Автор Тема: Прогресии & транзити  (Прочетена 4847 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Прогресии & транзити
« -: Май 10, 2022, 05:09:07 pm »
Намирате ли взаимовръзка между прогресии и съответстващия им обмен по транзити ? Сходството по транзити като тригер на прогресия. Като например този на актуална прогресия към рождена планета или точност на прогресивен аспект, отразени през техния актуален синодичен цикъл ?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Прогресии & транзити
« Отговор #1 -: Май 10, 2022, 09:35:21 pm »
Стар,ако правилно съм те разбрала,да.Имам прогресия Венера опозиция Юпитер.При съвпадът на двете планети сега в риби-ужасна криза в парт.отношения.Профекция асц ми е във везни,фирдарий Юпитер,сол.асц в стрелец.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Прогресии & транзити
« Отговор #2 -: Май 11, 2022, 04:59:16 am »
Имам натален тригон Слънце Уран и транзит Уран върху прогресивно Слънце. При преминаването и на Слънцето оттам нямам събитийност, но тя може да предстои, например при квадратура. Изпитвам обаче чувство на окованост, обреченост в ангажимент, който ме принуждава да трябва да търпя или търся баланса, желание за свобода, промяна. Но за това има и подкрепящи показатели извън двамата герои.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Прогресии & транзити
« Отговор #3 -: Май 26, 2022, 10:14:52 pm »
Затваря ми се прогресивен квадрат от Венера към натален Сатурн. Ще наблюдавам квадратурата им през юни, за да видим. Имах и квадрагура между прогресивни Венера и Сатурн, но в същото време Венера правеше тригон с Плутон, а това ми донесе много пари. Транзитите им не съм наблюдавала.
Сега едва ли ще са пари, но ще видим. Все пак само Венера и Сагурн са намесени.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии & транзити
« Отговор #4 -: Май 27, 2022, 05:33:52 pm »
Слънце по прогресия в квадрат с нат. Уран , пр. Меркурий квадрат с наталния - Марс по транзит в Риби ги активира по неприятен начин двете квадратури

Dimi2

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Прогресии & транзити
« Отговор #5 -: Август 07, 2022, 09:16:32 pm »
Здравейте, имам въпрос.Колко време е действието на съвпад по прогресия? Само около точния съвпад ли действа? Пример:прогресивно Слънце съвпад натална Венера..

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Прогресии & транзити
« Отговор #6 -: Август 07, 2022, 10:55:16 pm »
Година. В рамките на точния съвпад, да. Ще си изчака активизация от някой транзит. Хубаво е и в солара да е подчертан за житейско събитие. И Луната по градуса работи за събитие. За фон - в знака/дома.

Dimi2

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
Re: Прогресии & транзити
« Отговор #7 -: Август 08, 2022, 12:52:39 am »
Година. В рамките на точния съвпад, да. Ще си изчака активизация от някой транзит. Хубаво е и в солара да е подчертан за житейско събитие. И Луната по градуса работи за събитие. За фон - в знака/дома.
Благодаря, Люба!

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Прогресии & транзити
« Отговор #8 -: Август 30, 2022, 09:42:37 pm »
Към мноого критична прогр. Луна в момента прибавям и същевременна смяна на прогр. Асцендент. Това при положение, че разгеле, часът е точен, в което аз постоянно се съмнявам. Но май вече е**
В такава позиция е и дир. Венера, но там прескачането ще се отложи за следващата година.
По Луната нещата са ясни. Край на отпуск по майчинство.
За асцендента май се оказва, че скоростта на прогресия е различна в зависимост есенцията на знака??
При първа смяна съм се сдобила с братче и добавям смяна на дом, но на много близко разстояние.
При втора смяна започнах пътя във висшето образование като при мен той не е стандартен, праволинеен и предвидим, затова е за отбелязване. Това е свързано и с напускане на този дом, който считам за роден, при което оттам нататък съм вече по-скоро гост в него.
Връзката навсякъде май е Меркурий, у 3 и 4. Но защо!??
Дали е заради близостта им и донякъде паралелната прогресия?

А сега накъде?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Прогресии & транзити
« Отговор #9 -: Август 30, 2022, 10:01:03 pm »
А сега накъде? Добрите момичета отиват в Рая ,а лошите ,където си поискат.  ;D Ако беше турила,някво подобие на карта,някой можеше да си представи нещо,ама сега трбва образцов шаманин.Ти нещо зальохано да нямаш по пр.,дир. в Риби,12 дом,че тъй ясно,образно го изразаваш?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Прогресии & транзити
« Отговор #10 -: Август 30, 2022, 10:09:48 pm »
Не съм нито от първите, нито от вторите. А не съм и от момичетата  ;D
Не ми е ден за първодомия, но по новолуние може да е знак. И без това съм протегнала ръка към вълната на промяната. Белким я хвана.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Прогресии & транзити
« Отговор #11 -: Август 30, 2022, 11:06:18 pm »
Е,не си и Емили Тротинетката,надявам се. :D Аха,нат.Меркурий в 12 в Риби  ;) ,чудно момче,гмурец,харпунджия.Да аз мисля,че ще е по аналогиите на Меркурий,прогресивен в трети Близнаци,др,година и пр.Ас ще влезе в Близнаци.Меркурий е и у7,това,което наскоро сподели,за проекти,партньорства много пасва.Сигурно ще продължиш да се квалифицираш в разни форми на обучения и да се развиваш по меркуриевите иновации.Луната не е нещо кой знае какво,понякога може да спиш със стисната в юмрук ръка,да ти е напрегнато,ама ще омине. ;D Хм,предполагам не смяташ скоро да се натумбиш пак с про Луна върху Юпитер на К8  ;D
« Последна редакция: Август 30, 2022, 11:09:26 pm от Ребека »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Прогресии & транзити
« Отговор #12 -: Август 30, 2022, 11:23:08 pm »
И аз съм ЗА курсове, обучения, преподаване, интензивно пътуване на кратко разстояние, онлайн проекти, говорене, обсъждане. Желание за преместване? ::) Комбиниране на различни неща в работата, промени.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Прогресии & транзити
« Отговор #13 -: Август 31, 2022, 10:12:23 am »
Люба, да споделяш все повече, документи, договори, сделки, жестикулацията се засилва, братя, съседи, партньорства. Възможно е преместване отново, поне мисленно, защото по дирекция е по-вероятно, ако сменя знак.
Мобилност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии & транзити
« Отговор #14 -: Септември 02, 2022, 08:38:17 am »
Смяна знака на ПР Асцендент, промяна в стила, маниера, индивидуалността, с която се представяш пред света. На арената излизат лични качества, с които да "копаеш " нещо, което може да се пипне; всичко, което започваш и ще те радва ще се свързва с финанси, практични неща, красиви вещи и в този порядък. Здравният статус изисква превнтивни мерки на органите под управлението на Телец. Човек става по -практичен, склонен да е догматичен в своите мнения и инатлив в своите действия.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“