Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 844788 пъти)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Събития и транзити
« Отговор #1080 -: Август 30, 2014, 10:31:08 pm »
Babyblue, според теб ,кога едно нещо е възможно ?  :)
"Страхотен" отговор.
Благодаря Рени, но не разбирам от символизми :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1081 -: Август 30, 2014, 11:31:05 pm »
"Страхотен" отговор.
Благодаря Рени, но не разбирам от символизми :)

Babyblue,ти задаваш въпрос/и във форума на символиката  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1082 -: Август 31, 2014, 09:49:04 am »
Тавя, картата е много интересна - девойката има доста аспекти и като ги разглеждам, оставам с усещане за акцент върху две области - смяна на работа с намеса на чужбина (или поне 9 дом) и някакъв вид партньорство. Пр Луна и пр Юпитер правят точен съвпад в началото на 6 дом, а в натала двете имат точен тригон - за мен това е много силно положение. Какво се случва при нея в този смисъл? Юпитер е нейния У1, а Луната У7+8.
В солара темите се повтарят - У1с е в 7 дом, но в точен куинконс със сол Асц. Възвожно ли е тя да предприема тази крачка, за да се измъкне от някаква връзка?
Иначе, нумерологично, намиране на подходяща работа няма да стане преди зимата - ще има някакво забавяне, а от друга страна, по-добра възможност ще има, ако търси работа, свързана с нейните професионални възможности, а не какво да е - тя е в ЛГ7 - тази година не дава работа като чистач или продавач, ако човека е учител. Пак нумерологично, темата за "бягане" от връзка пак се повтаря, но и тук не е ясно, каква е връзката - професионална или любовна - просто не може да признае човека отсреща като партньор и се опитва да избяга - и то явно ще стане, но проблема ще си остане, ще си го носи със себе си в чужбина. В солара има точен тригон на Меркурий (У7 и У9) в 3дом с ретро Марс (У4,У5) в 10 дом. Това ретро ме притеснява.
И пак като  нумерология, след 3-4 години някъде тя ще има съвсем нови възможности - и в личен и в професионален план.

И другото интересно - в солара ПФ е в 7 дом, а СЛВ е в 10 :) - отново повтаряне на темите

Ще ми е интересно, ако дадеш повече инфо по тези теми, защото в момента картата има доста неща, които сочат към събития и с удоволствие ще я поразгледам още.
« Последна редакция: Август 31, 2014, 09:51:14 am от Happy58 »

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Събития и транзити
« Отговор #1083 -: Септември 01, 2014, 10:34:15 am »
Тавя, картата е много интересна - девойката има доста аспекти и като ги разглеждам, оставам с усещане за акцент върху две области - смяна на работа с намеса на чужбина (или поне 9 дом) и някакъв вид партньорство. Пр Луна и пр Юпитер правят точен съвпад в началото на 6 дом, а в натала двете имат точен тригон - за мен това е много силно положение. Какво се случва при нея в този смисъл? Юпитер е нейния У1, а Луната У7+8.
В солара темите се повтарят - У1с е в 7 дом, но в точен куинконс със сол Асц. Възвожно ли е тя да предприема тази крачка, за да се измъкне от някаква връзка?
Иначе, нумерологично, намиране на подходяща работа няма да стане преди зимата - ще има някакво забавяне, а от друга страна, по-добра възможност ще има, ако търси работа, свързана с нейните професионални възможности, а не какво да е - тя е в ЛГ7 - тази година не дава работа като чистач или продавач, ако човека е учител. Пак нумерологично, темата за "бягане" от връзка пак се повтаря, но и тук не е ясно, каква е връзката - професионална или любовна - просто не може да признае човека отсреща като партньор и се опитва да избяга - и то явно ще стане, но проблема ще си остане, ще си го носи със себе си в чужбина. В солара има точен тригон на Меркурий (У7 и У9) в 3дом с ретро Марс (У4,У5) в 10 дом. Това ретро ме притеснява.
И пак като  нумерология, след 3-4 години някъде тя ще има съвсем нови възможности - и в личен и в професионален план.

И другото интересно - в солара ПФ е в 7 дом, а СЛВ е в 10 :) - отново повтаряне на темите

Ще ми е интересно, ако дадеш повече инфо по тези теми, защото в момента картата има доста неща, които сочат към събития и с удоволствие ще я поразгледам още.
Хепи, благодаря ти за отделеното време и подробния анализ  :58:!
Доколкото ми е известно, тя няма сериозна / ангажираща връзка към момента, не знам как стоят нещата при нея в емоционален план. Ще я попитам и ще дам обратна връзка.
По ведическата карта е в период на Раху, от пролетта влиза в много по-благоприятния период на Юпитер, така че и тук нещата за забавянето до зимата / началото на следващата година се припокриват с написаното от теб.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #1084 -: Септември 01, 2014, 10:44:18 am »
Тези от вас, които имат в рождената карта квадрат на Венера към Марс/Сатурн (особено ако двамата са в съвпад), усетиха ли транзитния квадрат втората половина на август? На мен ми се отрази много тежко (повтаря ми рождения аспект), въпреки че е само транзитен - ниско самочувствие, чувство на провал във всички области, чувство за необратимо житейско закъснение, страхове, вирусна инфекция. Само депресия нямах, защото ударът го пое тялото, а не психиката. Подейства ми много мотивиращо в посока поемане на по-голяма отговорност за себе си най-вече. Съвпадна с новолунието в Дева в моя 12Д, което беше в точна опозиция на Слънцето ми, и оттам - хранителен режим, спорт и т.н. Мъжът ми ми каза, че вижда развитие на волята у мен. Още от миналата година, но сега в нов етап.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #1085 -: Септември 01, 2014, 11:12:03 am »
Смарта, дали не е от опозицията на тр. Юпитер към Луна/Меркурий

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1086 -: Септември 01, 2014, 11:19:52 am »
Тези от вас, които имат в рождената карта квадрат на Венера към Марс/Сатурн (особено ако двамата са в съвпад), усетиха ли транзитния квадрат втората половина на август? На мен ми се отрази много тежко (повтаря ми рождения аспект), въпреки че е само транзитен - ниско самочувствие, чувство на провал във всички области, чувство за необратимо житейско закъснение, страхове, вирусна инфекция. Само депресия нямах, защото ударът го пое тялото, а не психиката. Подейства ми много мотивиращо в посока поемане на по-голяма отговорност за себе си най-вече. Съвпадна с новолунието в Дева в моя 12Д, което беше в точна опозиция на Слънцето ми, и оттам - хранителен режим, спорт и т.н. Мъжът ми ми каза, че вижда развитие на волята у мен. Още от миналата година, но сега в нов етап.

А в кой дом беше съвпада Марс/Сатурн и в кой дом е самата Венера? Транзитната Венера също е в квадрат към транзитния съвпад.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #1087 -: Септември 01, 2014, 01:05:07 pm »
А в кой дом беше съвпада Марс/Сатурн и в кой дом е самата Венера? Транзитната Венера също е в квадрат към транзитния съвпад.
Това имам предвид - транзитната Венера квадрат към транзитния съвпад. При мен тя беше на К12, а Марс/Сатурн - в 3Д. В натала са тя в 5Д, а те във 2Д.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1088 -: Септември 01, 2014, 01:29:17 pm »
Това имам предвид - транзитната Венера квадрат към транзитния съвпад. При мен тя беше на К12, а Марс/Сатурн - в 3Д. В натала са тя в 5Д, а те във 2Д.

Смарта, моя опит за тълкуване дава следното - твоите спирачки относно собствените ти таланти и възможности (марс/сатурн 2 дом) ти причиняват несигурност, страхове, инфекция (квадратура оста 12-6 дом). Венера ти е в 5 дом и при транзит тя ще си носи неговите изяви и понеже е в транзитен квадрат, тя е под напрежение в този момент, при стъпването върху К12, твоето самочувствие и чувството за провал започват да ти влияят по К12 вид. Как тук се включва трети дом, нямам идея - може би има още нещо, което не споменаваш или за което просто не си се сетила.
Не знам, доколко верен може да бъде едно такова тълкуване ... ти по-добре би се справила.

Този съвпад във втори дом има ли си и аспекти? Питам, защото принципно не е задължително да се изяви като спирачка - явно нещо го кара да е така. Или, може би, ако е във Везни, Марс е слабичък, и не може да надвие на Сатурн, който причинява съмнението и спирачката.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #1089 -: Септември 03, 2014, 07:33:17 pm »
Хепи, да, съвпадът е във Везни. Сатурн ми е много силен, а Марс е слаб. Аспекти има: кведратът с Венера, съвпад с Плутон, секстил Нептун и абсолютно точния квадрат на Сатурн към нодалната ос. Мвого били, бе! И аз не знаех. Както и да е.

В конкретния случай август месец ми е претоварен от астрологични събития. Не бях забелязала транзитната нодална ос, че ми квадратира рождената, че е върху Сатурн, сега върху Марс, съответно квадратира и Венера. Имам важна примарна дирекция Слънце Венера към ДЦ, и новолунието с опозицията към Слънцето просто подейства като спусък.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Събития и транзити
« Отговор #1090 -: Септември 03, 2014, 07:45:42 pm »
Получих неочаквано една много приятна сума пари,с която да си купя подарък без повод.
Венера тригон на У1.
Толкова е приятно това да не е премия,да не са извънредни,да не са заслужени с труд,а да е истински подарък.Мисля,че смешният транзит не може да е отговорен за тези пари.По-скоро късметлийският ми камък,който вършее в 12Д-парите не са от България.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #1091 -: Септември 03, 2014, 07:51:43 pm »
Кой ти е късметлийският камък?

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #1092 -: Септември 03, 2014, 08:01:15 pm »
Дирекционен Юпитер в съвпад с К12 показател ли е за емиграция?
Според мен, да.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #1093 -: Септември 03, 2014, 08:12:53 pm »
Възможно е, но повече ми прилича на укриване/скриване/изчезване. Все пак 12Д е това. Ако Юпитер действа като малефик в картата му, може и да са го прибрали някъде.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #1094 -: Септември 03, 2014, 08:36:19 pm »
При това положение ситуацията изглежда планирана от него и в негова полза. Може и да е емигрирал, или просто се е укрил.