Автор Тема: Марс  (Прочетена 274056 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #270 -: Май 21, 2014, 10:00:03 pm »
Да ти кажа, сега се замислих - наистина преобладават източните Марсове в по-изявените случаи, които познавам.

По мои наблюдения изключение правят изгорените Марсове, т.е. в близък съвпад със Слънцето, независимо дали Марс върви на броени градуси преди или след Слънцето. В такива случаи съм виждала и доста нетипична изява - вместо подчертани марсови качества понякога дава инертност. Но не мога да направя никакво обобщение - познавам само два такива случая - и двата съвпада са във фиксирани знаци. Сетих се за трети случай - Марс и Слънце в Телец, при което Марс не е изгорен или поне не е толкова близо до светилото (на 9 гр. разстояние) - инертност и мързел не се наблюдават.
« Последна редакция: Май 21, 2014, 10:02:03 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #271 -: Май 21, 2014, 10:34:14 pm »
Сега прехвърлих набързо по-близките познати-преобладават марсове в аспект сатурн
Много от тях са бивши спортисти, или потенциални такива, танцьори..като цяло са кротки
Значи добавяме и сатурн, заради замръза :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Марс
« Отговор #272 -: Май 21, 2014, 10:59:03 pm »
Ако часа на раждане отиде час и половина напред Слънце и Марс отиват в 12 дом, асцендента е козирог, а Луната в рак. Тогава ми звучи логична описаната от теб характеристика. Както и кльощавото тяло по козирог. :) Луната в 6 дом дава също тази притеснително и тревожност.

Няма как да отиде часът на раждане час и половина по-рано :85:. Точен е, майка й и общината "помнят" идентично време. Баща й също. Майка й е Близнаци, а баща й - Везни. И двамата са учители. Може да им се вярва за дати, цифри и събития :72:
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Марс
« Отговор #273 -: Май 21, 2014, 11:31:19 pm »
Сега прехвърлих набързо по-близките познати-преобладават марсове в аспект сатурн
Много от тях са бивши спортисти, или потенциални такива, танцьори..като цяло са кротки
Значи добавяме и сатурн, заради замръза :)


Източен, ретрограден в Телец, на 150 от Слънцето и секстил със Сатурн/Кету/Асц. Изключително съм кротка :d030:
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Марс
« Отговор #274 -: Май 21, 2014, 11:43:35 pm »
1. Източен, на ИС, в Близнаци, секстил със Слънце в лъв, нощна карта - това е сестра ми - много е подобна и като външност и като поведение на Стрелеца от обсъжданата карта.

2. Източен, Рак, нощна карта, секстил с Луна в Телец и квадратура със Слънце във Везни, със Сатурн няма аспекти - огън и жупел е, и на бой е скачала на младини, пали от раз, сега е по-рафинирана, но пак си е ураган.

3. Западен, Риби, няма час, няма аспект със светилата (Слънце везни, Луна водолей) квадрат със Сатурн, но извън орбис. Направо си е льольо. Мек, плашлив, дребен и на ръст и по душа, невзрачен и чехльо.

4. Западен, Лъв без час, квадрат Слънце в Телец, секстил Луна Везни и опозиция Сатурн във водолей - железен, сдържан, овладян, не повишава тон, но упорит и вироглав като магаре - непоклатим като си науми нещо. Иначе безупречно възпитание и сдържаност.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #275 -: Май 21, 2014, 11:49:39 pm »
1. Източен, на ИС, в Близнаци, секстил със Слънце в лъв, нощна карта - това е сестра ми - много е подобна и като външност и като поведение на Стрелеца от обсъжданата карта.

няма аспекти със сатурн или?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #276 -: Май 21, 2014, 11:52:12 pm »
2 и 3 потвърждават с тая забележка, че ако е смотан, аспект със сатурн довършват окончателно нещата, докато ако е буен-далаверка от сатурн
4 сатурн доминира прекалено, чак марса не се вижда

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Марс
« Отговор #277 -: Май 21, 2014, 11:58:14 pm »
няма аспекти със сатурн или?

Сатурн е в лъв, може да го броим за знаков секстил.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #278 -: Май 22, 2014, 12:20:42 am »
Така...
Значи последно становище: марс е буен предимно когато: в нощна карта е източен и няма аспект от сатурн

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Марс
« Отговор #279 -: Май 22, 2014, 12:55:56 am »
Освен Сатурн и Нептун .Венера и Луна за мъжка карта,за женска не съм сигурен .Това за аспекти,силата му логически намалява при липса на елемент огън,при акцентирани и силни ин планети Венера,Луна,Нептун ,знаците и домовете им при мъж,Нептун при жена,Сатурн го ограничава мисля само при опозиция ,положителните със Сатурн дисциплинират,правят енергията му управляема,не че намаляват силата му.
« Последна редакция: Май 22, 2014, 01:36:26 am от Oposit »

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #280 -: Май 22, 2014, 08:35:17 am »
Така...
Значи последно становище: марс е буен предимно когато: в нощна карта е източен и няма аспект от сатурн

в мъжка карта - В лъв, съвпад Слънце, в 4 дом, квадрат Сатурн в 1 дом. Знам, че е доста буен, авторитарен, .....

При мен - в Лъв, 2 дом, няма аспект от Сатурн - не бих казала въобще, че съм буйна. Точно обратното - Марс трудно се изразява (или поне не толкова, колкото аз очаквам)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #281 -: Май 22, 2014, 08:48:13 am »
Хепи, за онази карта ли става въпрос, наскоро я беше пуснала?

Чудото в офиса е родено броени дни след него, с Луна в Стрелец. Съвпадът Слънце/Марс е гокленов, в края на 3 дом. При нея ми прави впечатление, че е изключително овладяна, а аз съм я правила на луда калинка пред всички. Реакцията в такива ситуации е да гледа като теле и да се прави, че не чува.
Бавна, тромава, мързелива. По този начин създава впечатление на педант, но изобщо не внимава в детайлите, допуска грешка след грешка.

Иначе вербално е много неовладяна - Меркурий в Дева в квадрат с Луна в Стрелец. Говори без да слуша, говори авторитарно, прекъсва, не дава на събеседника да си довърши изречението. Спори, когато е некомпетентна по въпроса и не е права. Но това не знам дали се дължи на квадрата Луна/Меркурий, по-скоро е липса на възпитание.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #282 -: Май 22, 2014, 08:52:13 am »
Така...
Значи последно становище: марс е буен предимно когато: в нощна карта е източен и няма аспект от сатурн

През кои години човек е буен ? През коя част от денонощието ? Защо е буен човек ,каква е причината ?

Papy,какво казва класическата /древна астрология тук ,правилно разчетена ?!? 

За статистиката-моят Марс е източен , в  1-ви дом ,в аспект със Сатурн ,нощна карта -да,спокоен ,тих и уравновесен човек съм. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #283 -: Май 22, 2014, 09:01:11 am »
И аз съм спокоен, тих и уравновесен човек, докато не ме настъпят и не ми прелее чашата. После стой, та гледай.  ;D

При мен физическата агресия е изключително силно овладяна - може да се каже, че липсва такава, дори при форсмажорни обстоятелства. Но вербално мога да бъда много агресивна, особено след като дълго време се е трупало.

Източен Марс, нощна карта, съвпад с ИЦ, само тригони.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Марс
« Отговор #284 -: Май 22, 2014, 09:39:51 am »
Аз усещам проявленията на Марс най-вече като силно желание за постоянна динамика в живота, както и афинитет към най-различни видове спорт.
Във връзка с темперамента мисля, че овнешката Луна има по-силно влияние при мен - по-скоро съм кротка, но паля от много малко.
Марс е доста силен в картата ми - западен, дневна карта, в Лъв, в 4 дом, участва в огнен тригон, съвпад със СЛВ и Юпитер, няма аспект със Сатурн.
« Последна редакция: Май 22, 2014, 09:46:36 am от Love-me »
Serve, love, give