Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 846914 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2040 -: Май 04, 2015, 05:28:53 pm »
Абе стига сте го нападали човека. Сатурн ограничава! Аз пък съм сигурна, че Грег прави всичко възможно, ама дедо не дава.
Наскоро при сатурновия възврат на една приятелка /Сатурн отново в 6-ти/, чупи крак и я вади от трудовите редици за два-три месеца. Класика.
На мен ми разказва играта сега в 8-ми. Като удари и светило "купонът" е пълен. Не ми се мисли за съвпада му с Луната, отказвам! За 6-ти и при мен - проблеми и с работа и със здраве.
И по неговите правила сме, той така те изсмуква, че и да искаш не може да не му играеш по свирката.

Проблема е Уитч , че не съм , спрял да търся , а най-куриозното беше преди няколко седмици , от една фирма , те ме удобрили на първи кръг и трябваше втори кръг да пътувам в чужбина за интервю , да се обадят. Няма никой естествено и след два месеца, се обаждат да ме интервюрат отново за първи кръг и аз им казвам госпожо , вие забраихте ли , че имахме уговорка и вие никога не се обадихте , и тя ааааа така ли. :57: :57:

След това имаше една психично болна в една фирма , ама наистина жената не беше у ред. Искаше едва ли не да ме бие на интервюто , благодарих и казах , че не се интересувам повече , усети се , че беше прекрачила границите . Та това с нея и едно друго бяха върха.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2041 -: Май 04, 2015, 06:00:28 pm »
ами то изобщо да дойде някаква такава  :57:

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2042 -: Май 04, 2015, 06:11:48 pm »
Ще се борим , ами как ! :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Събития и транзити
« Отговор #2043 -: Май 04, 2015, 10:04:11 pm »
Да поразмия малко темата със спора, че хич не обичам такива неща: синът ми имаше миналата седмица Марсов възврат и го удари на рязка температура - за отрицателно време вдигна 39, оправи се с витамини на следващия ден. Типично по марсовски. Транзитна Луна е била в квадрат с Марса и е съвпаднала със Сатурн У6 на АЦ - следобеда. На следващия ден му съвпадна с У3 Венерата и съответно пропусна училище и си остана вкъщи :-)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2044 -: Май 05, 2015, 08:21:55 am »
Да поразмия малко темата със спора, че хич не обичам такива неща: синът ми имаше миналата седмица Марсов възврат и го удари на рязка температура - за отрицателно време вдигна 39, оправи се с витамини на следващия ден. Типично по марсовски. Транзитна Луна е била в квадрат с Марса и е съвпаднала със Сатурн У6 на АЦ - следобеда. На следващия ден му съвпадна с У3 Венерата и съответно пропусна училище и си остана вкъщи :-)

Детето с натален квадрат Марс/Сатурн ли е? И транзитните Луна и Марс са го активирали? Спомняш ли си при съвпада/опозицията на тр Марс с нат Марс дали е имало нещо подобно? Защото тогава тр Марс е бил в квадрат с нат Марс.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2045 -: Май 05, 2015, 02:17:48 pm »
Да поразмия малко темата със спора, че хич не обичам такива неща: синът ми имаше миналата седмица Марсов възврат и го удари на рязка температура - за отрицателно време вдигна 39, оправи се с витамини на следващия ден. Типично по марсовски. Транзитна Луна е била в квадрат с Марса и е съвпаднала със Сатурн У6 на АЦ - следобеда. На следващия ден му съвпадна с У3 Венерата и съответно пропусна училище и си остана вкъщи :-)
аз що си спомням, че имаше тема за марсов възврат- потърси и качи картата на възврата, който е две годишен цикъл и не вярвам следващите две години да е все с висока тепмература
по-вероятно е от Луната, която е активирала наталния квадрат Марс- Сатурн У6

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2046 -: Май 05, 2015, 02:41:39 pm »
О, свещенна простотия, кажи ми как да те прикрия?!
Кога и къде казах да чака? Казах, че Сатурн задържа, ограничава, поставя граници, нещата се случват /ако изобщо  се случват/ бавно, трудно, измъчено. Сатурн е изпитание! Уроци, трудни уроци! Сатурн учи на търпение. С което не искам да кажа, че трябва да легнеш и да чакаш. Но при всички положения ти поставя граници.
Един добре поставен Сатурн в наталната карта  би могъл да даде стабилност. Работиш с енергиите на планетата с лекота, сатурновите уроци са ти ясни. Докато  някой със Сатурн в напрегнати аспекти с лични планети по съвсем друг начин ще приема неговите уроци. Но иска или не последният ще трябва да се изправи пред тези проблеми и да ги реши!
И да, понякога изисква да изчакаш, да помислиш  защо ти се случва нещо по един или друг начин. Колкото повече се опъваш на тежкарите, толкова повече те напъват. И в този смисъл има моменти, когато е по-добре да изчакаш, да обърнеш поглед навътре в себе си и да разбереш Защо?!

Сатурн ми е изцяло инвалидизиран и със сигурност съм му отделила достатъчно време. И колкото и да рева от него – той учи! Той е едно жестоко училище, в което се учиш по най-трудния начин – на самодисциплина, организираност, постоянство. На това, че даром нищо не ти се дава, всичко се заслужава със зъбки и нокти. На това, че и за най-малката грешка ще бъдеш наказан. Не си разбрал нещо?! – поправителен и отново уроци. Учи те да бъдеш стоик, да не се огъваш, каквото и да се случва. И в крайна сметка те прави по-силен. Евентуално. Защото алтернативите са – или се давиш, или се учиш да плуваш.
И естествено, не пипа с кадифени ръкавици, уроците му са жестоки, затова и боли, където и да се намира.
„…защото ти май седеше, чакаше и разчиташе на тази оферта. Кажи, колко сивита изпрати, след като коментирахме точно този момент с теб? На колко места отиде да поработиш междувременно, за да изкараш някой лев? Сатурн ти минава през 6 дом - тук няма място за чакане - иска се бачкане, осъзнато, без спиране. Сатурн и извън вселената да излезе, ако ти не се напънеш по неговите правила, едва ли ще  се промени нещо.“
Това ти беше „дълбочинният“ анализ. На който аз реагирах. И винаги ще реагирам на едностранчиво и догматично мислене. Ти го прие като нападка. Което пак повтарям си е изцяло твой проблем.
Иска „бачкане“ върху себе си Сатурн,  върху темите на дома, през който транзитира, да. В случая на Грег най-опростено казано – работа и здраве. Неслучвайки му се нещата, му показват, че греши някъде /не непременно/, че може би трябва да смени подхода, показват му какви промени се изискват от него по темите на дома. Сатурн е изпитание и блокажи, това е неговия начин да ни научи, да развием качества, които ни липсват. Но да кажеш на такъв човек ти не правиш това и това, не спазваш догмите на сатъра и затова си на това дередже е меко казано елементарно. Защото има и обстоятелства, понякога нещата не ти се случват с точно определена цел. Вярвам в това, иначе ще трябва да приема, че живеем в безсмислие.

И ще завърша с един поздрав към дедо  :012:
"В Астрологията , Сатурн се изявява като много вреден изрод. Влиянието му е изключително скапано и тежко. Създава най сериозните главоболия и пречки. Изобщо не се шегува. Циклите му на възвръщане са са пословични със своята курвенска изява. Всеки , който ги е преживял - около 29 тата си годишнина се е научил и е излязъл с множество поражения и уроци.  Сатурн в знак няма отношение към характера на отделния индивид. Аспектите му се считат за адски вредни и тежки. Разбира се и той си има своите добри черти , но макар и да се намират такива , Сатурн си остава най гадното копеленце от всички. Положението му в дом е много важно. Указва проблемите и трудностите ,които ни чакат в дадена сфера от живота. Когато реши все пак да ни награди - наистина го прави както трябва , но на повечето вече им се е отелил вола ......  - След дъжд - качулка."
Амин   :043:


ооооооо Уич това е невероятно :) което на писа, точно това говорих със сестра ми , защо не ми покаже пътя , това е планета която не дава яснота. Няма проблем да работя и нещо като готвач да речем , но и това не мога да намеря. В момента се движа като слепец без посока ....  това което кандидатсвам като луд , не знам дали изобщо някога ще доведе до резултат.....

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2047 -: Май 05, 2015, 02:44:38 pm »
На която и врата да почукам , все е затворена ... където и да отида все не може , всичко е едно голямо НЕ , без изглед за отпускане , Зима , Студенина , това е в момента...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2048 -: Май 05, 2015, 02:50:59 pm »
Как коментирате природата на Сатурн и неговият принцип, след като самите Вие не спазвате същите. Как разбрахте, че Сатурн учи, след като не желаете да се научите, че слага граници, след като не се сещате да се ограничавате,че задържа, след като не  можете да се въздържате ?!? )))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2049 -: Май 05, 2015, 02:53:04 pm »
Рени , разбирам те, но нали все пак трябва да се появи учителя някога , като не го виждаш какво учиш всъщност? при мен е много невидим този урок :(

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2050 -: Май 05, 2015, 03:14:40 pm »
Аз знам много добре откъде дойде грешката ми , но не мога да върна миналото назад , а сега накъде? Сатурн не може ли да проправи място на новото?

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2051 -: Май 05, 2015, 03:50:15 pm »
а дано при Ретроградната фаза поне , да има действие със здрава основа

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #2052 -: Май 05, 2015, 03:52:58 pm »
Да дресират те с крошета и шут докато от крехката ти пеперудена душа не изпълзи обрулено цинично боксьорче с множество белези. Ооо добре , че е и Нептун та да си сипваме водка за дезинфекция на вечно отворените рани. Но ти вече си катил, идеотче и не боли. Ооо иде ми да напиша ода за тримата тенори, ооо учители прекрасни да ви взривя шибаните ви планетки  :012: :012:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #2053 -: Май 05, 2015, 04:06:43 pm »
"В Астрологията , Сатурн се изявява като много вреден изрод. Влиянието му е изключително скапано и тежко. Създава най сериозните главоболия и пречки. Изобщо не се шегува. Циклите му на възвръщане са са пословични със своята курвенска изява. Всеки , който ги е преживял - около 29 тата си годишнина се е научил и е излязъл с множество поражения и уроци.  Сатурн в знак няма отношение към характера на отделния индивид. Аспектите му се считат за адски вредни и тежки. Разбира се и той си има своите добри черти , но макар и да се намират такива , Сатурн си остава най гадното копеленце от всички. Положението му в дом е много важно. Указва проблемите и трудностите ,които ни чакат в дадена сфера от живота. Когато реши все пак да ни награди - наистина го прави както трябва , но на повечето вече им се е отелил вола ......  - След дъжд - качулка."
Амин   :043:
Това е много вярно. Разбрал, че ако трябва се живее според принципите на Сатурн, трябва да се мачкат другите и да се прегазват за сметка на собствения успех и просперитет, дори да трябва и да е подмолно. Нещо като кардинал Ришельо например.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #2054 -: Май 05, 2015, 04:07:30 pm »
При мен при плутон през Десцедента се стига и дo реално насилие( на сексуална основа) , слава богу го спрях на време ... учудих се , че и главния герой беше близък човек или който смятах за близък ...
« Последна редакция: Май 05, 2015, 04:30:52 pm от greg07 »