Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845030 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Събития и транзити
« Отговор #1290 -: Октомври 27, 2014, 06:34:34 pm »
Днес имах цели две еднотипни скандалчета със Слънца във Везни и в Телец.И двете ме нарекоха егоистка,а аз тях неблагодарници  :012: .Това са хора,за които съм правила доста неща,а те за мен почти нищо.Едната ми поиска пари на заем(отново) и аз отказах,понеже не е коректен платец и и обясних причините.Тя "скъса" с мен като едва ли не ме изкара виновна за мнението ми.  :)
При мен най-точният аспект е Уран върху Венера.А при тях Марс съвпад с ЮЛВ и Марс съвпад с Луна на другата.И двете го играят много засегнати.....
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1291 -: Октомври 27, 2014, 07:15:40 pm »
Тази вечер роптах, основателно за мен и други съседи, пред касиерката на входа, също везничка като мене, но с Луна в близнаци, която е в съвпад със Сатурн, Меркурий съвпад с Уран везни и Марс в дева- тя веднага направи някаква сърдита физиономия и спря да ми говори, взе да ме гледа мръсно на изпроводяк...
тр Луна в квадратура с моя Мерк У1, У10 , в квадрат с неин Марс и опозиция с Луната ѝ

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Събития и транзити
« Отговор #1292 -: Октомври 27, 2014, 07:46:04 pm »
А моите,двете-обидените освен,че са имали чисто финансова изгода от мен,често съм им бърсала зад - ни - ците и съм им чистила реномето.Измъквала съм ги от кашите им.Дори не се чувствам обидена.По-скоро ме е яд,че не осъзнават,че никой не им е длъжен и всичко,което някой прави за друг е от добра воля.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1293 -: Октомври 27, 2014, 08:02:30 pm »
А моите,двете-обидените освен,че са имали чисто финансова изгода от мен,често съм им бърсала зад - ни - ците и съм им чистила реномето.Измъквала съм ги от кашите им.Дори не се чувствам обидена.По-скоро ме е яд,че не осъзнават,че никой не им е длъжен и всичко,което някой прави за друг е от добра воля.

и на мен ми е се е случвала , същата случка, една позната постоянно взимаше пари на заем от мен без да ми ги връща и след поредния опит да вземе пари от мен и казах 4е няма да и дам пове4е и 'приятелството' ни приключи

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #1294 -: Октомври 29, 2014, 11:30:04 am »
Аз се разболях.
Гледам си картата и единственото, което виждам, е Сатурн върху Уран У4 на К2 (Телец, 2д, но при мен Скорпион). Ако Овен отговаря за горна челюст, а Марс за соковете, възпалителни заболявания и имунна система, то трябва да търся аспекти и на Марс, освен 2д Скорпион. Но транзитен Марс ми е единствено в полусестил с К4. Нищо не прави аспекти към натален Марс, който е У6...

Но пък си имам хрема на корем, че и гърло ме боли(айде, тук Телец 2д е ок)....

ПП какво гледаме за връщане на стара връзка в живота? У5 и ЮЛВ ли?
« Последна редакция: Октомври 29, 2014, 11:36:43 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1295 -: Октомври 29, 2014, 07:05:09 pm »
Аз се разболях.
Гледам си картата и единственото, което виждам, е Сатурн върху Уран У4 на К2 (Телец, 2д, но при мен Скорпион). Ако Овен отговаря за горна челюст, а Марс за соковете, възпалителни заболявания и имунна система, то трябва да търся аспекти и на Марс, освен 2д Скорпион. Но транзитен Марс ми е единствено в полусестил с К4. Нищо не прави аспекти към натален Марс, който е У6...

Но пък си имам хрема на корем, че и гърло ме боли(айде, тук Телец 2д е ок)....

ПП какво гледаме за връщане на стара връзка в живота? У5 и ЮЛВ ли?
тр Сатурн квадратира Марс У6 при теб, а СЗ е квадратирало Иц, в лунара ти от 9окт лун 6д в нат 6д с Луна в лун 6д в марсов знак, лун Асц в скорпион в 1д с лун Сатурн в лун 1д, лун Мерк У8 скорпион в лун 12д съвпад с лун АСц
Същия вирус в петък разболя малката (СЗ квадрат Луна У8 в 8д при нея), а в понеделник мене при квадрат на тр Марс в 4д с нат Мерк у1 в 1д

За старата връзка- лун Слънце У10 и лун СЛВ в лун 12д (и нат 12д), лун Венера у12 е заковала лун К12, а дир Сатурн е затиснал АСЦ, тр Юпитер У3, съУ5 в сходящ съвпад с Марс У7 в 10д

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1296 -: Октомври 29, 2014, 07:20:09 pm »
Yaya, без Венера и всичко във Въздух, няма връзки,нито нови, нито стари- така че търси какво е активирало същите в твоя натал.Да , към/от ЮЛВ с планета/ точка , както и транзитна  ретро планета носят такава индикация.
Относно това, че си се разболяла-масово е, и му е ред, и му се пада на октомври да пусне някой вирус. Затъмнението удвои пък силата на същия и като продължителност, поради смяната на климатичната картина. Сатурн 45*,90*,135*,150*,180* или съвпад с Луна могат да дадат простуда или  небрежност в тази област в периода.  :)

Пожелавам ти да се възстановиш бързо  :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1297 -: Октомври 29, 2014, 07:48:29 pm »
Сега ми писа голямата дъщеря от Мадрид, също се разболяла днес, била се давела от цифки- тр Луна и тр Плутон У6 съвпад  с натални Марс У6 и Нептун в 8д

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Събития и транзити
« Отговор #1298 -: Октомври 29, 2014, 09:41:17 pm »
Когато цял ден премине под влиянието на бърз транзит (Меркурий, да речем), кой момент се приема за начало — началото на градуса или някакъв момент от деня (изгрев слънце, събуждане,…)?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1299 -: Октомври 29, 2014, 09:56:09 pm »
Понякога събитие (дори с незначителен характер) може да има при разпадане на точния аспект. Не е нужно да е точен по градус, ако това питаш. Може и транзитната Луна да бележи "началото", ако прави аспект с натална планета или конфигурация. Не съм сигурна, че правилно разбирам въпроса.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Събития и транзити
« Отговор #1300 -: Октомври 29, 2014, 10:17:13 pm »
Когато цял ден премине под влиянието на бърз транзит (Меркурий, да речем), кой момент се приема за начало — началото на градуса или някакъв момент от деня (изгрев слънце, събуждане,…)?
Започналпри апликация- половин- един градус преди, кулминира при точен съвпад и отзвучава/дава резултат/прояснява при разпад. Зависи и в каквъв знак се случва- мутабел, кардинал или фикс.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #1301 -: Октомври 30, 2014, 12:22:15 am »

Леле, как ме разцъка Акрукс...  :85: :57:  Кега трябва да си правя лунар и да сравнявам....  :D

Ренка, при мен Венера е финансова планета. Като се върнах назад, само Нептун беше ангажиран във връзките ми и малко Марс. Никаква Венера...

Е, миналата година опозицията на транзитен Сатурн ми донесе опит за изчистване  на  стари отношения, но го отдавам не на Венера, а на това, че е в 7д и съвпадаше с ЮЛВ в комплект с Венерата. Но пък не ги изчистих, заинатих се... Сигурно ще си бера плодовете на първа квадратура или при съвпада след 14г. Но пък сега аз правя крачката за оправяне на отношенията, но отсрещната страна се дърпа  :85:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1302 -: Октомври 30, 2014, 07:24:27 am »
Yaya, Венера е и финансова планета при всички, но тя е И онази, която ни свързва с другите. След като ти си избрала да гледаш на същата предимно  като на " банка Антинари", тогава използвай другите планети, които попадат в знаци на Венера като показатели за типа свързване при теб, както и управителите на 3-ти, 7-ми,11-ти домове.Виж в периода, кой/кои е активирал същите и с каква цел-те са поводът сега за връщане към стари взаимоотношения,а причината/и е в натала.Този месец двете затъмнения може да се приключили действието на някой транзит, действащ от 1 1/2 г. или да са задвижили прогресия при теб, в тази област. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #1303 -: Октомври 30, 2014, 01:37:57 pm »
Yaya, Венера е и финансова планета при всички, но тя е И онази, която ни свързва с другите. След като ти си избрала да гледаш на същата предимно  като на " банка Антинари", тогава използвай другите планети, които попадат в знаци на Венера като показатели за типа свързване при теб, както и управителите на 3-ти, 7-ми,11-ти домове.Виж в периода, кой/кои е активирал същите и с каква цел-те са поводът сега за връщане към стари взаимоотношения,а причината/и е в натала.Този месец двете затъмнения може да се приключили действието на някой транзит, действащ от 1 1/2 г. или да са задвижили прогресия при теб, в тази област. :)

Това, за което говориш, ще се случи около средата на февруари 2015 -
тр Нептун У5 в 5д ще ми кацне върху Мерка У11, като също така ще влезе в 4 прогресивен дом,
тр Юпитер У5 ще е ретрограден в 10д и ще направи квадрат с Венерата ми. В същото време
ще имам апликиращ съвпад на тр. Марс и Венера върху Слънцето ми,
Луната ще е около Нептуна ми (търся и аспект на Луната),
а тр. СЛВ ще ми влезе в 10 прогресивен дом.
тр. Уран ще е в разходящ съвпад с прогресивен Меркурий в прогресивен 5д - Уран ми управлява пр. 3д, а Меркурий - пр. 8 и пр. 10д.

Като капак, в Солара имам застъпени показатели за 1/7д, Венера... сол. АЦ съвпад Венера в 7д. Съвпад Нептун , Меркурий, Луна, Хирон в сол. 11д, в който се пада 5 натален.

Само дето соларните 6 и 12 домове са огромни и са се обърнали с наталните и ги интерсепитрат в себе си.
Та, знам ли, може да се появи някой. Но не вярвам да е този от миналото.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1304 -: Октомври 30, 2014, 03:54:38 pm »
Мотивиращо и разсъждаващо ти действам-радвам се.  :38:

Трудно е да накараш Слънчеви Риби,с влияние на Венера да опитат синхронното плуване . ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“