Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 846679 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2010 -: Април 29, 2015, 01:45:44 pm »
Меркурий е в 29* Телец утре, но забелязвам последните няколко дни темите с "питанки" -любовни хорари, общи хорари са на дневен ред.
" Твърде късно ли е да ти кажа, че те обичам или твърде рано ?!?"
"Твърде късно или твърде рано  е да финансирам обучение, образование ?!?"
"Твърде късно или твърде рано е да помисля за дипломиране ?!?"
"Твърде късно или твърде рано е да инвестирам в някое свое умение, пътуване, контакт, среща ?1? " :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2011 -: Април 29, 2015, 02:46:09 pm »
В последните градуси на Телец ще ми направи съвпад с нат. Юпитер. Чакам едно плащане за свършена работа, което все ми го превеждат още от великденските празници. И само ми се напомня, че имали да ми плащат, когато ми се изпращат на порции нови поръчки. Надявам се преди ингреса на Меркурий в Близнаци аспектът да проработи.

Общо взето основно въпроси от финансово естество ме вълнуват, като няма друго.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2012 -: Април 29, 2015, 03:23:34 pm »
Лили, би ли наблюдавала дали има някакво завършване и аха, да имаш увереност да започнеш  наново,когато транзитни планети са в анаретен градус, щом имаш Юпитер в същия и да споделяш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2013 -: Април 29, 2015, 03:51:07 pm »
Чакам да се финализира един проект - не ме касае лично, но работя по съпровождащата документация. Но лично мен не ме засяга кога ще приключат, важното е да си плащат. А пък и като се проточи повече във времето, изскачат допълнителни преводи и хонорарите набъбват.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2014 -: Април 29, 2015, 04:09:32 pm »
Лили, би ли наблюдавала дали има някакво завършване и аха, да имаш увереност да започнеш  наново,когато транзитни планети са в анаретен градус, щом имаш Юпитер в същия и да споделяш. :)

Аз токущо най-после привърших моята история (по телефона) - тр Меркурий през 11 дом тригон Луна в 7 дом, У1. Натално Мерка е в 4 дом и е У3,4,12. И този път нямаше съпротива от отсрещната страна.

 :clap: :clap: :clap: на мен!
« Последна редакция: Април 29, 2015, 04:11:08 pm от Happy58 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2015 -: Април 29, 2015, 05:36:17 pm »
Happy, и ти си с анаретен Юпитер, ъглов у управляващ ъгъл. Благодаря за споделеното и затваряйки една врата, знаеш какво следва... :38:  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2016 -: Април 30, 2015, 10:54:15 am »
Лили, би ли наблюдавала дали има някакво завършване

Рени, ако ти е интересно, можеш да прочетеш за снощния ми сън, добър материал за психологически анализ. Според мен именно с някакво завършване или завършеност е свързан.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2017 -: Май 02, 2015, 01:08:23 am »
тр Юпитер на 150гр от нат Хирон
тр Хирон на 150гр от нат Венера
тр Нептун съвпад с нат Хирон

налице са три аспекта на пепеляшка и на 30 април получих съвсем неочаквано от мъжа си пари, от майка ми също, шах и мат  :o

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Събития и транзити
« Отговор #2018 -: Май 02, 2015, 01:37:33 am »
тр Юпитер на 150гр от нат Хирон
тр Хирон на 150гр от нат Венера
тр Нептун съвпад с нат Хирон

налице са три аспекта на пепеляшка и на 30 април получих съвсем неочаквано от мъжа си пари, от майка ми също, шах и мат  :o
Не е странно това, Хирон е и 'неочаквано благоприятна развръзка' на някой 'проблем'.  :) В текущия Лунар имам лун. Венера в края на лун. 7 ми съвпад нат. Хирон в 10 ти и с партньора бяхме изпаднали в голяма парична липса, когато изненадващо баща му решил да му даде 300 лв, без да му е споделял абсолютно нищо. Да е жив и здрав човека.  :)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #2019 -: Май 02, 2015, 11:13:05 pm »
Като прочетох мнението на Акрукс реших и аз да се отбележа.

тр. Венера съвпад нат. Хирон
тр. Юпитер секстил нат. Хирон

Получих много неочакван подарък от една приятелка - парфюм на Кавали :)
« Последна редакция: Май 03, 2015, 02:02:26 pm от romantica »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #2020 -: Май 03, 2015, 08:30:37 am »
Предстоят ни съкращения в работата, в момента нямам напрегнати транзити като изключим плутонова квадратура.

При какви транзити би могло да съкратят човек от работа, която той харесва и не иска да напуска? Досега не съм и имала никакви проблеми с началниците или със самата работа.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2021 -: Май 03, 2015, 08:33:07 am »
И аз си проверих картата:

тр Венера квадрат точен с нат Хирон
тр Хирон опозиция точна с нат Уран
тр Хирон тригон точен с нат Нептун

значи 2 (-) : 1 (+) :)

2 часа след като проверих, се чух с едно бившо гадже по скайпа (с него поддържаме от време на време служебни контакти) и той ме покани да му отида на гости другия месец в Азърбейджан (там работи в момента). :) Беше ми интересно, как точно ще се проявят тези аспекти. И сега проверих визите и цените на билетите - определено няма да отида :) - трудни визи и много скъпи билети :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2022 -: Май 03, 2015, 09:30:29 am »
Предстоят ни съкращения в работата, в момента нямам напрегнати транзити като изключим плутонова квадратура.

Понякога такова събитие може да се случи и при тригон. Често Сатурн в хармоничен аспект дава такива събития. В началото можеш да го възприемеш като загуба и да се чудиш аджеба на какво -астрологично- се дължи, но впоследствие да осъзнаеш, че е било за твое добро и е разчистило пътя за нови възможности.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #2023 -: Май 03, 2015, 09:40:02 am »
Благодаря за отговора, аз точно от това се притеснявам - знам, че транзитните тригони не винаги са на добро. Чудех се кое да гледам - У10 и У6, слънцето при всички положения, нали?

Тр. юпитер ми е в 12ти дом, нали казват, че е божествена закрила по това време.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2024 -: Май 03, 2015, 09:52:48 am »
Ако не е засегнато МС, управителят на 10 дом или планета там /ако имаш/, може да се окаже, че се притесняваш напразно. В бившата ми служба хората с най-атакувани от тежки транзити хороскопи останаха на работа. Нищо не върви, но си кютат там. Други напуснаха по собствено желание - да, има разлика, не бяха съкратени.

Трудно е да се прогнозира със сигурност кой при големи съкращения в предприятието ще мине "под ножа". Това далеч не се дължи само на астрологични фактори, затова не винаги се случва при тежки транзити към светилата или други доминанти.

Но Сатурн носи "раздяла" с нещо и при хармоничен аспект. Секстилите още не съм наблюдавала, но за тригона мога да кажа. Например, бившия си дом /така може да се нарече/ напуснах при много тежки обстоятелства при транзитен Сатурн в точен тригон с две лични планети - доминанти в хороскопа, които натално са в точен /почти партилен/ тригон. Беше тежко, но мина известно време и разбрах, че съм нямала друга алтернатива, било е за мое добро.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui