Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845669 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2925 -: Ноември 26, 2015, 12:06:04 pm »
Не знам тези Марсове и Венери какво с въобразяват - чувствам се силно отблъсната. Сигурно, защото неговия Сатурн се навърта около моята Луна :(

Неговите Луна и Сатурн ми куинкоксват Меркурий :) както каза Стар - много шум за няма нищо и както Хепи предположи - криза :) И двете са верни :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2926 -: Ноември 26, 2015, 01:28:36 pm »
Благодаря  :58: Ще се разходя до темата за аспектите да си припомня :)
Над силата е само умението да я владеем!

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Събития и транзити
« Отговор #2927 -: Ноември 26, 2015, 04:09:52 pm »
Тр. Юпитер през втори дом ще ме разори - харча и последната стотинка за дрехи и книги.  :012:
Нямам нито един спестен лев, а преди все нещо кътах из гардеробите. Но пък поне тр. Уран съвпад Юпитер ми донесе слънчев стрелец, който ми показа, че монетата има две страни...
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #2928 -: Ноември 26, 2015, 04:22:27 pm »
Този на алена...венера му е краен диспозитор, сладострастник някакъв...
И хич няма и нужда от синастрия, алена не е важната в случая

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2929 -: Ноември 26, 2015, 04:23:50 pm »
Пък аз с транзитен Юпитер в 10 дом съм станала една стисла, направо не мога да се позная. Но пък взех да харча повече за здравословни и по-екологични храни, сега инвестирам в начина на хранене. Има и някои предимства да не ходиш на работа и да нямаш социален живот  :012: - няма нужда от нови гримове и тоалети.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2930 -: Ноември 26, 2015, 06:32:46 pm »
Този на алена...венера му е краен диспозитор, сладострастник някакъв...
И хич няма и нужда от синастрия, алена не е важната в случая

Ще отправя зов към Вселената да и намери обект, който да му откликне и аз да се откача :)  :)

Като спомена за веригата - при мен Луната, Нептун и Уран ли са такива?

Ето картинката от ЗЕТ - Луната е в знака на слънцето, Слънцето в знака на Юпитер, той в знака на Марс, Марс в знака на Меркурий, Мерко в знака на Сатурн, а Сатурн в знака на Слънцето.  В малката верижка отдолу - Венера и Уран са с господар Плутон, Плутон в знака на Венера - само в домовете на Луната, Нептун и Уран няма никой. Те ли са ми крайните диспозитори?



Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #2931 -: Ноември 27, 2015, 07:20:58 am »
Ами случва се и да няма краен диспозитор, ако никой не е на трон, в твоя случай можеше да е сатурн, но той, горкият-в лъв. И аз нямам, а някои имат повече от 1

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2932 -: Ноември 27, 2015, 01:34:00 pm »
Благодаря, Papy  :58: Снощи четох темата за диспозиторите и разни хубави статии :) В моя случай по-добре да се фокусирам над други неща :)

Днес Венера ме разори, много съм доволна от покупките, но не бяха планирани и .... :( Та, гледам тронова застава на 30/150 гр спрямо нодалната ос във 2/8 дом. Вероятно явлението е от куинкокса с ЮЛВ в Телец 2 дом - като прекаляване с покупките и полусекстил със сЛВ в 8 дом в Скорпион за гузната ми съвест :)
Над силата е само умението да я владеем!

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Събития и транзити
« Отговор #2933 -: Ноември 27, 2015, 06:18:58 pm »
Някой да сподели от личен опит аспектите за развод?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2934 -: Ноември 27, 2015, 06:25:26 pm »
Някой да сподели от личен опит аспектите за развод?

При всеки са различни, зависи от личния хороскоп.

Юпитер и Сатурн, Раху и Кету, Плутон и Уран - в повечето случаи има такива транзити. Трябва да има и потвърждаващи дирекции, рядко такова събитие минава без важни дирекционни аспекти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2935 -: Ноември 27, 2015, 06:48:05 pm »
По моята карта има ли такива изгледи?

Много дирекции ти се събират по едно и също време:

Дир. АС в квадрат с нат. Сатурн /у7/
Дир. Слънце в сходяща опозиция с нат. Сатурн
Дир. Юпитер в съвпад с нат. МС
Дир. Уран квадрат нат. Венера
Дир. Венера в сходящ квадрат към АС/ДС
Дир. Сатурн квадрат нат. Юпитер
Дирекционни Лунни възли върху нат. Плутон

Трябва да се види и по други техники, но ситуацията по дирекции ми се вижда доста напрегната. Към този момент не виждам предпоставки да има желание за компромис от твоя страна.

Сега обърнах внимание - в радикса имаш опозиция на Марс със Сатурн и Уран в Близнаци/Стрелец. Сега транзитният Юпитер я активира. Заложена ти е склонност да действаш малко "на своя глава" по важни за теб въпроси, вкл. и в отношенията с противоположния пол. Скоро предстои и съвпад на транз. Уран с нат. Венера.

Проблемът в отношенията с брачния партньор според мен е друг, но ситуацията е доста деликатна. Ти имаш нужда от по-динамични отношения, с повече дълбочина и страст.



« Последна редакция: Ноември 27, 2015, 07:36:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #2936 -: Ноември 27, 2015, 07:40:37 pm »
Някой да сподели от личен опит аспектите за развод?

При всеки е различно, освен това много зависи дали е едновременно с физическата раздяла (изнасянето) или по-късно. Сатурн според мен винаги е намесен по транзит.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Събития и транзити
« Отговор #2937 -: Ноември 27, 2015, 08:19:29 pm »
Към този момент не виждам предпоставки да има желание за компромис от твоя страна.
Проблемът в отношенията с брачния партньор според мен е друг, но ситуацията е доста деликатна. Ти имаш нужда от по-динамични отношения, с повече дълбочина и страст.


Така е, просто в един момент ми писна, но и ме е страх да предприема крачка към промяната.
Благодаря ви, момичета!!!


 :38: :38: :38: :38:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2938 -: Ноември 27, 2015, 08:34:13 pm »
На толкова много напрегнати дирекции по едно и също време и аз трудно бих устояла.
При мен големи сътресения са се случвали и с по 2-3 последователни напрегнати дирекционни аспекта. При теб е цяло стълпотворение.  ;D

От теб зависи, доколко си склонна да търпиш статуквото и да продължаваш да приемаш отношенията с половинката такива, каквито са. Не е изключено от средата на 2016 г. отношенията с брачния партньор да станат по-обтегнати. Но виж, начинът, по който си градите отношенията, зависи изцяло от вас двамата.

При теб сякаш когато се формализират отношенията, тогава започва да се усеща охлаждане, изпъкват всички несходства и се появяват разногласия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Събития и транзити
« Отговор #2939 -: Ноември 27, 2015, 09:26:55 pm »
Скорпионче, мога да ти предложа скорошен пример, да свериш. Писах, но се прецака всичко, затова втори опит.

Октомври - делото. Фактическата раздяла - миналата пролет, а същинската криза е с начало 3 години назад. То се вижда кои са се изредили поетапно върху Луна, Венера, Марс.

п.п. съвети няма да ти давам, вие сами си знаете какви са ви отношенията и до колко са истински, решението ще узрее, ако се налага, няма страшно : ))
« Последна редакция: Декември 01, 2015, 11:30:52 pm от niarnus »
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred