Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845745 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1215 -: Октомври 15, 2014, 09:34:27 pm »
Аз харесвам приказките. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1216 -: Октомври 18, 2014, 04:45:15 pm »
в момента те4е последният съвпад на Сатурн ( предния се случи Април тази година) към Южния ми възел и понеже съм на 29 години , ми се случва за първи път в живота ми , някой имал ли е опит с такъв транзит?

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1217 -: Октомври 18, 2014, 04:51:02 pm »
в момента те4е последният съвпад на Сатурн ( предния се случи Април тази година) към Южния ми възел и понеже съм на 29 години , ми се случва за първи път в живота ми , някой имал ли е опит с такъв транзит?

руски четеш ли?

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1218 -: Октомври 18, 2014, 04:54:48 pm »
да става и на руски :) усещам го като освобождаване от предишна карма и започване на истинската част от настоящия ми живот :) дано не греша.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1219 -: Октомври 18, 2014, 05:06:07 pm »
да става и на руски :) усещам го като освобождаване от предишна карма и започване на истинската част от настоящия ми живот :) дано не греша.

зависи какво управлява Сатурн (може би) - не бих го нарекла като освобождаване аз :) - при мен си протече както е описано (бях го забрамила този транзит :) - благодаря, че ми припомни). За транзити и прогресии е доста точно, но със соларите не ми се получи на мен - анализите не са както ги описват.

http://dox.bg/files/dw?a=d2e42d336a

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1220 -: Октомври 18, 2014, 05:10:57 pm »
Сатурн управлява осми , и девети , девети ми е във Водолей , ако дпоуснем че Водолей е стар управител на 9-ти може и така да се води, сега гледам книгата която ми прати , но сподели при теб как мина? :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1221 -: Октомври 18, 2014, 05:35:28 pm »
Сатурн управлява осми , и девети , девети ми е във Водолей , ако дпоуснем че Водолей е стар управител на 9-ти може и така да се води, сега гледам книгата която ми прати , но сподели при теб как мина? :d030:

всичко, което пише, го преживях - неразбирателство с шефа, проблеми със зъбите, проблеми с лИбов. :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1222 -: Октомври 18, 2014, 05:41:49 pm »
да става и на руски :) усещам го като освобождаване от предишна карма и започване на истинската част от настоящия ми живот :) дано не греша.
Може и да грешиш- тр Сатурн на южния възел го поставя в опозиция на северния, Сатурн заздравява миналото и затруднява бъдещето, освобождаването, което чувстваш е от аспект на тр Уран или към натален Уран с участие на 4/12д

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1223 -: Октомври 18, 2014, 06:01:15 pm »
Може и да грешиш- тр Сатурн на южния възел го поставя в опозиция на северния, Сатурн заздравява миналото и затруднява бъдещето, освобождаването, което чувстваш е от аспект на тр Уран или към натален Уран с участие на 4/12д


ПРава си акрукс , защото преди време четох , че Сьвпада на Южен Вьзел с натален Сатурн , както е при мен и други хора родени в преиода Декември 1984 - Февруари 1985 , означава че човек отлага изпълнение на задълженията си , което му пречи да върви по пътя отреден от Северния възел. Все пак се надявам понеже аспекта е опозиция а не квадрат , да не носи толкова негативи , а по скоро усилия. До Сатурновия ми възврат остават не пове4е от един месец.Сатурн много бързо ще го мине този аспект

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1224 -: Октомври 18, 2014, 07:21:56 pm »

ПРава си акрукс , защото преди време четох , че Сьвпада на Южен Вьзел с натален Сатурн , както е при мен и други хора родени в преиода Декември 1984 - Февруари 1985 , означава че човек отлага изпълнение на задълженията си , което му пречи да върви по пътя отреден от Северния възел. Все пак се надявам понеже аспекта е опозиция а не квадрат , да не носи толкова негативи , а по скоро усилия. До Сатурновия ми възврат остават не пове4е от един месец.Сатурн много бързо ще го мине този аспект
тр Сатурн ще отмине бързо този аспект, проявлението на който се усеща месец/и преди това, но роедените в този интервал имат по натал Сатурн на ЮЛВ, като Сатурн е диспозитор на тяхното Слънце

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Събития и транзити
« Отговор #1225 -: Октомври 18, 2014, 08:07:26 pm »
Грег, съвпадът на Сатурн с ЮЛВ (говорим за мунданен съвпад, отключил натални плутонови аспекти) официално маркира дъното преди 7 години. Невероятно тежък период, след това се изстъргвах от пода. Всъщност ако не беше попитал/а, нямаше и да ми хрумне, че е имало такива транзити, не съм проверявал нищо, свързано с онова време. Изобщо не беше толкова оптимистично — освобождаване от стара карма, почва новият живот и т.н. Иначе и миналата година имах сатурнов транзит върху ЮЛВ — нито добър, нито лош период. Напрегнат, но обективно не лош.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1226 -: Октомври 18, 2014, 08:22:31 pm »
дано вси4ко има добър край при мене транзитен СЛВ прави и тригон към натално слънце.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Събития и транзити
« Отговор #1227 -: Октомври 19, 2014, 02:45:53 pm »
тр.Марс в/у нат. опозиция Слънце/Уран - днес внезапно са приели баща ми в болница със старите, но задълбочаващи се проблеми, онзи ден почина друг роднина поради лекарска грешка.
Баща ми кара Саде Сати впрочем.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1228 -: Октомври 19, 2014, 03:27:48 pm »
тр.Марс в/у нат. опозиция Слънце/Уран - днес внезапно са приели баща ми в болница със старите, но задълбочаващи се проблеми, онзи ден почина друг роднина поради лекарска грешка.
Баща ми кара Саде Сати впрочем.

Имат ли отношение 4/10-ти дом по казуса-трябва да са активирани същите и по транзит, и прогресия, дирекция и евентуално някое от затъмненията да ги е събудило?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Събития и транзити
« Отговор #1229 -: Октомври 19, 2014, 04:23:57 pm »
Имат ли отношение 4/10-ти дом по казуса-трябва да са активирани същите и по транзит, и прогресия, дирекция и евентуално някое от затъмненията да ги е събудило?

Да, опозицията е по 4/10 дом при мен.
За съжаление неговата карта не е ректифицирана, макар да съм сигурен кой е изгряващият знак и вероятно затъмнението е попаднало в 4 дом.
тр. Сатурн е на 3 гр. от Луната му, която е в края на 4-ти или в началото на 5 дом.