Автор Тема: Марс  (Прочетена 274350 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #105 -: Май 18, 2014, 08:14:27 pm »
Импровизирах-няма карти. :)
Затова попитах ,кога приемаме ,че един Марс е "слаб" ?!? Нали същия има нужда непрекъснато да се утвърждава ,както и защитава ,да е самоуверен ,  а ако нищо не му пречи/мотивира  (аспекти ) ,  как ще развие своя потенциал ,при все ,че е роден "силен " -в Овен ,в 10-ти дом ?!?

Леко, леко...Рени, марс е слаб есенциално във везни и рак. НО нали цялата тема казва, че хората с такива планети вероятно ги ползват/по/ добре.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #106 -: Май 18, 2014, 08:22:04 pm »
Добре ,нека да съпоставим Марс в Овен в 10 -ти дом тригон Венера срещу Марс в Дева в 12-ти дом ,съвпад Плутон,секстил Нептун ,тригон Сатурн /Слънце,квадрат Луна ,кой е "по-силният " ?!?
Дай карта, слънцето при втория -марс в дева в неговата половина ли е-т.е. на слънцето?
Овенският марс-къде е слънцето?

Малко в джаза? Познавах жена  с тронови марс и венера-съответно в опозиция. Беше й отстранен бъбрек-по венера. Рени, как го си го обясняваш- според теб, планети на трон , а в опозиция.

Ха, Лили, пита почти същото. :08:
« Последна редакция: Май 18, 2014, 08:25:00 pm от enigma »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #107 -: Май 18, 2014, 08:31:39 pm »
За есенциално слабите Марсове мотивацията е много важна - какво го "вдига" и при какви обстоятелства. Рибешкият по-скоро е перигринест, макар че според античните при нощно раждане Марс във воден знак получава точки сила.

Въможно ли е и есенциално слабите Марсове при определени обстоятелства да се стремят да развият качествата, характерни за опозиторния знак?
Не знам как е при другите, но при моя има такъв момент - когато съм поставена в трудни обстоятелства, затягам каиша и ставам много ефективна, методична и изпипвам всеки детайл, досущ като Марс в Дева... Там, където не мога да разчитам на натални дадености, минавам по отсрещния знак. При вас как е?
Не си спомням картата ти, Лили, пунктуално. Но в женска карта-луна и венера са по-важни-казват. А нали луната ти, водната е в тригон с марс-рибешкия. Асцендентът ти е много сдържан. Овенският стелиум-кога най-ярко се изразява? В любовта, творчеството, майчинството. С поред мен тепърва ще ги доизразиш. И друго-сатурн в лъв при теб/имаше напрегнат аспект/ вкл. действа силно психологически и затяга по 9 дом-откъм житейска философия, сдържа, но и пази от правене на глупости.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Марс
« Отговор #108 -: Май 18, 2014, 08:34:29 pm »
Слаб/силен са относителни понятия,по отношение на определен критерий,И.Станчев говори за ,,критерият на обществото,, .В древността критерийй е бил царя-Слънцето,така си е останало ,говорим за ,,Слънчев хороскоп,,,но ако се смени критерия,гледната точка,например ,,Сатурнов хороскоп,,Лунен ороскоп,, може да се окаже че ..силните.. са ,,слаби,, .Има немска школа,клон на Хамбургската или Мюнхенската които точно така обръщат хороскопа,така обърнато може последния да се окаже пръв .За музикант Марс във везни,12 дом не е никак лошо .

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #109 -: Май 18, 2014, 08:34:56 pm »
Ех, как беше хубаво когато жените ходеха с поли, а мъжете не си скубеха веждите. Е, старомодно е сигурно,но  не е ли логично и да има значение за марс в мъжка, или женска карта говорим?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #110 -: Май 18, 2014, 08:38:52 pm »
Към Енигма

Сатурн е в тригон към Слънцето и към останалите овнешки планети в 5 дом, но действа "затягащо", нищо че аспектът е хармоничен. Стелиумът се изразява и в творчеството, но напоследък рутината преобладава, не остава време за нищо. Обичам да творя, но когато ми дава свобода на действие, никой не ми диша във врата и не ми се поставят нормативи. Имам силно изразено чувство за дълг и вътрешна нормативна система, не е нужно те да ми се налагат външно - това минава при друг тип хора.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #111 -: Май 18, 2014, 08:43:22 pm »
Слаб/силен са относителни понятия,по отношение на определен критерий,И.Станчев говори за ,,критерият на обществото,, .В древността критерийй е бил царя-Слънцето,така си е останало ,говорим за ,,Слънчев хороскоп,,,но ако се смени критерия,гледната точка,например ,,Сатурнов хороскоп,,Лунен ороскоп,, може да се окаже че ..силните.. са ,,слаби,, .Има немска школа,клон на Хамбургската или Мюнхенската които точно така обръщат хороскопа,така обърнато може последния да се окаже пръв .За музикант Марс във везни,12 дом не е никак лошо .
Съгласна съм с гледната точка-зависи от нея и...много от натива. Слънцето е сърцето на хороскопа, съгласна, другите са "придворните", ако успеем да намерим ключа към себе си, баланса.
За музикнатите, познавам колега и приятел-везни стелиум с марс, меркурий, луна и слънце везни, че и в 7 дом, но/по темата/ квадрат от сатурн в 10. Пише музика, аз я харесвам много, но няма реализация, така е от години.
Везни не е точно по свиренето, писане на музика, естетика на музиката, пеене-по-добре от свирене. Мое мнение, не е правило. :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #112 -: Май 18, 2014, 08:49:28 pm »
Дай карта, слънцето при втория -марс в дева в неговата половина ли е-т.е. на слънцето?
Овенският марс-къде е слънцето?

Малко в джаза? Познавах жена  с тронови марс и венера-съответно в опозиция. Беше й отстранен бъбрек-по венера. Рени, как го си го обясняваш- според теб, планети на трон , а в опозиция.

Ха, Лили, пита почти същото. :08:

Мога да го тълкувам ,защото същото отношение е обяснено .И в мъжка ,и в женска карта притежателят винаги ще бяга в единия край на опозицията ,в зависимост от това ,какъв  е темперамента в цялата карта .В частност-женска карта ,ще изразява егото си ,чрез другия в подчинена позиция или обратно,в мъжка карта -сладка тръпка ,капризен ,търсещ Жената-Барби ,по-скоро жените .И при двата случая винаги ще съществува неудовлетворение в партньорствата ,ако си допадат сексуално с някой ,няма да им е комфортно емоционално,това е без карти ,общ поглед.Все пак това е закачлив аспект за Венера /Марс и по някое време ще си разпределят троновете . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #113 -: Май 18, 2014, 08:52:34 pm »
Когато е в заточение например, като моя, хем е във Везни, хем в 7 дом.  :lol_hitting:

А ,в какво точно се изразява при теб "слабото " у Марс,би ли споделил Веско ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #114 -: Май 18, 2014, 08:59:51 pm »
Енигма,дадох пример без карти ,.но сега качвам две точно по казуса :
Мъже, Жени?
Първият марс е много слаб-и акцидент. и есенц., но това нищо не значи. Аз се уморих да казвам, че картата не е повече от нас. 12-домен в рак, марс  управлява МЦ, съвпад сатурн-също в заточение, карта на осмодомно слънце...ако е медик, или насочен към окултизъм, по-друг начин ще му звучи живота за него. Ние не знаме  каква душа стои зад наталната карта. Луната телешка-най-високо, търпи и това му пречи. Може да е манипулативен-, а може и фино, осъзнато да влияе за добро. Кой да знае? Сега ставаме ясновидци, нищо за човека не знаем.
Та, шансът на този марс според мене е -осмодомно изразяване, да се "овлажни" и да даде резултат. Но е в половината на слънцето , и в 12 дом си е бунтовен, нищо че луна в телец е дълготърпелива.

Втората карта-уморен да трупа и търпи в 4 дом, става по-зле от първия заради плутон. Потопен в 4 дом марс, но като пощръклее, става грозна сценка-от позицията на силата, домаше тиранин БИ могъл да бъде . Трябва му фина работа по 4 дом-рак, а носи качества на по-първичния марс-воин.


Тоест-първият е по-опасен на дълга дистанция-тайминг, може и силен за добре, зависи КАКЪВ е човекът.
Вторият е по-първично див, но прикрито. Като лимонка под масата, кога ще си дръпне щифта-божа работа, бягай... :72:
« Последна редакция: Май 18, 2014, 09:05:53 pm от enigma »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #115 -: Май 18, 2014, 09:04:42 pm »
Енигма,дадох пример без карти ,.но сега качвам две точно по казуса :

Рени, първата карта е доста по-проблематична, не само заради Марс в Рак.

Ако говорим само за Марс - тук той не е само в знак на падение, а е ретрограден и в съвпад със Сатурн в 12 дом. Във ведическата карта добавяме и Раху към Марс и Сатурн. Трудна сублимация на гневните импулси - ако не успява да се справи, възможни са периодичи изблици, а също така склонност към саморазрушително поведение. Картата не е особено благоприятна и за партньорски връзки, макар че внимание от срещуположния пол надали е липсвало, а и с нещо може да е привлякла вниманието на обществото, на средата, в която се движи.

Втората карта е по-благоприятна. Тук има страст и емоция, но те се изразяват по-спонтанно, с лекота.




Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #116 -: Май 18, 2014, 09:07:18 pm »
 Мъже, жени-какви са тези нативи? :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #117 -: Май 18, 2014, 09:11:10 pm »
Върху първата карта е отбелязано, че е жена, върху втората - мъж.

Рени, има ли нещо специфично в начина на живот при тази жена? Доколко е точен часът на раждане?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #118 -: Май 18, 2014, 09:11:43 pm »
Написала съм-първата е на жена,втората на мъж.И Лили ,и Енигма направихте добър астро-профил на притежателите ,но въпроса ми е ,според вас кой тук е "силния " Марс ,имайки предвид ,изразявайки своя символичен  принцип ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #119 -: Май 18, 2014, 09:13:07 pm »
Тогаз-едно голямо-Извинявай на Рени. :) Тенкс за забележката.На едро  гледам аз сега работите :012: