Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845597 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2400 -: Юли 24, 2015, 03:23:15 pm »
Happy, Венера от същите дни е стационарна в критичен градус, ти си Слънчеви Везни ; Луна у АСЦ беше в конфигурация голям кръст с твоята натална ; тр. Марс в 1-ви е акшън за онези,които отразяват същия, ти си Венерка-Меркурий, а последния беше пък изгорен.  Всичко това те е подсетило наново, за тр. Уран, който вече е  стационарен в 10-ти -ти искаш да изглеждаш възбудима, наелектризирана, бунтовна , готова за нови неща, ама за същото е необходимо добре работеща нервна система, за да можеш да понесеш енергията на Уран и да я въведеш в ежедневните си дела, устойчивостта на характера не винаги е достатъчна, когато става въпрос за същия. Всяко периодично неразположение отразява действието на  съответния /-ите бавен/-и  транзит/-и активиращи картата ти  и от теб зависи, как ще гледаш на същите, като защо или като ох, ах...!   :)

мдааа, и за това в началото се сетих (защото ти само това ми повтаряш :) ), но не успях да го довърша като теб :) - остана да виси :).  Благодаря за тълкуването.

Според теб, при тази ми реакция, как съм погледнала - със "защо" или с "ох-ах" - интересен ми е страничния поглед.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2401 -: Юли 24, 2015, 03:25:12 pm »
Едно единствено събитие/състояние - а колко варианти за тълкуване ....  :29: :29:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2402 -: Юли 24, 2015, 03:52:22 pm »
мдааа, и за това в началото се сетих (защото ти само това ми повтаряш :) ), но не успях да го довърша като теб :) - остана да виси :).  Благодаря за тълкуването.

Според теб, при тази ми реакция, как съм погледнала - със "защо" или с "ох-ах" - интересен ми е страничния поглед.

Още не си погледнала, адаптирала си се, както като те боли глава и вземаш аналгин . 27/28 .07.- ще "погледнеш" със защо, видя ли къде е в момента стационарна Венера ? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #2403 -: Юли 24, 2015, 04:44:54 pm »
Ако някой има идея, ще съм благодарна.

Бих заложила на бързите транзити - липсата на ищах и импулс е огнена травма, Марс и Слънце в първи може да са те пресушили, както си земноводно. Не си ли в подобна кондиция всеки юли/август.

Аз съм въздуховод, но на мен всяка година като ми минава Слънцето през първи дом си източвам кръвта по лаборатории и хуквам по доктори. Има си логично обяснение, разбира се, съвпада с времето, когато работата е най-малко, разпускаме офиса в отпуска, а синът ми е на лагер или бабин дом, но фактът си е факт - светне ли Слънцето с прожектора си върху първи, си записвам часове за профилактики. След тойзи ежегоден тормоз, когато Слънцето вече е във втори - отивам да пирувам по моря, поля и паланки, че съм прескочила трапа. Тогава съответно ми пресушава джоба :012:.

Поантата ми е тази, че за нощни птици като нас Слънцето си е чиста проба малефик, ама бързодействащ :012:
« Последна редакция: Юли 25, 2015, 02:53:07 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2404 -: Юли 24, 2015, 05:03:29 pm »
Още не си погледнала, адаптирала си се, както като те боли глава и вземаш аналгин . 27/28 .07.- ще "погледнеш" със защо, видя ли къде е в момента стационарна Венера ? ;)

при обръщането на Уран ли?

да, видях - на 0-1гр Дева.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #2405 -: Юли 24, 2015, 05:25:06 pm »
Бих заложила на бързите транзити - липсата на ищах и импулс е огнена травма, Марс и Слънце в първи може да са те пресушили, както си земноводно. Не си ли в подобна кондиция всеки юли/август.

Аз съм въздуховод, но на мен всяка година като ми минава Слънцето през първи дом си източвам кръвта по лаборатории и хуквам по доктори светне ли Слънцето с прожектора си върху първи, си записвам часове за профилактики. След тойзи ежегоден тормоз, когато Слънцето вече е във втори - отивам да пирувам по моря, поля и паланки, че съм прескочила трапа.

при мен пък - тр.слънце ми е в 11 дом и всеки юли съм на профилактика-като топлофикация- тази седмица бъркаха навсякеде-започна серия
вторник -зъболекар,сряда- гинеколог,четвъртък мамограф и мамолог,само кръв не додох,а пируването ми е с откриване на риболовният сезон,а зимата туризъм,тъй ,че е целогодишно- хак да ми като съм юпитерово чада не моа са запра......

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #2406 -: Юли 24, 2015, 05:32:27 pm »
лунички, венерки, марсчета и юпитерчета се депресират от сатурнови транзити, сатурнчовци се депресират от уранови и нептунови транзити, уранчовци от сатурнови и нептунови транзити, нептунчета от сатурнови, уранови и плутонови транзити, а плутончовци почти от всичко, което не им върви по гайдата.
.....не знам от къде съм го копнола....Хепи ако се припознаеш

Депресията
Признаците са липса на енергия, липса на апетит, безсъние, апатия и мисли за самоубийство, но също повишена емоционалност, свръхактивност, раздразнителност, безпричинна еуфория.

или блокиран марс ,или преди марсов възврат, транзити или прогресии на сатурн-плутон към светилата,тр.на сатурн през 4-8-12 дом
« Последна редакция: Юли 24, 2015, 05:40:11 pm от strelicka »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2407 -: Юли 24, 2015, 06:03:01 pm »
при обръщането на Уран ли?

да, видях - на 0-1гр Дева.

На К3 .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2408 -: Юли 24, 2015, 07:18:29 pm »
Бих заложила на бързите транзити - липсата на ищах и импулс е огнена травма, Марс и Слънце в първи може да са те пресушили, както си земноводно. Не си ли в подобна кондиция всеки юли/август.

Аз съм въздуховод, но на мен всяка година като ми минава Слънцето през първи дом си източвам кръвта по лаборатории и хуквам по доктори - имам си хроничен генетичен проблем, който може да предизвика системни сривове и всяка година през юли и август проверявам има ли поражения и кога ще се мре. Има си логично обяснение, разбира се, съвпада с времето, когато работата е най-малко, разпускаме офиса в отпуска, а синът ми е на лагер или бабин дом, но фактът си е факт - светне ли Слънцето с прожектора си върху първи, си записвам часове за профилактики. След тойзи ежегоден тормоз, когато Слънцето вече е във втори - отивам да пирувам по моря, поля и паланки, че съм прескочила трапа. Тогава съотвено ми пресушава джоба :012:.

Поантата ми е тази, че за нощни птици като нас Слънцето си е чиста проба малефик, ама бързодействащ :012:

Тенкю  :58: - замислих се за марс през 2г през 1дом, но не мога да си спомня . Значи няма закономерност. Сега и за слънцето - пак няма такава - различно е било ... но е вярно, че прекалената жега ми действа много изтощаващо

Но щом съм се пресушила, ще трябва да се поовлажня малко  ;)

Съжалявам за проблема ти - не може ли да го решиш по някакъв начин - още си млада, за да ходиш всяка година по такива истории.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2409 -: Юли 24, 2015, 07:20:02 pm »
На К3 .

Що никога не нацелвам мислите ти? Видях, но не можеше да е толкова простичко  :57:

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2410 -: Юли 24, 2015, 07:24:53 pm »
лунички, венерки, марсчета и юпитерчета се депресират от сатурнови транзити, сатурнчовци се депресират от уранови и нептунови транзити, уранчовци от сатурнови и нептунови транзити, нептунчета от сатурнови, уранови и плутонови транзити, а плутончовци почти от всичко, което не им върви по гайдата.
.....не знам от къде съм го копнола....Хепи ако се припознаеш

Депресията
Признаците са липса на енергия, липса на апетит, безсъние, апатия и мисли за самоубийство, но също повишена емоционалност, свръхактивност, раздразнителност, безпричинна еуфория.

или блокиран марс ,или преди марсов възврат, транзити или прогресии на сатурн-плутон към светилата,тр.на сатурн през 4-8-12 дом

Депресията я минах  :clap: - това сега е по-друго, знам разликата. И слава богу де.
Благодаря за интересното представяне  :08:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Събития и транзити
« Отговор #2411 -: Юли 24, 2015, 08:48:01 pm »
Имам лек/малък проблем - от няколко дни ме е налегнала такава апатия, че направо не мога да се понасям - единственото, което правя, е НЕправене на каквото и да е. Никакъв живец, никаква искрица за каквото и да е. Искам, имам някакви цели/задачки, но ... съм пълен блокаж. Опитвам да се насиля, но нищо не се получава. Не може това да е от тр Марс в Рак - все пак той е там доста време. Гледам си картата, но не намирам нещо еднозначно. Първата идея ми беше за транзитен Нептун - да, ама той не прави нещо особено - един разходящ куинконс с Меркурий в 4. дом, но пък е в това състояние от доста време. Ако гледам по-бързите - тр Марс вчера влезе в тригон с наталния Нептун в 5 дом, който обаче си има натален квадрат с Марс. В момента и пр Венера настъпва върху същия този натален Нептун, та си мислех, да не би тр Марс да е отключил тази прогресия и наталния квадрат. Може ли проявлението да е такова? Натална Венера е в 3 дом, У11 и У4 (вмъкнати Везни).
Вчера тр Слънце+Мерк бяха върху Юпитер - но защо пък да дават такава отпадналост ...
Пр Луна в Скорпион (заедно с пр Слънце и Венера) влиза сега в точен квадрат към К2/К8 - но защо пък квадрата да дава отнесеност  ???

Странно проявление по време на навлизане на Марс в 1. дом и то с мунданен квадрат към Уран ... очаквах повечко екшън, честно казано ...

Ако някой има идея, ще съм благодарна.
Хич не мога да ти открия картата-цял следобед я търся.Твоят Марс къде беше съм забравила.Водните домове и знаци си дават "отнесеност" или по-скоро потъване в "тихия Аз",а Марс в Рак е умиращата змия,която съска и хапе като за последно  :d030: .Рак си е знакът на толкова страхове,а апатията е несигурността,когато е осъзната.  :043:
Хепи,Марс/Уран квадратът могат да изтрещят с някое прозрение.Всяка планета,която транзитира в Рак сменя много бързо настроенията си заради движението на Луната,която вече е в Скорпион.Скорпионът не е апатичен,а леден и Марс съвпад с асц,с диспозитор в Скр е такъв. След 2 дни ще ти мине.  :38: :08: :58:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Събития и транзити
« Отговор #2412 -: Юли 24, 2015, 10:10:09 pm »

И аз като Хепи съм се поразкапала, но виновен за  мен в голяма част е  марс в рак. Като беше в 12-ти , хем опозиции и тригони имаше, не можеше да се активизира нещо . А за един овен това е страшно изнервящо. Дори сега като премина в 1-ви, пак не се активира толкова на физическо ниво, отколкото  на емоционално.  :( Но в момента гледам, че юпитер тригонира наталното слънце- може и от там да идва тоя мързел, плюс  1-2 кг от  нищото в повече, друго по 2-ри дом ( в момента е там) не видях много от "добротвореца" милващ слънчо. .  :012: :012:
От вчера ми е много скапано емоционално, направо ревливо. Отдавам го на марс-уран. Позагледах се и в прогресиите- в момента транзитен марс опозиция прогресивен марс, тр уран квадрат прогресивен марс. А днес уран бил стационарен, добавям и венерата, макар  в момента да е в секстил с наталната луна.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2413 -: Юли 24, 2015, 11:20:42 pm »
Що никога не нацелвам мислите ти? Видях, но не можеше да е толкова простичко  :57:

Цитат
но не можеше да е толкова простичко

Даже и сложните изречения се състоят от прости такива.  ;)
Happy, каквото първо видиш без значение дали е човек, копче, ситуация , астрологичен дом-това е !
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2414 -: Юли 24, 2015, 11:52:29 pm »
Имам лек/малък проблем - от няколко дни ме е налегнала такава апатия, че направо не мога да се понасям - единственото, което правя, е НЕправене на каквото и да е. Никакъв живец, никаква искрица за каквото и да е. Искам, имам някакви цели/задачки, но ... съм пълен блокаж. Опитвам да се насиля, но нищо не се получава. Не може това да е от тр Марс в Рак - все пак той е там доста време.
Определено не е от тр Марс в рак, защото при мен е втори месец този мързел- значи настроение имам да пазарувам, готвя, да ръчкам игрички на компа, писането ми върви, но оттам насетне- не мога да се изкомандвам да си почистя дома, да изпера на детето зимните дрехи, които от края на май стоят в два куфара, както се прибра от Австрия, йогата не си играя редовно, най-много веднъж седмично, при положение, че последните години всеки ден се чекнех, дори болна като съм била... Може да е от ретро Нептун, който се връща към точната опозиция с Уран У6, друго не виждам при себе си, а при теб, Хепи, Новолунието от 16-ти юли съвпада с Юпитер У6 в 1д, но прави опозиция с Луната У1; при съвпад на Новолуние с Юпитер пише, че желанията се сбъдват, но при опозиция на Луната са засегнати емоциите, затова и нямаш настроение, пише, че може да се хлъзне човек към саморазрушително поведение- да спре диета, спортуване, да пропуши отново...