Автор Тема: Марс  (Прочетена 269033 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #1935 -: Май 25, 2022, 07:08:50 pm »
Марс в Овен, ухааа ! Код горещо, и то много горещо. Източен, в знак на своята обител, в терма на Юпитер, който също е в Овен-при външен натиск тази огромна сила става неконтролируема и кара хората да стават размирни, диви, страстни, повече от необходимото, прекалено самоуверени.
Луната също е минала в Овен днес , сега ще погледна новия си лунар... , който никак не ми харесва с Луна, Марс, Юпитер в 8-ми лунарен дом/ 7-ми натален, а лун. АС в 12-ти дом

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Марс
« Отговор #1936 -: Май 25, 2022, 08:36:25 pm »
Е, как да не ранява ?!
Марс хвърля аспект към Слънце, а Сатурн към Марс. Добре че е в "охлаждащ" квадрант. Луна/Марс не е топ.
Рени,аспекта е секстил,лек аспект,разходящ спрямо Слънцето,още по-лек.
Нещата ще се случват лесно/леко,без напрежение.
Да ранява с квадрат, не е все едно с това ,да прави секстил.
Аспектът съвпад с Луната е достатъчно силен,ярък и видим.Като да ври нещо,което всеки момент ще експлодира.
Сатурн е далече по градуси от Марс,аспектира го знаково със секстил,но тук ,да,аспектът е сходящ.
« Последна редакция: Май 25, 2022, 08:39:08 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1937 -: Май 25, 2022, 08:51:24 pm »
Сафо, ако ти падне тухла на главата, има ли значение, дали е производство на завод "Първи май " или на "Кнауф " ?!
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1938 -: Май 25, 2022, 08:56:45 pm »
Марс в Овен, ухааа ! Код горещо, и то много горещо. Източен, в знак на своята обител, в терма на Юпитер, който също е в Овен-при външен натиск тази огромна сила става неконтролируема и кара хората да стават размирни, диви, страстни, повече от необходимото, прекалено самоуверени.
Луната също е минала в Овен днес , сега ще погледна новия си лунар... , който никак не ми харесва с Луна, Марс, Юпитер в 8-ми лунарен дом/ 7-ми натален, а лун. АС в 12-ти дом

Акрукс, наистина е за внимание пълна чаша с Овен. При мен, Марс/Юпитер в 7 лун. дом, 4 нат. върху възела, а Луна/Венера в 8 ми лун. върху натални Луна/Сатурн/Венера в 5-ти нат.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Марс
« Отговор #1939 -: Май 25, 2022, 09:10:45 pm »
Сафо, ако ти падне тухла на главата, има ли значение, дали е производство на завод "Първи май " или на "Кнауф " ?!
Ха,това е яко!Добре де,дай някакво тълкувание на това зараждащо се взривоопасно нещо.
Марс нали е войник,Сатурн ще му нареди да порази Луната,след това ще мине през Юпитер като валяк и накрая ще гръмне Слънцето.
Марс е сигнификатор на оръжия,жилещи насекоми,игли,кръв,война,спорове,желязо,операции,сексуалност,активност,пожари,инциденти,смърт,нападения,агресия,метал,изгаряния,кръвоизливи,зарази,агресори,престъпници,спортисти,доктори,касапи,месари.
В картата на ингреса с координати на София,Марс упр.2ри и 9ти дом.Луната е упр.на 5ти и на 6ти домове.В 0* на овен в съвпад-какво ново да очакваме и след колко време.Цикълът на Марс е около 2години,на Луната-28дни.
« Последна редакция: Май 25, 2022, 09:12:17 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Марс
« Отговор #1940 -: Май 25, 2022, 09:20:00 pm »
И все пак,нали Марс трябва да е времеви управител на хороскопа,за да има събитие.За натал имам предвид.
« Последна редакция: Май 25, 2022, 09:22:32 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1941 -: Май 26, 2022, 12:00:34 pm »
Сафо, в картата на ингреса на Марс в Овен, същия има управление върху АСЦ- здраве, здравеопазване и как хората ще реагират на тях. Значи периодът от 2 1/2 месеца ще има бум на инфекции, зарази, отравяния, изгаряния, порязвания, заболявания, протичащи с висока температура, но и бързи; белези в следствие сблъсъци/катастрофи, удавяния, работа с химикали. Но и новости, успехи в хирургия, лекарства с бърз ефект. Има управление и върху 5 и 9 домове, ето го моментът за инвестиции и то мащабни, за спекулации. Марс е хазартен тип, сега може да прояви и своя професионализъм, и своята сила- на трон, в ъглов дом. Добре че е в нощен квадрант, в синхрон със секта си и да има "взрив" ще е потушен, не толкова опасен. Сатурн хвърля аспект към Марс, с което му казва "не' на много от инициативите или че трябва да се съобразява с външните обстоятелства, да се застрахова, да /се/ защитава. Щом Сатурн вижда някой, нещо, той вече е покварен в своите изяви. Марс пък вижда Меркурий, Слънце- неуместно използване на сила и заплахи.
От това, което си изброила за Марс, все нещо ще има външна изява. Огнена- кардинална планета иска реализация. Марс в следващите 2 месеца ще случи всичко онова, което му е задал Юпитер като перспектива от декември 2021 г, но! И най-добрите намерения и битки, ще са свързани с неприятни инциденти. Това е Марс. Ето го и периодът за много спорт, състезания, съревнования, награди. Също и за завоювания-тук вече е интересно, защото е близо до Юпитер и Луна- банки, законадателна власт, фондове, наука-религия-идеология,партии, с кардинални промени за последните 2 г, но като нов облик и съвсем нова перспектива със сваляне на 'големи" - 11 г
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Марс
« Отговор #1942 -: Май 26, 2022, 02:10:37 pm »
Рени, много, много благодаря!
Страхотен анализ!
Да добавя, че в някакъв момент и деца ще са намесен, заради Луната,упр. на 5ти дом в картата, която управлява възрастта от 0 до 7 годинки. Луната е сигнификатор на бременни жени, медицински сестри, така че са вероятни инциденти с такива хора, с тяхно участие.


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1943 -: Май 27, 2022, 11:56:46 am »
Сафо, да, всичко, което е под управление на Марс, ще е активно в периода.
Марс, когато е добре поставен, както сега, може и да лекува, не само да атакува. Всички парещи, червени, люти растения, билки, подправки, са подходящи в периода, за онези, на които им липсва смелост, кураж, воля или имат проблеми с бавен метаболизъм, храносмилане; са гневни, жлъчни- да вкарат в менюто си повече храни, които охлаждат; със силен акцент върху Подвижния кръст- подходящи упражнения за мускулите, да развият повече риск, решителност, позиция и т.н. 
Марс  може да акцентира върху апетита, да се нахвърляме на храната, разбира се определени темпераменти, или пък поради покачване на телесната температура- засилена жажда, поне докато Вемера е в Овен, вероятно тези, с проблемни бъбреци да не успяват да охладят организма.

Ето малко информация за Марс и тялото :
"  Марс управлява жлъчния мехур , където се произвежда мощна киселина, която помага при храносмилането на храната, и по-специално на мазнините и холестерола (управлявани от противоположния знак, а именно Венера). Жлъчният мехур помага за разграждането на храната в стомаха чрез агресивна реакция. Дефицитът или липсата на жлъчка причинява лошо храносмилане и свързани проблеми, докато излишъкът от жлъчка уврежда стомаха и червата.

Марс управлява и лявото ухо . Ушите са свързани с нашето чувство за равновесие. Сатурн, който управлява дясното ухо, е дневна планета. Той дава тегло. Марс, от другата страна, е нощна планета и управлява действието и движението. Равновесието е необходимо, за да се движи (Марс) в пространството в определени граници (Сатурн). Липсата на равновесие се усеща като изключително трудна за справяне, тъй като води до липса на ориентация и накрая до падане.

Много астролози също свързват мъжките полови органи с Марс, докато за други това са правила на Венера.

Интересно е да се отбележи, че в класическата литература кръвта не се свързва с Марс, а с Юпитер. Това може да намери своето логично обяснение във факта, че кръвта транспортира хранителни вещества във всяка част на тялото, тя е гореща, влажна, не е агресивна, но жизненоважна, докато Марс е сух и се счита за вредител. Ето защо Марс може да бъде свързан с кръвта, която НАПУСКА тялото след някакво нараняване и веднага изсъхва извън тялото.

Марс се свързва и с обонятелното усещане, нотки за това можем да открием в гръцката митология: сред животните, свързани с Арес (Марс), са вълци и кучета, и двете известни с отличния си нос. Сондърс също така свързва вените и дясната ноздра с Марс, мнение, което не се споделя от Лили или Кълпепър

Марс в Овен се свързва с корем, гръб, черва, малки черва

 Червената планета обаче се смяташе за тази, която донесе чуми, епидемии и бедствия, затова намирането на Марс на видно място в декумбитура обикновено се тълкува като лошо предзнаменование.

С други думи, Марс и Сатурн отслабват и извличат тялото. Всъщност болестите, описани от Марс, са кратки, но изключително остри (16) поради горещата и суха природа на тази планета, както е описано по-горе.

Неволите, символизирани от Марс, са от същото естество. Тъй като управлява металите и се смята за насилник, той обикновено описва открити рани от порязвания, изстрели или подобни. От друга страна, предвид горещия си характер, той управлява трески и възпаления.

 Ако консумираме нездравословна или замразена храна или храна, денатурирана по друг начин, или ядем обичайно на бягане, пием много кафе или сме луди за сладко, тялото се подкиселява, което означава, че естественият киселинно-алкален баланс на тялото е в дисбаланс. Ако токсините не се елиминират правилно от тялото, те се натрупват и могат да причинят проблеми, присъщи на храносмилането, тъй като твърде много стомашни киселини увреждат стомаха.

Стомашно-чревни заболявания, язви, тумори на стомаха или ацидозата са явления, които лесно се свързват с марсианския принцип, тъй като тази планета управлява привлекателната способност и по-специално стягащата.

Важни хранителни фактори се усвояват и отпадъците се подготвят за елиминиране. Когато привлекателната добродетел е нарушена, тялото или погрешно елиминира ценните вещества, или не усвоява достатъчно от тях.

Асоциацията на Марс с изгаряния е доста очевидна, може би е по-малко за мигрена. Както видяхме, Овенът като първи знак на зодиака управлява главата. Тъй като това е местоживеенето на Марс, главоболието се приписва на Марс. Той описва остра, оглушителна и пулсираща болка. Тъй като той управлява и Овен (главата) и Скорпион (матката), менструацията често върви ръка за ръка с мигрената
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Марс
« Отговор #1944 -: Май 27, 2022, 12:48:05 pm »
Тази година Марс ми е хронократор, но и Сатурн. На границата ми е дир. Асц. По профекция е Марс и по фирдарии съм Луна/Марс, като Луната също е в Овен. По натал имам хармонична връзка м/у Сатурн и Марс, но и двата са в лоши домове. В солара също имат връзка - Сатурн е диспозитор на Марс и упр. главни оси.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Марс
« Отговор #1945 -: Май 27, 2022, 06:09:52 pm »
Навсякъде вой на линейки днес чувам/срещам.
maimunka,в Овена кой соларен дом е?
Рени,на сина ми днес потече кръв от носа,не помня да се е случвало преди.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Марс
« Отговор #1946 -: Май 27, 2022, 08:02:54 pm »
Сафо, 7ми дом и по натал упр 7ми но Скорпион.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1947 -: Май 27, 2022, 08:52:47 pm »

Рени,на сина ми днес потече кръв от носа

По-добре кръв от носа, отколкото "удар в тялото ".
Сега разбра ли, какво имах предвид, " да те удари тухла по главата"- това е Марс, това му е работата.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Марс
« Отговор #1948 -: Юли 04, 2022, 07:13:15 am »
Марс в последни градуси на овен,но имаше ли прояви на насилие около вас през последните дни,растящ квадрат Марс-Плутон?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1949 -: Юли 04, 2022, 09:18:11 am »
Марс е на трон, не е редно да проявява негативната си природа. Сега не е насилник, сега се бие за справедливи каузи, само лице в лице с противник, ако удря е защото има позиция. Може в тези си прояви да предизвика пожар, наранявания, но това все пак е Марс, трябва да се пусне кръв.  :)
Падащият квадрат от цикъла им, би трябвало да носи повече природата на Плутон- елеминира се нещо, някой, във въздуха се носи раздразнение, мирис на опушено месо, но и се усеща някакво изтощение, и физическо, и емоционално, период на зависимостии, мании, фанатизъм.
« Последна редакция: Юли 04, 2022, 09:24:18 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“