Автор Тема: Марс  (Прочетена 274433 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Марс
« Отговор #90 -: Май 18, 2014, 02:06:38 am »
ха-ха, какво нещо е младостта- навремето и аз така си харчех агресията на троновия Марс, а сега от издивяването му полудя стрелката на водомера за топла вода- близо час се щавих в банята, а дано ми уври главата  :D :D :D
:85: Сега се сетих, че преди като страдах от гадно главоболие пълнех един леген с топла вода и си топвах главата в нея .... наистина работеше и облекчаваше главоболието ми!  :72: :57: :57:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #91 -: Май 18, 2014, 03:05:24 am »
: Сега се сетих, че преди като страдах от гадно главоболие пълнех един леген с топла вода и си топвах главата в нея .... наистина работеше и облекчаваше главоболието ми! 
аз нямах главоболие, а ядове и ми идваше да викам и да бия, ама няма как в блока да викам, а да бия възрастната си майка не върви...  имах чувството, че ще ми гръмнат бушоните, та затова в банята- псувах си на воля под душа  :-X

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Марс
« Отговор #92 -: Май 18, 2014, 07:58:20 am »
В 19 гр. 50 мин. е АС - ректифициран, преди беше в 19 гр. 13 мин. Марс е само у5, у6 е Венера.  :)

ПП. Сега видях, че по-горе за мен сте писали, отплеснах се и изпаднах в несвят с тия преводи...

 в мойта база си с 19,13 затова :08:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #93 -: Май 18, 2014, 03:26:01 pm »
да не издивее трайно в импулсите си и желанието да извърши непоправими дела за който да съжалява като тръгне директ и всичко е обвързано с профито при нея :72:

Още не съм издивяла, но с възрастта все по-трудно навеждам глава, когато някой очевидно не е прав.
Толкова години полагах усилия да започна да работя за софийски агенции, наскоро кандидатствах в такава, изпратиха ми пробен тест и после ми го върнаха с леки корекцийки от техния редактор с българска филология. И аз да взема да си отворя устата относно някои спорни моменти в редакцията, където ми бяха поправили вярното на по-малко вярно. Последва остър коментар и оттогава продължава мълчание, а иначе бях уведомена, че съм одобрена за работа с тяхната компания. Много им стъпвам по егото и самочувствието на някои, при това без да си го поставям за цел, но в повечето случаи с право и съвсем на място. По принцип нямам навика да повеждам неоснователни спорове, трябва да има причина.  ;)



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #94 -: Май 18, 2014, 03:57:47 pm »
Още не съм издивяла, но с възрастта все по-трудно навеждам глава, когато някой очевидно не е прав.
Толкова години полагах усилия да започна да работя за софийски агенции, наскоро кандидатствах в такава, изпратиха ми пробен тест и после ми го върнаха с леки корекцийки от техния редактор с българска филология. И аз да взема да си отворя устата относно някои спорни моменти в редакцията, където ми бяха поправили вярното на по-малко вярно. Последва остър коментар и оттогава продължава мълчание, а иначе бях уведомена, че съм одобрена за работа с тяхната компания. Много им стъпвам по егото и самочувствието на някои, при това без да си го поставям за цел, но в повечето случаи с право и съвсем на място. По принцип нямам навика да повеждам неоснователни спорове, трябва да има причина.  ;)

Цитат
Много им стъпвам по егото и самочувствието на някои, при това без да си го поставям за цел 

Слънце опозиция Плутон -кой кого "настъпва "  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #95 -: Май 18, 2014, 04:06:11 pm »
Слънце опозиция Плутон -кой кого "настъпва "  :)

Питай "настъпаните"  :012:

Профилактичен леден душ им трябва на някои, за да не се самозабравят... полезно е за здравето.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #96 -: Май 18, 2014, 04:31:35 pm »
Ако има с какво... Само че за мен хората, които с нещо ме превъзхождат, са ориентир (да стана и аз по-добра, да са ми пример в някакво отношение), а не повод да се чувствам унизена.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #97 -: Май 18, 2014, 05:30:03 pm »
Стар, имаш ли данни на Хенри Саласие?
Изравям стара тема, но ме вълнува. Май е за съседна тема-"есенциалните..."
Ето какво-акциденталната позиция-дом, аспект, е по-силна, би трябвало да бъде. Нали това са външните условия. В този смисъл есенциално недобър марс напр. му трябва мотивация-предизвикателна аспектация/марс в рак, марс във везни, марс в риби/.
Познавам човек с марс везни опозиция сатурн в овен, ситуирани съответно в 12/крими мрас, но не е...при човека/ и сатурн-в 6. Е, дали защото  са слепи домово-ами умряла работа. Сатурн налага отговорност в работата за други хора в трудни условия, но по мои наблюдения, човекът не може да си изрази марсовите качества. Думата му се чува по сатурн-като трябва да подсигури, да свърши сложното...хубаво-екзалтацията на марс е по сатурн...Но, усеща се лека депресивност, никакъв свободен избор, няма условия за лична воля. Възможност след възможност в живота му са все по сатурн, все в същия сизифов стил....
Рецепция по екзалтация-чудно, но дали защото са двата малефика е тази липса на добър шанс.
Тоест, ако квадратче, опозиция от юпитер, или слънце, по-харно ще да е.
Друго, силната планета-трон, екз. с напрегнат аспект става-силна за лошо.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #98 -: Май 18, 2014, 05:39:15 pm »
Ето какво-акциденталната позиция-дом, аспект, е по-силна, би трябвало да бъде. Нали това са външните условия. В този смисъл есенциално недобър марс напр. му трябва мотивация-предизвикателна аспектация/марс в рак, марс във везни, марс в риби/.

За есенциално слабите Марсове мотивацията е много важна - какво го "вдига" и при какви обстоятелства. Рибешкият по-скоро е перигринест, макар че според античните при нощно раждане Марс във воден знак получава точки сила.

Въможно ли е и есенциално слабите Марсове при определени обстоятелства да се стремят да развият качествата, характерни за опозиторния знак?
Не знам как е при другите, но при моя има такъв момент - когато съм поставена в трудни обстоятелства, затягам каиша и ставам много ефективна, методична и изпипвам всеки детайл, досущ като Марс в Дева... Там, където не мога да разчитам на натални дадености, минавам по отсрещния знак. При вас как е?





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #99 -: Май 18, 2014, 07:31:59 pm »
Искам първо да попитам кога Марс е слаб ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #100 -: Май 18, 2014, 07:38:21 pm »
Искам първо да попитам кога Марс е слаб ?

И на мен това ми е въпросът - нали неведнъж сме коментирали феномена на "силните слаби" планети. Говорим за есенциално слаби планети, които са силно и видимо изявени. В западната астрология по-скоро за слаба бих приела планета "перигрин" и която няма никакви достойнства в знака, триплицитета, дома и хемисферата, в която попада. Нея бих я определила като безразлична, незаинтересована, докато една заточена/паднала планета ще се "перчи" да покаже, че не е чак толкова слаба.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #101 -: Май 18, 2014, 07:46:31 pm »
Добре ,нека да съпоставим Марс в Овен в 10 -ти дом тригон Венера срещу Марс в Дева в 12-ти дом ,съвпад Плутон,секстил Нептун ,тригон Сатурн /Слънце,квадрат Луна ,кой е "по-силният " ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #102 -: Май 18, 2014, 07:49:01 pm »
Картата с Марс в Овен дневна ли е или нощна? Къде е Слънцето?

Е, при всички положения есенциално и акцидентално е доста по-изявен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #103 -: Май 18, 2014, 08:00:33 pm »
Импровизирах-няма карти. :)
Затова попитах ,кога приемаме ,че един Марс е "слаб" ?!? Нали същия има нужда непрекъснато да се утвърждава ,както и защитава ,да е самоуверен ,  а ако нищо не му пречи/мотивира  (аспекти ) ,  как ще развие своя потенциал ,при все ,че е роден "силен " -в Овен ,в 10-ти дом ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #104 -: Май 18, 2014, 08:09:06 pm »
Марс дава енергия, но в картата на слабо осъзнат човек силният Марс може да свърши много повече бели, особено в Овен или в Козирог. Те могат да бъдат и много деструктивни - и за себе си, и за околните.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui