Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845853 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #480 -: Май 11, 2014, 07:34:28 pm »
В съвапад е. Аз имам фикс тао с връх Марс в скорпион.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #481 -: Май 11, 2014, 07:51:53 pm »
А ,къде бил ключът за палатката ,ти не искаш да те виждат емоционално реагираща-ревлива и сополива. :72:

У МЦ ,съвпад с тр.Сатурн ,идващ от 10-ти в марсов знак .Кулминацията или екшъна около средата на април се разрази в стихията си ?!? Може би доста обстоятелства (транзити,прогресия ,лунации) са се съюзили срещу теб в периода ,като са хванали "тънката струна" при теб -оста 4/10 ,а ти там не искаш да приемеш промените (Уран ти е на МЦ) ,идващи от 7-ми дом.

Ето това ми се прииска да ти цитирам в момента импулсивно ,без да влагам умисъл :
"Ако си тъжен..", казваше баба.. тогава плачи, когато сълзите свършат, животът продължава."
Дора Габе 

Имаш много хубав аспект Венера/Нептун-ползвай го ,момента е подходящ да се обърнеш към него за настроение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #482 -: Май 11, 2014, 07:59:33 pm »
Да, кулминацията беше средата на април, но не затихва. :) Имам ревливи изстъпления от декември насам.
"Паузите" са точно по Нептун/Венера, но очевидно са нифелни, за да приглушат ефекта на Сатурн/Марс/Уран.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Събития и транзити
« Отговор #483 -: Май 11, 2014, 08:14:50 pm »
Uran  , мисля че сатурн е виновникът за състоянието ти . В момента ти е стъпил точно върху марса и връх на тао-то, квадратира и луната. При аспекти на тр сатурн с луната ( дори и да са тригони и секстили), човек чувства една емоционална дупка, самота, изолираност, депресия, подтиснатост..Когато аспекета е квадрат и опозиция, нещата се обострят. Спомням си при мен как беше на квадрата ( преди 4 год), но тогава и плутон ми опозираше луната, направо беше ад. Сатурн в момента ти изпива енергията на марса, спира те, удря ти спирачки и същевреммно дърпа юздите и на луната. Освен това уран ти е застанал и на МЦ . И това преживях, много нерви бяха, страшно чудо. ( действа и върхи ИЦ, нали е опозиция). След този голям кардинален кръст на небето ( който се усеща все още), мисля, че на повечето хора им избиха бушоните в една или друга сфера, да не говорим за неадекватното поведение при ретрограден марс, който е обхванал масово нативите  :012:

Да вмъкна тук, че познавам човек, роден ан твоята дата, но близо 20 год по-късно, с лъвска луна, водолейско слънце , но и водолейски асц. В момента сиурно сатурн го затиска и него, но не поддържам връзка, за да знам как се проявява. Между другото сигурна ли си в часа си на раждане? Асц ти е в анарентен градус.
« Последна редакция: Май 11, 2014, 08:16:50 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #484 -: Май 11, 2014, 08:35:13 pm »
Часът- даден от мама, съвпадна до минута с този- взет от общината.
Мама е със Слънце в рак. :)
« Последна редакция: Май 11, 2014, 08:48:06 pm от Uran »

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Събития и транзити
« Отговор #485 -: Май 11, 2014, 08:45:24 pm »
Часът- даде от мама, съвпадна до минута с този- взет от общината.
Мама е със Слънце в рак. :)

Щом е слънчев рак нищо чудно да е точен час.  :)  Този, който ми даде общината и този, който беше по спомен на майка ми се различаваха с 10мин.  :012:, но истината е някъде там, сама си мръднах 2 мин от този на общината. За тези 10 мин се променха купсиди на 2 дома и планета се премести в друг дом. Мисля, че при хората с асц в анарентни градуси има някакви крайности, или те самите са много крайни в действия и разбирания, малко като кардинални май им действат АЦ-тата, независимо от знака. При теб може да се усеща и рачешко влияние, освен това и луната е в първи. Сега видях , че юпитер ти транзитира през 12-ти дом. Нищо чудно също и той да обостри чувствителността там. На мен тези дни ми пресече асц. Когато е в 12-ти може да даде обострено съчувствие , милосърдието и блготворителността може да излязат на дневен ред, човек има потребност да дава. Но може и да преекспонира емоциите на самосъжаление .
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #486 -: Май 11, 2014, 08:51:13 pm »
И аз потвърждавам.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #487 -: Май 11, 2014, 09:02:53 pm »
Логично-не е лесно да осъвместиш Вода-Огън,това е най-емоционалната и взривоопасна комбинация ,но и най-интуитивно знаеща ,това е аналога на АСЦ между 29*-1* на знака. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #488 -: Май 11, 2014, 09:31:41 pm »
Witch111-имам АСЦ в първия градус и Слънце в последния ,не мисля,че оттам идва интересното ,забавното и новото при мен . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #489 -: Май 11, 2014, 09:59:02 pm »
Интересна е интерпретацията в статията :) как се проявяват планетите в първите и последните градуси. Освен интересна е и доста точна и логична, според мен :)
А Асц в първия градус и Слънце в последния само по себе си е доста интересна комбинация :)

Да ,наистина интересно е поднесена информацията . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #490 -: Май 11, 2014, 11:02:48 pm »
Кажете кога ще спра да цивря, че и аз, самата, не мога да се изтрайвам?
бях чела на едно място, че тр Уран в съвпад с Луната носел сълзи и при мен беше така още годината, когато тр Уран навлезе в овен, макар моята Луна да е почти на 8гр овен
Твоята Луна е в лъв в натала, но по прогресия от миналата година е в овен и са се срещнали с тр Уран в 8д на прогресивната ти карта

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Събития и транзити
« Отговор #491 -: Май 11, 2014, 11:22:17 pm »
Уран, много тъжно, че плачеш.  :38: Но това е само период.

Прогресивната ти Луна е в съвпад със Сатурн. Това сигурно също оказва влияние.

Какво има в твой 12 дом? Какво си скрила там?  :38:
Виждала съм при друг човек, който имаше тр Юпитер през 12 дом подобно потапяне, усамотение, труден период. Имаше и други аспекти, не ги помня всичките. Но и този транзит на Юпитер даде едно затваряне, изолация. Което съвсем забатачи положението.


Соларен Асцендент ти е в 12 дом, а соларната Луна е в опозиция с натален Плутон.

Още като прочетох за сълзите и се усъмних, че Плутон те чисти нещо, няма други индикации, освен това за соларната карта.

Ще отмине и това, Уран!  :38: :-*

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #492 -: Май 11, 2014, 11:37:56 pm »
Да, кулминацията беше средата на април, но не затихва. :) Имам ревливи изстъпления от декември насам.
"Паузите" са точно по Нептун/Венера, но очевидно са нифелни, за да приглушат ефекта на Сатурн/Марс/Уран.

Според джотиш от 4 ноември 2013 си влязла в Махадаша на Луна. Ще продължи до ноември 2023 - не се стряскай. Обратно на западната ти карта Луната е изключително силна в сидералната - неприлично силна, почти два пъти повече точки получава от останалите планети в картата ти.
Не помня доколко е легитимно определянето на Луна като йогакарака при Лагна в Рак, но като цяло съм запомнила, че управителят на Лагна, особено толкова силна Луна не би трябвало да носи неприятности в своя период. За мен това е изненада, последното, което съм си мислила за теб, е че си с лунна доминанта. Възможно е наистина да си пренебрегнала много драматично лунната си страна и сега да й се налага да взема надмощие по такъв драматичен начин :). Принципно Ашлеша се смята за много трудна накшатра на Луна в днешно време, но силата й е в приемането и овладяването на най-тъмната, инстинктивната ни страна - чела бях някъде, че тя представя онази най-атавистична част от мозъка ни, която е наследена от рептилите (символът на Ашлеша е змията - змия отровителка, или лечителка "Дозата прави отровата" - жезълът на Ескулап или Мойсей). Но ми се струва, че това е посланието на този период, Уран, предстои ти наистина най-пълноценният и удовлетворяващ планетен период в твоя живот, но трябва да отстъпиш крачка назад и да приемеш, че си... Луна.

До септември 2014 продължава антардашата (подпериодът) на Луна. Евентуално от 10 март до 27 април си била в "най-безсловесната" и тъмна фаза на депресивност или по-скоро безсилие - подподпериод на Сатурн, управлява 7-ми и 8-ми дом в Раши, проблеми с партньора, срещи/мисли за смъртта, сега си на етап интелектуализиране и обговаряне - подподпериодът на Меркурий продължава до 10 юни 2014, владее 3-ти и 12-ти в картата - проблеми с дребни врагове/колеги/конкуренти, но и ирационални, атавистични страхове, кошмари, кофти сънища, като цяло - психическа нестабилност.
И двете планети аспектират Луната в наталната раши, и двете планети владеят предизвикателни домове. Сатурн (заедно с Луна) управлява накшатрата на Лагна - Пушия. Меркурий пък (плюс Луна) управлява лунната накшатра. Посланието на първата е да се превърнеш в хранителка/кърмилница за околните си (но не само в близкото си обкръжение!), а на втората - да овладееш инстинктите - интелектът (Меркурий) да контролира ума, страховете и емоциите (Луна) и да трансформира отровата в лекарство.

Може да имаш още един по-ревлив период към края - 15-тина дни от 20 август нататък - пак сдърпване с партньора или пък да се обадят някакви дребни болежки - Слънце управлява 2-ри дом, и аспектира Луната от седми.

Ако не можеш да пътуваш, занимания с йога (кундалини йога и медитация за коренната чакра препоръчват за ашлешите), активизиране на общуването с майка ти, курс по готварство или алтернативно лечение може да са ти интересни. За психологии и прочее терапии въобще и дума няма да отварям, нито пък да си осиновиш рептилче вкъщи...   :-*
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #493 -: Май 11, 2014, 11:50:47 pm »
Diyana,не съм запозната със символиката на ведическата астрология ,но въпреки това ,винаги ,когато я поднасяш същата под формата на прогностика силно ме впечатлява; визуализирам и моментното ти състояние ,споделяйки коментара си тук-не знам защо. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #494 -: Май 12, 2014, 12:40:30 am »
 :017: То не е наистина прогностика това, Рени. Само повърхностно нахвърляне на дашите. Не е дори 1% от онова, която трябва да се свърши, преди да се премине към прогностика.
De omnibus dubitandum est