Автор Тема: Марс  (Прочетена 273914 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1545 -: Януари 22, 2018, 03:34:37 pm »
Направо вече трябва да си сложа тиксо на устата с този транзит на Марс към Юпитер.

Днес половин ден се занимавам с бавноразвиващи се филолози. Като коне с капаци. Размених хиляда мейла, за да обясня значението на две елементарни думи и че наистина са много близки по смисъл. Тесногръди буквояди, гледат да се хванат за всяка буквичка и ти търсят несъществуващи грешки. Все в чуждата градинка гледаме. А изглежда, че преводачът, който го е превел преди мен от български на английски, не е бил наясно със значенията на думите и каква е разликата. А иначе все гледат да се направят на големи капацитети на твой гръб. Да не говорим колко пъти съм хващала грешки в чужди немски и английски преводи – тези два езика са ми на средно ниво. Не разбирам защо след такива все аз трябва да го отнасям?

И като ти открият несъществуваща грешка, идеята е да ти намалят още повече хонорара. При все това, че им работиш на минимален такъв. Но видя ли некомпетентен редактор, вече не си мълча и започвам бурно да изразявам несъгласие, подплатено с аргументи.


« Последна редакция: Януари 22, 2018, 03:39:07 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Марс
« Отговор #1546 -: Февруари 23, 2018, 07:47:21 pm »
Днес съм с Марсова опозиция.
Как се сдържах да не шамаросам някой пикльо, не знам. С две ръце подкрепям камерите по учебните заведения, да си видят родителите отрочетата извън дома.
Събота и неделя не ща да видя жив човек. :57:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Марс
« Отговор #1547 -: Март 27, 2018, 10:13:44 am »
За Марс -ът ми днес ми се говори.Тр.Меркурий съвпад нат.Марс.Обичам да шофирам,когато съм сама.Екстремна съм понякога.Бързо "паля"и бързо ми минава.Харесвам мощни коли.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #1548 -: Март 27, 2018, 08:23:25 pm »
Да не си ти дето изпревари двойна колона в насрещното?  :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Марс
« Отговор #1549 -: Март 27, 2018, 09:28:13 pm »
Да не си ти дето изпревари двойна колона в насрещното?  :)
Днес ли? Не.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Марс
« Отговор #1550 -: Април 08, 2018, 05:46:43 pm »
За пръв път транзитен Марс опозе нат Луна ми се отрази не по аналогиите на Марс, а като У 11- среща с най- близката ми приятелка и един страхотен ден, прекаран по възможно най- приятния начин.
Кофти ден имах при наближаването на ДЦ, изпуснах си нервите на работа, обаче за пореден път кофти Марсов транзит съвпада с ПМС :57:, Та не знам кой е истинският виновник в случая.
Имам и едно определено очакване, като се присъедини към Плутон върху нат. Венера скоро, днес с тр. Луна там  усетих накъде ще задуха вятърът , но да видим.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1551 -: Май 03, 2018, 11:02:49 am »
Много силна квадратура предстои между Марс и Уран в анаретни градуси, точно на Новолунието от 15.05. -силна възбуда да се прави нещо, даже без да е обмислено, хем да се научим да сме по-агресивни утвърждавайки себе си, хем да контролираме агресията си, хем да се научим на социална толерантност. Последният анаретен градус винаги посочва, че трябва спешно  да използваме енергията на планетата, която е в този градус, преди да направи ингрес, за да научим уроците си по нейния принцип, природа. В случая това се отнася повече за Уран, защото още няколко почти година ще е в Овен за следващите 84 г, така че може да сме по-инициативни във всяка предприемаческа дейност ( Овен квадратура Козирог). За всеки , който има нужда да води регламентирана "битка" срещу традиции, правилата, системата, нормите, старото, защото се е чувствал притиснат, възпрепятстван от външния свят в последните 7 г , сега може да се конфронтира.  Наред с това този обмен дава и насилие, грубост, борба с природни стихии, пожари, катастрофи. Сега вече знаем какво искаме, но го искаме веднага, много решителна комбинация, но и разрушителна, добре, че Венера е в Близнаци и Юпитер във Вода да компенсират целия този  заряд. Сякаш нещо ще избухне ? Осъществяване на големи неща. Това е и аспект свързан с катеренето и в пряк, и в преносен смисъл.
Интересно, че това е активирано от Новолуние в неподвижен знак и знак на Венера-първо е редно да се освободим от някаква стабилност, прекалена сигурност, която ни е в тежест или сме неотстъпчиви в активирана сфера, преди да задвижим много идваща енергия от този обмен. Дилема- на кое, на кой държим най-много и кое да пуснем, да освободим.
Всички, които имат точки в анаретни кардинални знаци, Въздушните, Огнените и нулевия градус на фиксираните ще усетят по-силно периода.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1552 -: Май 03, 2018, 12:43:45 pm »
С интерес очаквам :) При мен Уран ще бъде в тригон с нат.Слънце - У6 в 10 дом, Марс ще е на 30гр. от него. Като фон на два от ъглите имам гости  - тр.Венера на ИЦ и нат. МАрс, Нептун на АС, Юпитер все още виси върху нат.Венера, а тр.Меркурий ще е на К2.

Ами ще видим :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1553 -: Май 03, 2018, 12:54:15 pm »
Алена, може да следиш едновременно за конфронтация навън, в обществения живот и личния, но и за нуждата/ желанието да намериш мястото си в обществото, да създаваш някаква кариера, алтернативна на настояща такава, ако има. При теб комбинацията не прави твърд аспект, така че и да се сблъскаш с конфликт ще се справиш с него, стига да не тръгваш с главата напред. Ти си с Марс в Близнаци и ако Нептун не го държи , ще обмислиш нещата, но не прекалявай много с анализите, а действай. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Марс
« Отговор #1554 -: Май 04, 2018, 08:47:30 am »
Много силна квадратура предстои между Марс и Уран в анаретни градуси, точно на Новолунието от 15.05. -силна възбуда да се прави нещо, даже без да е обмислено, хем да се научим да сме по-агресивни утвърждавайки себе си, хем да контролираме агресията си, хем да се научим на социална толерантност. Последният анаретен градус винаги посочва, че трябва спешно  да използваме енергията на планетата, която е в този градус, преди да направи ингрес, за да научим уроците си по нейния принцип, природа. В случая това се отнася повече за Уран, защото още няколко почти година ще е в Овен за следващите 84 г, така че може да сме по-инициативни във всяка предприемаческа дейност ( Овен квадратура Козирог). За всеки , който има нужда да води регламентирана "битка" срещу традиции, правилата, системата, нормите, старото, защото се е чувствал притиснат, възпрепятстван от външния свят в последните 7 г , сега може да се конфронтира.  Наред с това този обмен дава и насилие, грубост, борба с природни стихии, пожари, катастрофи. Сега вече знаем какво искаме, но го искаме веднага, много решителна комбинация, но и разрушителна, добре, че Венера е в Близнаци и Юпитер във Вода да компенсират целия този  заряд. Сякаш нещо ще избухне ? Осъществяване на големи неща. Това е и аспект свързан с катеренето и в пряк, и в преносен смисъл.
Интересно, че това е активирано от Новолуние в неподвижен знак и знак на Венера-първо е редно да се освободим от някаква стабилност, прекалена сигурност, която ни е в тежест или сме неотстъпчиви в активирана сфера, преди да задвижим много идваща енергия от този обмен. Дилема- на кое, на кой държим най-много и кое да пуснем, да освободим.
Всички, които имат точки в анаретни кардинални знаци, Въздушните, Огнените и нулевия градус на фиксираните ще усетят по-силно периода.

Новолунието е близо до Алгол,,Венера диспозитора на Новолунието  е ВЗ с Меркурий
дано Сатурн да успее да озапти Марс,като диспозитор,но е ретро и неаспектиран

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1555 -: Май 21, 2018, 10:26:59 pm »
Предстои ретроградието на Марс и реших да разгледам основните моменти. Цикълът Марс-Слънце започва на 27.07.2017г. на петия градус в Лъв. От този градус по оста Водолей-Лъв ще бъде и опозицията Марс-Слънце по време на ретроградието и ще бъде в съвпад с нодалната ос. Ретроградието започва на 10-я градус във Водолей и Марс ще се върне до 29-я градус в Козирог.

Лично за мен най-интересна е опозицията Слънце-Марс, защото съвпада с нодалната ос и е в точен квадрат с моя натален Уран ... Нещо ще става, още повече, че ... след това ще има слънчево затъмнение точно върху Луната ми в 6 дом.
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #1556 -: Май 21, 2018, 11:14:38 pm »
Предстои ретроградието на Марс и реших да разгледам основните моменти. Цикълът Марс-Слънце започва на 27.07.2017г. на петия градус в Лъв. От този градус по оста Водолей-Лъв ще бъде и опозицията Марс-Слънце по време на ретроградието и ще бъде в съвпад с нодалната ос. Ретроградието започва на 10-я градус във Водолей и Марс ще се върне до 29-я градус в Козирог.

Лично за мен най-интересна е опозицията Слънце-Марс, защото съвпада с нодалната ос и е в точен квадрат с моя натален Уран ... Нещо ще става, още повече, че ... след това ще има слънчево затъмнение точно върху Луната ми в 6 дом.
Ух, при мен тези неща са в хармония със светилата, обаче голямата дъщеря е с Меркурий У1, У5 в 9д.  Водолей в 5-ти градус
малката дъщеря Луна в Лъв 6гр, Слънце Скорпион 6гр, нейния пич с Марс Лъв в 4-ти градус, Слънце Лъв в самото начало на 1-ви градус и за капак моето седмодомие Слънце Козирог в 29-ти градус, кого по-напред да мисля? 

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1557 -: Май 21, 2018, 11:42:37 pm »
 :012: Събрали сме се една групичка потърпевши  :29: Така де - да ближем рани заедно  :08: При тях, а и при мен ...трябва да помислим за събития от началото на цикъла Марс-Слънце - на 27.07.2017г и може би при фазите му :) но ще лягам и утре ще ги погледна :)

Аз видях, че в края на годината - Марс ми застава на Асцендента и точно тогава Венера е в съвпад с нат.Уран на 6 гр. в Скорпион - понеже това, като градус и тях ги засяга - мисля на 11 декември беше. Тежка година ще бъде - при мен и с нов цикъл Слънце-Сатурн в солара  :012: Но трябва да завърши добре :)



П.П. за разкош - сега погледнах, че Венера ще е ретроградна и ще тръгне от 11 гр. в Скорпион назад до 26 гр. във Везни  :012: Честито на печелившите :) През 6-ия ни сакрален градус ще мине 3 пъти, но ще гледам утре това пробождане :)
« Последна редакция: Май 21, 2018, 11:46:12 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #1558 -: Май 21, 2018, 11:59:29 pm »
И не забравяйте за прогресиралата карта, преди тотално да се шашнете :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1559 -: Май 22, 2018, 12:08:20 am »
Там ще си отдъхна с една пр.Луна вече в 1 дом (хау, каза Винету)  :012: Чувствам се, като Уран с премигващите очички ...
Над силата е само умението да я владеем!