Автор Тема: Новолуние 1 април 2022г.  (Прочетена 13361 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Новолуние 1 април 2022г.
« -: Март 22, 2022, 06:56:56 pm »
Новолуние на 1 април 2022 Новолуние на 11*30’ в знака Овен

В картата за София е в 11-ти дом , при мен попада в 8д. съвпад с Юпитер, 3*30’ орбис и съвпад с Луната 4* орбис , опозиция Слънце и секстил Сатурн

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Новолуние 1 април 2022г.
« Отговор #1 -: Март 23, 2022, 04:10:23 am »
През 2003г.новолунието е било в същия градус,но тогава Марс е в козирог. 

В антисия с 19*на дева.Диспозиторът на лунацията ъглов,сх.съвпад Сатурн,дневна карта.
Прочетете си в темата за новолунието от 12.04.21г.,защото е важно като първо новолуние след пролетното равноденствие.
« Последна редакция: Март 23, 2022, 04:31:53 am от Сафо »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Новолуние 1 април 2022г.
« Отговор #2 -: Март 23, 2022, 04:55:23 am »
2022, карта на пролетното равноденствие:
Ингресът на Слънце в Овен - в седми дом. Марс във Водолей в съвпад с Венера и в квадратура с Уран в Телец, полуквадрат с Нептун. Изгрява Дева - Меркурий в седми дом.
Справочник на духовният ентусиаст, който търси нови хоризонти. Нови приятелства, социална среда.

Новолунието в Овен, за София, е с изгряващи Близнаци. Меркурий в Овен. Инициираща разчупване на статуквото идея, комуникация, новина. В градус контраантис е с Юпитер и Меркурий в Риби от тази карта. Съмнения, че нещо се мъти в дълбокото. Плува ли корабче в окото или словото отразява гледната точка ? Изпечени лакърдии или духовна мъдрост, прозрение, които преобръщат представите ? Новолунието е и в секстил с Марс във Водолей. Полусекстил с Уран в Телец.

Ще падат дрехи и задръжки.
« Последна редакция: Март 23, 2022, 08:02:49 am от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Новолуние 1 април 2022г.
« Отговор #3 -: Март 23, 2022, 05:35:58 am »
2021, пролетно равноденствие

У1 в 12 - Луна в Близнаци и Марс в Близнаци - под сурдинка, негласно се раздават картите. Завоалирани послания, действия, дейност. За коренна промяна на условия и обстоятелства. Мидпойнт Уран/Плутон на Луната и на изгряващия градус Марс/Уран. Тримесечието вероятно ще е под мотото на напрежението, протестните настроения, обратите. В които важна роля може да играе разгръщането на цикълът Юпитер и Меркурий във Водолей. Луната в Близнаци от сезоната карта го аспектира. Луната е в сходящ аспект с Юпитер.
Слънцето в Овен се намира на мидпойнта Уран/Юпитер, Сатурн/Юпитер - на някой може да му излезе шанса на живота.

За времето - може да е по-хладно и с осезаемо по-ниски температури от обичайното за сезона. Предпоставки за лошо време. Бурно, с гръмотевични бури, силни пориви на вятъра. С този Нептун и Венера в кулминация - мъгливо, влажно, облачно. С възможност за градушки. Условия за образуване на скреж и слана. Суграшица.

Цитат
monitor.bg: Тази пролет е била най-студената от 1998 г. насам
Май 2021 г. е най-топлият месец май за последните три години, но пролетта на 2021 г. (тримесечният период март-април-май) е най-студената от 1998 г. насам.

Това сочат от НИМХ след анализ на времето през месеца.

Новолуние в Овен, 2021

Повдига на дневен ред темата на настоящото слънчево затъмнение и Уран като символика.
По паралела 42,43,44 северна ширина в т.число и в България, едновременно изгрява Марс, Юпитер е в кулминация, Слънце залязва и Плутон е в антикулминация. Това предполага изплуване на възможности в контекста на напрежение, протестни настроения, разместване на пластове с емоционален, воден нюанс, специфика (мидпойнт Слънце/Плутон и Венера/Плутон в Риби).

За София, изгряващи Риби и новолуние в Овен с управител Марс. Уран - Марс полуквадрат  може да роди променливост, непостоянство, действие (мидпойнт Марс - Уран в началните градуси на мутабелните знаци и 16,17 градус на кардиналните знаци)
Като метафора образуване на бързеи, водовъртежи. Емоционална буря. Метеорологично - възможност за гръмотевични бури, градушки, силни пориви на вятъра.
Лов на риба в мътна вода. В търсене на (съмишленици Водолей) на фона на подводни камъни, хлъзгав терен, възможности на скрити места, от невидими на пръв поглед източници - изгряващи Нептун, Риби и Юпитер в 12-ти. Скрит коз под ръкава. Опити за заглушаване, завоалирани послания - Марс в Близнаци в квадрат с Нептун в Риби. Неочаквани възможности.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1175
Re: Новолуние 1 април 2022г.
« Отговор #4 -: Март 23, 2022, 06:02:18 am »
Мммм, не е красива работата, макар да не ги харесвам фаталните астрологии. За мен Уран и Плутон в тази карта са си мажорно неаспектирани. А щом едно нещо е неаспектирано, всяко чукване му идва с чук. Светила с Хирон, бити личности, ял шамари и станал човек, попаднал в затвора на хора, стелиумът в Овен можеше и да е хубав, но не този път. За София асц може да е такъв, но за почти цяла България е при Плеядите, които плачат.
Надеждата е в диспозитора Марс. Във водолей е миролюбив, невойнствен, философски пасивен. Сатурн също помага да не се отпуши енергията навън.
И все пак е пролет. Когато спре бръснещият вятър и нацъфтят дървета и цветя, оптимизмът намира място.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Новолуние 1 април 2022г.
« Отговор #5 -: Март 23, 2022, 01:23:59 pm »
При мен ще е в 1 дом в абсолютно точен съвпад с нат. СЛВ, на 1* от прогр. Венера и дир. Меркурий.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 1 април 2022г.
« Отговор #6 -: Март 23, 2022, 05:22:45 pm »
Люба, защо стелиумът в Овен, този път не е хубав и кога е, при какви условия ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1175
Re: Новолуние 1 април 2022г.
« Отговор #7 -: Март 23, 2022, 09:27:13 pm »
Всеки един стелиум в Овен е хубав, Овенът е виталност, живот, винаги личи, пък нека да дразни. В група хора бързо можеш да се ориентираш къде е Овена, освен ако рогата му не стоят закачени на нечия етажерка. Но ти това го знаеш много добре.
Сега не е хубав заради Хирон, както написах. Нищо с Хирон не е хубаво, винаги е половинчато, горчива глътка.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Новолуние 1 април 2022г.
« Отговор #8 -: Март 23, 2022, 10:21:44 pm »
В 4- ти дом, точна опозиция с нат. Плутон.
Тази година големи точности, голямо нещо.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Новолуние 1 април 2022г.
« Отговор #9 -: Март 24, 2022, 04:55:27 am »
В 4- ти дом, точна опозиция с нат. Плутон.
Тази година големи точности, голямо нещо.
Корея,бях останала с впечатление,че си асц рак?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Новолуние 1 април 2022г.
« Отговор #10 -: Март 24, 2022, 04:57:14 am »
При мен в 11дом,на 4*0т Марс на к12.
В картата Венера е точен тригон к2,малефиците не раняват нито една планета,но фактът ,че са ъглови им дава силата да действат.Първият аспект на Луната с Марс,Сатурн,Венера и последен с Плутон.
« Последна редакция: Март 24, 2022, 05:04:37 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12463
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 1 април 2022г.
« Отговор #11 -: Март 24, 2022, 12:07:19 pm »
Люба, моя стелиум в Овен е с Хирон, и с възлите. Имаше период, когато четях за Хирон, но повече митологично. Не мога да преценя, към  момента, дали горчивото е от него или от Сатурн. При мен планетите в Овен нямат положителна изява на знака, защото са в заточение, падение, перегрин. Силно зависими от диспозитора си. При мен дразни Юпитер, не Овен- няма с какво.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Новолуние 1 април 2022г.
« Отговор #12 -: Март 24, 2022, 02:48:21 pm »
В 4- ти дом, точна опозиция с нат. Плутон.
Тази година големи точности, голямо нещо.
Корея,бях останала с впечатление,че си асц рак?
Правилно си запомнила, ама аз нали съм бльон.. С транзита на Плутон върху Мерка- още по- голям станах.
В 10- ти дом ми е лунацията, да.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

valeriana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Новолуние 1 април 2022г.
« Отговор #13 -: Март 27, 2022, 04:16:44 pm »
Вижте при мен ,от 1.04 съм безработна официално 

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Новолуние 1 април 2022г.
« Отговор #14 -: Март 27, 2022, 11:08:28 pm »
При мен е в 12-ти дом в точен тригон към Венера У1, У6, в тригон и към Слънце У5. Още не е факт, а аз поръчвам ли, поръчвам таро колоди ;D Май ме ръчкат и Юпитер с Нептун в риби + транзитен Уран в 12-ти.