Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845507 пъти)

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Събития и транзити
« Отговор #1020 -: Август 21, 2014, 10:31:01 pm »
скоро транзитен уран  ще направи секстил от 10 дом  с натална луна в 11.
уран упр. 7 , а луна асц.
какви ли събития ще ми се случат? при мен уран винаги действа.
хм, май ще реша да променя нещо във външния си вид. освен да си направя скули, модно е сега :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1021 -: Август 21, 2014, 10:47:18 pm »
хм, май ще реша да променя нещо във външния си вид. освен да си направя скули, модно е сега :012:

Ще станеш реална. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #1022 -: Август 22, 2014, 12:11:45 am »
По-добре скули по Уран,отколкото бузки по Юпитер :012:

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1023 -: Август 22, 2014, 09:34:54 am »
много ви моля за помощ с транзитите и солара на сестра ми за тази година. Има опасност да загуби студенстки права. Почти е завършила , но има един изпит невзет и доста голям риск заради него да получи забрана да завърши , нещо като блокирани студенстки права.
Много благодаря ако някой даде мнение по транзит и солар.

имам някакво усещане, че ти се притесняваш повече, отколкото сестра ти - има интересни положения в картите - аз ще ти пиша довечера или утре :) - дотогава някой може да се включи с мнение.

mit53

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Събития и транзити
« Отговор #1024 -: Август 22, 2014, 10:11:20 am »
Съвпад Юпитер-Венера в Лъв на 18 август 2014-08-22
Този съвпад ми е точен тригон с Марс(7,25гр) в овен У6,7 в 6д овен, заедно с Венера 14,33гр(У1, У 8 и У12) и Луна 22,14гр(У9-интерсептиран). Натален Марс няма можорни аспекти.  На тази дата нищо не се случи, но на 20-ти почина котака ми. Тогава ЮВЗ е точен съвпад с Луна (22,01)У9 и точен тригон натален Плутон(У2) в Лъв, трВенера (10,02гр) лъв съвпад натален ЮВЗ(орбис 1гр30мин), трМарс точна опозиция натален Юпитер в Телец 7д, Юпитер У3 и У5(риби). ТрПлутон заформи Йод с Меркурий(У9 и У11) натален и натален ЮВЗ, който е на върха на конфигурацията в Лъв. Цялата ситуация започна когато преди около месец трМарс съвпадна със Сатурн и АСЦ, които са си заедно по натал. Котака спря да яде и резултата беше повече от логичен.  При мен трМарс ми играе много гадни номера. Сигурно си отмъщава, че никой не иска да го погледне в очите(няма мажорен аспект с планети), макар да живее заедно с Богинята на Любовта – Венера и Богинята-Майка Луна. Може би  Венера,  Юпитер (14,03гр телец) и Уран(14,54 рак) му хвърлят само бегъл поглед през рамо (ако увеличим орбиса до 7-8 градуса).   Най-близките му аспекти по натал са Полусекстил с Меркурий(10,43 риби) откъм 5д и секстил СВЗ(11,32 водолей) от 4д. :lol_hitting: :lol_hitting:  :d030:
Пиша всичко това по-скоро като презумция как една неаспектирана планета евентуално може да действа като наказателен отряд, но само ако е силна и властва над няколко планети. Не знам дали съм права, но ако някой има наблюдение за действието на неаспектирани планети може да сподели. Мисля, че този съвпад на Венера и Юпитер в Лъв не е основния фактор, а само се присъединява към другите транзити и ги усилва. Ако съвпада активираше натален аспект или конфигурация сигурно щеше да е инициатор на събития, но в случая е май само допълващ фактор. :19:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #1025 -: Август 22, 2014, 11:01:51 am »
Съжалявам за котката :(

За картата ти-по целодомна система юпитер ти е в осми, управлява 6-ти, аспектиран от тр марс, даже много лека проява, може би рецепцията м/у юпитер и луна (водещото светило) те пази.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1026 -: Август 22, 2014, 02:32:28 pm »

Пиша всичко това по-скоро като презумция как една неаспектирана планета евентуално може да действа като наказателен отряд, но само ако е силна и властва над няколко планети. Не знам дали съм права, но ако някой има наблюдение за действието на неаспектирани планети може да сподели. Мисля, че този съвпад на Венера и Юпитер в Лъв не е основния фактор, а само се присъединява към другите транзити и ги усилва. Ако съвпада активираше натален аспект или конфигурация сигурно щеше да е инициатор на събития, но в случая е май само допълващ фактор. :19:

при мен Меркурий е силен и неаспектиран - но едва ли той може да действа както твоя Марс :) - все пак е по-хитър :). А и неговите транзити .... то само тях трябва да гледам - няма време за другите.

На мен лично ми е много трудно да си представя картата по описание - даже се опитах да я нарисувам на лист :) - ама, тц ... не става ... трябва да го видя кръгчето :) - така че съм пас по транзитите. :)

И, съжалявам за котака .... и ти съчувствам ....

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1027 -: Август 22, 2014, 02:50:37 pm »
Тц, Папи, не мога - или поне ... все още не мога .... може би идва с практиката, не знам.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1028 -: Август 22, 2014, 02:50:55 pm »
Greg07,при сестра ти има "опасност" да се срещне с подходящия човек/ситуация и да мине между капките.Ще "изчезне/замине"  нещо /някой от живота й. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1029 -: Август 22, 2014, 03:18:11 pm »
Благодаря ти Рени , за помоща, дано да си права , поболях се от мъка че ще загуби студенстки права , ще знаем в средата на Септември какво се случва  :engel016:

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1030 -: Август 22, 2014, 04:16:06 pm »
много ви моля за помощ с транзитите и солара на сестра ми за тази година. Има опасност да загуби студенстки права. Почти е завършила , но има един изпит невзет и доста голям риск заради него да получи забрана да завърши , нещо като блокирани студенстки права.
Много благодаря ако някой даде мнение по транзит и солар.

доста интензивен период за девойката - определено акълът не й е в ученето, и както казва Рени, шанса да мине нататък е да й проработи късмета. Но докога ще разчита на късмет .....

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1031 -: Август 22, 2014, 05:13:43 pm »
Тя само и единствено с учи по-цял ден , не е там проблема , идва от едни дисциплини , които дори не са свързани с обучението ,но и ги наложиха да у4и. Въпреки че 5 ти соларен дом и е пълен , не е имала никакви неща свързани с любовта изобщо...

Наистина тези тежки дирекции и се отразиха много тежко в реални измерения ::)
« Последна редакция: Август 22, 2014, 05:16:01 pm от greg07 »

mit53

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Събития и транзити
« Отговор #1032 -: Август 22, 2014, 06:13:01 pm »
Ето картинката

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #1033 -: Август 22, 2014, 09:13:29 pm »
Господар на годината-марс, в опозиция на сатурн в екзалтация в 12-ти, който пък управлява профекционен трети и четвърти. Ами на хроничен здравословен проблем прилича, както и здраве на родител или друг домашен възрастен човек
Наистина е добре ако само котката го е отнесла
Иначе партньорските отношения са добре, ако са равнопоставени.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Събития и транзити
« Отговор #1034 -: Август 22, 2014, 09:56:31 pm »
По символични дирекции Плутон е в опозиция с натална Луна. Луната е в 6-ти дом, но не е на много повече от 5 градуса от куспидата на 7-ми дом. Така че не съм сигурна дали да я отнеса към 6-ти дом (домашни любимци) или 7-ми (партньори и др.).