Автор Тема: Марс  (Прочетена 273853 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #2055 -: Юли 10, 2023, 01:11:37 pm »
На 10 юли Марс сменя знак върху Регул – в мунданната астрология, според Вронски, звездата в съединение с Марс или Сатурн показва преврати, революции, въстания, терористични атаки или кървави демонстрации.

Акрукс, да, това е важно, особено, там, където Марс и Сатурн имат отношение към ъглите, Фортуна, сизигия. Тази година Меркурий е в Рак и вижда Регул, значи не било трябвало да е толкова опасно влиянието на НП.
Рени, какво е НП  ::) Диспозитор на знак Дева е Меркурий, който в този момент е в знака Рак, където Марс е в падение, но краен диспозитор е Луната в Овен, където Марс е на трон – имам предвид ингресната карта

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Марс
« Отговор #2056 -: Юли 10, 2023, 02:45:52 pm »
Свекърва ми е с Марс във 2*на дева,опозиция Меркурий.Отново запушване на кр.съд в крака,тромб.Сутринта я приеха в болница.

Мунданно Марс с Регул-възможно е особа със синя кръв да стане майка.

Да роди или да зачене?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Марс
« Отговор #2057 -: Юли 10, 2023, 06:04:47 pm »
Сафо, чи що ще ражда Марс, аз мислех, че само ги прави бебетата.. ;D Това някакво правило ли е?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Марс
« Отговор #2058 -: Юли 10, 2023, 07:28:25 pm »
Terrarossa ,това ми хрумна–да роди.
Ребека,Марс като мун.господар на 8ми дом-раждане,прераждане,смърт,секс.
Някоя азиатска принцеса от Сиам може да роди.
Защо не?Диспозиторът е в рак.Ако сложим Марс на асц,дева ,овен е на к8.Упр.на 1 и 10 домове -Меркурий в рак-11д.5ти -козирог и ъглов Сатурн на к7.
 ;)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Марс
« Отговор #2059 -: Юли 10, 2023, 07:32:30 pm »
Сафо, чи що ще ражда Марс, аз мислех, че само ги прави бебетата.. ;D Това някакво правило ли е?
Неее....когато съм родила ,сол асц е на к5(дева)и Марс на асц.Родих нормално ,без операция,без шевове,3700кг.бебе,аз бях около 58/59 кг(бременна).

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Марс
« Отговор #2060 -: Юли 12, 2023, 08:56:03 am »
Снощи,около 23ч.метеорит падна край Видин.Явлението не е прецедент,но този път ,беше забелязано от много хора-светлина и взрив.
Марс направи ингрес в дева,Меркурий-в лъв.Светлинно шоу ни предложиха небесата.Никоя звезда не роди,напротив-звезда умря.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #2061 -: Юли 12, 2023, 10:37:51 am »
На 10 юли Марс сменя знак върху Регул – в мунданната астрология, според Вронски, звездата в съединение с Марс или Сатурн показва преврати, революции, въстания, терористични атаки или кървави демонстрации.

Акрукс, да, това е важно, особено, там, където Марс и Сатурн имат отношение към ъглите, Фортуна, сизигия. Тази година Меркурий е в Рак и вижда Регул, значи не било трябвало да е толкова опасно влиянието на НП.
Рени, какво е НП  ::) Диспозитор на знак Дева е Меркурий, който в този момент е в знака Рак, където Марс е в падение, но краен диспозитор е Луната в Овен, където Марс е на трон – имам предвид ингресната карта

Акрукс, "НП" е съкращение за Неподвижни звезди.
Да, Марс е управител на сезонната карта и е важен като такъв всеки негов ингрес, аспект с останалите планети, в частност и НП. Меркурий няма нещо отличително в Рак, освен ако не е ъглов, в ингресната карта, но ако ще се търсят подробности, винаги могат да се намерят такива. Регул е с природата на Марс и Юпитер, като в дневна карта ще се разглежда статуса и влиянието на Юпитер, аналогично в нощна на Марс- това е по-важно за влиянието на Неподвижните звезди като подробност.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #2062 -: Юли 12, 2023, 10:40:51 am »
Снощи,около 23ч.метеорит падна край Видин.Явлението не е прецедент,но този път ,беше забелязано от много хора-светлина и взрив.
Марс направи ингрес в дева,Меркурий-в лъв.Светлинно шоу ни предложиха небесата.Никоя звезда не роди,напротив-звезда умря.

Защо да не "роди" ? Започват да се правят научни изследвания ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #2063 -: Юли 12, 2023, 10:48:15 am »
темата марс е актуална,от 17.07 е диспозитор на СЛВ ингрес в Овен
а аз си чакам марсов възврат и пресичането му линията на асц. в едно
засега съм занулена,откъм енергия,желания :)

Стрекичка, да акцент Марс- Венера, продължава, и заради лунните възли. Досега Венера водеше посоката с управление над СЛВ, следва Марс да води.
Тр. Марс в периода, при теб, е аналог на дните точнно преди новолуние, които са силно критични. Обезопаси онези части от тялото, които са под знака Дева. Можеш да вземеш предвид и настоящата кулминация в цикъла Марс- Сатурн от април '22 г
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Марс
« Отговор #2064 -: Юли 13, 2023, 01:43:13 pm »
Снощи,около 23ч.метеорит падна край Видин.Явлението не е прецедент,но този път ,беше забелязано от много хора-светлина и взрив.
Марс направи ингрес в дева,Меркурий-в лъв.Светлинно шоу ни предложиха небесата.Никоя звезда не роди,напротив-звезда умря.

Защо да не "роди" ? Започват да се правят научни изследвания ?
Рени,НАСА качиха снимка на раждането на звезди,но аз имах предвид да се роди "звездно",известно бебе,с кралска кръв.Някъде на изток. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #2065 -: Юли 14, 2023, 11:14:10 am »
Снощи,около 23ч.метеорит падна край Видин.Явлението не е прецедент,но този път ,беше забелязано от много хора-светлина и взрив.
Марс направи ингрес в дева,Меркурий-в лъв.Светлинно шоу ни предложиха небесата.Никоя звезда не роди,напротив-звезда умря.

Защо да не "роди" ? Започват да се правят научни изследвания ?
Рени,НАСА качиха снимка на раждането на звезди,но аз имах предвид да се роди "звездно",известно бебе,с кралска кръв.Някъде на изток. :)

Сафо, кое  различно ти привлече вниманието,   при ингреса на Марс в Дева, тази година, за да този извод ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Марс
« Отговор #2066 -: Юли 15, 2023, 11:19:03 am »
Рени, ти написа, че при ингреса на Марс в дева, Меркурий е в рак. Акрукс подсети, че Марс е с Регул. Помислих, че царската звезда, с диспозитор Меркурий в рак, ще донесе майчинство на кралска персона.
На изток, защото ако сложим Марс на Асц, то Меркурий е източен от него.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #2067 -: Юли 17, 2023, 10:05:33 pm »
Рени, ти написа, че при ингреса на Марс в дева, Меркурий е в рак. Акрукс подсети, че Марс е с Регул. Помислих, че царската звезда, с диспозитор Меркурий в рак, ще донесе майчинство на кралска персона.
На изток, защото ако сложим Марс на Асц, то Меркурий е източен от него.

Разбрах. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Марс
« Отговор #2068 -: Юли 21, 2023, 07:42:08 am »
темата марс е актуална,от 17.07 е диспозитор на СЛВ ингрес в Овен
а аз си чакам марсов възврат и пресичането му линията на асц. в едно
засега съм занулена,откъм енергия,желания :)

Стрекичка, да акцент Марс- Венера, продължава, и заради лунните възли. Досега Венера водеше посоката с управление над СЛВ, следва Марс да води.
Тр. Марс в периода, при теб, е аналог на дните точнно преди новолуние, които са силно критични. Обезопаси онези части от тялото, които са под знака Дева. Можеш да вземеш предвид и настоящата кулминация в цикъла Марс- Сатурн от април '22 г

писах в другата тема цикъл марс-сатурн - да дева- изкривената грижовност

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Марс
« Отговор #2069 -: Август 29, 2023, 10:28:55 pm »
Марс направи ингрес във везни. За първи път останах сама да спя в селската ни къща. Няма почти никакви удобства, но се чувствам чудесно.