Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845333 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2355 -: Юли 13, 2015, 03:19:17 pm »
Тогава ще питам въпросите по друг начин.Спрямо зодията ми,очертават ли ми се пътувания до чужбина?
Пътувания до чужбина всяка зодия може да осъществи, но ако питаш за постоянно пребиваване зад граница, според картата ти и според моето виждане, не ти е писано.
В текущия солар соларен Асц съвпада с Луната ти в 7д, сол Мс в 5д, сол 9д в 4д, сол 3д в 10д- това са все указания, че може да се ожениш, член от семейството да замине в чужбина, но сол Луна У5 в сол 12д- по-вероятно е да излезеш по майчинство, от това да заминеш в Германия, евентуално меден месец на море.
« Последна редакция: Юли 13, 2015, 03:24:09 pm от akruks »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2356 -: Юли 13, 2015, 03:19:26 pm »
Ако часът е точен - 18.10 ч., картата на момичето е доста интересна и определено има какво да се каже, особено ако гледам по ведическата система. В джйотиш картата прави впечатление съвпадът на Луна, Венера и Сатурн в 8 дом, от двете страни обграден от малефици - Слънце/Марс в Козирог и Кету в Риби. В партньорския 7 дом имаме екзалтирал Марс в съвпад със Слънце, комбуста. Всички планети са заключени между Лунните възли - от Раху към Кету.

Въз основа на това бих казала, че по-важната част от кармата на натива ще се реализира именно посредством партньорства и чрез най-различни предизвикателства в тази сфера. Има тенденция да се привличат доминантни и темпераментни партньори, но и с конфликтен нрав. Заложена е и тенденция към изпадане на зависимост в отношенията с половинката, може би отчасти с оглед да се запази бракът/връзката, което е един от най-важните приоритети за натива.

Ако часът е точен, в производната Д9 /навамша/ е заложена тенденция за повече от един брак. Но при малко по-късно раждане /броени секунди/ напрежението се изглажда.

Също така бих казала, че в тази карта има и силен сексуален заряд, което създава магнетизъм във връзките, но и доста напрежение. Пак ще повторя, че е заложена тенденция за зависимости в това отношение или поставяне на партньора в положение на зависим /при по-добри и осъзнати манипулативни способности/. Това не го казвам в негативна светлина и с негативно отношение. Ако има излишък от даден вид енергия и ако той се използва градивно, съзидателно, това може да даде и положителни резултати накрая.

Както казах, в картата основният лайтмотив е свързан с партньорски отношения, тук е епицентърът на активността. Но с оглед на това и да се спестят някои разочарования и неприятни моменти бих посъветвала девойчето осъзнато да си подреди, доколкото е възможно още сега, приоритетите в живота и да положи известни усилия в посока на подсигуряване на независимост. То е ясно, че обучение и градене на кариера няма да са приоритет № 1 в нейния живот, но нека се опита по-равномерно да разпредели енергията, т.е. да не се фиксира само върху едно-единствено нещо.

От средата на 2016 г. въпроси, свързани с обучение и образование, могат да излязат на фокус. Между другото, ориентира ли се вече към някаква конкретна професия, специалност? Проявяваш ли интерес към психологията?

Във връзката може да се изживеят хубави романтични моменти, за брак не мога със сигурност да предскажа. Но ако устои на предстоящия квадрат на Сатурн към Луната и Венера около върха на 8 дом и преминаването на Кету през тях, тогава ще е ясно дали може да се градят съвместни по-дългосрочни планове.

Включих се, защото отдавна не бях попадала на толкова интересна натална карта.

« Последна редакция: Юли 13, 2015, 03:24:05 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2357 -: Юли 13, 2015, 03:21:00 pm »
За неясния тригон на сатурн към себе си не знам, но Уран какви ще ги свърши през следващите 1-2 години .... съвместно със споменатия точен квадрат на сатурн към себе си ... по-нататък няма нужда да ги гледаме.

И аз имам Луна в 7 дом, още повече е и У1, ама чак пък толкова необходимост от семейство .... А девойката е със Слънце съвпад Уран ... прави ми впечатление, че дотук тя казва само какво иска момъка - за себе си само "разбирам се с него" - това дали е достатъчно за брак, или е проявлението на тр нептун върху наталната Венера?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #2358 -: Юли 13, 2015, 03:21:27 pm »
Само че сега, до края на лятото, тр Сатурн е в тригон с наталния, тъй че какъв е проблемът? А после в стрелец ще съвпадне с Плутон У4 в 4д и ще е по-добре да има мъж до себе си, за да понесе с негова помощ несгодите, които би могло да донесе този аспект. Не мога да си представя, ако не беше мъжът ми до мен, как щях да понеса смъртта на сестра ми, а година след това на баща ми, ако не се бях омъжила и родила и какво- щеше да съм изкукуригала стара мома с изкукуригалата си майка в двуетажната къща.
Момичето е с Луна в 7д до К8, като мен, за седмодомната Луна е от първа необходимост да има семейство- сплотено и задушевно. Младежа от снимката ми се вижда добър и свестен, защо да го отреже, след като има сериозни намерения спрямо нея?

Транзитният Сатурн отдавна не е в тригон с наталния, а е в апликираща квадратура с луната и венера. Тр. Нептун е в съвпад с венера, типичното "Ти си жената за мен", кой вярва на такива приказки?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Събития и транзити
« Отговор #2359 -: Юли 13, 2015, 03:27:01 pm »
Абе то да оставим другото, ама като гледам върволицата в 6-ти дом и наближаващия транзитен плутон към тях ... ::) след известно време и уран ще мина през мц, каквото и да реши сега ми се струва, че няма да се задържи в далечното  време
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2360 -: Юли 13, 2015, 03:30:25 pm »
Транзитният Сатурн отдавна не е в тригон с наталния, а е в апликираща квадратура с луната и венера. Тр. Нептун е в съвпад с венера, типичното "Ти си жената за мен", кой вярва на такива приказки?
тр Сатурн се движи назад, тъй че е в апликиращ (сходящ) тригон с наталния Сатурн.
Тр. Нептун в съвпад с Венера е аспект, много подходящ за творците, а извън изкуствата това е идеалната любов, която остава за цял живот

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2361 -: Юли 13, 2015, 03:33:19 pm »
Абе то да оставим другото, ама като гледам върволицата в 6-ти дом и наближаващия транзитен плутон към тях ... ::) след известно време и уран ще мина през мц, каквото и да реши сега ми се струва, че няма да се задържи в далечното  време

мдааа, и това е така :)

И нумерологично - след 1-2 години - нова лИбов, с нов човек, и може пак да е свързан с чужбина. Каквото и да направи сега, ще търпи крах и ще се създаде нещо ново - Уран транзитира и над ЮЛВ

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Събития и транзити
« Отговор #2362 -: Юли 13, 2015, 03:39:38 pm »
В момента транзитен нептун е върху венера- което освен идеализация, може да даде и едни нереални нептунови заблуди. Един вид сега са розовите очила, ама декември месец идва транизтния сатурн да квадратира венерата ... и е възможно да ги смени с някакви в по-тъмни краски.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2363 -: Юли 13, 2015, 03:39:46 pm »
Абе то да оставим другото, ама като гледам върволицата в 6-ти дом и наближаващия транзитен плутон към тях ... ::) след известно време и уран ще мина през мц, каквото и да реши сега ми се струва, че няма да се задържи в далечното  време
Голямата ми дъщеря като е с 5 планети в 8д и тр Плутон е започнал да ги изрежда, мм??
То Плутон си минава къде ли не, значи човек нищо да не върши и да го чака да мине  :012:
Според моралния кодекс на астролозите, дори да виждаш нещо лошо, не трябва да го казваш, особено пък когато ти не си съвсем наясно какво би донесъл даден аспект.
« Последна редакция: Юли 13, 2015, 03:43:51 pm от akruks »

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Събития и транзити
« Отговор #2364 -: Юли 13, 2015, 03:43:45 pm »
Цитат
Според моралния кодекс на астроложите, дори да виждаш нещо лошо, не трябва да го казваш, особено пук когато ти не си съвсем наясно с какво би донесъл даден аспект.

Аз никъде не съм казала, че ще е лошо. Просто казах, че е факт. Както е факт, че транзитен нептун е върху венера. Изразих лично мнение, че се очертават промени.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2365 -: Юли 13, 2015, 03:48:39 pm »
Аз никъде не съм казала, че ще е лошо. Просто казах, че е факт. Както е факт, че транзитен нептун е върху венера. Изразих лично мнение, че се очертават промени.
8. Съвпад, тригон, секстил на Нептун с Венера – стимулира интуитивни, ясновидски, фантазийни и естетически способности. Мощен стимул за художници и музиканти. Повишена чувствителност към красотата. Хармония в любовта, брака, семейството. Доброта и чувствителност, мекота на израза. Печлене на пари от изкуство, музика, фотография, поезия.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Събития и транзити
« Отговор #2366 -: Юли 13, 2015, 03:49:37 pm »
През декември чак пък тъмни краски.С какво ли трябва да ме разочарова моето момче,за да сваля розовите очила?

Не знам. Просто казах, че виждам идващия транзит. Транзитен сатурн ще квадратира венера, аспектът не е от най-лесните и приятните ( обикновено). Освен това в твоята карта венера е У10 , което може да означава , че ще е нещо свързано с работата например ( не определено с него). Не ги приемай нещата буквално. Ако искаш намери в интернет информация за този транзит, има достатъчно материал как се проявява ( най-общо).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2367 -: Юли 13, 2015, 04:00:22 pm »
Виждам,че е по-трудно да се правят дългосрочни прогнози.Какво се вижда по транзитите на картата ми за близките 1-2 месеца?

Не, не е трудно, както виждаш - направихме ги - кой както може. Въпросът е, какво му хареса на Асц Лъв и Слънце/Уран от всичко това, и по-важното, какво въобще разбра.

"Който го е страх от мечки, не ходи в гората". Или с други думи, когато питаш, бъди готова за всякакви отговори.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2368 -: Юли 13, 2015, 04:22:43 pm »
В хороскопа на момичето са заложени две противоречиви тенденции - от една страна Слънце, Уран и Марс във Водолей около ДС, а от друга страна Луна, Венера и Сатурн в Риби/8 дом. Теоретично може да се предположи доколко съществува и доколко е осъзнат конфликтът между стремежа "да правя всичко по моя начин" /и доколко има желание за независимост, автономност/ и желанието да има дълбоки и сплотени отношения с партньора, с много споделеност, жертвоготовност и лоялност.

Чуя се доколко ще се изявява влиянието на планетите във Водолей от нея лично или по-скоро ще клони към такъв тип партньори, а тя да се реализира във връзките си по Венера/Луна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Събития и транзити
« Отговор #2369 -: Юли 13, 2015, 04:35:18 pm »
Здравейте!
Бих искала да попитам за един транзит, коя е правилната интерпретация според вас. Транзит Нептун е в съвпад с нат. Луна в Риби в 6ти дом. Дава ли заблуда и объркване по отношение на хората, грешка при вземането на решения или засилена интуиция и видения?