Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845902 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1680 -: Февруари 06, 2015, 07:46:49 pm »
Здравейте , много моля за помощ , сестра ми я изкъсаха на вси4ки изпити, все още не е загубила студенстки правила, но е ве4е е практи4ески невъзможно да завърши..... страхотни усилия вложи и нищо не проработи до сега. Притесняваме 4е по натал има Марс на върха на трети дом , а и Дирекционен Марс и е стъпил вьрху слънцето , ве4е разходящ съвпад. Тя е безработно , без много изгледи в момента поне.
Нали има поправителна септемврийска сесия, а след нея ликвидационна сесия- едва след ликвидацията може да се говори за загубени студентски права- така е при нас, а тя ако учи в друга държава може да е друго.
Отминалото Новолуние е било в съвпад с Венера У1, У2,У9 , Луната е У10- трябвало е да се възползва от положителната енергия на този съвпад и да наблегне на ученето и следването, а не да се разкрасява и трупа нови дрешки, козметика и от тоя род... Пълнолунието от онзи ден в квадрат с Плутон У3 си е казало тежката дума за съжаение- скъсали са я на изпитите. При нея има заключен знак в 9-ти и 3-ти дом, и ако диспозиторът на знака в 3д е Юпитер, който е в съвпад с Луната у10 в 10д, то диспозитор на знака в 9д е Меркуий в 4д, който е съвпад с Уран- последния пречи на това да проработи заключения знак в дома на висшето образование, затова ѝ е трудно да следва...

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1681 -: Февруари 06, 2015, 07:51:27 pm »
Акрукс, тя учи при мен в чужбина , става въпрос за един предмет , за който не и достига една точка, миниума е 10 , а тя има 9 , постоянно я късат , единствения шанс , който мислим е да се премести в друг университет. Транзитите и честно за ужасни , не знам дали по натал и е дадено да завърши. Чуди се дали това е края, да забрави за образование и да по4ва някаква работа.
Много ти благодарим за усилията.

Утре е 30-тия ми рожден ден , толкова ми се искаше да е щаслива, тя ми е по-малката ми сестра.
« Последна редакция: Февруари 06, 2015, 07:53:23 pm от greg07 »

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1682 -: Февруари 06, 2015, 08:09:42 pm »
Нали има поправителна септемврийска сесия, а след нея ликвидационна сесия- едва след ликвидацията може да се говори за загубени студентски права- така е при нас, а тя ако учи в друга държава може да е друго.
Отминалото Новолуние е било в съвпад с Венера У1, У2,У9 , Луната е У10- трябвало е да се възползва от положителната енергия на този съвпад и да наблегне на ученето и следването, а не да се разкрасява и трупа нови дрешки, козметика и от тоя род... Пълнолунието от онзи ден в квадрат с Плутон У3 си е казало тежката дума за съжаение- скъсали са я на изпитите. При нея има заключен знак в 9-ти и 3-ти дом, и ако диспозиторът на знака в 3д е Юпитер, който е в съвпад с Луната у10 в 10д, то диспозитор на знака в 9д е Меркуий в 4д, който е съвпад с Уран- последния пречи на това да проработи заключения знак в дома на висшето образование, затова ѝ е трудно да следва...

акрукс, може ли да обясниш, защо е така? Какво точно пречи на Меркурий да се прояви, което обаче не пречи при съвпада Луна/Юпитер?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1683 -: Февруари 06, 2015, 08:22:43 pm »
акрукс, може ли да обясниш, защо е така? Какво точно пречи на Меркурий да се прояви, което обаче не пречи при съвпада Луна/Юпитер?
Юпитер е благоприятна планета и в екзалтация по знак, една малка Луна, на трон по знак, няма как да го увреди, още повече са в частична рецепция, а Меркурий е неутрална планета, но Уран е от тежките, зловредни планети, а и не е само той- Нептун също е в съвпад с Меркурий и пречи ясно да вижда нещата, за някои специалности аспектът е добър, но за там където се иска точност вреди. Заключените знаци винаги се отработват трудно, но не невъзможно.  Слънце в 3д в знак на Юпитер- има потребност да учи и общува, да е в движение, но е в заключен знак и не прави аспект.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1684 -: Февруари 06, 2015, 08:30:55 pm »
Юпитер е благоприятна планета и в екзалтация по знак, една малка Луна, на трон по знак, няма как да го увреди, още повече са в частична рецепция, а Меркурий е неутрална планета, но Уран е от тежките, зловредни планети, а и не е само той- Нептун също е в съвпад с Меркурий и пречи ясно да вижда нещата, за някои специалности аспектът е добър, но за там където се иска точност вреди. Заключените знаци винаги се отработват трудно, но не невъзможно.  Слънце в 3д в знак на Юпитер- има потребност да учи и общува, да е в движение, но е в заключен знак и не прави аспект.

много благодаря :)

и аз си имам заключени :) ... и се интересувам от въпроса.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1685 -: Февруари 06, 2015, 08:49:17 pm »
Юпитер е благоприятна планета и в екзалтация по знак, една малка Луна, на трон по знак, няма как да го увреди, още повече са в частична рецепция, а Меркурий е неутрална планета, но Уран е от тежките, зловредни планети, а и не е само той- Нептун също е в съвпад с Меркурий и пречи ясно да вижда нещата, за някои специалности аспектът е добър, но за там където се иска точност вреди. Заключените знаци винаги се отработват трудно, но не невъзможно.  Слънце в 3д в знак на Юпитер- има потребност да учи и общува, да е в движение, но е в заключен знак и не прави аспект.

за червеното - ей това ми е на мен май най-големия проблем :) - в книжките пише, че се отваря при транзит върху него. Ти имаш ли някакви наблюдения?

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1686 -: Февруари 06, 2015, 08:53:43 pm »
Здравейте , много моля за помощ , сестра ми я изкъсаха на вси4ки изпити, все още не е загубила студенстки правила, но е ве4е е практи4ески невъзможно да завърши..... страхотни усилия вложи и нищо не проработи до сега. Притесняваме 4е по натал има Марс на върха на трети дом , а и Дирекционен Марс и е стъпил вьрху слънцето , ве4е разходящ съвпад. Тя е безработно , без много изгледи в момента поне.

а тя какво всъщност учи?

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1687 -: Февруари 06, 2015, 09:27:20 pm »
ами тя точно има проблем с математи4еските дисциплини, най-голямия смях е , че тя е доста добра студентка успеха и е над 80% , но когато дойде въпрос до Математика , пука гумиииии , тя учи Икономика, де факто завърши , но я караха да приравнява Статиска за напреднали и Математика , ей там дойде ужаса..... и края няма , та сега се чудим дали не може да се премести в друг университета , да завърши службно , защото тука просто няма как да се случи това пове4е. Гледам и че Сатурн пак ще се  върне върху Марса и Август,  това са й последните надежди ина4е трябва да каже  довиждане на всякакво образование.

Хепи и Акрукс мерси и на две4ките ви

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1688 -: Февруари 06, 2015, 09:47:32 pm »
ами тя точно има проблем с математи4еските дисциплини, най-голямия смях е , че тя е доста добра студентка успеха и е над 80% , но когато дойде въпрос до Математика , пука гумиииии , тя учи Икономика, де факто завърши , но я караха да приравнява Статиска за напреднали и Математика , ей там дойде ужаса..... и края няма , та сега се чудим дали не може да се премести в друг университета , да завърши службно , защото тука просто няма как да се случи това пове4е. Гледам и че Сатурн пак ще се  върне върху Марса и Август,  това са й последните надежди ина4е трябва да каже  довиждане на всякакво образование.

Хепи и Акрукс мерси и на две4ките ви

не мисля, че смяната на университета ще спаси положението - наистина е пропуснала добър момент, за да завърши. Дир У5 е сменил знак токущо - тя не е била на вълна учене :). Има и разни други работи
- прогр Венера и Меркурий са ѝ ретро - естествено, има значение, откога е така и докога - провери си ги
- дир МС е бил в секстил с К9 - ето ти я възможността, която е пропуснала
- сега обаче този дир МС е в края на този секстил, а дир Венера застава в квадрат с К3/К9. Но пък след 1,5год и двете ще сменят знак. А дир Уран ще настъпи натална венера.

интересна карта ....

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1689 -: Февруари 06, 2015, 09:48:59 pm »
за червеното - ей това ми е на мен май най-големия проблем :) - в книжките пише, че се отваря при транзит върху него. Ти имаш ли някакви наблюдения?
зависи от транзита- тр Юпитер може да разгърне, но тр Сатурн може още повече да затегне положението

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1690 -: Февруари 06, 2015, 09:56:14 pm »
Гледам и че Сатурн пак ще се  върне върху Марса и Август,  това са й последните надежди ина4е трябва да каже  довиждане на всякакво образование.
да, тр Сатурн ще е извън 3д тогава, а и в средата на август тр Юпитер минава в дева- ще е в секстил с наталния Юпитер съУ3 и в тригон с Меркурий, но да не разчита само на планетарните позиции, а да седне и да се подготви.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1691 -: Февруари 06, 2015, 10:07:21 pm »
Аз обаче се обърквам вече - нали за висше гледаме 9-ти дом? Как тук присъства 3-ти?

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1692 -: Февруари 06, 2015, 10:10:02 pm »
Нейната карта е ужасна ,не претендирам да съм най-добрия астролог, но с този стелиум , нищо не ми идва да анализирам или да твърдя. Акрукс, проблема , не е ученето , повярвай ми, 1 от 20 точки не и стигнаха за да мине.... просто не знам

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #1693 -: Февруари 06, 2015, 10:19:09 pm »
не мисля, че смяната на университета ще спаси положението - наистина е пропуснала добър момент, за да завърши. Дир У5 е сменил знак токущо - тя не е била на вълна учене :). Има и разни други работи
- прогр Венера и Меркурий са ѝ ретро - естествено, има значение, откога е така и докога - провери си ги
- дир МС е бил в секстил с К9 - ето ти я възможността, която е пропуснала
- сега обаче този дир МС е в края на този секстил, а дир Венера застава в квадрат с К3/К9. Но пък след 1,5год и двете ще сменят знак. А дир Уран ще настъпи натална венера.

интересна карта ....

Хепи , не съм много сигурен за часа на раждане , може и да с няколко минути напред , преди време Илиана Магерова й прави ректификация и тя не успя да и определени то4но часа. Ина4е тя няма никакво самочувствие заради тази ретровенера. За мен лятото гледам нещо ми се мярка:
 Юпитер първо и тригонира слънцето и стелиума ,
 Уран се маха завинаги от квадрата със Стелиума й ,
 Нептун тригонира Луната и Юпитер
 Плутон за последно съвпада с Натален Сатурн
 Сатурн за последно съвпада с Марс
Единствения начин е да се премести , поне така го виждам ..... ако изобщо нещо стане
« Последна редакция: Февруари 06, 2015, 10:24:56 pm от greg07 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1694 -: Февруари 06, 2015, 10:49:07 pm »
Аз обаче се обърквам вече - нали за висше гледаме 9-ти дом? Как тук присъства 3-ти?
изпитите са по 3д, независимо за висше или за шофьор