, че левият аспект води, но за сила се изисква преценка. За планетите в Близнаци, Сатурн от Риби затваря цикъла, аналог на последна четвърт. В периода транзитен Сатурн също е западен, материално ориентиран, значи това ще стовари върху планетите, точки  в Близнаци, стар, зрял. Всяка квадратура изтощава, поради защото е свързаана с работа, това е Марс, но не всеки може да издържи на тази работа и тук думата си казва наталния потенциал. Върни времето, когато Сатурн в Стрелец е бил срещу планетите й в Близнаци и ще разбереш защо сега е с тази симптоматика.
Рени,благодаря!Та замисли ме ;)
Върнах времето когато транзитен Сатурн е бил върху Луната ми в близнаци,след това квадрат от дева,после опозицията от стрелец (беше брутално),това,че ще затвори цикъла от риби горе/долу ми се изясни накъде и по какво ще удари.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #6308 -: Октомври 18, 2023, 07:52:06 am »
И мен ме замисли, Рени, с това за цикъла на Сатурн. Аз имам слънце риби луна стрелец: при Сатурн в близнаци, първа четвърт за слънцето и кулминация за луната се омъжвах. При Сатурн в дева - последна четвърт за луната и кулминация за слънцето реших, че ще се развеждам. При Сатурн в стрелец не съм имала събития, даже всичко беше спокойно, обичайните грижи покрай детето. Тогава е било начало на цикъла за луната, и последна четвърт за слънцето.

Много полезно ми беше, благодаря!
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #6309 -: Октомври 18, 2023, 05:32:17 pm »
Всичко работи на принципа на цикли, а най-познатият и проверен Слънчево-лунният цикъл. Знаете го, просто не сте се замислили. :)
Венера тези дни ще е максимално отдалечена от Слънце на запад като аналог на първа четвърт от Лунния цикъл. Периодът е свързан с криза и каквото реално остане като връзки, ценност, финанси, желания, ще растат до следващата фаза.Пожелателно е да расте "здрав плод".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #6310 -: Октомври 18, 2023, 07:11:27 pm »
Следващата фаза е горния съвпад на 11 близнаци догодина, нали? Или изгрева като вечерница?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #6311 -: Октомври 18, 2023, 07:44:53 pm »
Да, повтаря градуса на долния съвпад от 2020 г, в 13-14 * Близнаци.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #6312 -: Октомври 18, 2023, 07:59:53 pm »
Моят брат в понеделник е на операция , прави ремонт и почна да го боли крака. Откриват забравено парче метал , като ученик при рязане с машина му влезе парче метал в крака и явно не са го извадили цялото .
Съвпад тр Марс с АЦ и Уран на АЦ, колко буквално.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Събития и транзити
« Отговор #6313 -: Октомври 19, 2023, 10:19:49 am »
Моят брат в понеделник е на операция , прави ремонт и почна да го боли крака. Откриват забравено парче метал , като ученик при рязане с машина му влезе парче метал в крака и явно не са го извадили цялото .
Съвпад тр Марс с АЦ и Уран на АЦ, колко буквално.
Корея,всеки път когато Марс минава през асц,където е нат.Уран,нали няма операция?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #6314 -: Октомври 19, 2023, 12:06:27 pm »
Корея, транзитите показват само времето, когато ще се реализира потенциала, посоченото за настоящата година, и по рождение. Виж в солара какво пише за годината. А, това че, тр. Марс е на Асц на всеки 2 г, е повод за активация по делата на дома, където попада натален АСц в солара, примерно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“