Автор Тема: Марс  (Прочетена 273855 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Марс
« Отговор #1290 -: Септември 29, 2016, 12:42:46 pm »
Делфин, "разпъната на кръст", това ли е усещането, след като в картата ти се е заформила конфигурацията космически кръст ?  :)
Сега ще е силен и важен за теб транзита на Марс защото съвпада по време със свързана прогресия, а транзита на Юпитер във Везни ще дава възможност на пр. Луна в Рак да функционира по-свободно, там, където лисва "размах". Резултати/ прояви ще следват практичното, а ти ще си склонна да се изкушаваш от инстинктите, импулса си- добре е обмисленото и плануваното да вземат превес над "искам и силно го желая ". Това не е лека конфигурация и изисква нестандартен подход, но пък ти знаеш какво е това- Луна съвпад Уран. За мен ще е интересно да споделяш как ще го интегрираш този голям кръст в живота си и (с) какво от неговото послание ще (се) реализираш при горния съвпад Слънце/Меркурий, точен съвпад с твой Юпитер в края на месец октомври.

Разпъната в добрия смисъл на думата - от много възможности накуп :)
Ще споделя, Рени, разбира се :) И на мен ми е интересно как точно и кои от тях ще реализирам. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Марс
« Отговор #1291 -: Октомври 03, 2016, 08:43:36 pm »
Марс ми наближава DC, забелязвам колко язвително и прямо си общувам с хората и особено с шефката- с нея вече ежедневно си лазим по нервите,  аз чак с наслада очаквам поредния дуел.
Днес един цинго го отнесе, при тоя търпението ми свършва на третата забележка.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1292 -: Октомври 03, 2016, 11:25:45 pm »
Всъщност, за да оцеляваш в чужда и непозната среда, където шансът да получиш външна помощ и подкрепа е в пъти по-нисък, отколкото в добре познато обкръжение, са нужни дразнещи фактори в 4 дом, които да правят така, че да не те свърта на топли, удобни и сигурни местенца.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #1293 -: Октомври 03, 2016, 11:26:46 pm »
Браво на Стар  :38:

Рени да си вземе бележка

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1294 -: Октомври 03, 2016, 11:32:11 pm »
Марс на ИЦ е малко "скрита лимонка ".  :) Много фино, манипулативно атакуват нечие лично пространство, но тяхното собствено го защитават много самоотвержено. Хората с така поставен Марс имат желание да са силно желани и необходими. Винаги  тръгват с подчертана грижовност и желание да помагат , и наистина го правят ( особено,когато Марс не е наранен и добре поставен), но  и по-скоро с отбранителна тактика, отколкото да водят директен двубой. Желанията им, стремежите, целите са реално скрити и сякаш им трябва много повече време, отколкото при другите, за да ги интегрират навън, да изразят своята индивидуалност. Това естествено може да ги прави ядосани, гневни, раздразнителни при активиране на тази точка, защото Марс не  е нито търпелив, нито скрит в своите действия или насочват агресията към самите себе си; някои към най-близките си и/или родителите. Може на човек да му се е наложило да оцелява в/от  семейната среда, род(ина), традиции, местоживеене, което го прави силно издръжлив в житейски план. Често при нативи с такова разположение на Марс може да им е по-лесно да изразяват планетата по МЦ, където същия има достойнства, отколкото да го опитомят в делата по 4-ти. За мен специално това е силна позиция, защото човек има възможност да разбере какъв резервоар от енергия има под повърхността и ако същата я насочи ефективно, 10-ти дом спокойно ще поеме "удара " на Марс , тук.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1295 -: Октомври 04, 2016, 12:57:53 am »
Марс в четвърти може да има борбен волеви човек, но все пак зависи от знака и т.н. Такъв, който не си оставя магарето в калта. Обича да има екшън, динамика ако няма сам ще си ги създаде. Като шило в торба.
Тука посмесихме марс в четвърти прав, и марс в четвърти ретро. Разликата е значителна, за който няма лична ретроградна планета, трудно е да се обясни. Само по марс в четвърти без сила/слабост, афетика и...цялата карта-не върви.
Може би нещо общо за всичките 4- домни марсове ще да е- не ти е позволено да се разгърнеш в ранната среда, няма твои воля и желания, все пак ранните години са първо по луна, после по меркурий, но ти си носиш вътрешни заряд, имаш го в ДНК-то.
ИЦ е вход ,но и изход, родовите неща са по-силни във водните домове, наследствеността.  4 дом е  описван като последния епизод, там ще се разгърнеш, ако стъпвайки на опита от ранния ИЦ, се разграничиш от семейната история, приключвайки с миналото, като запазиш ценното от родителското семейство,  и дръзнеш сам да си вътрешното си семейство, психологическата си сигурност. При мен нептун е преди марс на Иц и много ми мъти и размива марсовите нужди, когато марс се включи изненадвам и себе си, че има и такова животно. :012:
« Последна редакция: Октомври 04, 2016, 01:00:59 am от enigma »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1296 -: Октомври 04, 2016, 01:12:48 am »
Марс ми наближава DC, забелязвам колко язвително и прямо си общувам с хората и особено с шефката- с нея вече ежедневно си лазим по нервите,  аз чак с наслада очаквам поредния дуел.
Днес един цинго го отнесе, при тоя търпението ми свършва на третата забележка.
Корея, как ти е поставен натално марс / слънце/. Циганите са много първични,също и по марс, нали и той е такъв, и на мен общението с тях ми докарва мерак  да ги набия, не разбират иначе, не го правя, но се наложи да работя с тях-животинки със силен марс, оцеляват винаги, но са страхливи.
« Последна редакция: Октомври 04, 2016, 01:18:41 am от enigma »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #1297 -: Октомври 04, 2016, 06:49:42 am »
Рени, какви са твоите наблюдения за марс в 12-ти?

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #1298 -: Октомври 04, 2016, 07:15:27 am »
Добре,че Марс влезе в Козирог,за да ме вкара в пътя!Тази година троновия в Скорпион,а после в Стрелец ме изкара от релси,особено минаването в Стрелец.Но съм склонна да смятам,че нещата бяха такива заради прогресивна Луна съвпад с натален Нептун,защото Марс не може да ме вкара във водовъртеж.  :d030:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Марс
« Отговор #1299 -: Октомври 04, 2016, 09:22:16 am »
Много фино, манипулативно атакуват нечие лично пространство, но тяхното собствено го защитават много самоотвержено. Хората с така поставен Марс имат желание да са силно желани и необходими. Винаги  тръгват с подчертана грижовност и желание да помагат , и наистина го правят ( особено,когато Марс не е наранен и добре поставен), но  и по-скоро с отбранителна тактика, отколкото да водят директен двубой.

Рени, благодаря, изразила си с думи това, което усещам и знам за жена, която има такова разположение на Марс, но досега не съм си го обяснявала астрологично.

Виждам как се опитва да се прикрие и да сложи маска за пред другите, но аз много добре знам, че това не е истинското й лице. Шесто чувство ли е или нещо друго, но съм абсолютно сигурна в това.

Тя е като водата - капка по капка, постоянно и непрекъснато, по различни начини и пътища, промъква се, атакува целта си, която е именно да навлезе в личното ти пространство. Но опитай се да нарушиш нейните граници - настръхва моментално и маската на миловидност се пръска на мига.   ;D
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Марс
« Отговор #1300 -: Октомври 04, 2016, 09:56:19 am »
enigma, оста 4 - 10 е психологическа ос. Планети тук много повече могат да "говорят" за вътрешния свят на човек.

Защо психологическа? За мен това е родителската ос и всяка планета тук, независимо бенефик или малефик говори за определена тежест в насока на значенията на планетата под влияние на родителите и домашната среда. Не е задължително ако планетата е благотворна, че и влиянието ще е такова, напротив.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1301 -: Октомври 04, 2016, 10:52:30 am »
Може би защото 4 дом е от водния тригон и попада в категорията на т.нар. психични домове.  :017:

Пък отсрещният 10ти е една от най-важните точки в хороскопа. В ураническата астрология МС има връзка с индивидуалността, с нашия Аз и в този смисъл се счита дори за по-важно от АС. Докато оста АС-ДС описва нашето взаимодействие с обкръжението, средата, нашите връзки и отношения.

Горна кулминация е много силна позиция, планета там може да бъде доминанта в хороскопа или алмутен. С качествата на тази планета нативът е видим за другите, за обществото. В повечето случаи нейното влияние определя и посоката на съдбата. Мидпойнти към МС също описват индивидуалните характеристики на личността.

Вероятно в този смисъл оста е психологическа. IС е нашият вътрешен свят, МС показва външна представа. А всяка представа е основана на редица психологически възприятия, т.е. ние какво провокираме с присъствието си във външния свят.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #1302 -: Октомври 04, 2016, 02:28:12 pm »
enigma, оста 4 - 10 е психологическа ос. Планети тук много повече могат да "говорят" за вътрешния свят на човек.
Ретрограден Марс в четвърти може да е идикация за селф мейд човек, който работи най-вече над себе си, върху намиране на своя пристан. В твоя случай, който се самоизследва и открива така своята истина и изгражда собствената си философия за живота. Зависи къде попада пренаталния цикъл на Марс.

Това за "кастрирания" ретро Марс е астрологично клише, което няма общо с астрономическата реалност. Човекът с ретрограден Марс е човек, който е склонен да постъпва по-зряло по дефолт, не е толкова първосигнален и несъобразителен. Той може да извлича ценното и от чуждия опит на някого да направи нещо.
Ретрограден Марс в четвърти има нужда от взаимодействие, сблъсък с другите, за да застане в позиция на човек, който отстоява собствените си потребности и възгледи.

Нептун в четвърти може да е индикация за един по-мек, възприемчив човек, с артистична душевност. В Скорпион, който усеща какво се крие в тъмното, пад маската, защото е осъзнал собствената "тъмнина".
:08: Стар, ето сега ще изследвам къде попада пренаталния цикъл на марс, може там да е липсващо разбиране за планетата, периодично все ровя в темата...цял живот. ;) Това за "кастрирания" е още в ранни периоди, когато се самосъжаляваме, има някъде причина по друг начин да сме избрали да ползваме принципа на планетата, злоупотреба с енергията й мързел,агресия,  друго. Но като ов ,да винаги има нещо в родителското семейство, сега няма да разказвам отново за себе си, но и при Алена и Лили виждам общо за марс в 4дом. За ретроградното пише, че се затрудняваш да имаш желания, това за мен е вярно, но не ми пречи, нито ме прави нещастна.В зряла възраст някак е по-овладян, разбран, винаги съм активна в дома, във вътрешния си свят, там и си прекарвам чудесно, затова и обичам самотата, за да имам време за дейностите в къщи, хобита, да си довърша квилинга, да накарам най после този лимон да плододава, да си намеря ново хоби и да си дръзна там, нищо че не съм на 20. Тук си има значение и знака.
Като че ли архетипът на марсовото начало е иззет от друг в ранна среда, активен по темата родител, за теб не остава, не позволяват, или марсовият принцип на бащата липсва, както и при мен.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1303 -: Октомври 04, 2016, 02:59:29 pm »
...
Може би нещо общо за всичките 4- домни марсове ще да е- не ти е позволено да се разгърнеш в ранната среда, няма твои воля и желания, все пак ранните години са първо по луна, после по меркурий, но ти си носиш вътрешни заряд, имаш го в ДНК-то. ...

При мен беше точно така - много потиснато детство. Избухване в ранния пубертет и след това животът ми стана много осветен и то за дълго. Осъзнато прибиране в себе си усетих в последната година, след прогресивното новолуние в 12 дом (както и това да му изглежда на някой друг).

Марсовия заряд винаги съм носила дълбоко в себе си. Според мен - добре, че е ретро, ниско и Овен е интерсеприран в 1 дом, защото имам голям огнен тригон с двата ми У1 и Луната - У5. Ако и Марс беше високо, директен и много изявен - щях да съм някакъв виртуален пироман  :012: А така чрез него си имам резервоар за енергия и вътрешен заряд :)

Относно желанията - имала съм винаги желания, цели - реалистични, не мечти и съм ги преследвала много настъпателно. Сега и при мен е доста овладян, по-премерен
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1304 -: Октомври 04, 2016, 03:38:42 pm »
Папи, Марс в 12-ти дом е трудно използваем за лични инициативи, защото му е трудно да дефинира същите. Защитава нечии други каузи или такива на групата, все едно той ги е възбудил и се бори индивидуално само ако наблизо има подкрепа. Предпочита на хляба мекото и на работата лекото, но при катаклизми, инциденти е най-добрия "спасител" и в пряк, и в преносен случай. При отсъствието на ретроградност Марс от 12-ти ще ингресира по прогресия в 1-ви дом и тогава много хора с това положение, изместват тартора, нечия позиция, място, уж незабележимо и не така настойчиво и хоп, начело на - проекта, фабриката, кметството. Мотивацията при Марс в 12-ти дом е свързана с всичко онова, което се случва или не в 8-ми дом, оттам идва правилната или грешна насоченост. Неуловим и Марс са несъвместими понятия и затова във времето Марс в 12-ти дом е желателно да прихване от тактиката на знака Риби, за да действа, доколкото е възможно по своя начин и видимо, в противен случай следва саморазрушително състояние и поведение, в следствие зависимости или инертност. Това е Марс, който може да изгуби битката, но печели войната. Недоволен от живота, но лечителски, хленчещ, но успокояващ, маскиран/ прикрит, но омайващ.
Абе, хубаво е да "поплуваш", в определена сфера, с такъв Марс известно време, но до. ..шамандурата, по-надалеч- не ! :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“