Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845632 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #780 -: Юли 02, 2014, 11:01:04 am »
в банка
Значи все пак си е по ЛъФ и меркурий рецепция със сатурн  осми - нали е счетоводител там, а не ИТ примерно? :D.

ПС. Би било логично по осми дом да са ценни книжа, залози, ипотеки и свързани с кредити документи. Официалните документи в смисъл на гражданско състояние, паспорти, актове за раждане и прочее "обществени" документи се издават от държавата/общината/властта и са по 11-ти дом. Визите и международните паспорти са по девети. Документите въобще - лична, бизнес и прочее кореспонденция си е разбира се по трети и Меркурий.
« Последна редакция: Юли 02, 2014, 11:03:30 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #781 -: Юли 02, 2014, 11:05:45 am »
Значи все пак си е по ЛъФ и меркурий рецепция със сатурн  осми - нали е счетоводител там, а не ИТ примерно? :D.

ПС. Би било логично по осми дом да са ценни книжа, залози, ипотеки и свързани с кредити документи. Официалните документи в смисъл на гражданско състояние, паспорти, актове за раждане и прочее "обществени" документи се издават от държавата/общината/властта и са по 11-ти дом. Визите и международните паспорти са по девети. Документите въобще - лична, бизнес и прочее кореспонденция си е разбира се по трети и Меркурий.

точно счетоводител и това му е страстта - той си води даже семейно счетоводство. Ако искаш, след 10 мин мога да ти кажа, каква е инфлацията към 30 май или юни :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #782 -: Юли 04, 2014, 12:50:23 pm »
Какъв бърз транзит би трябвало да покаже разговор с шеф по телефона на определено висок тон :).

Луната (У1) е върху ИЦ, а Марса минава през 4 дом, но прави само един полусекстил с У10. Меркурий наближава квадратура с МС, но има още 3 гр до нея. Това достатъчно ли е?

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #783 -: Юли 04, 2014, 01:16:30 pm »
Мен ако питаш, напълно достатъчно  :012: Ама щом е с Мерка поне няма да се биете  :012:

мислех, че трябва да е точен градуса :)

Настоящата шефка на Пени и бивша на Практикер му налива разни щуротии в главата и той само ми звъни :) - проблема сега е, защо сме спазвали закона при уволнението на служителите, като можело да минем и без да плащаме обезщетения .... тази дама само да ми падне ..... само не знам, служителите там имат ли акъл, нямат ли .... с какво ги държат не мога да разбера ...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #784 -: Юли 06, 2014, 04:28:37 pm »
Транзитните Марс, СЛВ, Церес, Веста в 24 гр. на Везните ми попадат на по-малко от градус на К8 в съвпад със Спика. И в опозиция с прогр. АС.
Бях чела, че планета в съвпад със Спика проявява своите най-силни качества.

Вероятно ще пътувам, но честно казано с този аспект взе да ми става страшничко ::)

Някой има ли наблюдения?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #785 -: Юли 06, 2014, 09:11:45 pm »
Транзитните Марс, СЛВ, Церес, Веста в 24 гр. на Везните ми попадат на по-малко от градус на К8 в съвпад със Спика. И в опозиция с прогр. АС.
Бях чела, че планета в съвпад със Спика проявява своите най-силни качества.

Вероятно ще пътувам, но честно казано с този аспект взе да ми става страшничко ::)

Марс минава на всеки две години през споменатия ти К8, нещо страшно случвало ли ти се е тогава? Постоянната звезда Спика е комбинация от Венера и Марс, дава почести, богатство, слава когато съвпада с АСЦ, МЦ, с Венера или с Юпитер. На К8 дава огромно наследство!!

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #786 -: Юли 06, 2014, 09:33:44 pm »
Благодаря ти, но не минава в комбинация със СЛВ.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #787 -: Юли 06, 2014, 09:35:22 pm »
Транзит през куспида, ако не аспектира натални планети и конфигурации, може и да не даде събитие. Изключение правят ъглите.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #788 -: Юли 07, 2014, 02:20:45 am »
Благодаря, Лили!

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #789 -: Юли 07, 2014, 08:31:47 am »
Транзит през куспида, ако не аспектира натални планети и конфигурации, може и да не даде събитие. Изключение правят ъглите.  :)

явно зависи, кой транзитира там - аз имам случаи на много важни събития.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #790 -: Юли 07, 2014, 10:25:20 am »
Куспидите дават събития, просто ако няма акцент, може да са толкова дребни, че да не ги забележим. Може да е примерно лоша новина за някой далечен познат, или лека свада със съседи, такива неща...

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Събития и транзити
« Отговор #791 -: Юли 08, 2014, 08:39:08 pm »
 :012: Тази вечер реших да разчистя едни стари документи иииии....си намерих 50лв. между страниците на едната половина от тях. :012:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #792 -: Юли 08, 2014, 09:20:24 pm »
:012: Тази вечер реших да разчистя едни стари документи иииии....си намерих 50лв. между страниците на едната половина от тях. :012:
Баси кефа, що не намеря и аз така едни 20лв, които се загубиха някъде между страниците на книга, а после така и не намерихме  :012:
дай аспектите, кое ти пусна банкнотата изневиделица?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #793 -: Юли 08, 2014, 09:49:20 pm »
Благодаря ти, но не минава в комбинация със СЛВ.
СЛВ не е страшен, последно като ми беше на К8 ми донесе секс, а 19г по-рано заедно с тр Марс в съвпад с моя Юпитер в 8д, който е на 8гр от К8, освен секс получих и предложение за брак от моя мъж,  при мен на К8 е Луната

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #794 -: Юли 08, 2014, 10:29:50 pm »
Akruks, благодаря ти за споделеното :)