Автор Тема: Марс  (Прочетена 273787 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #255 -: Май 20, 2014, 10:50:40 pm »
и аз нищо не видях  :'(

айде де - покажи пак - наистина после всичко мистериозно ще изчезне :)

ако искате - направете тема за снимки

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Марс
« Отговор #256 -: Май 21, 2014, 08:10:33 am »
За мен този Марс е много импулсивен и трдно контролиран, момичето вероятно успява да устои себе си и правата си, но често се вкарва в излишни конфликти. За леката структура бих обвинил Нептуна на Асц, както и тригона Юпитер У1 с Меркурий. :)

Всъщност е най-безконфликтното същество, което познавам. Не съм я виждала да изразява агресивност или неконтролируемо да влиза в схватка. Обикновено е дори прекалено спокойна - прави дори впечатление на мудна и непукист в реакциите си. Най-крайната реакция, когато са ѝ накърнени правата или самоуважението - да се разплаче. Не може да отстоява себе си, обикновено отстъпва. Понякога изпада в нацупено-опортюнистично поведение, но и тогава не смее да заяви ясно себе си, причините за несъгласието си или обидата си - по-скоро манипулира по Венера в Скорпион или водна Луна - "ако съм ти важна/ако си проницателен/ако те интересувам сам ще се сетиш какво ме е наранило и как да го поправиш".

Иначе всякак и въобще си е душко-добродушко, много внимателна, безрезервно лоялна, усмихната и добронамерена, изключително грижовна - чак понякога досадна и прилепчива.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #257 -: Май 21, 2014, 08:24:21 am »
За съжаление в сегашното общество да си "душко-добродушко" понякога се възпрема като синоним на "безгръбначно". Момичето и примера на Дияна вероятно е имало късмет да попадне в среда и колектив, където не й се налага често да изразява марсови качества.

Навремето имах такава колежка/състудентка - след няколко години, когато започнах да се занимавам с астрология, бях изключително изумена да видя съвпад Луна/Марс/Сатурн в нейната карта, при това в огнен знак (Лъв). Толкова мило, крехко и ранимо същество... Но има обяснение - във ведическата карта Луната минава в предходния знак (Рак), а Марс и Сатурн остават в Лъв. В различни знаци и различни накшатри.
« Последна редакция: Май 21, 2014, 08:55:01 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #258 -: Май 21, 2014, 08:38:50 am »
Тази девойка толкова вече я обсъждате, че ми се дощя да й видя рожд дата. Дияна, ще я дадеш ли?

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #259 -: Май 21, 2014, 08:50:06 am »
Колко дами с марс в мутабелни знаци карат кола добре? Или само марс в близнаци прави от един шофьор - добър?

Мисля си как си заучаваме някакви постулати, и дори и да виждаме изключения, минават между капките

Обсъждано е положението на Марс относно вид/тип шофиране. Моя е в Лъв, в квадрат с Нептун - но колкото пъти се кача на шофьорското място, толкова пъти правя беля или нещо не е както трябва - е, след 4 път се отказах, естествено. Това не може да е от Лъва или квадрата. Но пък 3 дом е "наранен" - там са плутон и уран, а отсреща е съвпада сатурн/хирон. Винаги ми става лошо в превозно средство, все си представям, че става някакъв проблем и постоянно натискам "педали" :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Марс
« Отговор #260 -: Май 21, 2014, 08:55:03 am »
Марс в близнаци-имам огромноооо желание да запиша шофьорския курс,и още по-голям страх,че няма да се справя. :012:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #261 -: Май 21, 2014, 09:01:15 am »
Марс в близнаци-имам огромноооо желание да запиша шофьорския курс,и още по-голям страх,че няма да се справя. :012:

хе-хе, Марс в 11 дом, в опозиция със Сатурн на куспидата на 5. Трябва да опиташ и да си дадеш време, Сатурн да те преведе през това. Моя Сатурн е в 9 дом - в книгите пише, че дава страх от летене. Преди години се наложи да пътувам доста със самолет - е, първите няколко пъти направо едва слизах от самолета, но после вече свикнах и страха изчезна. :) Така че, давай смело :) и търпеливо.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #262 -: Май 21, 2014, 09:07:46 am »
Има още какво да се обсъжда. В картата на момичето марс е западен, дали това не е в основата на кроткото й поведение? Лила, в споменатата от теб карта, марс какъв е?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #263 -: Май 21, 2014, 09:13:37 am »
Има още какво да се обсъжда. В картата на момичето марс е западен, дали това не е в основата на кроткото й поведение? Лила, в споменатата от теб карта, марс какъв е?

Съвпад Слънце/Меркурий в Близнаци в опозиция с Нептун, Марс и Сатурн вървят след Слънцето - в Лъв. Не си знае точния час - каза ми "около пет или малко след пет сутринта". По това време Слънцето вече трябва да е изгряло, дневна карта, АС между Близнаци и Рак. Но на Ардра на АС хич не ми мяза, по-скоро ще да е Мригашира, значи евентуално Близнаци и 12-домно Слънце.

Сега погледнах - ако АС е Близнаци, Слънцето и Меркурий изгряват близо до него. В колежа й викаха "сияйна" (има и Луна в Лъв). Имаше такова сияещо излъчване, макар че е много тъмна, прилича на индийка (и красива).

« Последна редакция: Май 21, 2014, 09:18:24 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #264 -: Май 21, 2014, 09:15:42 am »
Важното е, че марс също е западен при нея, ако правилно разбрах, и тя също е кротка
Имате ли доводи против, и ако да-карти?

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Марс
« Отговор #265 -: Май 21, 2014, 12:39:15 pm »
Всъщност е най-безконфликтното същество, което познавам. Не съм я виждала да изразява агресивност или неконтролируемо да влиза в схватка. Обикновено е дори прекалено спокойна - прави дори впечатление на мудна и непукист в реакциите си. Най-крайната реакция, когато са ѝ накърнени правата или самоуважението - да се разплаче. Не може да отстоява себе си, обикновено отстъпва. Понякога изпада в нацупено-опортюнистично поведение, но и тогава не смее да заяви ясно себе си, причините за несъгласието си или обидата си - по-скоро манипулира по Венера в Скорпион или водна Луна - "ако съм ти важна/ако си проницателен/ако те интересувам сам ще се сетиш какво ме е наранило и как да го поправиш".

Иначе всякак и въобще си е душко-добродушко, много внимателна, безрезервно лоялна, усмихната и добронамерена, изключително грижовна - чак понякога досадна и прилепчива.
:-\ ;D Ще може ли да ми пратиш датата и часа на раждане на лично съобщение?  ::)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Марс
« Отговор #266 -: Май 21, 2014, 04:23:04 pm »
Мерси, Диянче за данните! Не мога да повярвам, че толкова огнен хороскоп с Марс и Слънце в първи дом ще отговаря на тази характеристика. Не вярвам, че часа на раждане е коректен. :)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Марс
« Отговор #267 -: Май 21, 2014, 04:28:23 pm »
Ако часа на раждане отиде час и половина напред Слънце и Марс отиват в 12 дом, асцендента е козирог, а Луната в рак. Тогава ми звучи логична описаната от теб характеристика. Както и кльощавото тяло по козирог. :) Луната в 6 дом дава също тази притеснително и тревожност.
« Последна редакция: Май 21, 2014, 04:33:20 pm от AzaZaeL »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #268 -: Май 21, 2014, 07:39:54 pm »
Важното е, че марс също е западен при нея, ако правилно разбрах, и тя също е кротка
Имате ли доводи против, и ако да-карти?

Не, просто дотук нямам наблюдения. Но съм виждала и доста агресивни хора със западен Марс. В нощна карта той няма ли да е по-изявен, ако има някакво есенциално достойнство или недостойнство (нали е нощна планета)?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #269 -: Май 21, 2014, 09:52:23 pm »
Да, можем да насложим нещата-демек-да се отнесем сериозно :)
В нощна карта ако е западен, може би е по-изявен от в дневна-западен
Ама и аспект с асц/мц/слънце...и т.н.
И да видим дали пак ще има изненади