Автор Тема: Марс  (Прочетена 273847 пъти)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Марс
« Отговор #315 -: Май 22, 2014, 11:36:42 pm »
Разбира се,е важно в каква среда расте човек ,местоположение ,време... :)

Съгласен съм - в един случай пасивна агресия, в друг при такъв марс/нептун ще е най-общо казано инертност - странстване в някакви артистични търсения, при конфигурация с луна вероятно и някакви зависимости - алкохол, наркотици или пък меланхоличност/day dreaming ..

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #316 -: Май 23, 2014, 08:47:07 am »
Съгласен съм - в един случай пасивна агресия, в друг при такъв марс/нептун ще е най-общо казано инертност - странстване в някакви артистични търсения, при конфигурация с луна вероятно и някакви зависимости - алкохол, наркотици или пък меланхоличност/day dreaming ..

Комбинациите Марс/Нептун са много интересни и противоречиви ,защото това е обмен на енергия  между два взаимно -изключващи се принципа,нагласа-"Искам ,но не знам какво искам" и точно това води ,до тази пасивна агресия,след като не знаеш как да изразиш ,онова ,което ти се иска,да заявиш себе си,по своя си начин .Творческото поприще е много добър вариант за този аспект,но ако на същият не му е показано ,не се е научил на думичките "граница/форма" -цялото изкуство на света ,ще изтича през водопровода или както е казал Шекспир:"Много шум(вода) за нищо ".Много често хората с такава комбинация използват есенцията й ,а именно- съблазняването.Това важи повече за мъжка карта,но и при жените е твърде разпространено и когато ефекта се използва в творческо-продуктивна посока има завидни резултати ,или просто вечно мрънкат ,че света не цени подобаващо техните умения/постижения и ...тук вече се включват зависимостите към ...каквото си изберат Луна,Меркурий в натала. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #317 -: Май 23, 2014, 10:12:17 am »
Комбинациите Марс/Нептун са много интересни и противоречиви ,защото това е обмен на енергия  между два взаимно -изключващи се принципа,нагласа-"Искам ,но не знам какво искам" и точно това води ,до тази пасивна агресия,след като не знаеш как да изразиш ,онова ,което ти се иска,да заявиш себе си,по своя си начин .Творческото поприще е много добър вариант за този аспект,но ако на същият не му е показано ,не се е научил на думичките "граница/форма" -цялото изкуство на света ,ще изтича през водопровода или както е казал Шекспир:"Много шум(вода) за нищо ".Много често хората с такава комбинация използват есенцията й ,а именно- съблазняването.Това важи повече за мъжка карта,но и при жените е твърде разпространено и когато ефекта се използва в творческо-продуктивна посока има завидни резултати ,или просто вечно мрънкат ,че света не цени подобаващо техните умения/постижения и ...тук вече се включват зависимостите към ...каквото си изберат Луна,Меркурий в натала. :)

ооо, да, много са интересни тези комбинации :) - особено ако си нямаш грам понятие от изкуство/творчество, за да го отработиш  :) Въртя се в кръг, какво точно всъщност искам. Откакто съм го прочела това в книгата на Сю Томпкинс, постоянно разсъждавам. Стигнах до извода, че всъщност не знам, защото, за да знаеш, трябва да знаеш първо кой си - един вид да се самоопределиш, и след това желанията/исканията да удовлетворят това Аз. Та според мен моя проблем тръгва от там - не знам коя съм, какво съм.

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Марс
« Отговор #318 -: Май 23, 2014, 10:46:26 am »
Аз имам голям огнен тригон с участието на Марс и Нептун, в комбинация с Луна, и определено имам много силна амбиция и желание за успех, а не знам точно къде ми е силата. Много страдам, че нямам ясно изразен талант, който да ме насочва. Имам някаква творческа жилка, някаква литературна дарба, опитах да работя в тази сфера, но осъзнах, че с това не мога да си изкарвам хляба и се отказах. Меркурий като У1 е в 10 дом и в тригон с Венера, което указва точно афинитета ми към литературата. Сега го удовлетворявам като чета за удоволствие и пиша оригинални пожелания за картички.  :72:
И да, мога да кажа, че използвам по интелигентен начин есенцията на аспекта, а именно съблазняването. Някак отвътре ми идва. Мислех, че е благодарение на слънчевия ми знак Риби и Венерата на трон.  ;)
Serve, love, give

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #319 -: Май 23, 2014, 11:15:55 am »
Сега ,когато тр.Нептун е в Риби ,притежателите на комбинацията Марс/Нептун ,лутането още по-осезаемо ли е и има ли кълбо от страсти ,което чака подходящите субект/обект за да изригне като вулкан;недоволство без осъзната причина или от несъществуваща реално такава ;копнеж по Истината ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Марс
« Отговор #320 -: Май 23, 2014, 11:19:57 am »
Сега ,когато тр.Нептун е в Риби ,притежателите на комбинацията Марс/Нептун ,лутането още по-осезаемо ли е и има ли кълбо от страсти ,което чака подходящите субект/обект за да изригне като вулкан;недоволство без осъзната причина или от несъществуваща реално такава ;копнеж по Истината ?!? :)

О, да! При мен това се подсилва и от съвпада на транзитен Нептун с Меркурий.
Serve, love, give

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #321 -: Май 23, 2014, 11:28:46 am »
Сега ,когато тр.Нептун е в Риби ,притежателите на комбинацията Марс/Нептун ,лутането още по-осезаемо ли е и има ли кълбо от страсти ,което чака подходящите субект/обект за да изригне като вулкан;недоволство без осъзната причина или от несъществуваща реално такава ;копнеж по Истината ?!? :)

при мен Нептун е в 5 дом и е У10 и У9 - откакто е влезнал в Риби, изгубих интерес към работата си и нямам идея, с какво точно да си изкарвам хляба - дори и като опитвам нещо друго, то нещо такова отнесено, не се получава ... баш по Нептун :). По 5 дом - ами при мен там така или иначе си е затъмнение :) - малко в повече няма да е кой знае какво :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #322 -: Май 23, 2014, 04:31:31 pm »
при мен Нептун е в 5 дом и е У10 и У9 - откакто е влезнал в Риби, изгубих интерес към работата си и нямам идея, с какво точно да си изкарвам хляба - дори и като опитвам нещо друго, то нещо такова отнесено, не се получава ... баш по Нептун :). По 5 дом - ами при мен там така или иначе си е затъмнение :) - малко в повече няма да е кой знае какво :)
5д е сцена, творчество, а Нептун е свързан с изкуствата, така че може да блеснеш в някоя от тези области, може да те снимат, ти да снимаш, а също да опиташ като крупие в туристически лайнер, нали владееш немски език  :29:

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Марс
« Отговор #323 -: Юни 03, 2014, 09:40:06 am »
Марс във Везни ми транзитира през 12д, нищо, че вече е директен.

Спи ми се постоянно, не мога да се освестя, захващам се вяло с няколко неща наведнъж и нищо не довършвам. Нямам сили дори да се организирам - аз, която съм толкова организиран човек. Вечер заспивам след 1ч, а сутрин не мога да стана. Мързи ме в червата чак - чета форума, но не ми се мисли, трудно осмислям написаното от вас  :57: Само гледам сериалчета и тъпея за по-лесно... Вчера Love-me ме пита къде се губя. Ми къде - не мога да се обърша от пода, така съм се разляла... Само отчитам присъствие на работата, с много зор - повече  :012: дори не ми се спори, станала съм една... все равно ми е :38:
Чакам с нетърпение Марса през АЦ, че малко да се пооправя, така не ми харесва.  :bedtime2:

Дори и СЛВ през АЦ не ме трогва!
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #324 -: Юни 03, 2014, 05:14:26 pm »
Марс във Везни ми транзитира през 12д, нищо, че вече е директен.

Спи ми се постоянно, не мога да се освестя, захващам се вяло с няколко неща наведнъж и нищо не довършвам. Нямам сили дори да се организирам - аз, която съм толкова организиран човек. Вечер заспивам след 1ч, а сутрин не мога да стана. Мързи ме в червата чак - чета форума, но не ми се мисли, трудно осмислям написаното от вас  :57: Само гледам сериалчета и тъпея за по-лесно... Вчера Love-me ме пита къде се губя. Ми къде - не мога да се обърша от пода, така съм се разляла... Само отчитам присъствие на работата, с много зор - повече  :012: дори не ми се спори, станала съм една... все равно ми е :38:
Чакам с нетърпение Марса през АЦ, че малко да се пооправя, така не ми харесва.  :bedtime2:

Дори и СЛВ през АЦ не ме трогва!
Хм, същото е и при мен, но при мен Марс транзитира през 2д и в момента е съвпад със Слънцето там, което би трябвало да е зареден с енергия период, ама цък  ;D Предполагам, че нещо друго оказва влияние, например опозицията на тр Нептун в 6д с Уран У6 в 12д, квадрат на тр Сатурн в 3д с наталния Сатурн У6, тр Юпитер квадрат с Венера, тр Мерк У1 квадратира Луна и Слънце и единственото, което не ме мързи да правя е да си угаждам на стомаха, ненапразно руснаците са го кръстили 'живот'  :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #325 -: Юни 03, 2014, 05:33:01 pm »
Само сега в периода ли ви е заспало,липсва ви заряда,енергията ,Yaya и   Akruks?!?
А през изминалите две години и половина винаги ли бяхте в кондиция ,мотивирани,бодри ,силни ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #326 -: Юни 03, 2014, 07:22:28 pm »
Само сега в периода ли ви е заспало,липсва ви заряда,енергията ,Yaya и   Akruks?!?
А през изминалите две години и половина винаги ли бяхте в кондиция ,мотивирани,бодри ,силни ?!?
при мен е само сега от седмица-две, предните две години квадрата на тр Плутон с моето Слънце ми даваше много енергия и без проблем вършех по много неща наведнъж
може  тр Сатурн в 3д като е ретро и на 3гр от точния съвпад Нептун/Марс У3 да ми спъва бързата мисъл и дейност  :)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Марс
« Отговор #327 -: Юни 03, 2014, 09:10:22 pm »
Ох и на мен така ми влияе- откакто е заспал във взни, вече 5 месеца в 4-ти дом, не стига , че ми е изпил енергията отвсякъде , ами натръшка още повече стрес, конфликти на работното място, интриги на др, хора и тн. И едно чувство, че съм с вързани ръце- както и yaya казва, че е организиран човек.. ами аз съм крайно деен човек, а сега не мога да се позная. Не че не върша работа, но не мога да се организирам мн добре, разпилява ми се енергията и най-вече- искам уж да играя на сигурно, а осъзнавам, че няма сигурно и че трябва да действам по един върпос от една камара време, а постоянно отлагам... и това ме изнервя, понеже знам, че не ми е присъщо такова поведение . Овните и кардиналите сме така в тоя гаден период  :91:. И не стига това, ами и откакто се обърна ( към 2-3 седмици) започнах да имам проблеми със стомаха, спрямо лекари- на нервна почва , нищо друго не излиза.... е , писна ми , искам го в скорпион  :91:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #328 -: Юни 03, 2014, 10:40:27 pm »
при мен е само сега от седмица-две, предните две години квадрата на тр Плутон с моето Слънце ми даваше много енергия и без проблем вършех по много неща наведнъж
може  тр Сатурн в 3д като е ретро и на 3гр от точния съвпад Нептун/Марс У3 да ми спъва бързата мисъл и дейност  :)

Сатурн-Марс/Меркурий/Слънце е посоката по "темата " ви ,затова и така зададох въпроса. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Марс
« Отговор #329 -: Юни 03, 2014, 11:41:04 pm »
Само сега в периода ли ви е заспало,липсва ви заряда,енергията ,Yaya и   Akruks?!?
А през изминалите две години и половина винаги ли бяхте в кондиция ,мотивирани,бодри ,силни ?!?

А, Рени, знаеш ме какво шило съм, не стоя в торба. То и сега така, но съм само на ниво "иска ми се", ама няма кой да го направи. Предполагам, Марс в опозиция Уран така ми действа, но ме съмнява, щото аз Уран го усещам само в квадрата му с У7  :D Сатурна в 1д ми донесе повече усещане като вързано куче с вериги.
Но в момента откровено си ме мързи! Ето, сега от около час след като съм излязла от банята, косата ми изсъхна неиздухана, щото аз съм се пльоснала пред компа и ме мързи да си изкарам на терасата хавлията дори.... Абе, мързи ме. И при мен стомаха не е наред - като ям ядки и се издува  :lol_hitting: сега се чувствам като плондир!
Каня се да си купя колело и да ходя с него на работа,  уж ще изчакам Марса да пресече АЦто, пък то и Мерка ще се обърне - идеално време за довършване на намерението  :08:

Ама иначе не ме мързеше да си виря кукудака по чужбината  :57:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински