Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845587 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1650 -: Януари 20, 2015, 07:09:36 pm »
Бих искала да попитам, какви аспекти би трябвало да гледам за следната ситуация:

възрастна дама иска да продаде апартамента си, който обаче при покупката е записан на името на сина ѝ. Купуван е от нея и мъжа ѝ, но е писан на сина. Самият син няма против. Дали трябва да гледам аспект на 2 дом с 4 или пък да е с 8 дом (4-ти от 5-ти)? И ако У2 транзитира през 12 дом, това няма да попречи?

И да добавя - жената не живее във въпросния апартамент.

ето и картата
« Последна редакция: Януари 20, 2015, 08:34:57 pm от Happy58 »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Събития и транзити
« Отговор #1651 -: Януари 20, 2015, 07:32:19 pm »
Бих искала да попитам, какви аспекти би трябвало да гледам за следната ситуация:

възрастна дама иска да продаде апартамента си, който обаче при покупката е записан на името на сина ѝ. Купуван е от нея и мъжа ѝ, но е писан на сина. Самият син няма против. Дали трябва да гледам аспект на 2 дом с 4 или пък да е с 8 дом (4-ти от 5-ти)? И ако У2 транзитира през 12 дом, това няма да попречи?

И да добавя - жената не живее във въпросния апартамент.
Аз бих пропуснала 5Д(сина) и бих погледнала Управителите на 4,2 и 10Д.Транзитиращия У8 само да не пакости на У4 и У10.Защо У10?-Защото У10 в края на краищата е реномето и социалната сигурност,а там,както и У4(К4) не трябва да има клатушкане и риск.  :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1652 -: Януари 20, 2015, 09:08:07 pm »
ами синът като няма против тогава какъв е проблемът?
 а във въпросният апартамент кой живее?
щом е недвижима собственост на сина трябва в неговата карта да се гледа дали предстои промяна по негов 4д, виж в неговата прогресивна карта

търся подходящото време (или поне възможности), за да се постигне добра цена, а ако стане и по-бързо ... защо не :) - но принципно, дамата ще се подсигури така материално - пенсията не стига.

оопс, там сега са наематели.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #1653 -: Януари 20, 2015, 10:04:03 pm »
2/8, венера

На втора мисъл-може и 4-ти, щото все пак не продава миксер

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1654 -: Януари 22, 2015, 02:14:22 pm »
Покрай мунданния съвпад на Марс и Нептун отново ми се активира алергията.  :(

Уф, тия ще ме уморят тука - изядоха дюнер със силен мирис на чесън и после напръскаха с още по-миризлив ароматизатор, цялата стая мирише, не мога да спра да кихам. От миналата седмица започнах силно да се обривам от парфюмите, с които се пръскам сутрин преди работа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1655 -: Януари 26, 2015, 12:11:38 pm »
Преди броени дни тр. Венера ми съвпадна с натален Юпитер, а самото Новолуние ми беше в съвпад с натална Венера, Слънце и Меркурий-комбинацията между двата фактора ми донесе пари, но и няколко досадника който се въртяха около мен (Лунацията беше и в 5-ти дом). Прави ми впечатление, че ако не обърнеш внимание на някого симпатията към теб се превръща в откровена злоба.  :o Това за първи път го забелязах преди около 10 години-учителя ми по фризьорство имаше нескрити симпатии към мен и като отрязах предложенията му за кафе страшно се озлоби към мен. Сега отново ми се случва нещо подобно и се притеснявам да не е по-дълго това явление, понеже тр. Сатурн ми е в секстил с натална Венера. А аз си мислех, че злобата е присъща най-вече на жените.  :o

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #1656 -: Януари 26, 2015, 12:16:45 pm »
Фокусирай се в/у злобата и тя ще те намира винаги

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1657 -: Януари 26, 2015, 12:21:19 pm »
Когато не си фокусиран върху нея пак я има-просто не я забелязваш толкова. Не бих била фокусирана върху злобата, ако не бях принудена да търпя някои хора по-често отколкото мога да понеса.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1658 -: Януари 26, 2015, 12:43:51 pm »
Преди броени дни тр. Венера ми съвпадна с натален Юпитер, а самото Новолуние ми беше в съвпад с натална Венера, Слънце и Меркурий-комбинацията между двата фактора ми донесе пари, но и няколко досадника който се въртяха около мен (Лунацията беше и в 5-ти дом). Прави ми впечатление, че ако не обърнеш внимание на някого симпатията към теб се превръща в откровена злоба.  :o Това за първи път го забелязах преди около 10 години-учителя ми по фризьорство имаше нескрити симпатии към мен и като отрязах предложенията му за кафе страшно се озлоби към мен. Сега отново ми се случва нещо подобно и се притеснявам да не е по-дълго това явление, понеже тр. Сатурн ми е в секстил с натална Венера. А аз си мислех, че злобата е присъща най-вече на жените.  :o

всеки си има проблеми - я щото е много красив, или пък защото не е толкова красив. Красотата е за всички, така че .... или не се разкрасявай допълнително, или пък свиквай и си изгради някакво подходящо поведение, за да не предизвикваш злобата.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1659 -: Януари 26, 2015, 01:02:34 pm »
И какво трябва да е това поведение-някой мъж се държи злобно с теб, понеже си го отрязал интелигентно, а се налага да си около него както в случая с учителя да речем. Да не ти казвам, че преди години бях уволнена, задето не излезнох на кафе с шефа. А пък една моя приятелка беше пребита задето отряза един тип., аз пък бях заплашвана от друг. Примери бол. Единствената ми почуда е откъде идва тази злоба и защо някои хора не могат да приемат достойно факта, че не си длъжен да ги харесваш.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1660 -: Януари 26, 2015, 03:01:59 pm »
Не е от транзитите. Забелязах, че често се случва при жени, които имат Венера в /твърд/ аспект с някоя от транссатурновите планети, а ако и от трите е аспектирана едновременно, става манджа с грозде.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1661 -: Януари 26, 2015, 03:19:40 pm »
Да бе... Нали имам Венера квадрат Плутон  :lol_hitting:

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1662 -: Януари 26, 2015, 03:52:10 pm »
Не е от транзитите. Забелязах, че често се случва при жени, които имат Венера в /твърд/ аспект с някоя от транссатурновите планети, а ако и от трите е аспектирана едновременно, става манджа с грозде.  :012:

при мен е в съвпад с Плутон и Уран, секстил Нептун, опозиция Сатурн/Хирон. Какви се водят тези аспекти - твърди ли (без секстила де)?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #1663 -: Януари 26, 2015, 06:41:56 pm »
на един роднина - тр венера съвпад нат луна в 3-ти, тр меркурий на 3* от натален във втори - един търговец на улицата успял да му продаде "висококачествени" немски тенджери и тигани за трицифрена сума (е, може да се окаже, че не са толкова лоши)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1664 -: Януари 26, 2015, 06:58:13 pm »
на един роднина - тр венера съвпад нат луна в 3-ти, тр меркурий на 3* от натален във втори - един търговец на улицата успял да му продаде "висококачествени" немски тенджери и тигани за трицифрена сума (е, може да се окаже, че не са толкова лоши)
а Нептун къде е в цялата картина, както и 7д
ако сега се е случило значи има Луна водолей, като на майка ми, на която преди доста време някаква в центъра на града ѝ беше пробутала кухненски нож за 8лв, а в немския център по 4лв се продаваше в същото време цял комплект с такива ножове, заедно с дъска за рязане, поставка за ножовете и ножица за рязане на пиле