Автор Тема: Марс  (Прочетена 271958 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Марс
« Отговор #1800 -: Октомври 16, 2020, 09:20:31 am »
Вчера риболов превърнал се в излет до язовер Пчелина,набрах си бъзак и шипки,за първи път в живота ще правя шипков мармалад,една приятелка ме почерпи с букнанче домашен и  вкусът бе от моето детство
« Последна редакция: Октомври 16, 2020, 09:27:40 am от strelicka »

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Марс
« Отговор #1801 -: Октомври 29, 2020, 04:27:12 pm »
https://www.facebook.com/events/346345883095075/?ti=icl

Струва ми се много интересно

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Марс
« Отговор #1802 -: Октомври 29, 2020, 04:37:16 pm »
Реклама ли правиш на този семинар ? Май не за първи път даваш линкове препратки към негови семинари.  Да не получаваш някакъв процент от Румен Колев ?  ;D

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Марс
« Отговор #1803 -: Октомври 29, 2020, 07:49:01 pm »
Не не правя реклама и за първи път давам препратка.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Марс
« Отговор #1804 -: Октомври 30, 2020, 06:23:49 am »
Дайте моля някоя прогноза(случила се)на който и да е астролог.Нямам фейсбук.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1805 -: Октомври 30, 2020, 09:55:48 am »
Много бълграски мунданни астролози направиха добра прогноза за 2020 г, но когато ги попитах, защо смениха курса след март 2020г, не получих отговор. Влез в нета и чукни прогноза за 2020 г, има информация, стига да не са си я променила, в последствие.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Марс
« Отговор #1806 -: Октомври 30, 2020, 01:49:04 pm »
Ами например той казва в едно видео, че това е цикъл на Марс, видеото е в ю тюб на английски. Юли2021 трябва да се приключи с пандемията. Предстои да видим. А иначе мисля, че може много да се научи от него. На мен лично са ми много интересни видеата му.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Марс
« Отговор #1807 -: Октомври 30, 2020, 02:33:33 pm »
Дайте моля някоя прогноза(случила се)на който и да е астролог.Нямам фейсбук.
:Д здравей, Сафо!))) <3

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Марс
« Отговор #1808 -: Октомври 30, 2020, 10:55:57 pm »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #1809 -: Октомври 31, 2020, 12:57:59 am »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Марс
« Отговор #1810 -: Октомври 31, 2020, 06:02:03 am »
Линкът води към фейсбука на Филип Филипов

За цикъла на Марс - 2021 започва нов синодичен цикъл на Марс
Настоящият е от 2019 г.

Цитат
beautyexplorer.wordpress.com:
Посредством астрологията се анализират етапи, затова и едно от нещата, които разглеждаме е периодиката на някакъв принцип, олицетворение на който са цикли от най-различно естество. Тези цикли подлежат на развитие и разгръщане във времето, в зависимост от периода на тяхната индивидуална продължителност. Мунданният астролог анализира развитието, разгръщане на процес, цикъл както е с лунните фази, само че в по-голям времеви диапазон. В зависимост от планетите участници в цикъла. В такъв смисъл, колкото планетите се намират по далеч от Слънцето, толкова техните цикли касаят по-глобални процеси в развитие, рамка, което евентуално може да рефлектира на индивидуалното. Всеки един от тях е пласт, представлява отделна тема, а тяхната съвкупност оформя цялата картина към даден момент.

Синодичен цикъл – позицията на Меркурий, Венера, Марс, Юпитер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон спрямо Слънцето. Цикълът стартира при вътрешните планети – Меркурий и Венера с долен съвпад, при който те са ретроградни и в съвпад със Слънцето, а при останалите със съвпад на … със Слънцето. Кулминацията на синодичният цикъл при Марс, Юпитер, Сатурн, Уран, Нептун и Плутон е опозицията им със Слънцето. При личните Меркурий и Венера  – техния горен съвпад. Средната продължителност на синодичният цикъл на Меркурий е 116 дни,  на Венера – 584 дни, Марс – 780 дни, Юпитер – 399 дни,  Сатурн – 378 дни, Уран – 370 дни, Нептун – 367 дни, Плутон – 367 дни.

В рождената карта Всяка конфигурация в рождената карта, е част от вече започнати сюжетни линии в развитие.  Застопорено разгръщане на процеси и цикли от някакво естество, изразени чрез символиката на планетите. Рождената карта е само тяхно следствие. Примерно ако човек е роден с тригон между Слънце и Марс, то синодичният цикъл Слънце – Марс, предхождащ раждането, когато той стартира, може да опише в какво и по какъв начин човек е мотивиран да влага енергията и усилията си.
« Последна редакция: Октомври 31, 2020, 06:27:01 am от starinthenightsky »

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Марс
« Отговор #1811 -: Октомври 31, 2020, 09:00:45 am »
Със свършването на настоящият ще приключим и с ковид .
Да , ето една случил се прогноза. Филип Филипов, до колкото знам е ученик н Румен Колев.
« Последна редакция: Октомври 31, 2020, 09:06:11 am от Kleo »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1812 -: Октомври 31, 2020, 09:22:16 am »
Да, интересен е прочита на Румен Колев за епидемията. Както тук коментирахме, Марс е този, който носи инфекциозни заболявания, а от 2018 г той е специфично поставен. Сега 2020 г Марс приключва големия си цикъл започнал 1546 г и проявил сходни "симптоми" през 79 г назад-1941 г, 1862 г, 1783 г, 1704 г, 1625 г,
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Марс
« Отговор #1813 -: Октомври 31, 2020, 09:27:41 am »
Тези, които използват традионна астрология, а са ходили на курсове по въпроса, най-вероятно са се учили от Румен Колев.
Филип Филипов доколкото знам е физик. Програмист. Май беше работил с Румен Колев по тази линия - програмиране на астрологичен софтуер. Нямам идея при кого е учил. На мен лично не ми харесва като стил на писане. Някакъв миш маш от преекспонирана демонстративна духовност и апокалиптични прогнози.
Прекалено насериозно се взема. Няма вероятности при него. Всичко е качествено и точно. Няма и статистическа възможност за грешка.

Вероятно използва астрокартография. Мой цитат от бгмама

На 23 април е имало новолуние в съвпад с Уран. Ново начало със "стар" Уран. В балсамичната му фаза. Настоящият синодичен цикъл Слънце - Уран, започва на 26 април. Предстоящото пълнолуние е неговата кулминация.

Пълнолунието като уранова символика може да е най-силно изразено в Турция, Израел - там изгряващи са Луната и Уран, Слънцето -залязва, а в кулминация са Плутон и Сатурн.
Също така и в Украйна - Луна изгрява, Слънцето залязва, а Плутон в кулминация.
САЩ, Орегон - там Слънцето изгрява, а Луната и Уран залязват
По меридиана 133,134 градуса източна дължина - Луна и Уран в кулминация, Слънце в антикулминация. По този меридиан е Япония.
Сомалия - Луна и Уран изгряват, а Слънце залязва
Луна и Уран са в антикулминация по меридиана 45,46 градуса западна дължина - Южна Америка, Бразилия.
« Последна редакция: Октомври 31, 2020, 09:53:38 am от starinthenightsky »

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Марс
« Отговор #1814 -: Октомври 31, 2020, 10:00:05 am »
Хубаво е човек да умее да съвместява знания, мисля, че традиционната астрология не е достатъчна, за да се обяснят много неща. Астрология, астрономия, физика, математика се преплитат.