Автор Тема: Марс  (Прочетена 273966 пъти)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Марс
« Отговор #1110 -: Юни 24, 2016, 10:46:01 am »
А пък аз, дето съм с тежък аспект тр Марс върху Плутон в 1-ви дом, съм се кротнала като агънце :012:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1112 -: Юни 24, 2016, 02:14:52 pm »
:012: :012: :043: Лили, откога те чакам, най-сетне изтрещя!

Говори ми! От миналата седмица насам съм с усещането, че отброявам дните от седмицата и времето се е забавило, толкова да ми се стори нереално..., понеже май никога не ми се е случвало. При мен винаги е обратното, всичко лети и препуска обикновено. Странното е, че се касае само за вътрешно чувство, а няма общо с реалността, в която натовареността си е същата, е, като изключим някои закучени ситуации - нямам никакво търпение вече да се отпушат след броени дни.

Sun, и аз така  го усещам затова попитах. А, иначе имаш ли точка в 8-9 * и 23-24 * по натал или прогресия, и първи дом, управителя му , Марс имат ли превес  при теб ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Марс
« Отговор #1113 -: Юни 24, 2016, 07:50:33 pm »
Дай ментата на друг.

На мене ми трябва  ;D

и аз си употребих Овена, повиках си на воля и то за глупости, ама ми скъсаха нервите ;D Покрай бурята имаше проблем с нета, 5 часа се разравям и обяснявам точно и ясно, аз съм била малоумната /тамън трима различни ми обясняваха, как аз нищо не разбирам/, обаче накрая излезе, че не аз съм смотаната, а тия които би трябвало да разбират. То пък ми писна от всичко да трябва да разбирам и всичко да мога да правя. Как пък веднъж, когато ми е потрябвал майстор или техник, не съм пропуснала да си скъсвам нервите.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Марс
« Отговор #1114 -: Юни 24, 2016, 09:27:52 pm »
Аз пък преди 2 дни паднах :-)
Ох, да се обръща Марс, че изтрещях! На друг менава ли му през Урана?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1115 -: Юни 25, 2016, 11:48:55 am »
Хич не е от жегите, макар амокът и топлото да са свързани, Ван Гог изтрещява в Арл, където жегите са ежедневие, тогава се появяват и тези станали маркови негови ярки цветове, слънчогледите, но и агресията и суицидите.....На многото огън топлото му идва в повече, обаче в съвременното снобско общество, марс донякъде остава нереализиран. Ще мълчим от възпитание, ще го гладим и кастрираме този марс, той си иска каталясване, изтощаване, той е токът за физическото тяло. Психолозите казват-когато не чупим чинии, нещо в нас се чупи.
Харесвам нелицемерието на овен и марсовите хора.
Има случаи, в които след събрания на входа  някой влиза в болница, има разплакани. :57: Живеят, за да си гнетят омразата един към друг. И аз съм в блок, искам да спазвам и уважавам правилата, обаче преди време ми натресоха книгата за събираните такси с една липса от 80 лв.Приех само защото ми вмениха как всички са пенсионери и нямат сили да правят това. Със смяната на домоуправител, лелката го беше измислила да изчисти счета, за едни 80 лв. иде реч-оправи си тя живота с тези наши всъщност пари.
Тогава реших, че не ме засяга лично, но тази смешна дребна крадла от поколението с плутон в лъв ми вземаше от личното време, причакваше ме като се връщам от работа да ми дудне,пак като касиер сви едни 25 лв. за метли :-\ и аз тогава запалих и яхнах метлата......ама много откачих, на общо събрание й казах-скрий се у вас, че да не ти искаме всички да ни върнеш парите сега -веднага, останалите де знаеха, де -не, скри се като мишка. Съседите занемяха-от сто години любезно поздравявам и отминавам, изведнъж се разправям.Тя ме прокълна, има си лична трагедия разбирам я, но не така да ни цака нас. Всяка общност си има права и задължения-етични, финансови, или други, Покривът тече, всеки се бръкна една заплата пари, тази не.

Та исках да кажа, че конформизмът не винаги е добър.

Не вземам страна, просто пиша в темата за марс, оплаквам се един вид. :)
« Последна редакция: Юни 25, 2016, 12:14:56 pm от enigma »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1116 -: Юни 25, 2016, 12:34:24 pm »
Папи, аз по марс-темата говоря, не се меся в спора ви. Виждаш ли-28 пъти съм /си над нещата и хората си мислят, че не ти пука или че си прост и не разбираш,  и продължават да те държат на полусъединител.....и в един момент влизаш с вратата. Ами-затова по-малко и от време на време  марс трябва да се изразява, иначе съм пацифист по разбирания. И-спазвам правилата, имам идеи за общност, всички да са добре.....Пръчицата е измислена в рая, може да не е с физическо изражения тя. Работя /за пари, щото още не мога със слънчева енергия да се храня/ с роми и бели фифти-фифти в училище, така намерих тази година, псуват ме на майка, не ми пука, стои във въздуха, не го приемам, накрая се мазниха и молеха, намерих цаката по правилника как да ги държа.Дори не съм расист, за марс говоря тука аз, не може да се държи затворен в псевдокултурните европейски общества. Кого да интегрираме, който е готов се е интегрирал, Чирков нали е циганин?
Един мой приятел казва-няма казарма, няма война последните 60-години, виж какъв стана света....
« Последна редакция: Юни 25, 2016, 12:40:50 pm от enigma »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #1117 -: Юни 25, 2016, 04:29:13 pm »
На ретро Марс в Скорпион се разбих от работа.Чак сега,когато стана стационарен,достигайки съвпад със соларния ми асц,започнах да дишам въздух.
Ха!Щях да забравя-докато работих се заиграхме с един Скорпион,колега,с който се запознах.  :043: Не съм го питала подробно кога е роден,сексът не е повод за сближаване.  :-X :D
« Последна редакция: Юни 25, 2016, 04:41:02 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1118 -: Юни 25, 2016, 06:41:23 pm »
Направих много хубава терапия - отидох на СЕЛО  :29:

Всъщност не е точно село, а местност малко извън града, където има къща с градинки и борова гора. Да ви кажа, съвсем друга атмосфера цари там и хората са други - по-уравновесени, по-спокойни. Ако имат неоползотворена агресия, бачкат в градината, майсторят, благоустрояват...

Набрах узрели градински малини - голям релакс, направо друг свят ми се отвори в малинака. Много балансиращо е усещането да си по-близо до природата. Те тук в панелките наистина изтрещяват от жега, теснотия и обездвижване, това е основният проблем.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Марс
« Отговор #1119 -: Юни 25, 2016, 11:07:55 pm »
Честно казано наистина не разбирам. Марс ми е спрял на градус от ДСЦ в точен квадрат с Луна/0гр 7мин/ и квадрат с Марс/0гр и 56мин/, сходящи. Където и да съм чела за тези аспекти пише само за конфликти, агресия, гняв, вътр. напрежение, а такава апатия, спокойствие и застиналост като в момента не съм изпитвала скоро и то вече 2 дни и се увеличава. Дали в момента се трупа или нещо пропускам, не мога засега да си го обясня.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1120 -: Юни 25, 2016, 11:25:30 pm »
По транзит през ДС и в 7 дом не винаги носи конфликти, по-често през АС. Преминавайки през 7 дом, може да донесе по-активни социални контакти и взаимодействие със средата. Докато в натална карта по-вредоносен е в 7 дом, не толкова в първи.

Това, което пише в съвременните книжки, не дава достатъчно адекватна основа за правилно тълкуване. Има много астрологични митове, които на практика се разбиват на пух и прах, ако се прилагат схематично, едно към едно и не се отчита спецификата на всеки един аспект /говорим за едни и същи/ и на хороскопа като цяло. По това се разпознават и не-астролозите.  :)
« Последна редакция: Юни 25, 2016, 11:27:48 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Марс
« Отговор #1121 -: Юни 25, 2016, 11:38:09 pm »
По транзит през ДС и в 7 дом не винаги носи конфликти, по-често през АС. Преминавайки през 7 дом, може да донесе по-активни социални контакти и взаимодействие със средата. Докато в натална карта по-вредоносен е в 7 дом, не толкова в първи.

Може би затова и съм особено активна тези дни във форума /Луна у3/  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1122 -: Юни 25, 2016, 11:43:21 pm »
Пробвай да наблюдаваш кога през годината имаш транзитни планети в 7 дом и дали тогава няма по-висока активност от обичайната - контакти, срещи, преговори, събеседвания, поръчки и запитвания от клиенти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Марс
« Отговор #1123 -: Юни 26, 2016, 10:16:34 am »
Искам да попитам нативите с акцент върху Марс, Овен, Скорпион, усещате ли вече проявата на градуса, в който Марс ще е стационарен ? Имате ли чувството, че импулса ви тика да правите нещо, но не знаете как или какво, с кой точно ? Дразни ли ви монотонността във всичко около вас, имате ли усещането, че всеки момент нещо ще се случи? А желанието да направите нещо необмислено ? :)

вчера се отпуши,там дето врънкам от месец да отидем хем на риба,хем да си посетя приятели ,от който си купувам козе сиренце и  мед от балкана, да си набера мащерка,равнец и кантарион
но  ретро марса ми шъта из 3 дом,затова поглеждам сутринта - мунданно голям кръст Мерка Близнаци /пак 3 дом пътуване/ в каре Луна/Нептун Риби-Юпитер Дева- Сатурн Стрелец,и Мерка води парада
ретро Марс в квинконс с Меркурий и Уран

тръгваме сутринта и нещо ме напряга,до степен на тревожност и кара да се върна,дали съм изгасила печката от сутрешното кафе и слава Богу,че се забавихме с 5 мин.-на Илиянци , там дето въртят автобусите в тясното,пред нас стана катастрофа-челен сблъсък,един лешпер с ауди изпреварва при колона в двете посоки и рейсове за завой,следващите три коли и те се надянали отзад ние бяхме седма кола,слава богу нямаше жертви,освен материални, продължаваме един тир реши да минава през Дефилето,кошмар,завой,без видимост и невъзможност да го изпревариш,успяхме на един от малкото прави участъци,продължава да ми е напрегнато,по цялото шосе сгазени змии,такова чудо не съм виждала,25 години пътуваме там
следобяд се връщам от едно изворче в планината,гушнала букета с мащерка,кантарион,задминават ме цяла банда рокери-25 парчета,облечени в черно и с ревящи мотори,изкараха ми акъла в безвремието и тишината,вървя си покрай мантинелата и едно голфче с местни тийн ме задминава с бясна скорост и бие спирачки,над нас сипей надолу към реката също,нещо жълтеникаво се
извъргаля под колата,тя поднесе,а аз си викам,моля те Господи,спаси ги,те са твои чада,разминаха се на косъм и продължиха по пътя, а там размазан остана огромен смог с жълто коремче нагоре,ясно си личаха къде са минали гумите,беше се самозахапал,поразмърда се но,не успя да изпълзи от пътя,преди да връхлети отгоре му един камион
аз бях пасивен зрител като на лента мина всичко,на връщане рокерската банда ту ни задминаваше, ту ние тях ,спираха на всяка бензиностанция,а ние  за сладолед
прибрахме се живи и здрави,но изгорели от слънцето,червени като раци- /пак марс/ ,горещина +силен вятър

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1124 -: Юни 26, 2016, 10:23:10 am »
Направо зловещо  :o
Над силата е само умението да я владеем!