Автор Тема: Марс  (Прочетена 273986 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Марс
« Отговор #1170 -: Юни 30, 2016, 09:30:42 am »
На стационарен тр.Марс в скп.,разтегнах колянна връзка-нат.Марс  упр.интерсептиран овен в 1д, и Сатурн там-коляно,а и тр.Плутон е в козирог ::) тр.Луна съвпад с нат.Сатурн .Мунданно се случи предвиждането за самоубийствен атентат-на летище в Инстамбул-40 убити,140 ранени .

Дали е само от стационарния марс обаче? Луната тогава е била в овен, чийто диспозитор е марс и е задействала отново квадратурата уран плутон ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Марс
« Отговор #1171 -: Юни 30, 2016, 10:19:39 am »
Корея, в какво се изразяват проблемите с коса, кожа, нокти и с какво в натала ги свързваш?
Ема ме познава добре явно.
Те са толкова много, от бебешките ми рахит, атопичен дерматит, през тийн тежко акне, халтави стави , прегърбване, краста , та до днешните себорея с косопад, лесно хващане на гъбички по краката, пигментации по кожата.
Толкова много са, че по - лесно ще ми е да кажа какво нямам, а не какво имам. :85:
Иначе вече си отдъхвам, за добро или лошо заедно със стациото ме мъчи дълъг и нервозен ПМС , та ми се видя още по- хард.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1172 -: Юни 30, 2016, 12:38:19 pm »
Стар, и ти ми изглеждаш търпеливо-толерантна, аз имам най-високо разположени две планети в телец. Не че кокалчето ми е станало камък,но да беснееш на улицата, защото имаш проблеми като всеки, или " да си го изкарваш" на други, а не на тези, с които трябва да се разбереш, не е сила.Може би като не си го изкараш където трябва, става грозно да го вадиш другаде.Да не мислиш, че не паля бързо вътрешно, с опозиция на меркурий съм. Сега съм изприщена, да не прищя друг. ;)
Коментарът ми в темата тръгна от уличната агресия.
Не става въпрос колко овен-марс има всеки от нас, по-скоро енергията да се вложи и овладее конструктивно-марс в скорпион метафорично.
А едно време полицията биеше по на място, дребните хулиганства бяха малко, не съм ретроградна, не.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1173 -: Юни 30, 2016, 01:22:07 pm »
Енигма, има значение кой колко има, в случай Марс/ Овен/ 1-ви дом и как го има (аспектите) , има значение и кой колко има Вода и как я има -това са индикациите за "ферментиран яд" както често описват гнева астропсихолозите, в противен случай се губи философията на астрологията. Няма нищо лошо в това човек да е в състояние на гняв, периодично, стига да знае защо това му се случва и тогава периодите стават все по-рядко, но не изчезват. Аз понякога умишлено, напълно съзнателно предизвиквам у себе си това усещане и искам да съм гневна, имам нужда от това-Луна Овен съвпад Сатурн  с Марс в Стрелец в 1-ви и Слънце опозиция Юпитер/Уран/Плутон 4/10-ти.
Поколението с Марс/Уран/Плутон в Дева отразява, отиграва колективното недоволство, яд, гняв, точно в периода '70-'80 години по начина описан от теб и съответно как са се справил с помощта на Нептун Скорпион/ Стрелец.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1174 -: Юни 30, 2016, 09:46:51 pm »
И на мен ми стана интересно и също ще му обърна внимание, затова се насочих към това предположение. А ти, разбира се, че не си длъжна да се обосоноваваш за всяка дума, макар че изказвайки предположение, все някой ще се включи с продължение по темата :)

Нищо тайнствено и мистично няма на 3 юли, просто Марс "математически" и статистически от 04 юли официално  вече е смело директен.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Марс
« Отговор #1175 -: Юни 30, 2016, 10:02:51 pm »
днес пред  училище станах свидетел на непростима агресия на тийн ,малко над пубертета към своята приятелка,пак същия бяс и насилие,приятеля с него се опита да го вразуми,не успя,мина патрулка бавно на кръстовището и не се намеси,наблюдавах как хора минават с апатичен поглед и отминават,не се сдържах и извиках  "ей пусни момичето",тоя се обърна към нас,бяхме с моя позната и двете й деца,изкрещя,пусна момичето,то избяга панически плачейки,те влязаха в училищния двор и крещейки започнаха да хвърлят камъни  по стените на училището и прозорците и да ритат съоръженията, създавайки невъобразим шум,минаха и заминаха,без никой да ги спре- почувствах се деен персонаж от бъдещите мъртви души  :014:

Стреличке, в последно време наблюдавам как изразяват нежните си чувства някои тийнове — стискат се за врата (демек душат се) и си бият шамари, уж наужким. Определено има садо-мазо уклон в девойките. После, когато се разделят с младежите, сценките са грозни и публични, те се дърпат да си ходят, момците не ги пущат… има физически момент в случката. Мотивите — "ти си животно, страх ме е от теб". Полудомашно насилие отвсякъде, но е факт, че момите сами налитат на такива типове.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #1176 -: Юни 30, 2016, 11:56:23 pm »
Нищо тайнствено и мистично няма на 3 юли, просто Марс "математически" и статистически от 04 юли официално  вече е смело директен.  ;)

+новолуние

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Марс
« Отговор #1177 -: Юли 01, 2016, 07:11:28 am »
Един фен излезе по гол з....к на терена на мача между Португалия и Полша. :57:

Еее, как съм го изпуснала този колоритен момент :D

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Марс
« Отговор #1178 -: Юли 01, 2016, 11:03:53 am »
Нищо тайнствено и мистично няма на 3 юли, просто Марс "математически" и статистически от 04 юли официално  вече е смело директен.  ;)
+новолуние

И от 2 август навлиза в Стрелец  ;)

При мен ще е минал през IC и ще легне точно върху натален Нептун. Ще му разбуни водите, но скрито май. :)
В момента на ингреса транзитен Меркурий, У1, е точно върху АСЦ ми. Това се съпровожда от ингрес на Уран, в момента под управление на Марс, в 9 дом и от действащия вече съвпад на транзитен Наптун със СЛВ в 7 дом. Отново се подчертават темите за семейство и взаимоотношения.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1179 -: Юли 01, 2016, 11:14:20 am »
Ние ще сме на море тогава и ще ми е диво-приключенско  :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Марс
« Отговор #1180 -: Юли 01, 2016, 11:33:47 am »
Супер  :49:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Марс
« Отговор #1181 -: Юли 01, 2016, 08:43:45 pm »
Стреличке, в последно време наблюдавам как изразяват нежните си чувства някои тийнове — стискат се за врата (демек душат се) и си бият шамари, уж наужким. Определено има садо-мазо уклон в девойките. После, когато се разделят с младежите, сценките са грозни и публични, те се дърпат да си ходят, момците не ги пущат… има физически момент в случката. Мотивите — "ти си животно, страх ме е от теб". Полудомашно насилие отвсякъде, но е факт, че момите сами налитат на такива типове.

 Репси,момичето се разрева като я пусна и избяга не е било от щастие
ако някой постъпи така нежно с моето дете ще го скопя
« Последна редакция: Юли 01, 2016, 08:46:36 pm от strelicka »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Марс
« Отговор #1182 -: Юли 01, 2016, 11:31:47 pm »
днес пред  училище станах свидетел на непростима агресия на тийн ,малко над пубертета към своята приятелка,пак същия бяс и насилие,приятеля с него се опита да го вразуми,не успя,мина патрулка бавно на кръстовището и не се намеси,наблюдавах как хора минават с апатичен поглед и отминават,не се сдържах и извиках  "ей пусни момичето",тоя се обърна към нас,бяхме с моя позната и двете й деца,изкрещя,пусна момичето,то избяга панически плачейки,те влязаха в училищния двор и крещейки започнаха да хвърлят камъни  по стените на училището и прозорците и да ритат съоръженията, създавайки невъобразим шум,минаха и заминаха,без никой да ги спре- почувствах се деен персонаж от бъдещите мъртви души

Много често ставах свидетел на подобни ситуации... :( Това насилие е повсеместно и става все повече. Тревожното е, че не могат да се направят много неща, за голямо съжаление, защото връзката някъде там е изгубена родител/дете/училище. А обиждайки децата обиждаме и себе си, защото децата подражават и се учат от примера, който виждат ежедневно. Част от младежите просто не са те, а под контрол на енергийни напитки и други в-ва или пък изцяло обладани от разни фалшиви идеали.
От институциите, с които си имах работа през годината (социални, полиция) срещнах много голямо нехайство и изключително неадекватни решения. Може би, някъде там има хора, които имат желание да променят нещата, но и аз лично разбрах, че ударът на камък е много по-вероятен от това някой да те чуе и разбере какво всъщност му казваш... И все пак в мен остава надеждата, че нещата ще се променят и камъкът може да се ползва за стъпало.

Стреличке, в последно време наблюдавам как изразяват нежните си чувства някои тийнове — стискат се за врата (демек душат се) и си бият шамари, уж наужким. Определено има садо-мазо уклон в девойките. После, когато се разделят с младежите, сценките са грозни и публични, те се дърпат да си ходят, момците не ги пущат… има физически момент в случката. Мотивите — "ти си животно, страх ме е от теб". Полудомашно насилие отвсякъде, но е факт, че момите сами налитат на такива типове.

Тук не съм съгласна много за това, че момичетата налитат. Свидетел съм на друго.
А и другото, масово се говори за страха от бежанци, а никой не вижда какво се случва с ромите. Нещата, които стават скрити са много по-страшни. Получавала съм сигнали от млади български момичета, към които има опити за физическо насилие от роми. Дават ми за Германия, а не се вижда какво се случва тук.
За съжаление се мълчи, крие се от родители и т.н., защото има огромен страх...
Не ги мразя ромите и не искам да деля на етноси или религии, всички сме равни, но съм силно против необразоваността и тази манипулативна политическа власт, която се опитва да ни убеди колко много и пука за нас, а постига само едно - контрол, всяване на огромен страх и яко затъване.

Няма да се впускам в повече обяснения все пак форумът е астрологичен. Та, затова го споделям като лични впечатления за тр. ретро Марс в стрелец, при мен в 9-ти дом.
« Последна редакция: Юли 01, 2016, 11:37:57 pm от romantica »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1183 -: Юли 02, 2016, 11:56:39 am »
+новолуние

Да, тук ще има и "+", защото новолунието наподобява принципа на Марс и е добре, че вече е директен същия. Но така или иначе намеренията, желанията ще получат зелена светлина по пълнолуние, тогава се случва "мотивиращия" тригон Слънце-Марс.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Марс
« Отговор #1184 -: Юли 02, 2016, 06:59:52 pm »
Репси,момичето се разрева като я пусна и избяга не е било от щастие
ако някой постъпи така нежно с моето дете ще го скопя

Тъй де.

Една сцена на раздяла ми се е запечатала силно, другата не е много по-различна. Късно вечер, подлез/спирка на метрото. Тия двамата си държат тон, тя повтаря "махай се!", той не се, обяснява ѝ подробно как никоя/никаква не била, тя тръгва нанякъде, той я държи (не просто за ръката — през кръста, във въздуха), тя го удря по лицето, обяснява му какъв е звяр и анимал… ясно, нали? Апропо, той се въздържа да я ошамари (и съм убеден, че точно затова тя го заряза на публично място), както явно му се щеше, но какви работи само си наговориха… такива драми и в турските сапунки няма, а бай брадър бледнее. Обаче месец преди това той я е стискал за гушата, докато я целува (отново на улицата пред всички), а тя си е мислела "ах, колко много ме обича!". Грънци. Не знам, тия неща чалгата ли ги пропагандира, обикновена простотия ли е, но е плашещо. Заради такива малолетни идиоти, па и не само, процъфтяват псякакви коректни НПО-та…
« Последна редакция: Юли 02, 2016, 07:03:50 pm от Reptil »