Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845138 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #990 -: Август 14, 2014, 01:03:51 pm »
Съвпадът  е най-силен като аспект,но може да усетиш по-силно опозицията ,въпрос на преценка и как е локализирана картата ти.Съвпадът винаги слага край на една фаза и поставя начало на нов цикъл,като въвежда енергията на транзитиращата планета в сферата ,която е показана от транзитираната и съответния дом и/или главни оси.Докато трае съвпада липсва дистанция и трябва понякога около 1 1/2 г. за да се усети събитийност в дадената точка,поради огромното освобождаване на енергия.Съвпад на транзитна външна планета си подвластен  на импулса,а при Плутон в случая важи с двойна сила,докато при опозицията човек е в положение на избор по отношение на засегнатата/и точки и решението много често влиза в сила в дадения период,докато при съвпадът-новото не е непосредствено видимо,сякаш тепърва предстои,но с много силна концентрация при сливане на два принципа/енергии.

Love-me, усещаш онова,което ти е познато ,ако това е съвпадът ,значи него ,ако е опозицията -нея,ако е У4 -него и т.н. Плутон преминава само веднъж през дадена точка и който разбрал,разбрал.Сами по себе си транзитите не причиняват нищо,просто съответстват на определен период ,в който си готова да влезеш във връзка с нещо ,което те е вълнувало,пречило,бушувало в теб в годините и сега излиза наяве-как,е необходима наталната карта.Плутон действа винаги надолу,надълбоко и предимно като импулс-зависи как ще го ползваш. :)

това е нещо интересно - 1,5 година??? Съвпада транз Сатурн/Марс върху нат ми Слънце - една година по-късно имам проявления и то предимно на ментално ниво - знаех, че това, което е било като Аз, вече няма да бъде, но не знаех, какво ще е новото. :)

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Събития и транзити
« Отговор #991 -: Август 14, 2014, 01:05:49 pm »
Искам да ви попитам кой аспект се усеща по-силно опозицията или съвпадът и каква по-точно е разликата в действието на тези два аспекта? Например при транзит на Плутон над У4 и в опозиция с У10 кой дом ще бъде по-лошо засегнат? Или при съвпад на транзитен Плутон с натална Луна и опозиция натално Слънце кое се усеща по-силно или е някакво съчетание? Някой преживял някой от тези аспекти би ли споделил как се е чувствал, какви събития е имал.
При мен наскоро отмина Сатурновия възврат, като в натала имам опозиция Венера / Сатурн. Сатурн ми е У11 в 8-ми дом, съответно Венера У2 и съуправител на 7-ми във 2-ри дом. Темите по 8-ми дом / мястото на възврата на Сатурн / бяха силно акцентирани - смърт на близък приятел, интерес към окултизъм, наследства, инвестиции и изобщо - всичко по 8-ми дом излезе на преден план. Темите по 2-ри дом и Венера / Сатурн също имаха проявление, но сякаш останаха на заден план или някак - бяха следствие от събитията по 8-ми.
Скоро предстои съвпад на Сатурн с Марс и опозиция към Слънцето - предполагам отново акцентът ще е върху 8-ми дом, където е наталния Марс.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Събития и транзити
« Отговор #992 -: Август 14, 2014, 01:22:02 pm »
Съвпадът  е най-силен като аспект,но може да усетиш по-силно опозицията ,въпрос на преценка и как е локализирана картата ти.Съвпадът винаги слага край на една фаза и поставя начало на нов цикъл,като въвежда енергията на транзитиращата планета в сферата ,която е показана от транзитираната и съответния дом и/или главни оси.Докато трае съвпада липсва дистанция и трябва понякога около 1 1/2 г. за да се усети събитийност в дадената точка,поради огромното освобождаване на енергия.Съвпад на транзитна външна планета си подвластен  на импулса,а при Плутон в случая важи с двойна сила,докато при опозицията човек е в положение на избор по отношение на засегнатата/и точки и решението много често влиза в сила в дадения период,докато при съвпадът-новото не е непосредствено видимо,сякаш тепърва предстои,но с много силна концентрация при сливане на два принципа/енергии.

Love-me, усещаш онова,което ти е познато ,ако това е съвпадът ,значи него ,ако е опозицията -нея,ако е У4 -него и т.н. Плутон преминава само веднъж през дадена точка и който разбрал,разбрал.Сами по себе си транзитите не причиняват нищо,просто съответстват на определен период ,в който си готова да влезеш във връзка с нещо ,което те е вълнувало,пречило,бушувало в теб в годините и сега излиза наяве-как,е необходима наталната карта.Плутон действа винаги надолу,надълбоко и предимно като импулс-зависи как ще го ползваш. :)
Рени, това за проявлението след около година, поради липса на дистанция е много интересно! Заинтригувах се и разгледах периода, когато Сатурн е бил в съвпад с наталното Слънце във 2-ри - беше стагниращ откъм финанси период, много проблематичен. Интересното е, че точно година, година и нещо след съвпада започнах първата си работа  и нещата се оправиха. Тоест - фрустрацията и проблемите са били точно по съвпада и сега си давам сметка, че са проработили като катализатор за събитията след това.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #993 -: Август 14, 2014, 01:34:53 pm »
Tanya , в моята карта само Меркурий и Марс нямат съвпади (ако не броя Антарес съвпад с последния ) и все още не знам защо реагирам понякога прекалено студено ,а друг път  прекалено учтиво на една и съща ситуация -Луна съвпад Сатурн/Венера?!? Защо всяка една моя външна изява ми носи болка -Слънце съвпад Хирон ?!? Защо много често тегля печелившото билетче и после ми го взимат-Юпитер съвпад Уран/ЮЛВ ?!? ...и още такива примери от натала ми.Споделено от личен опит ,но видяно благодарение и на достатъчното опозиции в картата ми ,иначе нямаше да ти го разкажа това ,защото щеше да има отсъствие на всякаква обективност,сега поне имам загадъчно начало на същата . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #994 -: Август 14, 2014, 01:39:41 pm »
Искам да ви попитам кой аспект се усеща по-силно опозицията или съвпадът и каква по-точно е разликата в действието на тези два аспекта? Например при транзит на Плутон над У4 и в опозиция с У10 кой дом ще бъде по-лошо засегнат? Или при съвпад на транзитен Плутон с натална Луна и опозиция натално Слънце кое се усеща по-силно или е някакво съчетание? Някой преживял някой от тези аспекти би ли споделил как се е чувствал, какви събития е имал.
Преживяла съм в миналото съвпад на тр Плутон с нат Слънце и опозиция с нат Луна, последните няколко години тр Плутон ми квадратира светилата- аспект към Слънцето трансформира личността, а аспект към Луната оказва влияние на душевността, както и на отношенията с близки жени.
От голямо значение е в кой дом преминава тр Плутон- когато наближи квадрат с нат Уран и беше на 2гр от ИЦ буквално се разруши бащиния ми дом.

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Събития и транзити
« Отговор #995 -: Август 14, 2014, 02:44:32 pm »
Рени, akruks, Tanya, благодаря за споделеното :-*

Не става въпрос за моята карта и тъй като при мен Плутон никога не е засягал толкова драматично по няколко планети накуп, пък и светилата, нямам представа какви проявления могат да се очакват. Сега разбирам, че те най-вече се очаква да бъдат на вътрешно ниво, някаква личностна трансформация или промени в отношенията с околните, не толкова да се манифестират с някакви конкретни събития. Освен ако не се отключат от някой аспект на транзитен Марс например.

В конкретния случай Плутон транзитира в 5-ти дом, където Юпитер (У4) е в съвпад с Луната (У11), Юпитер е в опозиция с Меркурий (У10), а Луната е в опозиция със Слънцето (У12). Явно ще има и личностна трансформация, и душевни промени, отношенията с родителите ще са доста засегнати, само не разбирам транзита през 5 дом как да го тълкувам в този контекст ::) Говорим за картата на дете.
Serve, love, give

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #996 -: Август 14, 2014, 02:55:37 pm »
Ако става въпрос за дете, дали въобще ще има толкова осезаеми вътрешни трансформации .... при мен, когато съм била на 10г, Плутон минава през 4 дом над Меркурий (У3,У4, У12) - честно казано, нямам особени преживявания - баща ми някъде там май е починал, имаше някакво местене на училището, но като цяло, чак пък трансформации вътрешни .... докато сега, Плутон прави квадрат (откъм 6 дом) към същия този Меркурий (в момента е в точен градус) - ами разказа ми се играта направо - не толкова като събития, колкото като вътрешно и умствено напрежение.

П.С. за да допълня сравнението - 2000-2001г Плутон прави секстил към Меркурий откъм края на 5 дом. Тогава съм записала следдипломна квалификация, но пък за това има и други аспекти. Но Плутон е У5 и бях взела по това време едно решение относно моя любовен живот.
« Последна редакция: Август 14, 2014, 03:04:38 pm от Happy58 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #997 -: Август 14, 2014, 03:01:14 pm »
Рени, akruks, Tanya, благодаря за споделеното :-*

Не става въпрос за моята карта и тъй като при мен Плутон никога не е засягал толкова драматично по няколко планети накуп, пък и светилата, нямам представа какви проявления могат да се очакват. Сега разбирам, че те най-вече се очаква да бъдат на вътрешно ниво, някаква личностна трансформация или промени в отношенията с околните, не толкова да се манифестират с някакви конкретни събития. Освен ако не се отключат от някой аспект на транзитен Марс например.

В конкретния случай Плутон транзитира в 5-ти дом, където Юпитер (У4) е в съвпад с Луната (У11), Юпитер е в опозиция с Меркурий (У10), а Луната е в опозиция със Слънцето (У12). Явно ще има и личностна трансформация, и душевни промени, отношенията с родителите ще са доста засегнати, само не разбирам транзита през 5 дом как да го тълкувам в този контекст ::) Говорим за картата на дете.

Ха,ха-ще му изчезне любимата  му скъпа "играчка" на детето,към която е силно привързано  или ще се "трансформира" в нещо друго и/или ще се наложи да се раздели с детството си ,за да премине на друг етап на развитие,а мама трябва да избере да подходи приятелски към това,а тати да реши какво ще му купи,като бонус,но да е голямо . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Събития и транзити
« Отговор #998 -: Август 14, 2014, 03:25:53 pm »
Ха,ха-ще му изчезне любимата  му скъпа "играчка" на детето,към която е силно привързано  или ще се "трансформира" в нещо друго и/или ще се наложи да се раздели с детството си ,за да премине на друг етап на развитие,а мама трябва да избере да подходи приятелски към това,а тати да реши какво ще му купи,като бонус,но да е голямо . :)

 :85: Да, децата дори и наглед дребни събития могат да приемат като големи "драми". А и като гледам този транзит ще е в 5 дом чак докато навърши 20, та може и любов да има на един по-късен етап. Но според мен основно ще бъде едно постоянно доказване, че вече е голяма и сигурно оттам и напрежение с мама и татко.

Happy, как между другото спомена за смъртта на баща си. Та това не е ли доста голямо и трансформиращо събитие? Обикновено след смърт на родител животът на детето драстично се променя и самото то също. Едно дете може и да не го осъзнава на момента, но като се върнеш назад във времето, това не те ли е променило по някакъв начин?

Serve, love, give

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #999 -: Август 14, 2014, 03:33:32 pm »
Не, защото аз не съм живяла с него - аз го помня само от погребението - дори така и не запомних точната дата - все питам маман. А липсата му се отрази естествено, то целия ми живот е наопаки заради това, но самия транзит не ми се е отразил.

Мисълта ми беше, че докато са деца, Плутон не действа така дълбоко.

иначе, Сатурн ми е в опозиция със Слънце, Венера, секстил Луна и Луната е в козирог. И като чета за аспектите на Сатурн - всички започват - "като деца ви е липсвало ......" и се започва ..... то всъщност всичко е липсвало :) - точно съм дете без детство :)
« Последна редакция: Август 14, 2014, 03:36:01 pm от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1000 -: Август 14, 2014, 03:38:18 pm »
В конкретния случай Плутон транзитира в 5-ти дом, където Юпитер (У4) е в съвпад с Луната (У11), Юпитер е в опозиция с Меркурий (У10), а Луната е в опозиция със Слънцето (У12). Явно ще има и личностна трансформация, и душевни промени, отношенията с родителите ще са доста засегнати, само не разбирам транзита през 5 дом как да го тълкувам в този контекст ::) Говорим за картата на дете.
Плутон през 5д засяга творчеството, нещата, които създава човек може да не му харесват и да реши да ги унищожи в един момент. Спортът и игрите също са по 5д,  при него ще има опозиция на тр Плутон в 5д с Меркурий у10 в 11д- може би няма да има в този период успех в групови игри като водна топка или четворка скул, тъй като Меркурий предполагам е в рак  :)

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Събития и транзити
« Отговор #1001 -: Август 14, 2014, 04:11:54 pm »

Сатурн ми е в опозиция със Слънце, Венера, секстил Луна и Луната е в козирог. И като чета за аспектите на Сатурн - всички започват - "като деца ви е липсвало ......" и се започва ..... то всъщност всичко е липсвало :) - точно съм дете без детство :)

Мдам, Сатурн опозиция Слънце в повечето случаи дава липса на родител, дали реална или липса на близост. При мен, тъй като Слънцето е У4, липсващият родител е майката.  И за козирожката Луна е типично ранното порастване. Какво да правиш, такъв е изборът на душата ти в този живот.

Плутон през 5д засяга творчеството, нещата, които създава човек може да не му харесват и да реши да ги унищожи в един момент. Спортът и игрите също са по 5д,  при него ще има опозиция на тр Плутон в 5д с Меркурий у10 в 11д- може би няма да има в този период успех в групови игри като водна топка или четворка скул, тъй като Меркурий предполагам е в рак  :)

Да, Меркурий е в рак. Може би така трябва да го разглеждам този транзит като първи сблъсък с провалите в живота - дали в спорта или в творчеството, а може би дори и с приятелската среда по 11 дом.

Поживьом, увидим  ;)
Serve, love, give

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1002 -: Август 14, 2014, 05:11:01 pm »
Да, Меркурий е в рак. Може би така трябва да го разглеждам този транзит като първи сблъсък с провалите в живота - дали в спорта или в творчеството, а може би дори и с приятелската среда по 11 дом.
То щом детето ще бъде на 20г може да има любовни вълнения, дълбока и страстна любов по Плутон  :)

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Събития и транзити
« Отговор #1003 -: Август 17, 2014, 01:09:48 am »
Има ли някаква проява при вас мунданната опозиция Меркурий / Нептун? Тази вечер ме налегнаха спомени, извадих едни позабравени снимки - нали фотографията и емоциите са по Нептун, сетих се за текущия аспект.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1004 -: Август 17, 2014, 02:55:26 am »
Има ли някаква проява при вас мунданната опозиция Меркурий / Нептун? Тази вечер ме налегнаха спомени, извадих едни позабравени снимки - нали фотографията и емоциите са по Нептун, сетих се за текущия аспект.
Tова е бърз транзит, не е като бавните, за да се усеща предварително, опозицията ще се случи след два дни, а и по-важно е какво се случва в натала ти, едва ли от опозицията на тр Меркурий с тр Нептун всички хора ще се разровят в албумите