Автор Тема: Марс  (Прочетена 273889 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1065 -: Май 18, 2016, 02:53:40 pm »
При мен по ретро Венера не е имало кой знае какъв проблем с мъжете, особено в частта с магнетизма и харесването/пожелаването от тяхна страна, даже напротив - понякога в излишък ми е идвало. Но тя ми е видима и не е чак толкова близо до Слънцето, нито атакувана от малефици. В навамша /партньорската карта/ имам екзалтирала Венера и екзалтирал Марс, в силна позиция по дом.

Има обаче една особеност - през целия си живот съм имала много ограничени възможности за избор на партньор, независимо дали става въпрос за сексуални отношения или нещо по-трайно и сериозно. И когато съм водила изолиран начин живот, и когато попадам в по-динамична среда - във втория случай, дори ако гъмжи от мъже наоколо, повечето не се осмеляват да ме доближат. А само заглеждане по улиците не ме задоволява, нито ми гали самолюбието.

При една приятелка - изгорена ретро Венера на един градус от Слънцето, квадрат с Марс и Сатурн в 7 дом - сериозни проблеми. Никога не е била магнетична и желана за противоположния пол. Труден брак с партньор, който постоянно я изправя на нокти. Марс и Сатурн са в 8 дом във ведическата карта, което също е неблагоприятна позиция, особено при Сатурн в Лъв /по сидерал/.

Но в моята представителна извадка на жени с брачни и сексуални проблеми преобладават случаи с кофти поставен и аспектиран Марс, не Венера. И в раши, и в навамша. Според индийците такава жена няма нагласа да "усеща" мъжа и това поражда редица затруднения в личния живот.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1066 -: Май 18, 2016, 05:41:46 pm »
При индийците съм чела, че ретро Марс е по-неблагоприятен при жените, ретро Венера - при мъжете. Особено ако се комбинира с малефик/възли и се намира в неблагоприятен дом. Но и в 7 дом ще носи проблеми с партньора.

Интересна работа - аз съм с ретро Марс, най-ниско, а ММ е с ретро Венера, изгорена и заточена в 12 дом  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1067 -: Май 18, 2016, 05:48:31 pm »
Във ведическата карта му е екзалтирала, но това не анулира нейната позиция по дом и факта, че е изгорена. Той има и дебилитирана Луна в 8 дом - в съвпад с Марс в Скорпион и в накшатра Джиештха, която не се слави с мек и толерантен нрав.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1068 -: Май 18, 2016, 06:06:07 pm »
Във ведическата карта му е екзалтирала, но това не анулира нейната позиция по дом и факта, че е изгорена. Той има и дебилитирана Луна в 8 дом - в съвпад с Марс в Скорпион и в накшатра Джиештха, която не се слави с мек и толерантен нрав.

Може би квадрат имаш предвид, макар, че знам, че във ведическите карти е различно  ::)

Аз все съм мислила, че резките му вулканични изблици са от опозицията - Меркурий/Уран(ретро) - ъглови на АС/ДС. Авно - квадратът Марс/Луна - доукрасява ....

Какво имаш предвид под "дебилитирана Луна"?  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1069 -: Май 18, 2016, 06:11:18 pm »
А, да, той май беше на близка дата до моята, Марс в Риби. Сигурно с друга карта съм го сбъркала.

Дебилитирана = афликтирана, в слаба позиция, наранена.

Позициите в навамша също трябва да се видят, там лъсва цялата истина. Особено за хора, които обичат да симулират нещо за пред другите или да създават фалшиво впечатление. Някои, например, много мрънкат и се оплакват от партньора, а реално положението не е чак толкова зле. Други симулират щастлива и удовлетворяваща връзка, красива влюбена двойка, а реално, вътре във връзката, положението никак не е розово и има доста трески за дялане. Всичко това се вижда, не може да се скрие от ведически астролог. Но много хора се заблуждават, че с престорено поведение могат да го скрият. Извинявам се за лиричното отклонение, не беше много по темата.

« Последна редакция: Май 18, 2016, 06:15:28 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Марс
« Отговор #1070 -: Май 19, 2016, 09:00:31 am »
Във ведическата карта му е екзалтирала, но това не анулира нейната позиция по дом и факта, че е изгорена. Той има и дебилитирана Луна в 8 дом - в съвпад с Марс в Скорпион и в накшатра Джиештха, която не се слави с мек и толерантен нрав.

Ех, айде сега, аз съм такава push over дето казват англичаните :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1071 -: Май 19, 2016, 09:40:37 am »
Е точно такъв човек НЕ искам да познавам,освен ако не е наркобос,който синтезира бутикови  :D наркопродукти  :043: .Рак много люто защитава територията си и за наркобос е хубаво такъв Марс ;D :043:
  Във всички други случаи ми се гади от Марс/Нептун/Риби комбинацията,въпреки,че за жените с Марс/Риби имам наблюдения,че не са затрити души.

Марс в Риби ми е голяма мъгла - за мъж ми изглежда комплексарско, особено при овчо слънце  ::) ММ е с такъв Марс - все си мисля, че овчото слънце изисква Марс да е на висота, а не натирен в Риби.  Още повече пък със заточената, изгорена и ретро Венера - изобщо не може да се види отстрани, като заслепен е. Все иска да доказва колко е "огън и жупел". Демонстрира ярост, за да убеди себе си колко е марсов.

За жени - Марс в Риби ми изглежда ОК поне на теория :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #1072 -: Май 19, 2016, 10:08:09 am »
Мъжът, с който съм във връзка в момента, е с Марс в Риби, ретро, но пък в 7 дом. Много добре усеща проблемите на хората и често страда вътрешно от нещастията им, изживява ги. Има и Слънце/Плутон в Лъв, в 12 дом - това мисля, че му пречи да разгърне Марса по някакъв продуктивен начин - няма как да си Боса, и да насочиш енергията си в помощ на другите .... едно такова мешано се получава.

А, има и друго - много често го лъжат и мамят бизнес-партньори: Марс е У8, а Нептун е във 2 дом. Загубил е абсолютно всичко, което е имал точно по тази причина.
« Последна редакция: Май 19, 2016, 10:09:47 am от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1073 -: Май 19, 2016, 11:47:37 am »
При Марс в Риби агресията е по-овладяна, освен ако не е в Пурва Бхадра  от средата на знака някъде до към 25ия градус се пада. В тази накшатра и Луната не е от най-кротките, а хем я гледаш на пръв поглед кротичка рибешка Луница. Двама от най-големите скандалджии, които съм виждала, имат такива Луни, все с някого трябва да се ядат. Но имаше и аспекти с малефици.

Мой близък с Марс в Риби в тригон със Слънце - агресията беше изключително овладяна, не съм го чува дори да вдигне тон. Марс е в квадрат със стационарна Венера, която във ведическата карта е в един знак с Кету /и минава в Телец/. За него мога да кажа, че е моногамен в любовта и все го мамеха, съпругата му триеше сол на главата, а той гък не казваше. Вторият брак се оказа по-спокоен и щастлив, след 40-годишна възраст успя да намери спокойствие и задоволство. Успехът в живота идва на средна възраст, след много разочарования.

При него Марс е тригон със Слънце в Рак, при мен с Луна в Рак - енергията е много оладяна, облагородена, не могат да се видят дивашки или истерични изстъпления, хвърляне, блъскане, тръшкане на врати в изблик на гняв. На мен дори не ми се е случвало да счупя чаша или чиния, ако съм силно ядосана - винаги мисля за вещта, за безсмислени щети и че не това е начинът. Затова и обкръжена от хора, които имат проблеми с гнева, вкл. и с неконтролируемото му вербално изразяване, се чувствам като сред диваци, все едно са излезли от някоя гора.



« Последна редакция: Май 19, 2016, 11:58:31 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Марс
« Отговор #1074 -: Май 19, 2016, 01:16:31 pm »
О, потвърждавам за тази пурва бхадра-Слънцето ми е там, като полудея и давам фира искам да съм като богинята Кали и с един сърп да им режа зелките, злодеянието ми носи сладост със сърп и чук в нежните нептунови перчици :D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1075 -: Май 19, 2016, 01:30:55 pm »
злодеянието ми носи сладост със сърп и чук в нежните нептунови перчици :D

Да не си и ти от ония, дето се мислят за "ръката на Господ"?  ;D :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #1076 -: Май 19, 2016, 02:42:57 pm »
На мен днес Марс ми е в съвпад с Уран у1. Минутки разлика има до точен градус. Буквално за броени секунди един циганин ми строви нервите. И само факт, че в близост имаше полицаи го спасиха от това да му тегля един бой. Ей, ужасно прости цигани има. Сигурно нещо не е добре този, има някаква болест в главата. Но това няма никакво значение. Успях да се спра. После втори човек ме изуми с простотията си. Работник. Успях и там да глътна марсов яд в себе си. Сега ще чакам последици. Толкова гняв, а не го изговорих... Трябва нещо да направя, за да го изхвърля от себе си. Макар сега да съм спокойна и да ми мина.

не че съм пробвала, ама да го кажа - хващаш довечера възглавницата, докато си сама в стаята и започваш да викаш и да се караш "в нея" :)

Нещо, което съм запомнила от книгата Търговска къща - намираш си едно самотно дърво, достатъчно голямо и силно. И когато искаш да споделиш, да се опреш, да се навикаш - отиваш при него и правиш от каквото имаш нужда. Стара китайска мъдрост.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1077 -: Май 19, 2016, 02:45:49 pm »
На мен днес Марс ми е в съвпад с Уран у1. Минутки разлика има до точен градус. Буквално за броени секунди един циганин ми строви нервите. И само факт, че в близост имаше полицаи го спасиха от това да му тегля един бой. Ей, ужасно прости цигани има. Сигурно нещо не е добре този, има някаква болест в главата. Но това няма никакво значение. Успях да се спра. После втори човек ме изуми с простотията си. Работник. Успях и там да глътна марсов яд в себе си. Сега ще чакам последици. Толкова гняв, а не го изговорих... Трябва нещо да направя, за да го изхвърля от себе си. Макар сега да съм спокойна и да ми мина.

А как усещаш Сатурн върху нат. Марс? В твоята карта Марс се оказва заклещен между Уран и Сатурн  ::) Вероятно това пази да не се стига до  крайност :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1078 -: Май 19, 2016, 03:32:02 pm »
Сатурнови транзити към наталния Марс, най-вече опозиция и квадрат, доста добре ми се отразяват, вдигат ме, ентусиазират, правят по-нахъсана. Иначе съм като желе, мога много време да изкарам в състояние на инерция. Ако не са сатурновите транзити, ще си проспя целия живот.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1079 -: Май 19, 2016, 03:49:20 pm »
А имаш ли обяснение защо Сатурн те буди така?  ::)
Над силата е само умението да я владеем!