Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845766 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #525 -: Май 14, 2014, 09:13:43 pm »
Тр. Юпитер е в куинконс от 12 дом с У1 и У2- Слънце (в 7 радикален). Натално управлява 5, 6 и 9 домове. Куинконсът е доста хлъзгав аспект. Заслабването, предполагам, дължа на това, че Слънчо управлява асцендента ми.
Мда, заслабнах и..погрознях :). Като навлезе в 1 дом, може и да ми се пооправи малко фацата. :012:

п.п. Не му хващайте вяра на този аспект (150 гр). :)

Хващай ,хващай -той е невидим ,но дава видимост. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #526 -: Май 14, 2014, 09:33:39 pm »
Папи, благодаря.
Много хубав анализ.

За нищо, Уран, може да не е най-яката година, ама няма да е и грандиозно зле, все пак това е венера, горе главата

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #527 -: Май 15, 2014, 12:23:45 am »
Тр. Юпитер е в куинконс от 12 дом с У1 и У2- Слънце (в 7 радикален). Натално управлява 5, 6 и 9 домове. Куинконсът е доста хлъзгав аспект. Заслабването, предполагам, дължа на това, че Слънчо управлява асцендента ми.
Мда, заслабнах и..погрознях :). Като навлезе в 1 дом, може и да ми се пооправи малко фацата. :012:

п.п. Не му хващайте вяра на този аспект (150 гр). :)
Да не би Сатурн да транзитира в 5д в кофти апсект със Слънцето ти или с У5, че не се харесваш?

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #528 -: Май 15, 2014, 08:56:49 am »
Тр. Юпитер е в куинконс от 12 дом с У1 и У2- Слънце (в 7 радикален). Натално управлява 5, 6 и 9 домове. Куинконсът е доста хлъзгав аспект. Заслабването, предполагам, дължа на това, че Слънчо управлява асцендента ми.
Мда, заслабнах и..погрознях :). Като навлезе в 1 дом, може и да ми се пооправи малко фацата. :012:

п.п. Не му хващайте вяра на този аспект (150 гр). :)

ааа, как бе - работи си тоз куинконс - аз много се чудех, кой аспект показва напускането на работа преди 2 год, докато не обърнах внимание на точния куинконс на У10 със Слънцето. Ето какво пише в книжката на Бернадет Брейди - придвижване в нова ситуация, промяна, освобождаване, изолация - и това се случва, независимо дали си готов или не.

Ти имаш като моята домификация горе долу - поне Юпи и при мен У6 - ами просто през 12 дом няма да ти се работи особено, или пък ще пожелаеш да учиш, за да повишиш квалификация - такива бяха проявленията при мен. При теб можеш да си добавиш и по 5 дом.

А това със заслабването - въпроса на акрукс е добре насочващ, особено ако Сатурн ти квадратира Слънцето в 7 дом.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #529 -: Май 15, 2014, 08:59:55 am »
По принцип Сатурн към Луна или към Венера, особено в женска карта, може да предизвика такова нехаресване по време на транзит. При Uran квадратът е към Слънце в 7 дом - да не би да мисли, че в очите на околните изглежда посърнала и изгубила част от жизнеността си?

И аз покрай Сатурн в Скорпион започнах по-малко да се харесвам, но за това си има други причини. А като беше във Везни и в опозция с нат. Венера нямаше драстични промени във външния вид. След ингреса му в Скорпион (знакът на Асцендента) се появиха изведнъж много видими белези на стреса, умората и натрупаните негативни емоции.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #530 -: Май 15, 2014, 09:09:28 am »
тя Uran не се харесва или просто отчита като факт външната промяна - би трябвало да е второто, ама може и да сподели, ако иска :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #531 -: Май 15, 2014, 09:11:54 am »
За Уран, най-важното съм пропуснала

само да споделя .... чак сега се усетих, че става въпрос за дамата с ник Уран, а не за планетата Уран :) - голяма съм шматка :) - ами май това също е проявление на Юпито в 12 дом :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #532 -: Май 15, 2014, 10:08:10 am »
малко теория и упражнение - не мога да се ориентирам, какво точно трябва да гледам, за да обясня случилото се:

притежателя на картата има заведение. На въпросния ден (1 ден преди пълнолунието) минават някакви проверяващи и го хващат в "крачка", демек, нарушение. Резултат - глоба или "почерпка". Не знам, кои домове би трябвало в този случай да са намесени.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #533 -: Май 15, 2014, 12:01:14 pm »
малко теория и упражнение - не мога да се ориентирам, какво точно трябва да гледам, за да обясня случилото се:

притежателя на картата има заведение. На въпросния ден (1 ден преди пълнолунието) минават някакви проверяващи и го хващат в "крачка", демек, нарушение. Резултат - глоба или "почерпка". Не знам, кои домове би трябвало в този случай да са намесени.
тр Венера У1, съУ6 в 12д в опозиция с тр Марс У7, съУ12 в 6д, който е на натален Уран в 6д- неочаквано контролен орган го е изненадал и открил, че укрива нещо в работата
Пълнолунието е кулминация, дава резултати по започнала по време на Новолунието дейност, а при него последното Новолуние, което е СЗ попада в 12д и е в опозиция с Уран в 6д, така че го предупреди през годината да избягва криминални действия и укрива неща, свързани с работата, за да не попадне под ударите на закона и пострада репутацията му- тр Сатурн У9 в 7д в опозиция с нат Сатурн У10 в 1д
12д е свързан с кармата, ЮЛВ с миналото, а тр ЮЛВ в този период е в 12д- явно не работи съвсем легално от доста време насам, нека се съсредоточи повече върху бъдещето и работата си по тр СЛВ в 6д, за да са само по хубави поводи почерпките!

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #534 -: Май 15, 2014, 12:26:06 pm »
тр Венера У1, съУ6 в 12д в опозиция с тр Марс У7, съУ12 в 6д, който е на натален Уран в 6д- неочаквано контролен орган го е изненадал и открил, че укрива нещо в работата
Пълнолунието е кулминация, дава резултати по започнала по време на Новолунието дейност, а при него последното Новолуние, което е СЗ попада в 12д и е в опозиция с Уран в 6д, така че го предупреди през годината да избягва криминални действия и укрива неща, свързани с работата, за да не попадне под ударите на закона и пострада репутацията му- тр Сатурн У9 в 7д в опозиция с нат Сатурн У10 в 1д
12д е свързан с кармата, ЮЛВ с миналото, а тр ЮЛВ в този период е в 12д- явно не работи съвсем легално от доста време насам, нека се съсредоточи повече върху бъдещето и работата си по тр СЛВ в 6д, за да са само по хубави поводи почерпките!

първото - сега ще го обмисля, благодаря за указанията  O:-)

за кармичните неща - и по нумерология му се пада това, обяснявам му го ... но .... реално се оказва, че за да държиш заведение в БГ трябва да нарушаваш доста закони, за да можеш да оцелееш. Може би трябва да се премине към друг вид бизнес ... но е ясно, че секирата ще продължава да работи, докато се опитва да скатава ... това е ... благодаря и за тази информация.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #535 -: Май 15, 2014, 12:51:00 pm »
тр Венера У1, съУ6 в 12д в опозиция с тр Марс У7, съУ12 в 6д, който е на натален Уран в 6д- неочаквано контролен орган го е изненадал и открил, че укрива нещо в работата


Акрукс, кой тук е сигнификатора за контролен орган? Аз търсих по Сатурн, но явно ти използваш нещо друго. В смисъл, можехме ли предварително да знаем, че контролен орган ще бъде замесен в събитието?

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Събития и транзити
« Отговор #536 -: Май 15, 2014, 12:59:43 pm »
днес венера у1,у8 и уран у5 са в съвпад и са в точен съвпад с дц-то ми. за сега няма събития. освен че записах детето на училище. ама май това може да показва - договор сключвам за детето все едно  ::)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #537 -: Май 15, 2014, 01:07:00 pm »
Акрукс, кой тук е сигнификатора за контролен орган? Аз търсих по Сатурн, но явно ти използваш нещо друго. В смисъл, можехме ли предварително да знаем, че контролен орган ще бъде замесен в събитието?
Сатурн е закона по принцип, а при него е буквално, защото е У9 и У10, но той е бавна планета, дава за по-дълъг период предпоставки какво ще се случи по дома, който владее
за конкретния ден съм взела под внимание тр Марс, който е свързан с органите на реда
Предварително може да се види текущия лунар какви тенденции дава за месеца, а от там да се вземат под внимание транзитите- бавни и бързи зловредни планети, включително и Луна, която отключва негативни събития

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #538 -: Май 15, 2014, 01:07:59 pm »
По Сатурн са контролът и проверяващите органи, а когато е налице данъчна измама или неспазване на установените норми (и респ. налагане на санкции), може да е намесена оста 6-12 дом в съчетание с 8ми (но така се гледа и по индийската).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Събития и транзити
« Отговор #539 -: Май 15, 2014, 01:17:30 pm »
днес венера у1,у8 и уран у5 са в съвпад и са в точен съвпад с дц-то ми. за сега няма събития. освен че записах детето на училище. ама май това може да показва - договор сключвам за детето все едно  ::)

А при мен съвпада на транзитна Венера (У1,8, 12) и Уран (У4) се случва върху натална Луна (съуправител на 9-ти). Толкова много домове има намесени, че изобщо не знам по значението на кой точно от всичките да търся някаква изява.

Като се има предвид, че при мен дори и така популярния метод с "транзитни решетки" няма никаква познаваемост, много се съмнявам че изобщо ще има събитие.