Автор Тема: Марс  (Прочетена 273979 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Марс
« Отговор #1095 -: Юни 22, 2016, 01:47:41 pm »
Това тригонче прави голям тригон с моето слънце и го дебна да видя какво ще донесе :)

Твоето рибешко Слънце ми е в градуса на СЛВ. Нека ти донесе от най-хубавото и по много  :58:
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1096 -: Юни 22, 2016, 01:50:39 pm »
Не ми е целта да издребнявам "на въпреки", аз винаги гледам и секундите заради домофикацията и споделям, ако за някой също е важно :) А 23 градуса и минути е вече 24 градус, т.е. на 23 гр. 22 минути и 44 секунди на 24-я градус :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1097 -: Юни 22, 2016, 02:12:44 pm »
:) Ейййй този тригон на пропадналата Венера към моята заточена и тронов Марс - съвпада с триумфа на Слънце и Меркурий на моята К5, в опозиция на нат.Меркурий.

Някакво творчество ще ме осени вероятно :) А то всъщност - и започва нов цикъл на Меркурий със Слънцето  :) Ама трябва да видя в Астрото - кога точно :)

Edit - честито на печеливщите  ;D  :29: :29: :29: :) superior conj 2016 Jul 07 03:24 15°d27'03 1°23'07 тук е по GMT  :)
« Последна редакция: Юни 22, 2016, 02:15:21 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Марс
« Отговор #1098 -: Юни 22, 2016, 02:40:06 pm »
В "марсова" тема всичко става важно, точките и запетайките - виж кои сме се изредили тук, само с ъглови Марсове  ;D ;)

При мен транзитния е в квадрат с наталния, та си го изкарах на колеги и на майка ми. Тя пък има плутон в опозиция с моя марс.

По принцип избягвам да си го изкарвам на хората около мен. ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1099 -: Юни 22, 2016, 03:07:36 pm »
На мен ще ми гази нептуна, а "снимката" за годината-в солара марс ми е върху натален нептун в скорпион ситуиран 4/12 домове. При прогресивна луна в овен, направо няма къде да избия, не викам, не се гневя, но карам много бързо/опасно/ напоследък, изприщвам се, алергии разни. Имам чувство, че държа един вулкан вътре, балансът е труден, пр. асцендент е във везни, искам равно, но пр.уран и юпитер ингресирали и те там сега разбрах.
Забелязвам, че гневните марсове около мен, дето крещят и избухват имат бърза реакция и на някои им служи в професията по положителен начин. И се кефят да си се погневят днеска, произвеждат си адреналин, явно по-малко той е нужен. Т.е. видях марс по положителен начин, аз не съм му фен в агресивния му вариант, дори силен шум ме дразни, силно говорещи.
Разбрах и последните сънища, които съм споделяла тук, спряла съм, трябва нахъсване малко.
« Последна редакция: Юни 22, 2016, 03:15:29 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1100 -: Юни 22, 2016, 03:12:32 pm »
Енигма, при много Марс/Овен/1-ви, е добре да спрягаш и впрягаш глагола искам и тогава тялото спира да реагира агресивно.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1101 -: Юни 22, 2016, 03:24:04 pm »
Рени, лошото е, че неизразеният марс, нали съм с пола, се обръща при плутон при мен, във ведическата ми карта марс е в скорпион. Вчера едни "гадни копелета" побъркаха града с мръсна газ да карат, спират от кръстовище до следващо, замириса на феродо, горещо, аз-иначе търпелива. Пикльо едва спря зад мен на мм, засвирих му, но дойде зеленото, чудех се дали да сляза да се шамарим,  аз-сама, те-двама-БМВ-то и старият раздърпан Мечо на тати.....марс и сатурн.аз не правя така, но нали ти казвам, овен ми идва в повече и прогресията е в 8 дом. Защо двама идиоти ще побъркват града, исках да ги набия, това-не съм аз. Обаче си мислех, колко хора са равнодушни, всичко спира и стопира и гледа, ами деца има-колоездачета, ще отнесе някое тази простотия......въх, по сабианските градусът на асц. ми е свързан с агресия и  думата "убиец" се повтаря в тълкуването, лошо....
« Последна редакция: Юни 22, 2016, 03:36:06 pm от enigma »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1102 -: Юни 22, 2016, 03:34:42 pm »
Енигма,  ще ти го  кажа иначе. Аз в периода имам доминиращо Сатурново присъствие и на мен ми идва в повече, защото същото не резонира с философията ми за живота въобще  и вместо да правя обичайната една крачка, за да се случват при мен нещата , аз трябва освен да направя 101 крачки, ами и да се съобразявам с крачката на обстоятелствата и другите, но как иначе да разбера защо имам Луна/Венера/Сатурн в дома на купона ?/  Нали , знаеш колкото повече се опъваш на новото и многото , толкова повече затъваш-избор и настроение.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1103 -: Юни 22, 2016, 07:21:00 pm »
Стар, не го приемай лично и можеш да го разбереш защото така "подскачаме" или се "закачаме", "докачаме"-нали всеки се идентифицира с определен планетарен принцип, стихия и така изразява себе си. Погледнато от изследователска и статистическа гледна точка пък може да разбереш кой какви транзитно-прогресивни влияния го тресат в периода, както и защо самите ние реагираме на това по този начин и  с кое от картата си реагираме. В случая и при двете Луна-Марс темите са активирани и е нормално да има такава реакция. Понякога е желателно да не сме толкова "точни " -ето сега аз няма да демонстрирам точност, защото това е в ущърб с етиката и правото на всеки да не споделя лични данни (астрологични). Нали с това ни е полезна астрологията и на ежедневно, и на прогресивно ниво- да разберем защо ние сме така, а пък другия иначе.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1104 -: Юни 23, 2016, 07:56:03 pm »
Вчера беше Венера, днес - Марс  :012:

Редактирано, за да не създава проективни проблеми.  :)


« Последна редакция: Юни 24, 2016, 12:49:59 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1105 -: Юни 24, 2016, 08:35:41 am »
Трябва да Ви кажа, че откакто Марс е ретро, се чувствам неверяотно. Трябва да проверя кога назад пак е бил ретро, че откакто се занимавам с астрология - това е първото му ретроградие, което наблюдавам. Имам изключително много енергия, от момента на обръщането - 17 април до сега - тренирам абс. всяка вечер - без прекъсване, чувствам се безкрайно жива, като пружинка. С боязън очаквам директната му фаза :( Такъв прилив на енергия и вътрешен потенциал - отдавна не помня :) Съвпада с това, че и Сатурн е ретро, а в натала ми и двамата са :)

Чела съм, че когато тр. планета стане ретро и е ретро в натала - човекът го усеща добре - ами за сега и аз така :) Но ще се върна назад да разгледам кога пак се е случвало :)
Над силата е само умението да я владеем!

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Марс
« Отговор #1106 -: Юни 24, 2016, 10:26:39 am »
 :012: :012: :043: Лили, откога те чакам, най-сетне изтрещя!

усещате ли вече проявата на градуса, в който Марс ще е стационарен ?

Говори ми! От миналата седмица насам съм с усещането, че отброявам дните от седмицата и времето се е забавило, толкова да ми се стори нереално..., понеже май никога не ми се е случвало. При мен винаги е обратното, всичко лети и препуска обикновено. Странното е, че се касае само за вътрешно чувство, а няма общо с реалността, в която натовареността си е същата, е, като изключим някои закучени ситуации - нямам никакво търпение вече да се отпушат след броени дни. 
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Марс
« Отговор #1107 -: Юни 24, 2016, 10:29:53 am »
И мене Марсът ме подпали. Около МС-то ми е, в квадрат с натално Слънце в 1-ви. Не цепя басма на никого повече. Човек, ако сам не се уважава, няма кой да го уважава. В този дух казах на някои хора каквото трябваше много отдавна да им кажа, още когато за първи път постъпиха неколегиално с мен.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Марс
« Отговор #1108 -: Юни 24, 2016, 10:42:02 am »

А иначе за Марс, не знам дали има общо, но откакто е ретро взех упорито и безпричинно да качвам килца, без да съм си променила с нищо програмата и храненето. Когато има излишно натрупана и неизразходена енергия по Марс бях чела, че може да дебелееш. Сега като обърне ще видя дали има нещо общо или си е само мое оправдание  :)
Ако откриеш общото, свиркай, защото и аз се възмутих от вида на корема си- лека форма на шарпей. :85:
Право казваше АКрукс, че след 40 друго пее радиото.
Иначе килата са същите, но преди всичко изядено  си отиваше по мястото, а сега ..
Нямам търпение и аз да се разкара ретрото, да престане да ми връща вече дъвкани и изплюти истории, да се активизирам, на фитнес няма да ида, но поне малко повече движение .
Лошото е, че се върнах към колата, газирано не пиех с години, а сега се оливам, но само тя ми дава някаква енергия да свърша нещо наложително.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Марс
« Отговор #1109 -: Юни 24, 2016, 10:43:31 am »
Вчера и аз имах случка по Марс, тръгнала от съвсем безобиден повод. На Асц ми е, а и съм подвластна на неговите фази.

С такива добри намерения бях и направих нещо, което друг на мое място не би сметнал за нужно, от гледна точка на коректността, не беше дори задължение. Но насреща една ми се направи на ощипана мома и на интересна със своята "захарност", та само малко ми трябваше да разгоря пожар. Провокирах я, понеже й усетих слабото място и тя изпадна в истерия. Въобще не очакваше. Голяма съм гад.  :012: :012:

Поне квадратът с лична планета се разпада, все още никого не съм убила, прекалено съм спокойна явно. :D
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred