Автор Тема: Частично Слънчево Затъмнение на 30.04.22г.  (Прочетена 10475 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Карта на Слънчевото затъмнение в знак телец-10*,с координати на София.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Частично Слънчево Затъмнение на 30.04.22г.
« Отговор #1 -: Април 22, 2022, 06:05:18 am »
Това новолуние,при мен е в 12 дом ,квадрат МС/ИЦ и опозиция Юпитер упр.7,упр 8ми домове.
При сина ми в 5ти дом,съвпад Луна,упр.8ми,тригон Слънце в 9ти,тригон разх.Юпитер в 1ви.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Частично Слънчево Затъмнение на 30.04.22г.
« Отговор #2 -: Април 22, 2022, 08:22:28 am »
При мен ще е във 2 дом в опозиция с нат. Сатурн У12 в 8 дом - да не би да стане така, че да остана без заплата и пари?  ???
Всяко едно затъмнение носи негативни събития, а това даже е в съвпад с Уран - не ми се мисли какво може да стане...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Частично Слънчево Затъмнение на 30.04.22г.
« Отговор #3 -: Април 22, 2022, 09:22:06 am »
Весо, има ли индикации за уволнение?
Или просто пак си ги измисляш и натамъняваш черните прокоби?
Защо не предположиш бонус, допълнителни пари отнякъде , ами все лошото?
A negative mind will never give you a positive life.
При мен е в 11-ти дом, полусекстил с Луна .
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Частично Слънчево Затъмнение на 30.04.22г.
« Отговор #4 -: Април 22, 2022, 11:05:04 am »
Точно върху Венерата ми.
Интересното е, че съвпадът Венера-Юпитер ми е върху Слънцето.
Надявам се на хубави любовни и финансови вести - Венера е активна.
Но с този счупен глезен, стоейки вкъщи какво ли толкова може да се случи?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Частично Слънчево Затъмнение на 30.04.22г.
« Отговор #5 -: Април 22, 2022, 03:46:27 pm »
При мен ще е във 2 дом в опозиция с нат. Сатурн У12 в 8 дом - да не би да стане така, че да остана без заплата и пари?  ???
Всяко едно затъмнение носи негативни събития, а това даже е в съвпад с Уран - не ми се мисли какво може да стане...
Всяко едно сл. затъмнение е Новолуние, а Новолунието всеки месец негативни събития ли носи?
Новолуние съвпад с Уран имаше и преди, а сега виж диспозитора Венера какъв хубав аспект прави - точен съвпад с Юпитер, малкото и голямото щастие са заедно, Венера екзалтирана и Юпитер на трон

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Частично Слънчево Затъмнение на 30.04.22г.
« Отговор #6 -: Април 22, 2022, 04:30:30 pm »
Качвам точна карта на Новолунието в 10°28' Телец

Затъмнението е от Сарос Серия 6 N
Начало: 15 май 850г.(стар стил), 12:14:28 GMT Северен полюс
Това семейство от затъмнения се отнася до взаимоотношенията на човек с бащина фигура и авторитетни фигури или нуждата човек да поеме отговорност и контрол. Това е времето за поемане на ангажименти, които могат да възникнат поради болест на друг човек или заради ненадежден друг човек.
Затъмнения от тази серия в периода 1950-2050 г.:
1914, 1932, 1950, 1968, 1986, 2004, 2022, 2040

При мен СЗ попада в 9д. и спуска тригони към Уран У6 и Плутон У3 в 12д.
При голямата дъщеря в 12д. тригон с Уран, Марс, Нептун в 8д.
При малката е в 6д. опозиция с Марс , но пък хубав тригон с Юпитер, та ако се сецне пак във врата ще ѝ мине бързо; Освен това е в точен тригон с Уран У3 във 2д. – ще получи неочаквани пари или пък ще харчи пари за летни гуми на колата, ще видим, със сигурност при нея ще е най-тегаво, с опозиция Слънце и квадрат Луна, макар с 4°  орбис, едва ли ще се радва на семейна хармония с нейния Лъв, за пореден път слага тигана с маслото, а рибата в морето  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Частично Слънчево Затъмнение на 30.04.22г.
« Отговор #7 -: Април 22, 2022, 04:59:29 pm »
Затъмнението в картата за столицата на Украйна е в края на 4-ти дом, секстил с Марс в Риби на К3
Диспозиторът Венера У10 в съвпад с Юпитер У1 в 3д - може пък наистина да има мирни преговори и да се разберат, войната да спре. Акцент на 4д е територията на страната, нещо ново и неочаквано в тази връзка  ::)

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Частично Слънчево Затъмнение на 30.04.22г.
« Отговор #8 -: Април 22, 2022, 08:14:53 pm »
И при мен е в 12-ти дом, прави квадрат към Венерата ми У1, У6 /достатъчно ми я попиляха транзитни Сатурн и Уран, та сега и затъмнение в лош аспект към нея :( /, тригон към СЛВ в 5-ти и Сатурн У9, У10, съУ11, съвпад с Хирон.
Прави ми впечатление, че е в точен тригон към DC в прогресивния композит с бившия ми. Не че очаквам завръщането му към мен, но най-накрая има сериозна лунация, която закача прогресивен 7-ми дом, а има и тригон към прогресивен СЛВ.
« Последна редакция: Април 22, 2022, 08:45:15 pm от guapa79 »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Частично Слънчево Затъмнение на 30.04.22г.
« Отговор #9 -: Април 23, 2022, 02:32:03 pm »
18 март, пълнолуние
Предполага се, че пълнолунието е някакъв предвестник на това, което има вероятност да повдигне като тема предстоящото слънчево затъмнение в Телец. И ще има отзвук в следващите три месеца. Пролетта започва на фона на това пълнолуние. То може да се реализира и чрез Венера - Уран символика. Актуалният цикъл Венера - Уран и предстоящото слънчево затъмнение в Телец, споделят един и същи градус.


Пълнолунието от 18 март може да се реализира и с условия и обстоятелства с Марс - Уран специфика. Действия подвластни на импулса, импровизацията, нетрадиционния подход. Ескалиране и отпушване на натрупано напрежение, разчупване на статуквото.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Частично Слънчево Затъмнение на 30.04.22г.
« Отговор #10 -: Април 26, 2022, 09:06:42 am »
 СЗ 10 Телец-
при мен в 9 дом опозе Венера ,тригон асц.-марс
при дъщеря ми СЗ в 12 дом съвпад слънце-юпитер-опозе плутон
съпругът СЗ в 6 дом съвпад луна-опозе сатурн
синът СЗ 2 д съвпад слв - г.квадрат с юпитер-слънце-юлв

 сз-новолуние,ново начало към което,ако е
в падащи домове-се налага приспособяване или промени
в следващи-възможност или предложение,но трябва да се възползваме от него за да се материализира

При опозиция сме свидетели,конфликт или избор,съюз за общото. При съвпад-участници.
При квадратура- бързо и внезапно разрешаване на проблемите. При тригони - не очаквайте нищо положително.




« Последна редакция: Април 26, 2022, 09:13:47 am от strelicka »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Частично Слънчево Затъмнение на 30.04.22г.
« Отговор #11 -: Април 28, 2022, 09:04:22 pm »
Нали 11-ти дом е домът на мечтите и сбъднатите желания- съвсем изненадващо днес получих за подарък единствените обеци, които харесвам от колекцията  на бранд за бижутерия.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Частично Слънчево Затъмнение на 30.04.22г.
« Отговор #12 -: Април 30, 2022, 08:54:08 am »
Затъмнениято съвпада с Валпургиева нощ

https://www.edna.bg/svobodno-vreme/dnes-nastypva-valpurgievata-nosht-naj-tajnstvenata-vecher-ot-godinata-4657550
https://artday.bg/index.php/about/451-2017-04-30-06-34-23

Съществува поверие, че жените, родени в нощта на 30 април и 1 май, не приличат на останалите. Те са магьосници по природа и имат необичайни таланти, но не всички осъзнават своите сили и способности. Повечето от тях обичат повече животните отколкото хората, имат особен характер и това се забелязва още от ранна възраст.

В тази нощ можете да се избавите от проблеми и да привлечете радост, щастие и успех. За да направите този ритуал, през нощта запалете свещ и на един лист напишете кое ви тревожи и мъчи и от какво искате да се избавите. След като го напишете, сгънете листа на във формата на фуния и го изгорете на огъня от свещта и кажете: „Гори, пламък, изгори всички мой проблеми“. Оставете свещта да догори докрай.Счита се, че през тази нощ може да се предсказва бъдещето, да се призовават на помощ висшите сили, както и да се влиза в контакт с мъртвите. Валпургиевата нощ е и най-подходящият период от година за провеждане на ритуали, които да ни защитят от злите сили.В Чехия ръсят прага на дома си  със сол и пясък,треви .Тази нощ е описана във Фауст от Гьоте
« Последна редакция: Април 30, 2022, 08:55:40 am от strelicka »

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Частично Слънчево Затъмнение на 30.04.22г.
« Отговор #13 -: Май 03, 2022, 10:03:56 am »
При мен е в 10Д опозиция Луна(У12)+Уран(У7,8)
... При тригони - не очаквайте нищо положително.
Защо?Нали тригона е хармоничен аспект?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Частично Слънчево Затъмнение на 30.04.22г.
« Отговор #14 -: Май 03, 2022, 12:17:31 pm »
При мен е в 10Д опозиция Луна(У12)+Уран(У7,8)
... При тригони - не очаквайте нищо положително.
Защо?Нали тригона е хармоничен аспект?

 Аспект тригон стабилизира,  подкрепя. Тук няма динамика, тече свободна енергията, няма съпротивление по лъча. Зависи тригона от къде идва/домове/ и от кого/планети/ .
Крайно е това твърдение.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“