Автор Тема: Марс  (Прочетена 273820 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1005 -: Февруари 28, 2016, 02:29:18 pm »
Добре ли е?  ???
Над силата е само умението да я владеем!

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Марс
« Отговор #1006 -: Февруари 28, 2016, 02:31:53 pm »
Ужас. Дано няма нищо сериозно.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1007 -: Февруари 28, 2016, 02:36:28 pm »
В друга тема е писала, че е добре :)
Над силата е само умението да я владеем!

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Марс
« Отговор #1008 -: Февруари 28, 2016, 02:43:04 pm »
На мен в момента ми прави тригон с мерка, много комуникация, много нещо.  :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #1009 -: Февруари 28, 2016, 03:17:59 pm »
Добре ли е? 
Казва, че е добре, ама като не съм до нея да видя няма как да знам съвсем точно  :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1011 -: Март 06, 2016, 09:34:26 pm »
При мен ще има опозиция на натален Марс и преминаване през МС.
А при ретроградието - ще се върне до стелиума СЛВ/Венера, но ще остане на прага им :)

Трябва и това ретроградие да си го вкарам в ЗЕТ  :)
Над силата е само умението да я владеем!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1012 -: Март 20, 2016, 09:12:44 pm »
Марс на критичен 29-ти градус ми докара челен удар в десятката /трето око/ в инструмента на колегата. Рязко свърнах да започна работа и не гледах, защото ме замисли ехидната усмивка на шефа, какво ли крои. И дори не разбрах кога и как се паркирах в китарата, помислих че някой ме удари :57:, Много съм зле. Утре ми започва марсов възврат и имам излишна енергия, дано я канализирам правилно.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1013 -: Март 20, 2016, 11:25:37 pm »
Хм, Марс нали ще е ретро другия месец - та още 2 пъти ще ти мине през наталния  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1014 -: Март 21, 2016, 02:17:40 pm »
Хм, Марс нали ще е ретро другия месец - та още 2 пъти ще ти мине през наталния  ::)
Виж, не бях гледала ефемеридите, добре че ме светна. Ще търся разликите, вчера прочетох при Ръшман за ретроградният натален марс/като моя/, че човек се нахъсва предимно при кризи, иначе-трудно.
Днес щях да набия един циганин, крещеше в изстъпление псувня за всички българи, ама други му сипаха по-качествено. :d030:
Вчера се скарах с роднини, моментно. Не е толкова лош марс, поне не е лицемерен.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1015 -: Март 21, 2016, 02:27:25 pm »
Нигме, а на теб сега транзитният Марс какво ти аспектира?

При мен като минаваше наскоро през Асцендента, не донесе агресивни изцепки. После направи опозиция с Юпитер - пак тишина, но по-нататък, като се обърне ретроградно, ще повтори аспекта. Същевременно и транзитният Юпитер минава през опозиторния знак на наталния Марс, възлите също са замесени.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1016 -: Март 21, 2016, 02:43:37 pm »
Виж, не бях гледала ефемеридите, добре че ме светна. Ще търся разликите, вчера прочетох при Ръшман за ретроградният натален марс/като моя/, че човек се нахъсва предимно при кризи, иначе-трудно.
Днес щях да набия един циганин, крещеше в изстъпление псувня за всички българи, ама други му сипаха по-качествено. :d030:
Вчера се скарах с роднини, моментно. Не е толкова лош марс, поне не е лицемерен.

При възврата на моя ретро Марс на ИС - бяхме на гости на моите родители и такъв лют скандал имаше между мен и ММ ... нещо страшно. Ама мина и замина  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1017 -: Март 21, 2016, 02:58:31 pm »
Нигме, а на теб сега транзитният Марс какво ти аспектира?

При мен като минаваше наскоро през Асцендента, не донесе агресивни изцепки. После направи опозиция с Юпитер - пак тишина, но по-нататък, като се обърне ретроградно, ще повтори аспекта. Същевременно и транзитният Юпитер минава през опозиторния знак на наталния Марс, възлите също са замесени.
Ами, Лили, аз много съм работила да не се гневя, не викам, очаквам хората да се сещат, ама-не. Опозира ми меркурий сега тр. марс, словесно е по-добре да го отработим, отколкото с кютек.
Години съм се самовъзпитавала и премахнах избухливостта, но и станах като в приказката за змията и мъдреца, дори не съскам. Сега пропускам по-малко марсова енергия и виждам, че така няма шанс да се озлобявям. По-малко трупам, преди-всичко.

Твоят вероятно има един широк тригон с луна и асцендент, миличък един такъв, рибен. По рецепцията с венера ще да се изяви.И моят е в 4 дом, като твоя, трудно си е. Хубавото е, че като че ли дава една по-силна вътрешна мотивираност и осъзнатост за собствения, индивидуален път, като не си състезателен навън, го правиш със/към себе си, а може би и вдигаш левъла.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1018 -: Март 21, 2016, 03:07:53 pm »
Ами, Лили, аз много съм работила да не се гневя, не викам, очаквам хората да се сещат, ама-не.

На мен не ми се е налагало да работя по този въпрос, такава нагласа ми е вътрешно заложена /добре овладяни марсови изблици/. Но с оглед на това, което казваш - че не се сещат /а също така не оценяват и не уважават деликатността/, с годините се наложи да изработя друг тип поведение - по-марсово. Марсови ситуации също по-рядко ме настигат, но често е въпрос и на синастрия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1019 -: Март 21, 2016, 03:17:27 pm »
Аз го бях отказала изобщо да го ползвам-марсов въздържател, с изключение-мъже. Но тогава някак другите го изиграват за мен, не изчезва. Та, като се обадих и блокнах тук-там дори и шефа си, многогодишният психически тормоз спря. Е, това му е хубавото, че се промених и някак ситуациите отвън намаляха.
Той също е свързан с това да заявиш себе си, територията си, да я браниш, това го нямах преди, ама я като ме награби пр. овенска луна, чудничко стана. Лошото е, че съм позволявала години чуждите желания да са над моите, сега си ги взех обратно и негласно ме обвиняват в егоизъм. Да потърпят още 2 години.Всеки има право на своето овенско време.
« Последна редакция: Март 21, 2016, 03:19:36 pm от enigma »