Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845396 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #2085 -: Май 25, 2015, 10:21:29 pm »
Когато през 2012 г. транзитна Венера ми беше точно на асцендента, ми оперираха коляното.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2086 -: Май 25, 2015, 10:26:17 pm »
Когато през 2012 г. транзитна Венера ми беше точно на асцендента, ми оперираха коляното.

щото ти е У8 :)


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2087 -: Май 25, 2015, 10:36:48 pm »
Когато през 2012 г. транзитна Венера ми беше точно на асцендента, ми оперираха коляното.
Марс какво е правил по същото време?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #2088 -: Май 25, 2015, 10:54:48 pm »
Марс беше ретрограден в 7 дом.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2089 -: Май 25, 2015, 11:05:28 pm »
Марс беше ретрограден в 7 дом.
значи е било по времето когато се задържа половин година в дева
2012 тр. Сатурн У1 за теб е минал над У8 в 8д, а тр Уран от 1д е бил в опозиция с Марс

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Събития и транзити
« Отговор #2090 -: Май 27, 2015, 04:45:59 am »
Търсих тема конкретно за транзити на Юпитер, но не намерих такава.

След месец ми предстои съвпад на транзитен Юпитер с натален Сатурн, съвпадът се случва в 10-ти натален дом. Двамцата, Юпитер и Сатурн, са съответно управител и съуправител на 3-ти дом. Юпитер в натала е в 9-ти, Сатурн е в 10-ти, нямат натален аспект.
При съвпадът, Юпитер ще активира наталните тригони на Сатурн към Меркурий и към Нептун, както и секстила на Сатурн към АЦ.

Аз очаквам положително събитие свързано с темите на 10-ти дом ( или на мен ми се иска там да е случката! :) По същото време става точен и възвратът на възлите, имам и важна дирекция на Юпитер, която става точна в периода, пак в 10-ти дом.

Въпросът ми е, с какво сте запомнили съвпадът на транзитен Юпитер с натален Сатурн? Благодаря предварително на всички, които ще се включат с мнение! :58:


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2091 -: Май 27, 2015, 08:08:23 am »
May, при мен Сатурн е в стелиум и ми е по-трудно да ти споделя конкретика  при транзит на Юпитер върху Сатурн, но все пак, в периода съм била оптимизирана по отношение на професионалните си занимания и финансови възнаграждения, лично постижение ,творческо вдъхновение и "покана за смяна на статуса ". Не успявам да реализирам този важен транзит към дългосрочни амбиции в съответните области, защото Сатурн не е силно поставен в картата ми, напротив, но пък съм  имала късмета да получа по-широко разбиране към активираните сфери и живота ми там е добил подобрение, защото имам приятно Юпитерово присъствие в картата си.  :)


Без да ти охлаждам ентусиазма, но понеже Сатурн е свързан с индивидуалната нужда да се работи особено упорито, в посока постижения, призвание, с Юпитер същата, често е пресилена и резултатите обикновено не се забелязват веднага-иска се време , все пак това е Сатурн.От мен успех, ако си решила да подобриш или инициираш образование, да уловиш шансове (в периода Юпитер е тригон с Уран , не забравяй  :) ) или пък да се възползваш от някакви нови методи в съответните сфери като възможност.Ако по някакъв начин в периода е включена/ активирана и Луна, може и да бъдеш наградена.  :38:  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ili

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Събития и транзити
« Отговор #2092 -: Май 27, 2015, 08:32:04 am »
Здравейте, не съм толкова запозната с астрологията, колкото вие във форума, но се интересувам и в свободното си време  търся и чета информация, и май е станало нещо като хоби. Въпросът който ме занимава последните дни е транзитният Уран върху наталната ми Венера. Ако някой да иска да каже две думи, за това което би следвало да очаквам, бих била благодарна.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #2093 -: Май 27, 2015, 09:00:18 am »
Съвпад на транзитен Юпитер със Сатурн го тълкуват като разхлабване на личните ограничения, които сами си поставяме. Аз имах скоро такъв транзит, точно така се прояви във връзка с домът, който управлява Сатурн и мястото му в натала.

Здравейте, не съм толкова запозната с астрологията, колкото вие във форума, но се интересувам и в свободното си време  търся и чета информация, и май е станало нещо като хоби. Въпросът който ме занимава последните дни е транзитният Уран върху наталната ми Венера. Ако някой да иска да каже две думи, за това което би следвало да очаквам, бих била благодарна.

Или, промяна в професионалната сфера би трябвало да ти донесе уран, поне на пръв поглед като ти гледам картата. Освен този съвпад, който е в 10ти дом, а венера управлява ИЦ, което е двойно подчертаване на остта 4-10 ти дом, имаш и сатурнов възврат в 5ти дом, т.е. Сатурн е тръгнал вече "нагоре" в натала. Може да е и промяна в семейния статус, така без поне малко информация няма как да кажем точно.

Всъщност транзита, на който трябва да обърнеш внимание е съвпадът на Нептун със слънцето ти, още повече, че ще стане точен след сатурновия възврат.
« Последна редакция: Май 27, 2015, 09:05:28 am от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2094 -: Май 27, 2015, 09:01:53 am »

Въпросът ми е, с какво сте запомнили съвпадът на транзитен Юпитер с натален Сатурн? Благодаря предварително на всички, които ще се включат с мнение! :58:

При мен двата имат хубав аспект помежду си в натала, но .... когато това се е случило, нищо кой знае не е имало ... по-скоро приключи силното напрежение от един много голям обект, получихме парички и си платихме заплатите ... може би се е случила наградата за положения труд предните няколко месеца. А аз се чувствах удовлетворена, защото обичам да работя с напрежение, стига да е това, което обичам - а при този проект беше точно така.

Интересното е, че точно по това време тр Сатурн е бил на Иц, Уран е бил малко след МЦ, точна опозиция нат Слънце, Плутон точен секстил К5. Реално, един месец по-късно имаше случка, но кой транзит беше виновен :) .... не мога да определя :) - смесват се значенията.

ili

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Събития и транзити
« Отговор #2095 -: Май 27, 2015, 09:24:12 am »
Съвпад на транзитен Юпитер със Сатурн го тълкуват като разхлабване на личните ограничения, които сами си поставяме. Аз имах скоро такъв транзит, точно така се прояви във връзка с домът, който управлява Сатурн и мястото му в натала.

Или, промяна в професионалната сфера би трябвало да ти донесе уран, поне на пръв поглед като ти гледам картата. Освен този съвпад, който е в 10ти дом, а венера управлява ИЦ, което е двойно подчертаване на остта 4-10 ти дом, имаш и сатурнов възврат в 5ти дом, т.е. Сатурн е тръгнал вече "нагоре" в натала. Може да е и промяна в семейния статус, така без поне малко информация няма как да кажем точно.

Всъщност транзита, на който трябва да обърнеш внимание е съвпадът на Нептун със слънцето ти, още повече, че ще стане точен след сатурновия възврат.
Terry, много ти благодаря за коментара, всъщност промяната в професионалтата сфера е вече осъществена, от около седмица сам на нова работа, различна от това с което се занимавам. Относно транзита на Нептун, веднага се впускам в сърфиране в нета за инфо  :57:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #2096 -: Май 27, 2015, 09:27:56 am »
Бъди внимателна с парите, уран върху венера казват, че дава по много, от неочаквани места и по неочаквани начини, но Нептун върху слънцето, което е свързано с втори дом може да те накара да не преценяш правилно харчовете.

Като прочетеш за Нептун върху слънце бих се радвала на обратна връзка дали виждаш някакви проявления и какви.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

ili

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Събития и транзити
« Отговор #2097 -: Май 27, 2015, 09:56:37 am »
Бъди внимателна с парите, уран върху венера казват, че дава по много, от неочаквани места и по неочаквани начини, но Нептун върху слънцето, което е свързано с втори дом може да те накара да не преценяш правилно харчовете.

Като прочетеш за Нептун върху слънце бих се радвала на обратна връзка дали виждаш някакви проявления и какви.
Ще съм повече Риби, нищо ново под (или върху) слънцето. Относно харчовете за съжаление имам доста "специфичен" метод на боравене със парите. Много често ми се е случвало, да вляза в магазин, да избера покупките ( в повечето случай ненужни неща), и на касата да се окаже, че нямам пари в брой. Опитвам се да контролирам това, но....

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Събития и транзити
« Отговор #2098 -: Май 27, 2015, 11:04:57 am »
Спомняте ли си при кои транзити започнахте първата си работа?  :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2099 -: Май 27, 2015, 11:13:19 am »
Спомняте ли си при кои транзити започнахте първата си работа?  :)

ученическите бригади отчитат ли се?  :57:
аз започнах на 13, нелегално, през лятото - върши ли работа?