Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845800 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #960 -: Август 04, 2014, 08:57:32 am »
С 2 ъглови светила картата става прекалено силна за собственик на магазин, освен ако не е тръгнал от пропаднало село, 4-то от 6 деца примерно

Ъглови, ъглови, ама перегрини и двете.
Слънце го докарва донякъде поради здравата рецепция с Юпитер - затова си работи шеф, макар и само на себе си.
Луната би го докарала още повече, ако наистина часът е "оригиналният" - с МС в последните градуси на Водолей и Сатурн на асц. Тогава МС, както Сатурн, се докарва до триплицитет на Меркурий (търговия) деканат и градус на Луна (храна).
Луната е в първи дом, но не е в знака на Асц., а Слънцето е в десети дом, но не е в знака на МС. И дотам с ъгловите светила. При перегрините рецепциите дават силица на заем, не е като да им е вътрешно присъща характеристика и поради това е неустойчива.

Хепи, ако още ти се занимава с картата, можеш да ми пратиш данните на лични, че не мога да я възстановя в момента.
« Последна редакция: Август 04, 2014, 09:00:33 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Събития и транзити
« Отговор #961 -: Август 04, 2014, 09:24:37 am »
Днес сутринта се порязах ,марс в ефемеридите беше на 5* скорпион,съвпад с куспидата на 8Д ,силно положение/ножът беше от най острите,керамичен/,прави полуквадратура с наталния Марс/показа си лошата страна,но порязването не беше дълбоко-не е квадратура все пак/ .Направи ми впечатление че закъснява с 1* от точния аспект-предполагам понеже скорпион е неподвижен знак,даващ закъснение-извод не винаги Марс е толкова точен .

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #962 -: Август 04, 2014, 09:29:49 am »
извод не винаги Марс е толкова точен .

Или трябва да пробваш друга домификация, при която К8 ти се измества с градус назад ;D.
При условие, че си толкова сигурен в четирите минутки, разбира се.
De omnibus dubitandum est

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Събития и транзити
« Отговор #963 -: Август 04, 2014, 09:36:37 am »
Мерси за съвета,вярно след като Асц съм го ректифицирал пак по Марс,домофикацията ще да е проблема,сега съм по Плацидус само защото е най популярна,но 1* ми е плаващ,ще проверя по другите домофикации . ::)
« Последна редакция: Август 04, 2014, 09:38:33 am от Oposit »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Събития и транзити
« Отговор #964 -: Август 04, 2014, 10:00:07 am »
Сега като се замислих обаче откривам друг пропуск .Като ректифицирах Асц. по Марс бях в чужбина,другото място дава отклонение във времето и градусите ,трябваше да го имам в предвид :lol_hitting:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #965 -: Август 04, 2014, 10:21:49 am »
Диана, ето тук

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #966 -: Август 04, 2014, 09:43:54 pm »
някой помни ли при транзитен Сатурн тригон към Венера и Марс за събития?   ???

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Събития и транзити
« Отговор #967 -: Август 04, 2014, 10:12:54 pm »
Зависи от кой дом идва тригонът - в мъжка карта обикновенно възниква интимна връзка (Сатурн материализира).
При мен например тр. на Сатурн от седми в рамките на година две разочароващи връзки, но аз имам натална предразположеност към такива.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #968 -: Август 04, 2014, 10:15:48 pm »
Зависи от кой дом идва тригонът - в мъжка карта обикновенно възниква интимна връзка (Сатурн материализира).
При мен например тр. на Сатурн от седми в рамките на година две разочароващи връзки, но аз имам натална предразположеност към такива.

а дали всъщност не е искал да ти покаже нещо относно връзките ..... да вкараш ред в отношението си към тях, принципно.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Събития и транзити
« Отговор #969 -: Август 04, 2014, 10:35:47 pm »
а дали всъщност не е искал да ти покаже нещо относно връзките ..... да вкараш ред в отношението си към тях, принципно.

Именно. Дотогава при мен връзките случваха като прищявка на егото ми, "отношения без съдържание", единствено обслужващи някаква илюзия за влюбеност.
След транзита си задавах въпроса "В какво ? Какво съм харесвал в тези жени ?" :) .

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #970 -: Август 05, 2014, 12:04:07 am »
странно че тригон дава разо4арование , тригона все пак е хубав аспект , при мене Сатурна е управител 8 и ще направи Сатурнов възврат в 6 ти и едновременно с това тригон към Венера и Марс, на мен по рождение са ми в тригон

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Събития и транзити
« Отговор #971 -: Август 05, 2014, 12:41:58 am »
странно че тригон дава разо4арование , тригона все пак е хубав аспект , при мене Сатурна е управител 8 и ще направи Сатурнов възврат в 6 ти и едновременно с това тригон към Венера и Марс, на мен по рождение са ми в тригон

При мен този аспект просто материализира, постави основите на нещо, което се разпадна месеци по-късно (при тр. Сатурн опозиция Луна).
Аз съм натално предразположен към подобни развои, така, че далеч не означава че при друг ще е така.
При теб енергетиката е силна, подкрепена от Марс - може да донесе признание в службата, повишение и по-високо заплащане например.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #972 -: Август 05, 2014, 01:04:10 am »
Да , аз и без това си докарах здравословни проблеми при квадрата на Сатурн-Слънце ,хубаво е да се оправят. Санти , според мен раздялата е дошла от опозицията към Луната , не от тригона, предполагам 4е връзката ти е била с жена а доколкото знам Луната е не само майката , а и жените в живота ни.
Иначе венерата ми е в Овен , малко си е отслабена там.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #973 -: Август 05, 2014, 08:39:36 am »
странно че тригон дава разо4арование , тригона все пак е хубав аспект , при мене Сатурна е управител 8 и ще направи Сатурнов възврат в 6 ти и едновременно с това тригон към Венера и Марс, на мен по рождение са ми в тригон

това прилича на голям тригон, който е оформен от Сатурн. Би трябвало нещата да са с положителен оттенък.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Събития и транзити
« Отговор #974 -: Август 05, 2014, 01:50:15 pm »
На 20-ти юли вечерта, релсата на една от завесите се откачи докато я дърпах и падна точно върху главата ми, дървена и тежка. На следващият ден имах важен полет, нямаше време за лекар и ходих близо 10 дни с подутина на главата,още ме наболява. Транзитен Марс в точен съвпад с натално АЦ, точно в деня на инцидента.
Преди около две години и половина, Марс ми изигра подобен номер когато транзитираше през АЦ, ударих си главата в ръба на кухненския шкаф, тогава вече ходих и на лекар. Много нелепо, защото дори и не съм била навън, където рискът от травми е завишен, все у дома ми се случва :( Единственият позитив е че не ми трябва ректификация,часът ми на раждане е много точен :)

Марс в натала е У6-ти и 7-ми домове, в съвпад с МЦ, в знак Лъв.