Автор Тема: Марс  (Прочетена 273933 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1215 -: Август 05, 2016, 02:46:26 pm »
Не знам какво разбирате под фактическа реалност. На повечето хора като че ли не им стиска да видят фактите такива, каквито са. Както казва един човек, "да си видиш Съдбата като една съвършена приказка", дори ако според субективните ти виждания е трудна, несправедлива и злочеста.

Да не говорим за това колко различни интерпретации може да има за един и същи "факт". И различно отношение, различни избори и решения.

На мен философски и теоретични полемики не ми се водят, това не е моята "битка" - да доказвам някому нещо. Дотук съм доволна от постигнатите резултати, друго не ме интересува. Ако не съм удовлетворена, ще си преразгледам подхода към астрологията. Честна пионерска!  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1216 -: Август 05, 2016, 05:31:11 pm »
А защо според вас едновременно може да бъде приложим и Китайският зодиак, и Зодиакът на маите, и този от Дендера, и Вавилонският, и Тропическият, базиран на годишните сезони? И защо едновременно и по тропическия, и по сидеричния излизат нещата? Според мен става въпрос за многопластовост.

Много се отклонихме от заглавието на темата. Освен ако в основата си мотивът за полемиката не са марсови проблемчета.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1217 -: Август 05, 2016, 05:59:49 pm »
Основният проблем е именно в хамалогията, с тенденция да се настани трайно в повечето астрологични интерпетации. Всъщност аз лично проблем нямам, мен хамалогията слабо ме докосва - не съм клиент, нито последовател.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1218 -: Август 05, 2016, 06:49:19 pm »
Интересно е защо и без прецесия се запазва смисъла на знака, макар че реално не се намира там планетата.

Преди много години, когато за пръв път започнах да се занимавам с астрология - избрах сидерал - още в самото начало. Отказах се в даден момент - не намирах достатъчно инфо и все някак ме съмняваше, че планетите влияят.

Доста по-късно ми попадна една книжка за Луната - много практична и обясняваща и там бе посочено, че ние, като част от Вселената сме подвластни на цикли, които се описват с "планетите", но тези цикли са реалност и независимо от планетите. Видя ми се доста логично.



По темата - мисля си дали съвпадът Марс/Сатурн в квадрат към Нептун в Риби  няма да даде обостряне на кожни алергии, възпаления на кожата. По Сатурн гледам кожата, по Марс възпаления и по Нептун алергиите.

Аз самата направих алергична реакция към един бебешки хидратант за свръх чувствителна кожа .... уж най-най-най, ама ето  :'(
Над силата е само умението да я владеем!

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Марс
« Отговор #1219 -: Август 06, 2016, 12:50:02 pm »
Доста по-късно ми попадна една книжка за Луната - много практична и обясняваща и там бе посочено, че ние, като част от Вселената сме подвластни на цикли, които се описват с "планетите", но тези цикли са реалност и независимо от планетите. Видя ми се доста логично.

Именно. Звездите и планетите са изразители на закономерности, не причинители на събития, проводници, не агенти. Звездната карта в даден момент показва как се наслагват един спрямо друг разните цикли, дали звучат хармонично или не.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1220 -: Август 06, 2016, 04:56:01 pm »
Именно. Звездите и планетите са изразители на закономерности, не причинители на събития, проводници, не агенти. Звездната карта в даден момент показва как се наслагват един спрямо друг разните цикли, дали звучат хармонично или не.
Съгласна съм, тогава защо повечето форумисти тук отричате свободната воля, а се опитвате да сте Хикса в уравнението. Хармоничното звучене е лично индивидуално, ние сме агентите.
Моят дисонанс, примерно е хармония на сферите за друг....

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1221 -: Август 06, 2016, 05:00:53 pm »
Свободната воля я свързвам с повече осъзнатост, а за последното се изисква съответното еволюционно ниво. Затова за повечето от нас законът на кармата, причината и следствието действа неумолимо.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Марс
« Отговор #1222 -: Август 06, 2016, 06:05:14 pm »
Съгласна съм, тогава защо повечето форумисти тук отричате свободната воля, а се опитвате да сте Хикса в уравнението. Хармоничното звучене е лично индивидуално, ние сме агентите.
Моят дисонанс, примерно е хармония на сферите за друг....

Много ми хареса това, астрологията ни дава да видим уравнението, всеки от нас има шанса да си вкара нов метод на решаването, а някои - и цял алгоритъм. Работата е там, че трябва да го почнеш по- отрано, трудно ще имаш повече резултати ако го схванеш на уранова опозиция.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Марс
« Отговор #1223 -: Август 06, 2016, 11:06:54 pm »
Аз изобщо не я отричам, в повечето случаи човек има възможност за избор, прави го и после, ако  не е доволен,  пустосва звездите, че му са виновни.
Не мисля, че е и до еволюционно ниво.
Останал ми е в съзнанието за цитиран тук пример за съфорумка, която имала нужните хубави транзити за партньорство, наистина се появили двама, но не отговаряли на очакванията и транзитите отишли нахалост.
Съмнявам се , че Вселената предлага на тепсия веднага лелеяното.
Първо трябва да се сблъскаш с малко препятствия и не толкова идеални хора и ситуации и току виж се оказало, че те са точно това, което ти трябва.
За себе си за толкова години разбрах едно-винаги трябва да дам шанс на нещо/някой, дошъл до мен и никога да не зачерквам нещата в зародиш. Преценката ми често не е обективна и само времето показва дали съм права или не.


От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1224 -: Август 07, 2016, 04:47:45 pm »
Terry, направо телепатична светкавица :08:! Точно думите "алгоритъм" и " уранова опозиция"мислех да пиша, отказах се, когато не става с пет думи, не се случва и с петдесет изречения.
Лили, не сме резистентни на сатурн, няма как, но с годините уран по дефиниция на отделни автори дава шанс да тръгнем по пътя на индивидуалното си развитие , данъкът роднини-близки е изплатен, усеща се този момент, освен ако се дърпаме и се държим за полата на миналото.
 Има карма , но има и дхарма.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1225 -: Август 07, 2016, 08:26:43 pm »
...но с годините уран по дефиниция на отделни автори дава шанс да тръгнем по пътя на индивидуалното си развитие , данъкът роднини-близки е изплатен, усеща се този момент, освен ако се дърпаме и се държим за полата на миналото.
...

Урановата опозиция ли имаш предвид?
Над силата е само умението да я владеем!

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1226 -: Август 19, 2016, 09:32:10 am »
Урановата опозиция ли имаш предвид?
Не само, съгласна съм с твърдението, че ставането ни по слънцето е процес, път, ние сме и сътворци на живота си. нищо че има и тъмни нощи.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Марс
« Отговор #1227 -: Август 24, 2016, 05:27:43 pm »
Уж Марс съвпад Сатурн, пък цял ден не млъкнах, не се спрях. Взех отношение по всяка тема, реагирах на всичко, и си свърших всичко. Явно Марсът ми е доста по-силен от Сатурна.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #1228 -: Август 24, 2016, 08:19:42 pm »
Марс у3, У8 на Иц-  преди две години ме наводни комшията от 3 ет, а тази нощ комшията от 4 ет.
Сега си имам голямо мокро петно над шкафчетата в кухничката, както и в единия ъгъл на тавана в тоалетната.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Марс
« Отговор #1229 -: Август 24, 2016, 09:07:34 pm »
Колко етажа има над тебе? Докато ти се изредят всичките...
De omnibus dubitandum est