Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845501 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Събития и транзити
« Отговор #2415 -: Юли 25, 2015, 06:33:09 am »
Физическата ми активност в никакъв случай не е намаляла,но констатирах тревожно високи нива на емоционална чувствителност,като ме разстроиха в последствие най-вече те. Малко съм потресена от себе си заради вътрешните състояния,които изживях около колегата ми и дори ме е срам.В натала Марс/Луна са в скрит квадрат,освен че Марс я управлява и има причини бол като минава от тук да ми вкарва вътрешни смутове.В края накраищата ми държи 5 точки.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Събития и транзити
« Отговор #2416 -: Юли 25, 2015, 09:07:22 am »
Някой може ли да разкаже от опит транзита на Нептун върху Венера , как му се е отразил.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2417 -: Юли 27, 2015, 08:33:03 am »
Благодаря на всички ви за мненията.  O:-)

В крайна сметка, още в събота бях в нормално състояние - е, доколкото жегите позволяват :) - даже си направих един уикенд в планината :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #2418 -: Юли 27, 2015, 09:26:31 am »
Имам питане, ако транзитна планета квадратира натална, но в същото време пуска тригон към същата прогресивна, дали ще се олекоти влиянието на квадрата?

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Събития и транзити
« Отговор #2419 -: Юли 27, 2015, 09:56:22 am »
Не съм го срещал в литературата,според правилата транзитна не влияе на прогресивна .Но мисля имам потвърждение за събитийност на тр.Уран в/у пр.Луна,мисля прогресивните са на по-дълбоко ниво,по-подсъзнателни,затова по-малко чувствителни ,но пък транзитите на невидимите планети имат подобна енергия,затова мисля им въздействат ,ако е транзит на невидима планета,може би и Сатурн-да  ::)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2420 -: Юли 27, 2015, 10:45:31 am »
Имам питане, ако транзитна планета квадратира натална, но в същото време пуска тригон към същата прогресивна, дали ще се олекоти влиянието на квадрата?

Миналия месец имах такава прогресия - прогр. Луна в тригон с прогр. Марс и квадрат с нат. Марс.

Не последваха особено благоприятни събития, но смятам, че в случая обстоятелствата се стекоха в моя полза.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2421 -: Юли 27, 2015, 12:06:10 pm »
Имам питане, ако транзитна планета квадратира натална, но в същото време пуска тригон към същата прогресивна, дали ще се олекоти влиянието на квадрата?

транзитна към натална предполага някакво събитие/случка (евентуално)

транзитна към прогресивна - прогресивната е вътрешна настройка, но без аспект към наталната, си остава да виси само като желание. Транзитните обикновено са тригери за аспект прогресия/натал или поне при аспект на две прогресивни. В случая няма нито едно от двете - едва ли този тригон би ти свършил работа за каквото и да е.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2422 -: Юли 27, 2015, 02:15:35 pm »
Имам питане, ако транзитна планета квадратира натална, но в същото време пуска тригон към същата прогресивна, дали ще се олекоти влиянието на квадрата?
Транзита отключва прогресия, но когато е налице аспект на прогресията с натала  или в прогресивната карта. Теб кой квадрат те притеснява, на тр Марс към венера и Марс в натала ли? СПоред мен влиянието му ще е свързано с пари и взаимоотношения с клиенти, партньори, но и без аспект У1 е заточен в рак и предполагам не ти е комфортно напоследък.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2423 -: Юли 27, 2015, 05:14:29 pm »
Имам питане, ако транзитна планета квадратира натална, но в същото време пуска тригон към същата прогресивна, дали ще се олекоти влиянието на квадрата?

Наталната планета коя е и как е поставена, има ли аспект с транзитната , това е по-важно .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Събития и транзити
« Отговор #2424 -: Юли 27, 2015, 08:33:17 pm »
Много ми стана интересно от последните няколко дни все едни такива изтрещели сънища - типично Уранови, но досега си зяпах картата и не видях транзитния да има кьорав аспект... Още се чудя.

Преди два дни сънувах, че съм си боядисала косата в бяло и много и се кефех. Естествено на сън косата ми е права, а не разплетена кошница като наяве. Снощи пък сънувах косата си в уникално неоново светло синьо и пак много се харесах. Това са само уранясали идиотизми, но не мога да намеря ключа за палатката...  :017:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #2425 -: Юли 27, 2015, 09:25:34 pm »
И аз не гледам транзити към прогресии, но някои го правят, затова попитах.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #2426 -: Юли 27, 2015, 09:31:38 pm »
тр Марс към венера и Марс в натала ли?

Този квадрат въобще не го усещам, освен че много ме мързи  :012: При квадрат с асц си ударих главата в ръба на шкаф, имаше и кръв  ;D

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Събития и транзити
« Отговор #2427 -: Юли 27, 2015, 11:55:09 pm »
Кой аспекти в една мъжка карта говорят за това , че въпросният мъж ще стане баща.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Събития и транзити
« Отговор #2428 -: Юли 28, 2015, 12:01:06 am »
Виж У5 и У8 какво правят в картата му и кой транзитира към тях или те към кой.
Освен това той може да не стане баща,а само ти майка,ако не приеме детето нито законово,нито като вътрешно убеждение.По-добре си мисли дали ти трябва да родиш копелето на такъв като него и да го влачиш цял живот като ремарке с теб
Изобщо не смятам, питах просто практически, за да го видя на яве в картата му.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Събития и транзити
« Отговор #2429 -: Юли 28, 2015, 12:05:45 am »
У5 Венера и У8 Меркурй, Венера в съвпад с Нептун,а Меркурий в съвпад с тразитен Хирон, и двата в 2ри .Еми значи си права всъщност Венерата с Нептун опити за имама и манипулация .