Автор Тема: Марс  (Прочетена 271999 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Марс
« Отговор #1980 -: Октомври 18, 2022, 07:23:24 am »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1981 -: Октомври 18, 2022, 11:22:12 am »
сафо, може да преместим тълкуването по картата в темата за Венера.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1982 -: Октомври 18, 2022, 08:07:47 pm »
Марс ретро фаза 2022-2023 г
26 октомври-29 октомври стационарен в 25 * Близнаци
30 октомври-2 ноември стационарно- ретрограден
3 ноември 2022 г- 7 януари 2023 г ретрограден от 25 *- 8 * Близнаци
8 януари-11 януари 2023 г стационарно-директен
12 януари -16 януари 2023 г стационарен в 8 * Близнаци
17 януари-14 март 2023 г директен и е времето необходимо да се върне в градуса, в който е спрял 25 * Близнаци, това е периода на сянката.
Последно Марс е бил ретрограден в Близнаци през 1990 г

Ретро Марс може да осуети всички дългосрочни планове и продължителни усилия, затова всеки по преценка, може да ускори нещата в сферите, които са под управлението на Марс.  В ретро фазата Марс създава най-вече проблеми, когато има краен срок. Целта на Марс е винаги насочена към разрушение, към конфликт, към битка, но и към развиване на воля, а когато е обърнал посоката назад, ситуациите отразяващи неговото поведение т.е нашето, са със задна дата и са по-скоро реактивни, не активни/ навън.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Марс
« Отговор #1983 -: Октомври 20, 2022, 09:16:11 am »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Марс
« Отговор #1984 -: Октомври 20, 2022, 08:12:05 pm »
Марс в близнаци няма достойнства,разпилян,раздвоен,разногласия по всякакви теми,полемики,пътни инциденти зачестяват,заради неориентирани,заблудени и разсеяни хора.
Близнаци е 3тият знак от зодиака,въздушен,мъжки,човешки,двоен.Под негово управление са ръцете,раменете,белите дробове в човешкото тяло.
Учебни заведения,,пътища,транспорт,комуникации(интернет,телефони)и всякакви връзки от този тип-кабели,далекопроводи,пренос/превоз,сделки,договори,дела,документи,близки връзки(братя/сестри и др.родственици),вероятни скандали ,медиини,радио.
Марс е в квадрат с Нептун-лъжи,измами,кражби.Търговски обекти е възможно да използват всякакви реклами/заблуди.Телефонните измамници се множат.Близнаци е двоен знак,всичко по много.
И помним ингреса на Марс в Овен,в съвпад с Луната.Катастрофи,палежи,кръв ,убийства и тн.се увеличиха прогресивно,нищо ново под Слънцето.Недоволството по света ще ескалира.
Под управлението на Марс са медицинските работници,хирурзи,месари,ковачи,железари,огняри,шофьори(с Меркурий),всички кръвожадни животни,хапещи ,жилещи,пускащи кръв.Марс управлява главата и всичко,което се намира на нея,горната челюст,нос,очи.Когато Марс е ретрограден,трябва да се избягват интервенции,ако не са наложителни и понеже ще е в аспект с Нептун-вирусите атакуват,упойващите вещества са забранени.Пияниците  по улиците се множат .
« Последна редакция: Октомври 20, 2022, 08:28:00 pm от Сафо »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Марс
« Отговор #1985 -: Ноември 10, 2022, 06:46:29 am »
👉Посредством астрологията се анализират етапи, затова и едно от нещата, които разглеждаме е периодиката на някакъв принцип, олицетворение на който са цикли от най-различно естество. Тези цикли подлежат на развитие и разгръщане във времето, в зависимост от периода на тяхната индивидуална продължителност. Мунданният астролог анализира развитието, разгръщане на процес, цикъл както е с лунните фази, само че в по-голям времеви диапазон. В зависимост от планетите участници в него.
👉Тема на тази публикация е Марс. Ретрограден. В Близнаци👈

Синодичен цикъл Слънце - Марс. В какво и по какъв начин за конкретен период от време, насочваме своята физическа енергия, хъс, усилия. Къде сме активни ? Звучим убедително ? Какви метафорично казано плодове, в резултат на вложената енергия, могат да добият по-голяма гласност, чуваемост, слушаемост, канали за дистрибуция (Близнаци).

👉Средната продължителност на синодичен цикъл Слънце - Марс е 780 дни. Неговото начало, с някаква специфика, бележи точният съвпад на Слънце с Марс.
👉Актуалният синодичен цикъл от 8 октомври 2021 г., е в зодиакалния знак Везни.👈
👉Ретрограден Марс в Близнаци е етап от неговото развитие. 

В рамките на тези 780 дни активността, действията, енергията, са обвързани с комуникацията, договорките, споразуменията, съдружията. Ретрограден Меркурий от астрологичната карта на цикъл Слънце - Марс, също е в зодиакален знак Везни. Те ще са въвлечени и насочени по темите на Везни и Венера. В сферата на астрологичния дом, който е под шапката на Везни. Взаимоотношения, сътрудничество. Контакти. Обратна връзка. В нова светлина. С перспектива.

👉Ретроградността е неделима част от синодичния цикъл на една планета. Когато Марс е ретрограден, означава, че е по-близо до Земята и е в опозиция т.е. най-отдалечен от Слънцето. Отличителна черта на периодите на ретроградност като цяло, ако има и други подкрепящи фактори в тази насока, е че съдействат за развитието, задвижването, развръзката на нещо. Можем да го наречем накратко „ревизия“ или равносметка по определени въпроси.

Автор и източник: Звездна раковина, Фейсбук

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Марс
« Отговор #1986 -: Ноември 30, 2022, 11:02:05 pm »

Ето малко информация за Марс и тялото :
"  Марс управлява жлъчния мехур , където се произвежда мощна киселина, която помага при храносмилането на храната, и по-специално на мазнините и холестерола (управлявани от противоположния знак, а именно Венера). Жлъчният мехур помага за разграждането на храната в стомаха чрез агресивна реакция. Дефицитът или липсата на жлъчка причинява лошо храносмилане и свързани проблеми, докато излишъкът от жлъчка уврежда стомаха и червата.

Привет,

Много ме мъчат киселини от 2 месеца насам, най-вече ми се отключиха от стрес покрай работата и всички драми.
Виждам, че Рени е писала за Марс, и се чудя дали това може да предизвика такова неразположение, защото Марса в момента ми е в 1ви дом или да търся някаква друга причина?
Пих какво ли не-нищо не помага и от днес най-накрая захвърлих лекарствата и започнах да ям мед и нещата се подобряват.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1987 -: Декември 01, 2022, 11:37:15 am »
fortunades, разбери защо, от какво си кисела, а пък Марс не може да е причина за нищо, нито някоя друга планета-избрала си него да реагираш на причините, замесвайки тялото, здравето си ( тр. Марс в 1-ви дом). :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Марс
« Отговор #1988 -: Декември 01, 2022, 10:14:07 pm »
fortunades, разбери защо, от какво си кисела, а пък Марс не може да е причина за нищо, нито някоя друга планета-избрала си него да реагираш на причините, замесвайки тялото, здравето си ( тр. Марс в 1-ви дом). :)

Рени,

Работата, това е причината или по-скоро шефа, защото работата си я харесвам.
Самият ми шеф е кисел, защото го уволниха от фирмата в която беше изпълнителен директор и взимаше х 10хил на месец и ни вгорчи живота.

Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #1989 -: Декември 01, 2022, 10:50:27 pm »
Привет,

Много ме мъчат киселини от 2 месеца насам, най-вече ми се отключиха от стрес покрай работата и всички драми.
Виждам, че Рени е писала за Марс, и се чудя дали това може да предизвика такова неразположение, защото Марса в момента ми е в 1ви дом или да търся някаква друга причина?
Пих какво ли не-нищо не помага и от днес най-накрая захвърлих лекарствата и започнах да ям мед и нещата се подобряват.
Марс е транзит в 1д на голямата ми дъщеря, счупи се голямата ѝ пломба (единствена) на зъба, сега ще му слагат коронка и я лекуват с антибиотици, понеже е имало възпаление; нейният натален Марс е в Козирог 8д.
Киселини има при гастрит, има и в последните месеци на бременността, когато на бебето му никне коса (и двете родих с дълга коса, и знам за какви киселини иде реч). Жлъчка и черен дроб са по Юпитер, по Марс са глава, предимно горната част, носа, възпалителни заболявания, инфекции, висока температура; 1д като естествен дом на знака Овен, с у-л Марс, също показва главата, горната част, носа
« Последна редакция: Декември 02, 2022, 10:30:43 am от akruks »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Марс
« Отговор #1990 -: Декември 02, 2022, 05:41:04 am »
На 30.10.22г.Марс ще спре стационарно/ретрограден в 25*на знак близнаци взаимна рецепция по управление с диспозитора си -Меркурий.В картата с координати на София,Марс е на асц,упр.на 6/11 домове.
Другата стационарна точка е в 8*на знак близнаци,съвпад с неподвижна звезда.Стационарно/директен-12.01.23г.

При мен транзита е през 1ви дом,където е и Луната упр.на 3ти.
скорпион и овен са 6ти/12ти домове.Мама я ужили пчела между пръстите на ръката и се поду.
Изникна ми шип на показалеца-малко топче,болезнено.Наранявания по ръцете тези седмици в повече от обикновено.Нарушения правя на пътя.Умрели/блъснати животни,днес и човек лежеше блъснат на бул.Ботев и Пиротска.Интуицията ми приема/предава.Има и още....Неприлични предложения от мъже се активираха,мръснишки думи пишат.Черногледа съм.Правих изследвания ,заради някаква бучка на крака,зад коляното.Киста.
Предстоят събития.

Вчера ,транзитен Меркурий опозе нат.Луна-спука ми се кистата на крака,зад коляното,ужасна болка за 5 мин.Ретрограден Марс през 1ви не е шега,травми,изгаряния,ужилвания ......Мина отново през Луната ми-изгорих си пръста докато пържа мекици-голям болезнен мехур придобих.Догодина в директно движение кво ли чудо ме чака.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Марс
« Отговор #1991 -: Декември 03, 2022, 06:57:13 pm »
Привет,

Много ме мъчат киселини от 2 месеца насам, най-вече ми се отключиха от стрес покрай работата и всички драми.
Виждам, че Рени е писала за Марс, и се чудя дали това може да предизвика такова неразположение, защото Марса в момента ми е в 1ви дом или да търся някаква друга причина?
Пих какво ли не-нищо не помага и от днес най-накрая захвърлих лекарствата и започнах да ям мед и нещата се подобряват.
Марс е транзит в 1д на голямата ми дъщеря, счупи се голямата ѝ пломба (единствена) на зъба, сега ще му слагат коронка и я лекуват с антибиотици, понеже е имало възпаление; нейният натален Марс е в Козирог 8д.
Киселини има при гастрит, има и в последните месеци на бременността, когато на бебето му никне коса (и двете родих с дълга коса, и знам за какви киселини иде реч). Жлъчка и черен дроб са по Юпитер, по Марс са глава, предимно горната част, носа, възпалителни заболявания, инфекции, висока температура; 1д като естествен дом на знака Овен, с у-л Марс, също показва главата, горната част, носа

akruks,
При мен са на нервна почва, защото не ми се случва за първи път, но вече са факт и търся начини да се излекувам.
Марса ми е в 12-ти дом в Телец. Като киселините ги усещам като бучка в гърлото, а не като изгаряща болка.
В понеделник вече ще отида на лекар, поне да каже мнение. За лечението съм наясно, но не знам колко ще е ефикасно. При бременност има няколко причини - в първите месеци е заради хормона прогестерон, който отпуска мускулатурата, при по-напреднала бременност плода притиска стомаха и така спомага за появата на този неприятен симптом. Иначе за косата казват че било нещо като поверие и по-скоро се повръща от това.
Аз като бях бременна, имах същия тип киселини, но се понасяха и преминаваха при смучене на лукче или ядене на мед, или чай. Но сега.. просто е някакъв ужас. При мен Юпитер е в Овен не съм сигурна, че е от него, защото предния път когато той беше в ретрограден в Риби в първите градуси, направих мисед аборт, а сега е в поледните градуси на Риби.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Марс
« Отговор #1992 -: Декември 04, 2022, 04:29:06 pm »
При мен тр Марс отново прави съвпад с натален в 12-ти дом.
Нервно ми е и паля от раз . Мислех да си почивам, обаче ми изскочиха много задачи . Няма да успея да ги приключа всичките, но поне съм активна на макс.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #1993 -: Декември 06, 2022, 10:34:45 am »
fortunades, разбери защо, от какво си кисела, а пък Марс не може да е причина за нищо, нито някоя друга планета-избрала си него да реагираш на причините, замесвайки тялото, здравето си ( тр. Марс в 1-ви дом). :)

Рени,

Работата, това е причината или по-скоро шефа, защото работата си я харесвам.
Самият ми шеф е кисел, защото го уволниха от фирмата в която беше изпълнителен директор и взимаше х 10хил на месец и ни вгорчи живота.

fortunades, търси причината в теб, твой първи дом е активиран.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Марс
« Отговор #1994 -: Януари 21, 2023, 12:14:09 pm »
fortunades, разбери защо, от какво си кисела, а пък Марс не може да е причина за нищо, нито някоя друга планета-избрала си него да реагираш на причините, замесвайки тялото, здравето си ( тр. Марс в 1-ви дом). :)

Рени,

Работата, това е причината или по-скоро шефа, защото работата си я харесвам.
Самият ми шеф е кисел, защото го уволниха от фирмата в която беше изпълнителен директор и взимаше х 10хил на месец и ни вгорчи живота.

fortunades, търси причината в теб, твой първи дом е активиран.

Рени,
Нещата почти се оправиха и то от около 1 седмица, покрай смяната на фазата на Марса...
Почти не ги усещам, но захвърлих лекарствата и сега пия натурални продукти и хомеопатия.
Докато приемах лекарствата, беше много по-зле положението и ми вредяха повече, отколкото ми помагаха.
Друг е въпросът, че и приемам специален пробиотик срещу стресовите фактори в организма и хомеопатичен продукт за успокоение, който не вярвах, че ще ми подейства, но уви.. аз като фармацевт, не им вярвам много, но за сега нещата се контролират.
Отделно реших да сложа край на притесненията на работното място, след един разговор с шефа и спрях да ги приемам лично.
Еми, много е добре :D
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.