Автор Тема: Марс  (Прочетена 273777 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1020 -: Март 21, 2016, 03:49:53 pm »
....Всеки има право на своето овенско време.

Култово  :72: :08: :58:
Над силата е само умението да я владеем!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #1021 -: Май 03, 2016, 09:11:51 am »
И по ръката има изгорено, там има и плюска, но не е голяма. Витце, хич не ми е лесно с него.  :( Чудя се така ли си е бил винаги, майка ми ли така го е научила да не е отговорен. Тя си беше властна жена. Сега го кара по инерция, но аз не съм майка ми и нямам намерение да ставам. И си имам мой живот, поне ми се иска.
Другото изветряло стрелешко/близнашко безумие също дивее тези дни. Открадна на чичо си мотора. И докато някой каже нещо, той се изветря по улицата. Явно и някъде нещо удари, защото една част от него падна. Де да знам какво е, на мен ми прилича като коруба от фар или подобно. Удобно за него прикрих следите и обрах от улицата изпадналите части.  :D На него Марс му е застинал на Плутона и Луната. Да ти е драго да ги обесиш.
Всеки ден се говори едно и също нещо като на бебета - не кради мотора, не прави припряни неща, помисли и т.н.
И двамата са застинали някъде на 13-тата година. По-зле. На 10-тата.  :012:
Много огън, много въздух в нашата къща. Подвижна лудница.
Ето за това на Огъня му трябва твърда Земя,инак не ставаме хора-никаква отговорност,никаква дисциплина,никакви градивни резултати.  :96: :d030: :012:

При мен трз ретро Марс е върху Нептун(нов У9).Няма помен от романтика,духовност и ...Цялата си енергия съм вложила да накарам онова глупаво същество да стане нормален служител,а то след 6-7 месеца още е тотално говедо и устато  :96: .
Понякога обаче като ми звънне телефонът се стряскам,защото виждам,че ме търси милият,млад Козирог,от който се дистанцирах.Отлагам срещата,на която ме кани за "друг път".
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #1022 -: Май 03, 2016, 10:21:14 am »
"Всеки ден се говори едно и също нещо като на бебета - не кради мотора, не прави припряни неща, помисли и т.н. "  :D :D :D :85: Не си играй с огъня  ;D Имаш да дописваш : )
Ама, Емс те мъжете са си големи бебета  :012: И като няма жена да ги обгрижваи да контролира какви ги вършат, правят бели :012: Ще го играеш мама, щеш-не щеш  :72:
Малко временен спам към Еми  ;)
Тези твои Огньове как са със земния елемент в картите?Само не ми казвай,че единият има Нептун/Уран в Козирог,че това не може да е земя дори с "подкрепления" най-вече,ако са в обсег 10 градуса.  :D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Марс
« Отговор #1023 -: Май 04, 2016, 12:44:34 am »
Две планети в земни знаци не е без земя. Но Юпитер е есенциално слаб в Дева, а Венера в Козирог е малко никакво. Без карта наизуст говоря, но не ми звучи достатъчно да озапти стрелчешкото :character0029: Няма смисъл да си късаш нервите  :41:, акълът от едни години натам само намалява, не се увеличава :)

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #1024 -: Май 04, 2016, 09:13:30 am »
Емс,  :57: :57: :57:

не ти е скучно  :58:

какво нещо е закона за дуалността/двата полюса/двете страни на монетата и това, че Прекален светец и Богу не е драг ...

В нумерологията също има едно такова положение - оптимист, зареден положително, разпръсква навсякъде около себе си живот, но .... реалността им убягва :). Наблюдавам го при моя воден господин :) - много им е трудно да жимеят в реалния свят, организация, сметки, работа и т.н. Обаче, живота си е живот и те трябва да се научат, каквото и да им струва, дори и ето това  :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting:

Приятен и слънчев ден на всички  :58:
« Последна редакция: Май 04, 2016, 09:22:41 am от Happy58 »

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Марс
« Отговор #1025 -: Май 04, 2016, 02:03:06 pm »
Да питам тук по-разбиращите от ведическа астролоия. В момента марс трябва да е в скорпион там. Затова ли сега ретроградието му в стрелец  е толкова силно и деструктивно ?

Намерих и една много хубава статия за ретро марс на английски. Авторката дава и два критични дни, когато транзитната луна е в съвпад с марс , сатурн в стрелец и антарес. Дните са 25.04 и 22.05. Вторият е по пълнолунието. За първия ден вече се убедих , че е остро критчен. Дано втория поне да не се изявява толкова деструктивно.

http://darkstarastrology.com/mars-retrograde/
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1026 -: Май 04, 2016, 02:06:37 pm »
В момента марс трябва да е в скорпион там. Затова ли сега ретроградието му в стрелец  е толкова силно и деструктивно ?

По-скоро заради съвпада с ретро Сатурн, а това, че Марс е в собствен знак, само увеличава влиянието.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Марс
« Отговор #1027 -: Май 04, 2016, 02:10:10 pm »
По-скоро заради съвпада с ретро Сатурн, а това, че Марс е в собствен знак, само увеличава влиянието.

А дали когато влезе в скорпион( в ретро фазата ), нещата ще се поразхлабят малко ? И предишната ретро фаза на марс ми беше много стресов период, ама тази май е още по -отвратителна. При мен се обърна на градус от натален сатурн. И имам чувството , че по1ти си е спрял движението. Няма мърдане от тия градуси.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1028 -: Май 04, 2016, 02:49:40 pm »
Сега като цяло мунданната обстановка не е особено благоприятна - съвпад на два ретроградни малефика в Скорпион, ретрограден Юпитер в съвпад с Раху, Меркурий също тръгна в ретроградно движение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #1029 -: Май 05, 2016, 08:12:11 am »
Да питам тук по-разбиращите от ведическа астролоия. В момента марс трябва да е в скорпион там. Затова ли сега ретроградието му в стрелец  е толкова силно и деструктивно ?

Намерих и една много хубава статия за ретро марс на английски. Авторката дава и два критични дни, когато транзитната луна е в съвпад с марс , сатурн в стрелец и антарес. Дните са 25.04 и 22.05. Вторият е по пълнолунието. За първия ден вече се убедих , че е остро критчен. Дано втория поне да не се изявява толкова деструктивно.

http://darkstarastrology.com/mars-retrograde/
Като с изявено Марсово влияние искам да кажа,че до този момент при мен почти няма събитийност и емоционалност,различна от обичайната,но съм в очакване на положителни събития,ако ги има.Може би при теб нещата ескалират,заради натални специфики на Марс/Сатурн.  :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Марс
« Отговор #1030 -: Май 05, 2016, 09:14:17 am »
И при мен, въпреки че Марс е с най-изявена енергия и въпреки съвпада Марс/Сатурн, няма никаква събитийност по ретроградието им.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Марс
« Отговор #1031 -: Май 05, 2016, 09:34:10 am »
Марс в скорпион е склонен да обръща агресията навътре, и мисля, че това ще е характерно за периода когато ретро марс навлезе в скорпион.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1032 -: Май 05, 2016, 09:57:05 am »
Предполагам, че влиянието зависи и от динамиката на натала, какво в момента там е на дневен ред. Ако има марсови прогресии, сатурнови транзити към важни радикални точки и др., може по-силно да се усети от индивида.

При мен Марс и Сатурн са с по-специален статус в навамша, силно поставени, формират специална йога между 7 и 9 дом, има взаимна рецепция между тях. А планетният период, който тече сега, е Сатурн-Марс. В момента е активна тази йога, а самият период предполага окончателно узряване на карма, всекиму според заслугите. Затова предполагам, че ще има интензивно разплащане по стари сметки, преди да дойде новото в живота.

Откакто Марс се обърна ретроградно, ми идва енергия за по-съществени промени, малко да поразчистя живота си и в пряк, и в преносен смисъл. Разчистих, изхвърлям стари ненужни неща, мисля по-нататък и за скромен козметичен ремонт.
« Последна редакция: Май 05, 2016, 10:01:10 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Марс
« Отговор #1033 -: Май 05, 2016, 01:21:34 pm »
Предполагам, че влиянието зависи и от динамиката на натала, какво в момента там е на дневен ред. Ако има марсови прогресии, сатурнови транзити към важни радикални точки и др., може по-силно да се усети от индивида.

При мен Марс и Сатурн са с по-специален статус в навамша, силно поставени, формират специална йога между 7 и 9 дом, има взаимна рецепция между тях. А планетният период, който тече сега, е Сатурн-Марс. В момента е активна тази йога, а самият период предполага окончателно узряване на карма, всекиму според заслугите. Затова предполагам, че ще има интензивно разплащане по стари сметки, преди да дойде новото в живота.


Доколкото знам , в момента съм в планетарен период юпитер-марс, нo догодина навлизам в сатурн -сатурн. Иначе марсовата енергия при мне е много силна, силен марс, който е управител на слънцето. Дирекционен марс е на 2 гр от дц (съвпада е бил преди две години ). Отделно на това, транзитен сатурн се връща за трети път към градуса на наталния ( 9гр). Плутон вършее дц, а уран отива към съвпад със слънцето, сега е тригона му с натален уран. Ретро марса се разхожда из петия ми дом.
Най -осезаемото събитие- рязко влошаване на здравето на дядо ми. Прогнозите не са никак опитимистични. Това става точно , когато марс влиза в сянка -12 април. Положението в началото не е толкова зле, но се влошава на 25 април. И какво да видя в горната статия -точно в един от посочените дни. Другия критичен е 22 май. При транзитна луна в стрелец съвпад марс и сатурн. При него тразнитите също са едниии.. Не знам час на раждане, но засега: ретро марс квадрат слънце, транзитен сатурн опозиция явно натална луна( в близнаци) , транзитен плутон на 2 гр от  натален сатурн и на 5 от натална венера... Да не избрявам. Наталния марс е ретро в рак, в широк съвпад с натален плутон.

Отделно на това започвам и съдебна битка на ретро марс. Честито, явно напълно съм я загубила , още преди да е започнала.  ::) От месеци се караме с една държавна институция, която твърди, че аз трябва да поема едни такси , които всъщност трябва да изплати тя. Наех адвокат, обаче явно на нея и е все тая, понеже на първото ни възражение и поселдващия отговор ме посъветва едва ли не да не обжалваме и да оставям нещата така. Естествено не се съгласих, сега е внесла в съда обжалването. Имам всички документи и съм с и правото, ама тази ми изглежда , че пак ще оклепа нещо и накрая ще се наложи да плащам.

Осмодомния ми чуден солар явно има летящ старт.  :012:

Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #1034 -: Май 07, 2016, 07:06:05 pm »
Марс в скорпион е склонен да обръща агресията навътре, и мисля, че това ще е характерно за периода когато ретро марс навлезе в скорпион.
На Скорпион природата му е навътре,до дъното,както и на всички планети в ретреофаза.За това мисля,че един ретро Марс ще е в тотално съзвучие там и по-бързо ще влезе до същината.Да не забравяме,че директното и реално действие е изключително Марсов приоритет и на никой друг,така че в Скорпион ще "сондира" най-ефективно,а може да има и външни ползи.   ;) :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: