Автор Тема: Марс  (Прочетена 273990 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1035 -: Май 07, 2016, 07:31:33 pm »
Съдебна битка по време на ретро Марс, ретро Сатурн и ретро Юпитер наистина ми се струва с неясен изход или може да се проточи повече във времето, повече от необходимото, целесъобразното за такъв вид дела. Но и от адвоката много зависи - желателно е още в началото да ти каже какви са реалните възможности да се спечели или да се изгуби делото, а не да си променя мнението в зависимост от резултата на първа инстанция.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #1036 -: Май 07, 2016, 07:41:17 pm »
Сигурна съм,че във всякакви фази на (посочените)
Съдебна битка по време на ретро Марс, ретро Сатурн и ретро Юпитер наистина ми се струва с неясен изход или може да се проточи повече във времето, повече от необходимото, целесъобразното за такъв вид дела. Но и от адвоката много зависи - желателно е още в началото да ти каже какви са реалните възможности да се спечели или да се изгуби делото, а не да си променя мнението в зависимост от резултата на първа инстанция.
планети хора печелят,губят и им се отлагат дела.При теб(не ти помня картата) не може да има загуба на делото,освен ако някой от ретроградните в момента не сключва в натала напрегнат аспект с ретро планета от същите и да се намира в знака на "свой натален враг".Но Сатурн ти тригонира планетите в Овен,а към Юпитера ти получава тригони  ;)
Марс може да е подкован малко от трз Юпитер и квадратурата Сатурн/Марс,но мисля че това не е причина за загуба.По-скоро обяснение за забавянето
« Последна редакция: Май 07, 2016, 07:46:29 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1037 -: Май 07, 2016, 07:43:23 pm »
При мен за радост приключи още в края на миналата година, преди да започне същинската битка. То и нямаше смисъл, де. Но това трябваше да каже адвокатът, поемайки делото, а не да извърта нещата според посоката на вятъра. Повече никакви курволяшко-везнишки акценти няма да наемам да ми вършат сериозна и отговорна работа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #1038 -: Май 17, 2016, 09:05:43 am »
 Някъде в книгите,които имам(като си спомня ще цитирам автора) пишеше,че Марс в натала трябва да бъде ориентир на къде да върви човек.Колкото и да е слаб,ударен и т.н.т той е действащата енергия,която се изразява директно в средата,дори и на воден дом  :29: .По спомен смисълът беше,че всички планети,които го аспектират мажорно,положително или отрицателно),трябва да му съдействат и да "вървят в неговата посока и кауза",защото иначе изливал огън и жупел  :d030: .Същото трябва да "правят" и куспидите на домове,с които има мажорни аспекти.Марс не съдействал-той водел и ако е в съюз с някой,това е само заради личния му път.Пишеше нещо от сорта на това,че Марс не издига дома,който управлява,а използва ресурса на дома,за да превземе този,в който е разположен.Особено трудна била връзката,дори и хармонична със Сатурн,който за да започне да работи съвместно (с Марс),му трябва натрупване на стабилен и сигурен опит,а той се генерира с години(докато Марс не пощръклее от бесотия :d030:  :043: ).Сатурн трябва да държи гаранциите,че това,което ще изгради ще е дълговечно и няма да направи грешна стъпка.
 Горе-долу генералният извод на автора беше,че планетите и куспидите в аспект с Марс цял живот ще му развиват потенциала по дом и знак и ако не го бравят доброволно-горко им .Напрегнатите аспекти с неприятни ситуации,идващи от дом/планета,а хармоничните с приятни.Интересното беше,че дори ако хармоничен аспект не съдейства на Марс,той можел да разруши символизираното от планета/дом за даден етап от живота .

  П.П:За това се сетих докато разхождах Рошо.  :043: И пак ще пиша "Мило,Дневниче!Да не би пак да съм се объркала!  :-\ :043:  Посоката ми по тази теория май не е 10Д,а 8Д  :-\ :043: :043:
Ами аз не съм клюкарка и не обичам да се рия в тайните на хората,защото не ми остава време да мисля за себе си  ;D :19:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1039 -: Май 17, 2016, 09:28:57 am »
Като чета теорията и я апликирам към картата си ... ами има хляб в нея (Бон апети  :29:  )

Марс е У1 и е в 3/4 дом на ИЦ. Използвам личния си енергиен потенциал, за да "победя" на работа и да владея дома  :012:
« Последна редакция: Май 17, 2016, 09:30:31 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #1040 -: Май 17, 2016, 09:36:51 am »
Като чета теорията и я апликирам към картата си ... ами има хляб в нея (Бон апети  :29:  )

Марс е У1 и е в 3/4 дом на ИЦ. Използвам личния си енергиен потенциал, за да "победя" на работа и да владея дома  :012:
Айде хаирлия!  :012: :08: :012: :012: Тогава тежко на домашните,ако не те слушат!  :043:

Кои куспиди ти аспектира мажорно,дори само знаково?
« Последна редакция: Май 17, 2016, 09:38:42 am от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #1041 -: Май 17, 2016, 09:42:50 am »
По същата теория моят трябва да оглави маса ти домове и планети,а е индивидуалист,самодостатъчен и толерантен във Водолей и не му трябват последователи-да не е в Лъв,че да му е нужно да му ръкопляскат.Той си знае,че е гений  :043: :043:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Марс
« Отговор #1042 -: Май 17, 2016, 09:50:19 am »
Хм, а моят Марс е краен диспозитор (в рецепция с Венера) на хороскопа ми  :012: Управител е на 9 дом, и е в 9 дом, е значи и силата и устрема му е все по 9-домните теми :) Съвпаднал е със Сатурн и като гледам добре се спогаждат двамата  :012:

Ммм, това за клюкарстването по кой дом го гледаш  :017:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1043 -: Май 17, 2016, 11:27:26 am »
Айде хаирлия!  :012: :08: :012: :012: Тогава тежко на домашните,ако не те слушат!  :043:

Кои куспиди ти аспектира мажорно,дори само знаково?

Хи хи, има нещо такова - тази снимка мъжът ми я прати наскоро  ;D

По темата Марс натално е в съвпад с ИЦ и в опозиция на МС. Прави сесктил с Луната - У5 в 6 дом и квадрат към оста АС/ДЦ - с 3 гр. орбис, но мисля следва да го отчета.

Действително с много жар съм била винаги на работа и съм се чувствала много себе си там. А у дома с тримата мъже - трябва да имам "генералски изяви", за да не ми се качат на главата и тримата, и да се въдворява ред. Всеки да си има задължения и да им се възлагат задачи, понеже сами нямам да се сетят, а при упрек следва:"Ама ти защо не ми каза...(да направя това и това)" ....
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1044 -: Май 17, 2016, 11:44:29 am »
Ммм, това за клюкарстването по кой дом го гледаш  :017:

За клюкарството няма дом, има изявен Меркурий  :)

Ако е по-злонамерено, има и кофти поставена Луна, с малефици, особено със Сатурн. Луна в твърд аспект с Меркурий също може да даде излишно бърборене и обсъждане на познати.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Марс
« Отговор #1045 -: Май 17, 2016, 12:16:46 pm »
За клюкарството няма дом, има изявен Меркурий :)

Ако е по-злонамерено, има и кофти поставена Луна, с малефици, особено със Сатурн. Луна в твърд аспект с Меркурий също може да даде излишно бърборене и обсъждане на познати.

Аз май съм от изключенията :)
Моят Меркурий е силен, управлява АСЦ и е казими в Овен :) Освен това е в опозиция с Луната и Уран. Астрото дори ми дава опозиция и с Плутон.  :012:
Можете да ме чуете да съм категорична, имам позната, която ме характеризира веднъж като "Нож за лед", но от всичко най-мразя клюките и интригите. Не участвам в такива и винаги съм стояла настрана от такива разговори. Случвало се е да оставам сама заради това, но не съм се пречупвала. Може би е от знака, в който се намира Мерка :)
Освен това, не обичам да говоря много. Аз съм слушател. 8 дом се изявява доста :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1046 -: Май 17, 2016, 12:21:57 pm »
Говоря много, но злонамерено клюкарене не обичам. Там, където малко познавам хората и не ги чувствам близки, обикновено съм слушател. На последната си работа не можах да се вградя и не бях приета в колектива именно защото не им паднах на нивото, с ежедневно клюкарене, съскане и обсъждане на колеги и клиенти. Като доминанта преобладаваше мутабелен Меркурий в квадрат с Марс, при едната беше в тригон с Марс. Като знаци - Риби, Стрелец, Дева.

А изключения винаги ще се намерят, разбира се. Зависи от нивото на човека. Но върху някои по-негативни наклонности, заложени в хороскопа, трябва целенасочено и съзнателно да се работи. И когато видиш такива предпоставки в хороскопа на някой човек, а са много слабо проявени, това не означава, че хороскопът не работи, а че човекът е положил някакви усилия, съзнателни при това.
« Последна редакция: Май 17, 2016, 12:25:21 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Марс
« Отговор #1047 -: Май 17, 2016, 12:29:22 pm »
То остана и клюкарите да си признаят, че са такива. Няма как да стане, те не го осъзнават. По постовете ще ги познаете, пък после нека да си отричат.   :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1048 -: Май 17, 2016, 12:37:28 pm »
Ниското ниво на хората, посредствеността и липсата на обективност също се разпознават отдалеч, колкото и да се заблуждават, че не им личи и че отстрани изглеждат безпристрастни  :)

А завистта още повече  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1049 -: Май 17, 2016, 01:04:29 pm »
Човещинка е, всекиму се случва  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui