Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845576 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #825 -: Юли 21, 2014, 08:37:27 pm »
да, дирекционната, грешка
аз не мислех да конкретизирам, но щом нямаш против...
та значи тр сатурн идва от квадрат с наталния, после съвпад с уран, и двата с отношение към 4/10 по целодомната, вероятно това е първопричината, и сега върви към асц
а отделно дир марс е срещу плутон по оста овен/везни, плутон пък управлява асц, а тр марс е на к12, нищо чудно още врагове да се появят, но едва ли ще е нещо трайно, по-скоро очаквам реалната опозиция на сатурн към съвпада дир. венера съвпад нат юпитер да доведе до развръзка някаква

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #826 -: Юли 21, 2014, 08:41:28 pm »
хъх, да сложим ли и опозицията на марс към хирон и евентуално подранилия уран към меркурий, примерно все по-малка спирачка и с все по-нагледни резултати, нещо такова?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #827 -: Юли 21, 2014, 08:42:17 pm »
Съмнявам се да са реални врагове - такива досега не съм имала, а и вече много е стеснен периметърът, няма откъде да се пръкнат.

Но сега си давам сметка, че в момента съм на най-походящото място с оглед да се спестят някои негативи на текущите дирекции - Плутон към АС и Марс към Плутон. Със същите дирекции, но в родната си държава може би сега щях да съм или сред случайно потрадалите цивилни граждани, или сред бунтовниците. Докато тук само периодично се надигам срещу селянията и простотията, важното е да няма убити.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #828 -: Юли 21, 2014, 08:44:35 pm »
Рени, да уточня - Уран все още е доста далеч от Венерата ми.  :)

Много шум за нищо - в какъв смисъл? Да не е сън в лятна нощ - по Нептун? Някои сънуват будни.

Знам ,Лили,че е далеч от нат.Венера ,но е бил на една целувка разстояние от прогресивната ти в продължение на много будни нощи.Много шум за нищо ,е проява на нетипичен Марс във връзка с Меркурий например или онова ,което не можем да постигнем по познатия начин за Марс ,се случва по онзи,който му нарежда планетата в аспект с него.При теб това са Луна и Уран ,които са в тригон ,най-много да ощипещ някой със сарказма си до степен "мястото ти във фризера" и до там,в дома на Меркурий насочен към ,знаеш кой/и.
Транзитен Нептун към Марс в знак на същия ,сменя маниера ,по който се утвърждаваш.Ти си слънчев Овен и за теб всяка активация на Марс е важна ,също и като втори управител на  АСЦ,така че ако си била тиха ,кротка и манипулативна досега ,сега ще се налага да си борбена,да се отъждествяваш с победа и обратно ,ако си се идентифицирала с представата ,че си могъща,влиятелна ,очарователна ,сега се налага да промениш мнението си за това ,коя си.Ти знаеш как се усещат транзитите на Нептун ,това няма да го коментирам към теб,но той винаги е свързан с отделянето.И когато той транзитира спрямо Марс ,ако действаш с оглед най-вече на собствената си изгода -да утвърждаваш нещо от себе си или да усилиш Слънце в Овен ,по-вероятно е да се провалиш.В трети дом пък сме склонни неправилно да разчитаме и да разбираме околните ,но пък можем да улавяме онова ,което мислят.Избора е твой ,ти имаш помощни тригони към Марс и Слънце,така че слушай какво те "вдъхновява" в периода  бъди "говорител" на онези ,които по една или друга причина не са способни да съобщят своите потребности и потенциал,понеже си много сензитивна в периода и можеш да ловиш всякакви мисли ,чувства,които се носят из въздуха и наяве ,и насън.Иначе се връщаме на Много шум за нищо.
Марс и Нептун не са приятели и няма как да ги осъвместиш ,но можеш да редуваш тяхното влияние,за да не се сърдят и да ти създават грижи,споделям от опит. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #829 -: Юли 21, 2014, 08:46:41 pm »
При теб това са Луна и Уран ,които са в тригон ,най-много да ощипещ някой със сарказма си до степен "мястото ти във фризера" и до там,в дома на Меркурий насочен към ,знаеш кой/и.

Това е много точно.  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #830 -: Юли 21, 2014, 08:48:55 pm »
Съмнявам се да са реални врагове - такива досега не съм имала, а и вече много е стеснен периметърът, няма откъде да се пръкнат.

не знам, случвало ми се е нещо (най-вече марс, разбира се) на к12 да превърне дори близки във временни врагове, или поне някакъв малък скандал
относно обясненията - рени се справя по-добре сякаш...:)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #831 -: Юли 21, 2014, 08:52:32 pm »
ааа -сории, с тоя тел се измъчих
да, Лила, и при теб ми се струва, че би трябва да е финансово добър период, макар че предишното предсказание беше за друг :)
« Последна редакция: Юли 21, 2014, 08:59:01 pm от Papy »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #832 -: Юли 21, 2014, 08:53:43 pm »
Papy,толкова много се старах да напиша ясно ,онова,което е в главата ми ,дано звучи разбираемо.  :)


Измисли нещо ,да си изказвам коментарите говоримо,не писмено ,но с трансформатор за бавни обороти . :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #833 -: Юли 21, 2014, 08:59:43 pm »
Отвсякъде съм се "застраховала" - не останаха почти никакви близки, а с тези, кото се опитваха да минат за такива, вече не общувам. Сложих точка.
Наистина това, как ще проработи дадена дирекция, зависи в голяма степен от средата и обкръжението. При други обстоятелства би могло да ме удари в семейството или по някоя майчинска/репродуктивна тема, но при сегашното статукво само гневни мисли, свързани с миналото, ме обземат от време на време. В службата са бели кахъри - това не е гняв, а отегчение и все по-ниска толерантност към мързела, наглостта и простащината. Нито с мафиот съм се запознала да ме вози в черно бмв, нито съм преследвана от някой сексуален натрапник - няма ги класическите изяви на Марс/Плутон.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #834 -: Юли 21, 2014, 09:01:43 pm »
класическата изява на марс/плутон е гняв :)

рени, ела в друга тема да си поговорим, примерно тази

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #835 -: Юли 21, 2014, 09:09:41 pm »
класическата изява на марс/плутон е гняв :)

рени, ела в друга тема да си поговорим, примерно тази

При мен проявата беше -безскрупулност ,страст и Скорпиони ,много Скорпиони и после разбрах колко са силни желанията ми,емоциите ,амбициите,аз  - не че ,това е  в мой плюс .Аз съм гневна периодично ,но причината е у мен . :)
« Последна редакция: Юли 21, 2014, 09:13:50 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #836 -: Юли 21, 2014, 09:13:23 pm »
класическата изява на марс/плутон е гняв :)

Другата му изява, свързана с насилие, няма откъде да дойде, а и не ми се е случвало да привличам такова.

Впрочем, понякога е нужно човек истински да се ядоса, за да тегли чертата веднъж и завинаги.

При мен основният проблем е в неспособността до такава степен да се разгневя, че да взема категорично и окончателно решение. Обикновено трупам недоволство и оставям нещата сами да се "оттекат", вместо да избуша кочината.  :012:

Навремето, като тренирах бойни изкуства, треньорът ми се караше, че нямам никаква спортна злоба. Техниката на удара бях я развила почти до съвършенство, но при реален спаринг или се панирах, или не изпитвах никакво желание да се бия с опонента, нищо не можеше да събуди "звяра" в мен.  ;D Във ведическата ми карта именно това е целта - да култивирам "ахимса" - ненасилие. При мен ахимса е изначално заложена, но често ми се явяват марсово-сатурнови ситуации и хора - те са своеобразно "средство" за проверка, какъв е прагът на търпимост.

Искам и аз страст и драма, вече започва да ми липсва, ама няма - навярно съм се възнесла.  :'(

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #837 -: Юли 21, 2014, 09:15:30 pm »
за повечето марсово доминирани - сатурновите са проблем, и обратно, това е нормалният развой на нещата

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #838 -: Юли 21, 2014, 09:23:41 pm »
Лили,ти ги носиш по рождение и страстта ,и драмата ,но си ги насочила в друга посока или пък караш само на тригоните си и силният инстинкт за самосъхранение (Луна в Рак в 8ми )   :)  ...а при мен същия липсва. ???

Не влагай енергия да игнорираш там където си неспособна ,а развивай способностите си-абе ,нали си Овен с АСЦ Скорпион,живеещ в темпераментна страна и морски град  ?!?   ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #839 -: Юли 21, 2014, 09:28:09 pm »
класическата изява на марс/плутон е гняв :)

Лили е хубаво да си намери отдушник, иначе подтиснатия гняв те разрушава  :) Опозицията е хем по прогресия, хем по дирекция.  Тоя тр. Нептун върху Марс не му дава да се изяви чрез действие.

Иначе има две хубави дирекции с Венера, Юпитер и Луна, Дир. МС съвпад У1, хубавото май ще е както в професионален, така и в личен план. Струва ми се, че промените ще започнат към края на тази година, началото 2015